1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
28-01-2018 20:48

Α2 ανδρών - Β΄όμιλος - 1ος υπό όμιλος 2017-18: Αποτελέσματα, βαθμολογία

Η βαθμολογία και τα αποτελέσματα στον Β΄όμιλο - 1ος υπό όμιλος στο πρωτάθλημα Α2 ανδρών 2017-18:

 

 

 

 

Α2 Ανδρων - 2017-18
Μπαράζ ανόδου - Αλεξανδρούπολη 31/3-1/4/2018
Τελικοί  - 1 Απριλίου 2018
Τελικός Μ.Γ.Σ.Α.Ε.Κομοτηνής - Χ.Α.Ν.Θ. 3-1 (25-21, 25-16, 28-30, 25-21)
Μικρός τελικός Α.Μ.Σ.Νέστωρ - Α.Σ.Άθλος Ορεστιάδας 1-3 (25-23, 14-25, 25-27, 23-25) 
Ημιτελικοί - 31 Μαρτίου 2018
Α΄ημιτελικός Χ.Α.Ν.Θ. - Α.Σ.Άθλος Ορεστιάδας 3-1 (25-19, 25-17, 20-25, 25-12)
Β΄ημιτελικός Μ.Γ.Σ.Α.Ε.Κομοτηνής - Α.Μ.Σ.Νέστωρ 3-1 (25-19, 25-17, 20-25, 25-15)

 

ΣύνολοΕντός ΈδραςΕκτός Έδρας
  ΣετΠόντοι ΣετΠόντοι ΣετΠόντοι
Θ.ΟμάδαΒαθ.ΑΓ.ΝΗΥπέρΚατάΥπέρΚατάΒαθ.ΑΓ.ΝΗΥπέρΚατάΥπέρΚατάΒαθ.ΑΓ.ΝΗΥπέρΚατάΚατάRatio
1 ΑΣ Άθλος Ορ. 36 14 11 3 39 14 1241 1068 19 7 6 1 20 5 594 494 17 7 5 2 19 9 574 1,1272
2 ΑΣ Ελπίς 29 14 11 3 35 20 1249 1128 16 7 6 1 19 9 644 568 13 7 5 2 16 11 560 1,0804
3 ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής 28 14 10 4 33 20 1195 1071 14 7 5 2 15 9 554 478 14 7 5 2 18 11 593 1,0809
4 ΜΓΣ Απόλλων 27 14 8 6 33 21 1264 1167 16 7 5 2 18 9 652 559 11 7 3 4 15 12 608 1,0066
5 ΑΣ Άρης 18 14 5 9 24 31 1177 1185 13 7 4 3 16 12 615 574 5 7 1 6 8 19 611 0,9198
6 ΑΟ Σερρών 14 14 5 9 24 34 1208 1284 12 7 5 2 17 13 651 609 2 7 0 7 7 21 675 0,8252
7 ΓΕ Αλεξ. 8 14 4 10 16 34 1005 1191 11 7 4 3 13 13 583 597 0 7 0 7 3 21 594 0,7104
8 ΑΟ Ορεστιάδας 5 14 2 12 8 38 852 1097 5 7 2 5 7 17 465 554 0 7 0 7 1 21 543 0,7127

 


 

 

 

Α2 ΑΝΔΡΩΝ - B΄ΟΜΙΛΟΣ - 1ος ΥΠΟ ΟΜΙΛΟΣ  2017-18
 
Γήπεδο Ώρα Αγώνας Αποτέλεσματα
1η αγωνιστική - Σάββατο 21 Οκτωβρίου 2017
Ν. Σαμαράς 18.00 ΑΣ Άθλος Ορεστιάδας - ΜΓΣ ΑΕ Κομοτηνής 2-3 (12-25, 21-25, 25-21, 25-19, 12-15)
ΔΑΚ Καλαμαρίας  18.00 ΜΓΣ Απόλλων    -  ΑΟ Ορεστιάδας 3-0 (25-16, 25-21, 25-20)
Ι. Λεμονίδης  19.30 ΑΣ Ελπίς  ΑΣ Άρης  3-2 (25-22, 23-25, 23-25, 25-22, 15-13)
Κοιλάδας-Εξοχών  18.00 ΑΟ Σερρών  - ΓΕ Αλεξανδρούπολης  3-0 (25-12, 25-23, 25-10)
2η αγωνιστική - Σάββατο 28 Οκτωβρίου 2017
 Κοιλάδας - Εξοχών 18.00 ΑΟ Σερρών  - Αθλος Ορεστιάδας 1-3 (30-28, 18-25, 23-25, 11-25)
 ΔΑΚ Κομοτηνής 18.00  ΜΓΣ ΑΕ Κομοτηνής  - ΜΓΣ Απόλλων   0-3 (20-25, 26-28, 18-25) 
 29/10 Ν. Σαμαράς 18.00  ΑΟ Ορεστιάδας  - ΑΣ Ελπίς  0-3 (09-25, 18-25, 14-25)
 29/10 Μ Παρασκευόπουλος 18.00  ΓΕ Αλεξανδρούπολης  - ΑΣ Άρης  3-1 (22-25, 25-21, 25-13)
3η αγωνιστικη - Σάββατο 4 Νοεμβρίου 2017
 ΔΑΚ Καλαμαριάς 18.00 ΜΓΣ Απόλλων - ΑΟ Σερρών  3-1 (25-17, 25-17, 26-28, 25-21)
 Ι. Λεμονίδης 18.00 ΑΣ Άρης - ΜΓΣ ΑΕ Κομοτηνής 1-3 (22-25, 25-23, 17-25, 20-25)
 Μίκρας 18.00 ΑΣ Ελπίς - ΑΟ Ορεστιάδας 3-0 (25-17, 25-18, 25-13)
 Νίκος Σαμαράς 18.00 ΑΣ Αθλος Ορεστιάδας,  - ΓΕ Αλεξανδρούπολης  3-0 (25-9, 25-18, 25-22) 
4η αγωνιστική - Σάββατο 11 Νοεμβρίου 2017
Κοιλάδας - Εξοχών  19.00  ΑΟ Σερρών  -  ΑΣ Ελπίς 1-3 (13-25, 19-25, 25-13 19-25)
Ν. Σαμαράς  18.00  ΑΣ Αθλος Ορεστιάδας -  ΜΓΣ Απόλλων  3-1 (26-24, 25-27, 25-15, 25-21)
ΔΑΚ Κομοτηνής 18.00  ΜΓΣ ΑΕ Κομοτηνής  -  ΑΣ Άρη 3-0 (25-18, 25-15, 25-23)
Μ. Παρασκευόπουλος  18.00  ΓΕ Αλεξανδρούπολης  -  ΑΟ Ορεστιάδας 3-0 (25-22, 25-14, 25-21)
5η αγωνιστική - Σάββατο 18 Νοεμβρίου 2017
Μίκρας 20.00 ΑΣ Άρης - ΑΟ Σερρών 3-0 (25-18, 25-16, 25-23)
Ι Λεμονίδης  18.00 ΑΣ Ελπίς - ΑΣ Άθλος Ορεστιάδας 3-2 (25-21, 17-25, 25-23, 21-25, 15-11)
Ν. Σαμαράς 19.00 ΑΟ Ορεστιάδας - ΜΓΣ ΑΕ Κομοτηνής 0-3 (23-25, 17-25, 14-25)
ΔΑΚ Καλαμαριάς 18.00 ΜΓΣ Απόλλων - ΓΕ Αλεξανδρούπολης 3-1 (25-14, 25-16, 24-26, 25-16)
6η αγωνιστική - Σάββατο 25 Νοεμβρίου 2017
 Κοιλάδας - Εξοχών 18.00 ΑΟ Σερρών  - ΑΟ Ορεστιάδας 3-1 (25-19, 25-21, 18-25, 25-21)
 Ν. Σαμαράς 18.00 ΑΣ Άθλος Ορεστιάδας - ΑΣ Άρης 3-0 (25-23, 25-20, 25-23)
 ΔΑΚ Καλαμαριάς 18.00 ΜΓΣ Απόλλων - ΑΣ Ελπίς 2-3 (25-20, 25-22, 23-25, 20-25, 13-15)
 26/11 Μ. Παρασκευόπουλος 19.00 ΓΕ Αλεξανδρούπολης - ΜΓΣ ΑΕ Κομοτηνής 0-3 (14-25, 22-25, 19-25)
7η αγωνιστική - Σάββατο 2 Δεκεμβρίου 2017
ΔΑΚ Κομοτηνής 19.00  ΜΓΣ ΑΕ Κομοτηνής -  ΑΟ Σερρών 3-0 (26-24, 25-13, 25-9)
Ν Σαμαράς 19.00  ΑΟ Ορεστιάδας -  ΑΣ Άθλος Ορεστιάδας 0-3 (16-25, 18-25, 21-25)
Μίκρας 20.00  ΑΣ Άρης -  ΜΓΣ Απόλλων 3-2 (23-25, 25-19, 25-19, 25-27, 15-9)
Ι Λεμονίδης 18.00  ΑΣ Ελπίς -  ΓΕ Αλεξανδρούπολης 3-0 (25-8, 25-14, 25-18)
8η αγωνιστική - Σάββατο 9 Δεκεμβρίου 2017
ΔΑΚ Κομοτηνής 19.00 ΜΓΣ ΑΕ Κομοτηνής ΑΣ Άθλος Ορεστιάδας 3-2 (21-25, 19-25, 25-19, 25-18, 15-9)
Ν. Σαμαράς 18.00 ΑΟ Ορεστιάδας ΜΓΣ Απόλλων 0-3 (16-25, 23-25, 15-25)
Μίκρας 20.00 ΑΣ Άρης - ΑΣ Ελπίς 2-3 (20-25, 25-21, 15-25, 25-23, 13-15)
10/12 Μ Παρασκευόπουλος 18.00 ΓΕ Αλεξανδρούπολης - ΑΟ Σερρών 3-2 (24-26, 27-25, 22-25, 25-20, 15-10)
9η αγωνιστική - Σάββατο 16 Δεκεμβρίου 2017
Ν Σαμαράς 18.00  ΑΣ Αθλος Ορεστιάδας  ΑΟ Σερρών  3-1 (25-18, 25-21, 23-25, 25-20)
ΔΑΚ Καλαμαριάς 18.00 ΜΓΣ Απόλλων ΜΓΣ ΑΕ Κομοτηνής 3-1 (25-27, 25-20, 25-19, 25-19) 
Ι Λεμονίδης 18.00 ΑΣ Ελπίς - ΑΟ Ορεστιάδας 3-0 (25-19, 25-13, 25-18)
Μίκρας 18.00 ΑΣ Αρης - ΓΕ Αλεξανδρούπολης 3-1 (25-23, 22-25, 25-23, 25-14)
10η αγωνιστική - Σάββατο 23 Δεκεμβρίου 2017
Κοιλάδας -Εξοχών 19.00 ΑΟ Σερρών - ΜΓΣ Απόλλων 3-2 (27-29, 23-25, 25-13, 15-13)
ΔΑΚ Κομοτηνής 18.00 ΜΓΣ ΑΕ Κομοτηνής - ΑΣ Ελπίς 0-3 (24-26, 24-26, 13-25)
Ν. Σαμαράς 18.00 ΑΟ Ορεστιάδας - ΑΣ Άρης 1-3 (13-25, 25-22, 19-25, 15-25)
Μ. Παρασκευόπουλος 19.00 ΓΕ Αλεξανδρούπολης - ΑΣ Άθλος Ορεστιάδας 1-3 (13-25, 23-25, 28-26, 17-25)
11η αγωνιστική - Σάββατο 13 Ιανουαρίου 2018
Ι Λεμονίδης 19.30 ΑΣ Ελπίς - ΑΟ Σερρών 3-1 (25-21, 25-16, 23-25, 25-14)
ΔΑΚ Καλαμαριάς 18.00 ΜΓΣ Απόλλων  - ΑΣ Άθλος Ορεστιάδας 1-3 (22-25, 25-16, 23-25, 24-26)
Μίκρας 19.00 ΑΣ Αρης - ΜΓΣ ΑΕ Κομοτηνής 2-3 (20-25, 25-21, 20-25, 25-23, 11-15)
Ν. Σαμαράς 18.00 ΑΟ Ορεστιάδας - ΓΕ Αλεξανδρούπολης 3-0 (25-09, 25-20, 25-23)
12η αγωνιστική - Σάββατο 20 Ιανουαρίου 2018
Κοιλάδας - Εξοχών 19.00 ΑΟ Σερρών  - Άρης 3-2 (25-17, 17-25, 25-14, 21-25, 15-9)
Ν Σαμαράς 18.00 ΑΣ Άθλος - ΑΣ Ελπίς 3-0 (25-19, 25-19, 25-20)
ΔΑΚ Κομοτηνής 19.00 ΑΕ Κομοτηνής - ΑΟ Ορεστιάδας 3-0 (25-13, 25-17, 25-15)
Μ. Παρασκευόπουλος 18.00 ΓΕ Αλεξανδρούπολης - ΜΓΣ Απόλλων 0-3 (19-25, 23-25, 18-25)
13η αγωνιστική - Σάββατο 27 Ιανουαρίου 2018
Ν. Σαμαράς 18.00 ΑΟ Ορεστιάδας - ΑΟ Σερρών 3-2 (26-28, 25-15, 27-25, 21-25, 15-12)
Μίκρας 18.00 ΑΣ Άρης - ΑΣ Άθλος 0-3 (20-25, 21-25, 15-25)
Ι Λεμονίδης 18.00 ΑΣ Ελπίς - ΜΓΣ Απόλλων 3-1 (23-25, 25-23, 25-23, 25-21) 
ΔΑΚ Κομοτηνής 18.00 ΑΕ Κομοτηνής - ΓΕ Αλεξανδρούπολης 3-1 (23-25, 25-23, 25-14, 25-17)
14η αγωνιστική - Σάββατο 3 Φεβρουαρίου
Κοιλάδας- Εξοχών 16.00 ΑΟ Σερρών - ΑΕ Κομοτηνής 3-2 (18-25, 25-18, 21-25, 25-19, 15-07) 
Ν Σαμαράς 16.00 Άθλος Ορεστιάδας - ΑΟ Ορεστιάδας 3-0 (25-13, 25-15, 25-18) 
ΔΑΚ Καλαμαριάς 16.00 ΜΓΣ Απόλλων - Άρης 3-0 (27-25, 25-17, 25-21) 
Μ Παρασκευόπουλος 16.00 ΓΕ Αλεξανδρούπολης - ΑΣ Ελπίς 3-1 (34-32, 25-23, 19-25, 25-20) 

 

 

 

Find us on Facebook

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ