15. Φυλλένια Γαϊτανίδου  04/05/1999 1.83   Ακραία - Διαγώνια  ΑΠΣ Ναύαρχος Βότσης
Φροντιστής: Νίκος Γεωργίου
Τιμ μάνατζερ: Κλήτος Χατζηγεωργίου
Γραφείο Τύπου: Δημήτρης Λαζαρίδης
Πρόεδρος: Αθανάσιος Τσολάκος
Την παραμονή στην Pre League γυναικών για την αγωνιστική περίοδο 2024-2025 εξασφάλισε ο Πορφύρας, ο οποίος στο τρίτο και καθοριστικό παιχνίδι των πλέι άουτ απέναντι στον Ναύαρχο Βότση επικράτησε στο «Παναγιώτης Σαλπέας» με 3-0 σετ.
Ο Ναύαρχος Βότσης επικράτησε στην Θεσσαλονίκη με 3-1 σετ του Πορφύρα, ισοφάρισε σε 1-1 την σειρά των πλέι άουτ και η παραμονή στην Pre League Γυναικών θα κριθεί σε τρίτη αναμέτρηση στον Πειραιά.
Το πρώτο βήμα για την παραμονή του στην κατηγορία έκανε ο Πορφύρας, ο οποίος στο πρώτο παιχνίδι των πλέι άουτ απέναντι στον Ναύαρχο Βότση επικράτησε με 3-0 σετ.
Φινάλε στην κανονική περίοδο της Πρι Λιγκ Γυναικών με τους αγώνες της 22ης αγωνιστικής και τις ομάδες που θα πάρουν μέρος στα πλέι οφ και στα πλέι άουτ να είναι σχεδόν…γνωστές.
Την δεύτερη θέση και το πλεονέκτημα έδρας στα πλέι οφ ανόδου με αντίπαλο τον ΖΑΟΝ, εξασφάλισαν και μαθηματικά οι Αμαζόνες μετά το τρίποντο που πήραν επί της Ελπίδας Αμπελοκήπων με 3-1 σετ. για την 21η αγωνιστική  της Πρι Λιγκ Γυναικών.
Η μεγάλη σύγκρουση τετράδας ανάμεσα στις Αμαζόνες και τον Μίλωνα στη Ν. Ερυθραία, κυριαρχεί στην 14η αγωνιστική της Πρι Λιγκ Γυανικών.
Χωρίς να πραγματοποιηθεί κάποια έκπληξη ολοκληρώθηκε η 12η αγωνιστική και πρεμιέρα του Β' γύρου της Pre League γυναικών.Ο Πανιώνιος συνέχισε το αήττητο σερί του για 12ο συνεχόμενο παιχνίδι, επικρατώντας στην Νέα Σμύρνη με 3-0 σετ της Ελπίδας Αμπελοκήπων.
Μετά την Τσάριτς, η ΑΕΚ αναμένεται να βάλει στο ρόστερ της την Σολέ, η Τοτσίδου συνεχίζει σε Ηλυσιακό, μάχη για τις Μάασε, Πετοβάρι, Μερκούρη στην Πρέβεζα.
‘Ενατη στροφή για την Πρι Λιγκ γυναικών με τον πρωτοπόρο και αήττητο Πανιώνιο να υποδέχεται τον ΖΑΟΝ και να κάνει νέα αρχή με το Γιάννη Χαριτωνίδη στον πάγκο, αντι του Γιάννη Τσαϊρέλη που εγκατέλειψε ξαφνικά την ομάδα της Ν.Σμύρνης για να επιστρέψει στον Άρη. Οι γηπεδούχες θέλουν ενα ακόμη τρίποντο για να κρατήσουν την κορυφή και το αήττητο.
Χωρίς απώλειες έφυγε και από την Καλαμάτα ο Πανιώνιος, ο οποίος επικράτησε του τοπικού Απόλλωνα στο κλειστό της Παραλίας με 3-0 σετ και έμεινε η μοναδική ομάδα χωρίς ήττα και χαμένο σετ στην Pre League γυναικών μετά από 8 αγωνιστικές ενω ξέφυγε στο +6 απο την δεύτερη θέση
Στην τρίτη θέση της βαθμολογίας της Πρι Λιγκ Γυναικών με 14 πόντους, ανέβηκαν οι Αμαζόνες Ν. Ερυθραίας, καθώς σε αγώνα εξ' αναβολής επικράτησαν 3-0 (25-20, 25-20, 25-12)  του ουραγού Ναύαρχου Βότση
Ακαθεκτος  συνέχισει την αήττητή του πορεία ο Πανιώνιος, ο οποίος νίκησε τον Ναύαρχο Βότση στη Θεσσαλονίκη με 3-0 σετ και για 7ο συνεχόμενο παιχνίδι στην Pre League γυναικών με 21 πόντους και 21-0 δεν είχε απώλεια σετ.
Έβδομη στροφή στην Πρι Λιγκ γυναικών με την πρώτη τριάδα της βαθμολογίας να δοκιμάζεται εκτός έδρας.
Το ντέρμπι των δύο μεγάλων φαβορί ανόδου ανάμεσα σε Πανιώνιο και Αμαζόνες ξεχωρίζει στην 6η αγωνιστική της Πρι Λιγκ γυναικών. Ο πρωτοπόρος Πανιώνιος έρχεται με φόρα, είναι αήττητος με 5/5 νίκες, 15 βαθμούς και χωρίς απώλεια σετ, φιλοδοξεί να συνεχίσει το σερί του και να διατηρήσει την βαθμολογική διαφορά αφαλείας από τον δεύτερο Απόλλωνα Καλαμάτας.