1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
25-03-2016 23:07

Το πανόραμα του Κυπέλλου ανδρών 2015-16

Το πανόραμα του Κυπέλλου Ελλάδας ανδρών 2015-16:

 

 

Φάιναλ-4 - Γλυφάδα 26-27 Μαρτίου 2016
Τελικός Ολυμπιακός - ΑΟΠ Κηφισιάς 3-0 (25-19, 25-23, 25-22)
Ημιτελικοί
Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ 3-2 (21-25, 23-25, 26-24, 25-18, 15-8)
Παναθηναϊκός - ΑΟΠ Κηφισιάς 2-3 (25-19, 22-25, 25-17, 17-25, 13-15)


Προημιτελικοί
24/2: ΓΣ Λαμία - Ολυμπιακός 0-3 (17-25, 18-25, 25-19)
24/2: Παναθηναϊκός ΑΟ - Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015 3-1 (26-24, 21-25, 25-13, 25-22)
24/2: ΑΟΠ Κηφισιάς - ΜΓΣ Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3-1 (18-25, 25-13, 25-22, 25-18)
23/2: ΓΑΣ Παμβοχαϊκός - ΠΑΟΚ 1-3 (18-25, 25-22, 23-25, 19-25)

 

 

Προημιτελικοί
24/2: ΓΣ Λαμία - Ολυμπιακός 0-3 (17-25, 18-25, 25-19)
24/2: Παναθηναϊκός ΑΟ - Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015 3-1 (26-24, 21-25, 25-13, 25-22)
24/2: ΑΟΠ Κηφισιάς - ΜΓΣ Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3-1 (18-25, 25-13, 25-22, 25-18)
23/2: ΓΑΣ Παμβοχαϊκός - ΠΑΟΚ 1-3 (18-25, 25-22, 23-25, 19-25)
 
Γ΄φάση
11/2: Α.Ο.Π. Κηφισιάς - Α.Ο.Φοίνικας Σύρου 3-0 (25-20, 27-25, 26-24)
10/2: ΜΓΣ Εθνικός Αλεξανδρούπολης - ΑΟ Ορεστιάδας 3-2 (20-25, 25-8, 21-25, 25-22, 15-12)
10/2: ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου - Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015 0-3 (12-25, 13-25, 13-25)
10/2: ΠΑΟΚ - Α.Σ. Άρης 3-0 (25-19, 25-19, 25-18)
10/2: Παναχαϊκή Πετοσφαίριση 2013 - Ολυμπιακός 1-3 (25-22, 16-25, 19-25, 22-25)
10/2: Α.Ο. Καλαμάτα 80 - Παναθηναϊκός Α.Ο. 0-3 (21-25, 14-25, 17-25)
10/2: Δ.Α.Σ. Δραπετσώνας - Γ.ΣΛαμία 1-3 (25-19, 17-25, 26-28, 15-25)
10/2: Α.Π.Σ. Κύζικος Νέα Περάμου - Γ.Α.Σ. Παμβοχαϊκός 1-3 (34-32, 19-25, 16-25, 16-25)
  
Β΄φάση - 4η αγωνιστική
27/01: Κύζικος Νέας Περάμου - ΑΕΚ 3-1 (25-18, 25-15, 19-25, 25-17)
27/01: Πήγασος Νέου Κόσμου - Καλαμάτα 80 0-3 (22-25, 10-25, 22-25)
27/01: ΔΑΣ Δραπετσώνας - ΧΑΝΘ 3-1 (22-25, 25-23, 28-26, 25-21)
27/01: Πήγασος Πολίχνης - ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου 2-3

 

Β΄ΦΑΣΗ -3η αγωνιστική
16/01: ΔΑΣ Δραπετσώνας - ΑΟ Μυτιλήνης 3-0 (25-21, 25-23, 25-16)
20/01: ΑΣ Πήγασος Κοζάνης - ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου 0-3 (20-25, 22-25, 12-25)
20/01: ΑΠΦΣ Ηρακλής Χαλκίδας - ΑΠΣ Κύζικος 0-3 (22-25, 19-25, 20-25)
20/01: ΑΕΚ - ΑΣ Κόροιβος 3-0 (25-00, 25-00, 25-00)
20/01: ΧΑΝΘ - ΕΑ Λάρισας 3-0 (25-00, 25-00, 25-00)
20/01: AO Καλαμάτα 80 - ΑΕΠ Ολυμπιάς 3-0 (25-12, 28-26, 25-17)
20/01: ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής - Πήγασος Πολίχνης 2-3 (23-25, 25-17, 26-24, 14-25, 12-15)
23/01: ΑΠΣ Πήγασος - ΟΠ Ρεθύμνου 3-0 (25-00, 25-00, 25-00)
 
 
Β΄ΦΑΣΗ - 2η αγωνιστική
03/01: Πήγασος Πολίχνης - ΑΜΣ Νέστωρ 3-0 (25-22, 25-18, 25-19)
03/01: ΑΣ Πήγασος Κοζάνης - ΑΣ Γιάννενα 3-2 (27-25, 26-28, 25-18, 25-27, 15-10)
03/01: ΑΕΚ Αθηνών - ΑΣ Ιωνικός 3-0 (25-17, 25-12, 25-16)
03/01: ΑΟ Αιγιαλέων - ΑΕΠ Ολυμπιάς 0-3 (21-25, 16-25, 19-25)
04/01: ΑΠΣ Πήγασος - ΓΣ Απόλλων 3-1 (25-20, 25-23, 11-25, 26-24)
05/01: ΑΟΝΣ Μίλων - ΑΠΣ Κύζικος 1-3 (17-25, 26-24, 16-25, 21-25)
05/01: ΑΟ Παλλήνη - ΑΠΦΣ Ηρακλής Χαλκίδας 0-3 (20-25, 23-25, 19-25)
06/01: ΓΕ Αλεξανδρούπολης - ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής 2-3 (18-25, 25-19, 23-25, 25-23, 15-17)
06/01: ΑΓΠΣ Θησέας - ΑΣ Κόροιβος 0-3
06/01: ΓΕ Ηρακλείου - ΟΠ Ρεθύμνου 1-3
09/01: ΣΦΑ Μελισσίων ‘ Ο Φοίβος’ - ΔΑΣ Δραπετσώνας 0-3 (15-25, 19-25, 19-25)
10/01: ΓΑΣ Ευκαρπίας - ΧΑΝΘ 3-0
13/01: ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου - ΑΣ Μακεδονικός 3-1
10/01: Ροδίων Άθλησις - ΑΟ Μυτιλήνης 1-3 (23-25, 25-12, 16-25, 22-25)

 
Β΄ΦΑΣΗ - 1η αγωνιστική
6/12: ΜΑΟ Δημόκριτος - ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου 0-3 (11-25, 15-25, 14-25)
09/12: ΑΟ Πρέβεζας - ΑΣ Γιάννενα 1-3 (22-25, 25-13, 23-25, 28-30)
12/12: Εθνικός ΟΦΠΦ - ΑΠΣ Κύζικος 2-3 (25-20, 22-25, 28-30, 25-23, 13-15)
12/12: ΑΕ Αγίας Παρασκευής - ΔΑΣ Δραπετσώνας 1-3 (25-20, 15-25, 17-25, 12-25)
12/12: Ε.Α. Πατρών - ΑΣ Κόροιβος 0-3 (13-25, 21-25, 22-25)
12/12: ΑΠΦΣ Ηρακλής Χαλκίδας - ΑΟ Πολιτεία 3-0 (25-18, 25-14, 25-14)
12/12: ΓΣ Πανελλήνιος - ΓΣ Απόλλων 0-3 (21-25, 16-25, 19-25)
12/12: ΣΦΑ Μελισσίων ‘ Ο Φοίβος’ - ΑΟ Λαμίας 3-0
12/12: ΟΠ Ρεθύμνου - ΟΦΗ 3-0 (25-21, 25-17, 25-23)
13/12: ΑΟ Βάρης 'Ο Αναγυρούς' - ΑΟΝΣ Μίλων 1-3
13/12: ΑΟ Ακρίτας - ΑΟ Καλαμάτα 80 1-3
13/12: ΑΣ Κέρκης - ΑΟ Μυτιλήνης 0-3 (18-25, 24-26, 15-25)
13/12: ΑΣΠ Απόλλων Πατρών - ΑΕΠ Ολυμπιάς 0-3
13/12: ΡΣΦΠ Τελχινίς - Ροδίων Άθλησις 0-3 (15-25, 10-25, 10-25)
13/12: ΑΟ Παλλήνη - ΓΣ Πανιώνιος Κλειστό Κάντζας 3-0 (25-16, 25-13, 25-17)
13/12: Περσέας - ΓΑΣ Ευκαρπίας 0-3 (22-25, 23-25, 15-25)
13/12: ΠΑΣ Ίκαρος Έδεσσας - ΑΣ Πήγασος Κοζάνης 2-3 (25-22, 33-31, 14-25, 21-25, 12-15)
14/12: ΑΠΣ Πήγασος - ΑΟΝ Αργυρούπολης 3-0
15/12: ΜΓΣ Απόλλων Καλαμαριάς - ΑΣ Μακεδονικός 1-3 (18-25, 13-25, 30-28, 11-25)
15/12: ΑΜΣ Νέστωρ - Ένωση Τούμπας 3-0
16/12: ΑΟ Σερρών - ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής 1-3
16/12: ΓΣ Άνω Πόλη - ΑΓΠΣ Θησέας 2-3
16/12: ΑΠΣ Αίας Ευόσμου - ΧΑΝΘ 1-3
16/12: ΑΣ Ελπίς - Πήγασος Πολίχνης 1-3 (15-25, 25-12, 12-25, 14-25)
16/12: ΑΣ Πανερυθραϊκός - ΑΕΚ Αθηνών 0-3 (22-25, 20-25, 21-25)
16/12: ΓΕ Ηρακλείου - ΣΦΠ Χανίων 3-2
16/12: ΣΠΑ Καρδίτσας - ΕΑ Λάρισας 1-3
16/12: ΑΟ Αιγιαλέων - ΓΣ Άργους 3-1
16/12: ΑΣ Ιωνικός - ΑΕ Αρμενίων 3-0 (25-19, 25-17, 25-18)
16/12: ΑΣΑ Έβρος - ΓΕ Αλεξανδρούπολης 0-3 (17-25, 13-25, 23-25)

Find us on Facebook

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ