1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
17-11-2012 16:48

Πρόγραμμα Α2 Ανδρών - Α΄ Ομιλος 2012-13

Δείτε το πρόγραμμα και τη βαθμολογία του Α' Ομίλου της Α2 κατηγορίας Ανδρών.
 
 
 
  

ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΑΝΟΔΟΥ ΣΤΗΝ VOLLEY LEAGUE

1ο Τουρνουά Ανόδου Α2 ανδρών
(Έδρα: ΑΕΚ – Νέα Φιλαδέλφεια 12-14/4)
Παρασκευή 12/4
ΑΕΚ - Ορεστιάδα 2-3 (21-25, 25-19, 22-25, 25-18, 15-17)
Σάββατο 13/4
Παναχαϊκή - Ορεστιάδα 3-0 (25-20, 25-21, 25-20)
Κυριακή 14/4
ΑΕΚ - Παναχαϊκή 3-2 (20-25, 25-18, 29-27, 21-25, 15-08)
 
2ο τουρνουά ανόδου
(Έδρα: Παναχαϊκή - Aγυιά Πάτρα 19-21/4)
1η ημέρα - Παρασκευή 19/4
Παναχαϊκή – Ορεστιάδα 3-2 (15-25, 25-20, 25-23, 23-25, 15-10)
2η ημέρα – Σάββατο 20/4
ΑΕΚ – Ορεστιάδα 3-0 (25-22, 25-16, 25-23)
3η ημέρα – Κυριακή 21/4
Παναχαϊκή – ΑΕΚ 3-1 (25-20, 25-21, 20-25, 25-22) 
 
3ο τουρνουά ανόδου
(Έδρα: Ορεστιάδα - Ορεστιάδα 26-28/4)
1η ημέρα - Παρασκευή 26/4
ΑΕΚ - Ορεστιάδα 3-2 (25-23, 19-25, 25-18, 22-25, 15-12)
2η ημέρα – Σάββατο 27/4
Παναχαϊκή - ΑΕΚ 3-2 (25-14, 21-25, 22-25, 25-17, 15-10)
3η ημέρα – Κυριακή 28/4
Ορεστιάδα - Παναχαϊκή 3-2 (25-21, 18-25, 21-25, 25-18, 15-11)
 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Θ. ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. ΣΕΤ
1. Παναχαϊκή 6 12 (16-11)
2. ΑΕΚ 6 9 (14-13)
3. Ορεστιάδα 6 6 (10-16)
*Οι δύο πρώτες ομάδες θα προβιβαστούν στην Volleyleague. Προβιβάστηκαν Παναχαϊκή και ΑΕΚ.
 
 
 
Α2 ΑΝΔΡΩΝ 2012-13
Α΄ΟΜΙΛΟΣ
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Θ ΟΜΑΔΑ                    
ΑΓ. ΒΑΘ ΝΙΚΕΣ ΗΤΤΕΣ ΣΕΤ 3-0 3-1 3-2 2-3 1-3 0-3
1. ΑΕΚ 22 65 22 0 (66-13) 10 11 1
2. Κολλέγιο Αθ. 22 56 19 3 (60-18) 12 5 2 1 1  1
3. Ταταύλα 22 44 15 7 (53-28) 10 3 2 1 6  
4. Πανελλήνιος 22 37 13 9 (47-37) 7 2 4 2 4 3
5. Αργυρούπολη 22 35 11 11 (39-39) 5 6   2 2 7
6. Παλλήνη 22 31 11 11 (42-42) 4 5 2 3 3 5
7. ΟΦΗ 22 31 11 11 (43-46) 4 1 6 4 2 5
8. Οδυσσέας Αμαρουσίου 22 28 9 13 (34-43) 5 4   1 5 7
9. ΣΦΠ Χανίων 22 25 9 13 (35-48) 4 2 4 2 3 7
10. ΓΕ Ηρακλείου 22 13 5 17 (23-57)   4 1 2 4 11
11. Μοσχάτο 22 13 4 18 (25-59) 1 1 2 3 6 9
12. Εθνικός Π. 22 9 3 19 (21-59) 2   1 4 4 11
*Η πρώτη ομάδα πηγαίνει στα μπαράζ ανόδου για τη Βόλεϊ Λιγκ και στα Τοπικά πρωταθλήματα υποβιβάζονται οι τρεις (3) τελευταίες ομάδες. Η Παλλήνη, η ΓΕΗ και ο Εθνικός έχουν από έναν μηδενισμό και -3 βαθμούς.
 
  

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Α2 ΑΝΔΡΩΝ 2012-13 - Α΄ΟΜΙΛΟΣ
Α΄ΓΥΡΟΣ
1η αγωνιστική 27/10/2012
Κολέγιο Αθηνών Οδυσσεας Αμαρουσίου 3-0 (25-23, 25-23, 25-19)  περ
ΑΕΚ ΑΟΝ Αργυρούπολης 3-1 (25-20, 29-27, 22-25, 25-21)  περ
Μοσχάτο Παλλήνη 0-3 (28-30, 19-25, 23-25)  περ
Εθνικός Π. Ταταύλα 0-3 (14-25, 20-25, 19-25)  περ
ΟΦΗ Πανελλήνιος 3-2 (25-19, 25-22, 21-25, 22-25, 16-14)  περ
28/10, 17.00: ΣΦΠ Χανίων ΓΕ Ηρακλείου 3-2 (25-19, 21-25, 24-26, 25-21, 15-10)  περ
2η αγωνιστική 03/11/2012
ΣΦΠ Χανίων  Κολέγιο Αθηνών 1-3 (18-25, 16-25, 25-21, 16-25)  περ
Οδυσσέας  ΑΕΚ 0-3 (12-25, 22-25, 21-25) περ
 ΑΟΝ Αργυρούπολης Μοσχάτο 3-1 (30-28, 25-17, 20-25, 27-25) περ
 Παλλήνη Εθνικός Π. 3-2 (17-25, 20-25, 25-16, 26-24, 15-06) περ
 Ταταύλα  ΟΦΗ 3-0 (25-20, 25-20, 27-25) περ
 ΓΕ Ηρακλείου Πανελλήνιος ΓΣ 3-1 (25-20, 13-25, 25-18, 25-17) περ
3η αγωνιστική 10/11/2012
 ΑΕΚ ΣΦΠ Χανίων 3-0 (25-18, 25-15, 25-16)  περ
 11/11: Μοσχάτο Οδυσσέας 3-0 (25-20, 25-18, 25-22) περ
 Εθνικός Π. ΑΟΝ Αργυρούπολης 0-3 (21-25, 25-27, 11-25) περ
ΟΦΗ  ΑΟ Παλλήνη 0-3 (15-25, 23-25, 15-25)
περ
Πανελλήνιος ΓΣ Ταταύλα 2-3 (14-25, 25-23, 23-25, 28-26, 17-19)  περ
 Κολέγιο Αθηνών ΓΕ Ηρακλείου 3-0 (25-19, 25-19, 25-17)  περ
4η αγωνιστική 17/11/2012
 ΣΦΠ Χανίων ΑΟΠ Μοσχάτο 3-2 (19-25, 26-24, 18-25, 28-26, 15-09)  περ
 21/11: Κολέγιο Αθηνών ΑΕΚ 0-3 (20-25, 18-25, 23-25) περ
 Οδυσσέας Αμαρουσίου Εθνικός Π. 3-0 (25-20, 25-21, 25-23)  περ
 ΑΟΝ Αργυρούπολης ΟΦΗ 3-1 (25-15, 24-26, 25-21, 25-19)  περ
 ΑΟ Παλλήνη Πανελλήνιος Γ.Σ. 2-3 (16-25, 29-27, 25-22, 23-25, 12-15)  περ
 ΓΕ Ηρακλείου  Ταταύλα 0-3 (18-25, 18-25, 13-25) περ
5η αγωνιστική 24/11/2012
 Εθνικός Π.  ΣΦΠ Χανίων 0-3 (18-25, 18-25, 23-25)  περ
 ΑΟΠ Μοσχάτο Κολέγιο Αθηνών  1-3 (19-25, 25-23, 17-25, 17-25)  περ
 ΟΦΗ Οδυσσέας Αμαρουσίου  3-2 (25-16, 25-21, 21-25, 19-25, 15-09)  περ
 Πανελλήνιος Γ.Σ. ΑΟΝ Αργυρούπολης   3-0 (27-25, 25-21, 25-20)  περ
 Ταταύλα ΑΟ Παλλήνη 1-3 (25-22, 20-25, 17-25, 18-25)  περ
ΑΕΚ ΓΕ Ηρακλείου 3-0 (25-10, 25-15, 25-21)  περ
6η αγωνιστική 01/12/2012
ΣΦΠ Χανίων  ΟΦΗ  3-0 (25-16, 25-23, 25-14)  περ
 Κολέγιο Αθηνών Εθνικός Π.  3-0 (25-21, 25-23, 25-20)  περ
ΑΕΚ ΑΟΠ Μοσχάτο 3-1 (25-16, 21-25, 25-14, 25-13)  περ
Οδυσσέας Αμαρουσίου Πανελλήνιος Γ.Σ.   3-1 (25-19, 22-25, 25-23, 25-19) περ
ΑΟΝ Αργυρούπολης    Ταταύλα  0-3 (20-25, 25-27, 19-25)  περ
ΓΕ Ηρακλείου   ΑΟ Παλλήνη  1-3 (22-25, 25-27, 25-19, 18-25)  περ
7η αγωνιστική 08/12/2012
Πανελλήνιος Γ.Σ.   ΣΦΠ Χανίων   3-0 (25-21, 25-19, 25-16)  περ
 ΟΦΗ Κολέγιο Αθηνών  2-3 (20-25, 25-22, 25-15, 17-25, 13-15)  περ
 Εθνικός Π. ΑΕΚ  1-3 (25-22, 19-25, 19-25, 19-25)  περ
 Ταταύλα Οδυσσέας Αμαρουσίου 3-0 (25-21, 25-17, 25-17)  περ
 ΑΟ Παλλήνη ΑΟΝ Αργυρούπολης  0-3 (22-25, 21-25, 21-25)  περ
ΑΟΠ Μοσχάτο   ΓΕ Ηρακλείου    1-3 (25-11, 19-25, 19-25, 23-25)  περ
8η αγωνιστική 15/12/2012
ΣΦΠ Χανίων    Ταταύλα  0-3 (23-25, 21-25, 19-25)  περ
 Κολέγιο Αθηνών Πανελλήνιος Γ.Σ.   3-0 (26-24, 25-16, 25-18)  περ
 ΑΕΚ ΟΦΗ  3-0 (15-17, 25-19, 25-23)  περ
ΑΟΠ Μοσχάτο    Εθνικός Π.  2-3 (25-19, 20-25, 25-16, 21-25, 13-15)  περ
Οδυσσέας Αμαρουσίου  ΑΟ Παλλήνη  0-3 (22-25, 23-25, 26-28)  περ
ΓΕ Ηρακλείου   ΑΟΝ Αργυρούπολης    1-3 (19-25, 23-25, 25-19, 19-25)  περ
9η αγωνιστική 22/12/2012
ΑΟ Παλλήνη   ΣΦΠ Χανίων   3-1 (21-25, 25-21, 25-23, 25-23)   
Ταταύλα   Κολέγιο Αθηνών  1-3 (25-18, 17-25, 24-26, 12-25)   
Πανελλήνιος Γ.Σ.   ΑΕΚ 0-3 (22-25, 19-25, 18-25)   
 ΟΦΗ ΑΟΠ Μοσχάτο 3-0 (25-17, 25-20, 25-16)   
 ΑΟΝ Αργυρούπολη  Οδυσσέα Αμαρουσίου 3-1 (18-25, 25-13, 25-21, 25-18)   
 Εθνικός Π. ΓΕ Ηρακλείου 3-0 (25-19, 25-21, 28-26)   
10η αγωνιστική 12/01/2013
 ΣΦΠ Χανίων  ΑΟΝ Αργυρούπολη  3-2 (25-17, 23-25, 24-26, 25-23, 16-14)   
 Κολέγιο Αθηνών ΑΟ Παλλήνη    3-0 (25-19, 25-15, 25-23)   
 ΑΕΚ Ταταύλα    3-1 (25-14, 26-28, 25-13, 25-21)   
ΑΟΠ Μοσχάτο   Πανελλήνιος Γ.Σ.  2-3 (25-19, 22-25, 25-17, 24-26, 9-15)   
Εθνικός Π.  ΟΦΗ 2-3 (15-25, 25-23, 15-25, 25-23, 13-15)   
 ΓΕ Ηρακλείου  Οδυσσέας Αμαρουσίου 3-1 (25-21, 25-18, 18-25, 25-19)         
11η αγωνιστική 19/01/2013
 30/1: Οδυσσέας Αμαρουσίου ΣΦΠ Χανίων  3-1 (25-20, 20-25, 25-18, 25-20)  
 ΑΟΝ Αργυρούπολη Κολέγιο Αθηνών  0-3 (23-25, 17-25, 19-25)   
 ΑΟ Παλλήνη ΑΕΚ 1-3 (16-25, 26-24, 25-27, 17-25)   
Ταταύλα ΑΟΠ Μοσχάτο   3-1 (25-15, 25-13, 26-28, 25-17)            
 Πανελλήνιος Γ.Σ. Εθνικός Π. 3-0 (25-21, 25-14, 25-22)   
 ΟΦΗ  Γ.Ε.Ηρακλείου 3-1 (25-20, 18-25, 26-24, 25-18)   

 

Β΄ΓΥΡΟΣ
12η αγωνιστική 26/01/2013
Οδυσσεας Αμαρουσίου Κολέγιο Αθηνών 1-3 (25-22, 18-25, 24-26, 22-25)  περ
ΑΟΝ Αργυρούπολης  ΑΕΚ 0-3 (17-25, 17-25, 22-25)  
Παλλήνη  ΑΟΠ Μοσχάτου 3-0 (30-28, 25-09, 26-24)   
Ταταύλα  Εθνικός Πειραιά 3-0 (25-15, 25-21, 25-16)          
Πανελλήνιος  ΟΦΗ 3-2 (22-25, 25-19, 20-25, 25-18, 15-10)   
ΓΕ Ηρακλείου  ΣΦΠ Χανίων 0-3 (24-26, 15-25, 14-25)   
13η αγωνιστική 02/02/2013
 Κολέγιο Αθηνών  ΣΦΠ Χανίων 3-0 (25-11, 25-12, 25-15)  
 ΑΕΚ  Οδυσσέας Αμαρουσίου 3-1 (25-15, 23-25, 25-21, 25-15)   
Μοσχάτο  ΑΟΝ Αργυρούπολης 0-3 (23-25, 20-25, 15-25)   
Εθνικός Π.  ΑΟ Παλλήνη 1-3 (23-25, 27-25, 19-25, 19-25)   
 ΟΦΗ  ΑΟ Ταταύλα 1-3 (23-25, 25-21, 23-25, 23-25)  
Πανελλήνιος ΓΣ  ΓΕ Ηρακλείου 3-0 (25-18, 25-21, 25-21)   
14η αγωνιστική 09/02/2013
ΣΦΠ Χανίων  ΑΕΚ 0-3 (14-25, 17-25, 21-25)   
Οδυσσέας  ΑΟΠ Μοσχάτου 3-0 (25-14, 25-16, 25-23)   
ΑΟΝ Αργυρούπολης  Εθνικός Πειραιώς 3-0 (25-18, 25-19, 26-24)   
 ΑΟ Παλλήνη  ΟΦΗ 2-3 (22-25, 22-25, 25-21, 25-20, 09-15)   
Ταταύλα  Πανελλήνιος Γ.Σ. 3-1 (25-20, 25-22, 14-25, 25-20)   
ΓΕ Ηρακλείου  Κολέγιο Αθηνών 0-3 (19-25, 19-25, 14-25)   
15η αγωνιστική 16/02/2013
ΑΟΠ Μοσχάτο  ΣΦΠ Χανίων 3-2 (27-25, 26-24, 12-25, 23-25, 17-15)  
ΑΕΚ  Κολέγιο Αθηνών 3-1 (25-21, 34-32, 22-25, 25-23)   
Εθνικός Π.  Οδυσσέας Αμαρουσίου 3-0 (25-22, 25-16, 25-20)  
ΟΦΗ  ΑΟΝ Αργυρούπολης 3-0 (25-22, 27-25, 25-17)   
Πανελλήνιος Γ.Σ.  ΑΟ Παλλήνη 3-1 (25-22, 22-25, 25-19, 25-14)   
 Ταταύλα  ΓΕ Ηρακλείου 3-0 (25-17, 25-18, 25-17)   
16η αγωνιστική 23/02/2013
 ΣΦΠ Χανίων  Εθνικός Πειραιά 3-2 (28-26, 17-25, 25-23, 19-25, 15-09)   
Κολέγιο Αθηνών   ΑΟΠ Μοσχάτου 3-0 (25-15, 25-17, 25-14)  
Οδυσσέας Αμαρουσίου   ΟΦΗ 3-0 (25-20, 25-22, 25-19)  
ΑΟΝ Αργυρούπολης    Πανελλήνιος Γ.Σ. 3-1 (21-25, 25-18, 27-25, 25-12)   
ΑΟ Παλλήνη  ΑΟ Ταταύλα 2-3 (19-25, 25-18, 25-23, 15-25, 13-15)   
ΓΕ Ηρακλείου  ΑΕΚ 0-3 (15-25, 17-25, 21-25)  
17η αγωνιστική 02/03/2013
ΟΦΗ   ΣΦΠ Χανίων 3-2 (28-26, 25-21, 24-26, 21-25, 15-12)   
Εθνικός Π.   Κολέγιο Αθηνών 0-3 (20-25, 13-25, 21-25)  
ΑΟΠ Μοσχάτο  ΑΕΚ 0-3 (16-25, 24-26, 23-25)   
Πανελλήνιος Γ.Σ.    Οδυσσέας Αμαρουσίου 3-0 (25-16, 27-25, 25-18)  
Ταταύλα   ΑΟΝ Αργυρούπολης 3-0 (25-21, 25-23, 25-23)  
ΑΟ Παλλήνη   ΓΕ Ηρακλείου 3-1 (25-17, 19-25, 25-19, 25-19)   
18η αγωνιστική 09/03/2013
ΣΦΠ Χανίων    Πανελλήνιος Γ.Σ. 0-3 (21-25, 18-25, 17-25)   
Κολέγιο Αθηνών   ΟΦΗ 3-2 (20-25, 25-19, 25-22, 25-27, 15-07)   
ΑΕΚ  Εθνικός Πειραιά 3-1 (25-27, 25-14, 25-15, 25-17)   
Οδυσσέας Αμαρουσίου  ΑΟ Ταταύλα 3-1 (25-18, 25-18, 13-25, 25-22)   
10/3: Αργυρούπολη  ΑΟ Παλλήνη 2-3 (25-23, 28-30, 25-16, 27-29, 12-15)   
ΓΕ Ηρακλείου     ΑΟΠ Μοσχάτου 3-1 (18-25, 25-21, 25-22, 26-24)   
19η αγωνιστική 16/03/2013
Ταταύλα   ΣΦΠ Χανίων 3-0 (25-18, 25-23, 25-17)   
15/3: Πανελλήνιος Γ.Σ.    Κολέγιο Αθηνών 3-2 (19-25, 28-26, 21-25, 25-17, 20-18)   
17/3: ΟΦΗ   ΑΕΚ 2-3 (19-25, 25-21, 21-25, 25-19, 8-15)   
Εθνικός Πειραιά  ΑΟΠ Μοσχάτου 1-3 (25-19, 22-25, 24-26, 20-25)   
ΑΟ Παλλήνη  Οδυσσέας Αμαρουσίου 0-3 (18-25, 23-25, 21-25)   
ΑΟΝ Αργυρούπολης     ΓΕ Ηρακλείου 3-0 (25-21, 25-17, 25-15)   
20η αγωνιστική 23/03/2013
ΣΦΠ Χανίων    ΑΟ Παλλήνη 3-0 (25-0, 25-0, 25-0)   
Κολέγιο Αθηνών   ΑΟ Ταταύλα 3-1 (25-18, 18-25, 25-16, 25-23)   
ΑΕΚ  Πανελλήνιος Γ.Σ. 3-1 (25-19, 25-10, 23-25, 25-19)   
ΑΟΠ Μοσχάτο  ΟΦΗ 0-3 (20-25, 28-30, 23-25)   
 Οδυσσέα Αμαρουσίου  ΑΟΝ Αργυρούπολης 3-1 (25-20, 25-20, 17-25, 25-23)   
ΓΕ Ηρακλείου  Εθνικός Πειραιά 3-2 (18-25, 17-25, 25-17, 25-18, 15-13)   
21η αγωνιστική 30/03/2013
31/3: ΑΟΝ Αργυρούπολη   ΣΦΠ Χανίων 3-1 (25-21, 25-21, 16-25, 25-17)  
ΑΟ Παλλήνη     Κολέγιο Αθηνών 0-3 (21-25, 17-25, 21-25)   
Ταταύλα     ΑΕΚ 1-3 (20-25, 19-25, 25-19, 23-25)   
Πανελλήνιος Γ.Σ.   ΑΟΠ Μοσχάτου 3-1 (22-25, 25-20, 25-22, 25-14)   
ΟΦΗ  Εθνικός Πειραιά 3-0 (25-0, 25-0, 25-0)   
 Οδυσσέας Αμαρουσίου        ΓΕ Ηρακλείου 3-0 (25-0, 25-0, 25-0)   
22η αγωνιστική 06/04/2013
ΣΦΠ Χανίων   Οδυσσέας Αμαρουσίου 3-1 (16-25, 25-20, 25-19, 26-24)   
Κολέγιο Αθηνών   ΑΟΝ Αργυρούπολης 3-0 (25-21, 25-21, 25-21)   
ΑΕΚ  ΑΟ Παλλήνη 3-1 (25-15, 19-25, 25-20, 25-21)  
ΑΟΠ Μοσχάτο   ΑΟ Ταταύλα 3-2 (25-20, 25-22, 16-25, 19-25, 15-13)   
Εθνικός Π.  Πανελλήνιος Γ.Σ. 0-3 (17-25, 23-25, 15-25)   
 Γ.Ε.Ηρακλείου ΟΦΗ 2-3 (26-24, 25-21, 17-25, 22-25, 15-17)   

*Η πρώτη ομάδα πηγαίνει στα μπαράζ ανόδου για τη Βόλεϊ Λιγκ και στα Τοπικά πρωταθλήματα υποβιβάζονται οι τρεις (3) τελευταίες ομάδες.

 

ΧΡΥΣΗ ΒΙΒΛΟΣ
1989: Ιωνικός Νέας Φιλαδέλφειας
1990: ΑΓΣ Ιωαννίνων
1991: Ελληνικά Ναυπηγεία
1992: Πανελλήνιος
1993: Ιωνικός Νέας Φιλαδέλφειας
1994: ΑΕΚ
1995: Μίλων
1996: Φιλία Ηλιούπολης
1997: ΑΕ Κομοτηνής
1998: Ιωνικός Νίκαιας
1999: Πανελλήνιος
2000: Αρης Νίκαιας
2001: ΟΠΕ Ρεθύμνου
2002: ΕΑ Πατρών
2003: ΑΕΚ
2004: Πανελλήνιος
2005: ΓΣ Λαμίας
2006: ΑΕΚ
2007: ΑΟ Κηφισιάς
2008: Απόλλων Καλαμαριάς
2009: ΑΕΚ
2010: Επίκουρος Πολίχνης
2011: Φοίνικας Σύρου
2012: Νίκη Αιγινίου
2013: ΑΕΚ, Παναχαϊκή, Ορεστιάδα

Σχετικά άρθρα

Περισσότερα από την κατηγορία: Τα ρόστερ του 1ου Ομίλου της Α2 Ανδρών, 2012-13 »

Find us on Facebook

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ