11-03-2024 17:27

ΕΣΠΑΑΑ: Βγήκαν οι ομάδες του Final - 4 Κ18 Αγόρια

Έγιναν γνωστές οι ομάδες που προκρίθηκαν στο Final- 4 για το πρωτάθλημα Αγοριών Κ18 EΣΠΑΑΑ καθώς με μία αγωνιστική να απομένει έχουν εξασφαλίσει την είσοδό τους στην τετράδα.

Οι Νέοι Βύρωνος παρέμειναν στην πρώτη θέση συνεχίζοντας την αήττητη πορεία τους. Με 1-3 επικράτησαν του Μαρκόπουλου παρότι οι γηπεδούχοι έβαλαν πίεση στην απέναντι πλευρά από το δεύτερο σετ και μετά κερδίζοντας ωστόσο ένα σετ και όχι κάποιο βαθμό.

Ο Παναθηναϊκός διατηρήθηκε στη δεύτερη θέση καθώς πήρε εντός έδρας νίκη επί της Κηφισιάς με 3-1. Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυναμικά στο παιχνίδι κερδίζοντας το πρώτο σετ.

Παρόλα αυτά ο Παναθηναϊκός είχε καλύτερη εικόνα στο υπόλοιπο του παιχνιδιού φτάνοντας στη νίκη και διατηρώντας τη διαφορά ασφαλείας από την τρίτη θέση.Στην τρίτη θέση θα βρεθεί οριστικά ο Πανερυθραϊκός καθώς νίκησε την ΑΕΚ με 1-3 και παράλληλα την άφησε εκτός τετράδας ότι και αν συμβεί στην τελευταία αγωνιστικό.

Το πρώτα σετ ήταν εντυπωσιακό και κρίθηκε με 30-28 υπέρ της ΑΕΚ. Ωστόσο η συνέχεια ανήκε στους φιλοξενούμενους που ανέκαμψαν και παρά την μεγάλη προσπάθεια της ΑΕΚ έφτασαν στη νίκη με καθαρό σκορ.