1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
17-11-2012 16:48

Πρόγραμμα Α2 Ανδρών - Α΄ Ομιλος 2012-13

Δείτε το πρόγραμμα και τη βαθμολογία του Α' Ομίλου της Α2 κατηγορίας Ανδρών.
 
 
 
 
 
 
 
Α2 ΑΝΔΡΩΝ 2012-13
Α΄ΟΜΙΛΟΣ
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Θ ΟΜΑΔΑ                    
ΑΓ. ΒΑΘ ΝΙΚΕΣ ΗΤΤΕΣ ΣΕΤ 3-0 3-1 3-2 2-3 1-3 0-3
1. ΑΕΚ 22 65 22 0 (66-13) 10 11 1
     
2. Κολλέγιο Αθ. 22 56 19 3 (60-18) 12 5 2 1 1  1
3. Ταταύλα 22 44 15 7 (53-28) 10 3 2 1 6
4. Πανελλήνιος 22 37 13 9 (47-37) 7 2 4 2 4 3
5. Αργυρούπολη 22 35 11 11 (39-39) 5 6 2 2 7
6. Παλλήνη 22 31 11 11 (42-42) 4 5 2 3 3 5
7. ΟΦΗ 22 31 11 11 (43-46) 4 1 6 4 2 5
8. Οδυσσέας Αμαρουσίου 22 28 9 13 (34-43) 5 4 1 5 7
9. ΣΦΠ Χανίων 22 25 9 13 (35-48) 4 2 4 2 3 7
10. ΓΕ Ηρακλείου 22 13 5 17 (23-57)   4 1 2 4 11
11. Μοσχάτο 22 13 4 18 (25-59) 1 1 2 3 6 9
12. Εθνικός Π. 22 9 3 19 (21-59) 2   1 4 4 11
*Η πρώτη ομάδα πηγαίνει στα μπαράζ ανόδου για τη Βόλεϊ Λιγκ και στα Τοπικά πρωταθλήματα υποβιβάζονται οι τρεις (3) τελευταίες ομάδες. Η Παλλήνη, η ΓΕΗ και ο Εθνικός έχουν από έναν μηδενισμό και -3 βαθμούς.
 
  

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Α2 ΑΝΔΡΩΝ 2012-13 - Α΄ΟΜΙΛΟΣ
Α΄ΓΥΡΟΣ
1η αγωνιστική 27/10/2012
Κολέγιο Αθηνών Οδυσσεας Αμαρουσίου 3-0 (25-23, 25-23, 25-19)  περ
ΑΕΚ ΑΟΝ Αργυρούπολης 3-1 (25-20, 29-27, 22-25, 25-21)  περ
Μοσχάτο Παλλήνη 0-3 (28-30, 19-25, 23-25)  περ
Εθνικός Π. Ταταύλα 0-3 (14-25, 20-25, 19-25)  περ
ΟΦΗ Πανελλήνιος 3-2 (25-19, 25-22, 21-25, 22-25, 16-14)  περ
28/10, 17.00: ΣΦΠ Χανίων ΓΕ Ηρακλείου 3-2 (25-19, 21-25, 24-26, 25-21, 15-10)  περ
2η αγωνιστική 03/11/2012
ΣΦΠ Χανίων  Κολέγιο Αθηνών 1-3 (18-25, 16-25, 25-21, 16-25)  περ
Οδυσσέας  ΑΕΚ 0-3 (12-25, 22-25, 21-25) περ
 ΑΟΝ Αργυρούπολης Μοσχάτο 3-1 (30-28, 25-17, 20-25, 27-25) περ
 Παλλήνη Εθνικός Π. 3-2 (17-25, 20-25, 25-16, 26-24, 15-06) περ
 Ταταύλα  ΟΦΗ 3-0 (25-20, 25-20, 27-25) περ
 ΓΕ Ηρακλείου Πανελλήνιος ΓΣ 3-1 (25-20, 13-25, 25-18, 25-17) περ
3η αγωνιστική 10/11/2012
 ΑΕΚ ΣΦΠ Χανίων 3-0 (25-18, 25-15, 25-16)  περ
 11/11: Μοσχάτο Οδυσσέας 3-0 (25-20, 25-18, 25-22) περ
 Εθνικός Π. ΑΟΝ Αργυρούπολης 0-3 (21-25, 25-27, 11-25) περ
ΟΦΗ  ΑΟ Παλλήνη 0-3 (15-25, 23-25, 15-25)
περ
Πανελλήνιος ΓΣ Ταταύλα 2-3 (14-25, 25-23, 23-25, 28-26, 17-19)  περ
 Κολέγιο Αθηνών ΓΕ Ηρακλείου 3-0 (25-19, 25-19, 25-17)  περ
4η αγωνιστική 17/11/2012
 ΣΦΠ Χανίων ΑΟΠ Μοσχάτο 3-2 (19-25, 26-24, 18-25, 28-26, 15-09)  περ
 21/11: Κολέγιο Αθηνών ΑΕΚ 0-3 (20-25, 18-25, 23-25) περ
 Οδυσσέας Αμαρουσίου Εθνικός Π. 3-0 (25-20, 25-21, 25-23)  περ
 ΑΟΝ Αργυρούπολης ΟΦΗ 3-1 (25-15, 24-26, 25-21, 25-19)  περ
 ΑΟ Παλλήνη Πανελλήνιος Γ.Σ. 2-3 (16-25, 29-27, 25-22, 23-25, 12-15)  περ
 ΓΕ Ηρακλείου  Ταταύλα 0-3 (18-25, 18-25, 13-25) περ
5η αγωνιστική 24/11/2012
 Εθνικός Π.  ΣΦΠ Χανίων 0-3 (18-25, 18-25, 23-25)  περ
 ΑΟΠ Μοσχάτο Κολέγιο Αθηνών  1-3 (19-25, 25-23, 17-25, 17-25)  περ
 ΟΦΗ Οδυσσέας Αμαρουσίου  3-2 (25-16, 25-21, 21-25, 19-25, 15-09)  περ
 Πανελλήνιος Γ.Σ. ΑΟΝ Αργυρούπολης   3-0 (27-25, 25-21, 25-20)  περ
 Ταταύλα ΑΟ Παλλήνη 1-3 (25-22, 20-25, 17-25, 18-25)  περ
ΑΕΚ ΓΕ Ηρακλείου 3-0 (25-10, 25-15, 25-21)  περ
6η αγωνιστική 01/12/2012
ΣΦΠ Χανίων  ΟΦΗ  3-0 (25-16, 25-23, 25-14)  περ
 Κολέγιο Αθηνών Εθνικός Π.  3-0 (25-21, 25-23, 25-20)  περ
ΑΕΚ ΑΟΠ Μοσχάτο 3-1 (25-16, 21-25, 25-14, 25-13)  περ
Οδυσσέας Αμαρουσίου Πανελλήνιος Γ.Σ.   3-1 (25-19, 22-25, 25-23, 25-19) περ
ΑΟΝ Αργυρούπολης    Ταταύλα  0-3 (20-25, 25-27, 19-25)  περ
ΓΕ Ηρακλείου   ΑΟ Παλλήνη  1-3 (22-25, 25-27, 25-19, 18-25)  περ
7η αγωνιστική 08/12/2012
Πανελλήνιος Γ.Σ.   ΣΦΠ Χανίων   3-0 (25-21, 25-19, 25-16)  περ
 ΟΦΗ Κολέγιο Αθηνών  2-3 (20-25, 25-22, 25-15, 17-25, 13-15)  περ
 Εθνικός Π. ΑΕΚ  1-3 (25-22, 19-25, 19-25, 19-25)  περ
 Ταταύλα Οδυσσέας Αμαρουσίου 3-0 (25-21, 25-17, 25-17)  περ
 ΑΟ Παλλήνη ΑΟΝ Αργυρούπολης  0-3 (22-25, 21-25, 21-25)  περ
ΑΟΠ Μοσχάτο   ΓΕ Ηρακλείου    1-3 (25-11, 19-25, 19-25, 23-25)  περ
8η αγωνιστική 15/12/2012
ΣΦΠ Χανίων    Ταταύλα  0-3 (23-25, 21-25, 19-25)  περ
 Κολέγιο Αθηνών Πανελλήνιος Γ.Σ.   3-0 (26-24, 25-16, 25-18)  περ
 ΑΕΚ ΟΦΗ  3-0 (15-17, 25-19, 25-23)  περ
ΑΟΠ Μοσχάτο    Εθνικός Π.  2-3 (25-19, 20-25, 25-16, 21-25, 13-15)  περ
Οδυσσέας Αμαρουσίου  ΑΟ Παλλήνη  0-3 (22-25, 23-25, 26-28)  περ
ΓΕ Ηρακλείου   ΑΟΝ Αργυρούπολης    1-3 (19-25, 23-25, 25-19, 19-25)  περ
9η αγωνιστική 22/12/2012
ΑΟ Παλλήνη   ΣΦΠ Χανίων   3-1 (21-25, 25-21, 25-23, 25-23) 
Ταταύλα   Κολέγιο Αθηνών  1-3 (25-18, 17-25, 24-26, 12-25) 
Πανελλήνιος Γ.Σ.   ΑΕΚ 0-3 (22-25, 19-25, 18-25) 
 ΟΦΗ ΑΟΠ Μοσχάτο 3-0 (25-17, 25-20, 25-16) 
 ΑΟΝ Αργυρούπολη  Οδυσσέα Αμαρουσίου 3-1 (18-25, 25-13, 25-21, 25-18) 
 Εθνικός Π. ΓΕ Ηρακλείου 3-0 (25-19, 25-21, 28-26) 
10η αγωνιστική 12/01/2013
 ΣΦΠ Χανίων  ΑΟΝ Αργυρούπολη  3-2 (25-17, 23-25, 24-26, 25-23, 16-14) 
 Κολέγιο Αθηνών ΑΟ Παλλήνη    3-0 (25-19, 25-15, 25-23) 
 ΑΕΚ Ταταύλα    3-1 (25-14, 26-28, 25-13, 25-21) 
ΑΟΠ Μοσχάτο   Πανελλήνιος Γ.Σ.  2-3 (25-19, 22-25, 25-17, 24-26, 9-15) 
Εθνικός Π.  ΟΦΗ 2-3 (15-25, 25-23, 15-25, 25-23, 13-15) 
 ΓΕ Ηρακλείου  Οδυσσέας Αμαρουσίου 3-1 (25-21, 25-18, 18-25, 25-19)       
11η αγωνιστική 19/01/2013
 30/1: Οδυσσέας Αμαρουσίου ΣΦΠ Χανίων  3-1 (25-20, 20-25, 25-18, 25-20)
 ΑΟΝ Αργυρούπολη Κολέγιο Αθηνών  0-3 (23-25, 17-25, 19-25) 
 ΑΟ Παλλήνη ΑΕΚ 1-3 (16-25, 26-24, 25-27, 17-25) 
Ταταύλα ΑΟΠ Μοσχάτο   3-1 (25-15, 25-13, 26-28, 25-17)          
 Πανελλήνιος Γ.Σ. Εθνικός Π. 3-0 (25-21, 25-14, 25-22) 
 ΟΦΗ  Γ.Ε.Ηρακλείου 3-1 (25-20, 18-25, 26-24, 25-18) 

 

Β΄ΓΥΡΟΣ
12η αγωνιστική 26/01/2013
Οδυσσεας Αμαρουσίου Κολέγιο Αθηνών 1-3 (25-22, 18-25, 24-26, 22-25)  περ
ΑΟΝ Αργυρούπολης  ΑΕΚ 0-3 (17-25, 17-25, 22-25)
Παλλήνη  ΑΟΠ Μοσχάτου 3-0 (30-28, 25-09, 26-24) 
Ταταύλα  Εθνικός Πειραιά 3-0 (25-15, 25-21, 25-16)        
Πανελλήνιος  ΟΦΗ 3-2 (22-25, 25-19, 20-25, 25-18, 15-10) 
ΓΕ Ηρακλείου  ΣΦΠ Χανίων 0-3 (24-26, 15-25, 14-25) 
13η αγωνιστική 02/02/2013
 Κολέγιο Αθηνών  ΣΦΠ Χανίων 3-0 (25-11, 25-12, 25-15)
 ΑΕΚ  Οδυσσέας Αμαρουσίου 3-1 (25-15, 23-25, 25-21, 25-15) 
Μοσχάτο  ΑΟΝ Αργυρούπολης 0-3 (23-25, 20-25, 15-25) 
Εθνικός Π.  ΑΟ Παλλήνη 1-3 (23-25, 27-25, 19-25, 19-25) 
 ΟΦΗ  ΑΟ Ταταύλα 1-3 (23-25, 25-21, 23-25, 23-25)
Πανελλήνιος ΓΣ  ΓΕ Ηρακλείου 3-0 (25-18, 25-21, 25-21) 
14η αγωνιστική 09/02/2013
ΣΦΠ Χανίων  ΑΕΚ 0-3 (14-25, 17-25, 21-25) 
Οδυσσέας  ΑΟΠ Μοσχάτου 3-0 (25-14, 25-16, 25-23) 
ΑΟΝ Αργυρούπολης  Εθνικός Πειραιώς 3-0 (25-18, 25-19, 26-24) 
 ΑΟ Παλλήνη  ΟΦΗ 2-3 (22-25, 22-25, 25-21, 25-20, 09-15) 
Ταταύλα  Πανελλήνιος Γ.Σ. 3-1 (25-20, 25-22, 14-25, 25-20) 
ΓΕ Ηρακλείου  Κολέγιο Αθηνών 0-3 (19-25, 19-25, 14-25) 
15η αγωνιστική 16/02/2013
ΑΟΠ Μοσχάτο  ΣΦΠ Χανίων 3-2 (27-25, 26-24, 12-25, 23-25, 17-15)
ΑΕΚ  Κολέγιο Αθηνών 3-1 (25-21, 34-32, 22-25, 25-23) 
Εθνικός Π.  Οδυσσέας Αμαρουσίου 3-0 (25-22, 25-16, 25-20)
ΟΦΗ  ΑΟΝ Αργυρούπολης 3-0 (25-22, 27-25, 25-17) 
Πανελλήνιος Γ.Σ.  ΑΟ Παλλήνη 3-1 (25-22, 22-25, 25-19, 25-14) 
 Ταταύλα  ΓΕ Ηρακλείου 3-0 (25-17, 25-18, 25-17) 
16η αγωνιστική 23/02/2013
 ΣΦΠ Χανίων  Εθνικός Πειραιά 3-2 (28-26, 17-25, 25-23, 19-25, 15-09) 
Κολέγιο Αθηνών   ΑΟΠ Μοσχάτου 3-0 (25-15, 25-17, 25-14)
Οδυσσέας Αμαρουσίου   ΟΦΗ 3-0 (25-20, 25-22, 25-19)
ΑΟΝ Αργυρούπολης    Πανελλήνιος Γ.Σ. 3-1 (21-25, 25-18, 27-25, 25-12) 
ΑΟ Παλλήνη  ΑΟ Ταταύλα 2-3 (19-25, 25-18, 25-23, 15-25, 13-15) 
ΓΕ Ηρακλείου  ΑΕΚ 0-3 (15-25, 17-25, 21-25)
17η αγωνιστική 02/03/2013
ΟΦΗ   ΣΦΠ Χανίων 3-2 (28-26, 25-21, 24-26, 21-25, 15-12) 
Εθνικός Π.   Κολέγιο Αθηνών 0-3 (20-25, 13-25, 21-25)
ΑΟΠ Μοσχάτο  ΑΕΚ 0-3 (16-25, 24-26, 23-25) 
Πανελλήνιος Γ.Σ.    Οδυσσέας Αμαρουσίου 3-0 (25-16, 27-25, 25-18)
Ταταύλα   ΑΟΝ Αργυρούπολης 3-0 (25-21, 25-23, 25-23)
ΑΟ Παλλήνη   ΓΕ Ηρακλείου 3-1 (25-17, 19-25, 25-19, 25-19) 
18η αγωνιστική 09/03/2013
ΣΦΠ Χανίων    Πανελλήνιος Γ.Σ. 0-3 (21-25, 18-25, 17-25) 
Κολέγιο Αθηνών   ΟΦΗ 3-2 (20-25, 25-19, 25-22, 25-27, 15-07) 
ΑΕΚ  Εθνικός Πειραιά 3-1 (25-27, 25-14, 25-15, 25-17) 
Οδυσσέας Αμαρουσίου  ΑΟ Ταταύλα 3-1 (25-18, 25-18, 13-25, 25-22) 
10/3: Αργυρούπολη  ΑΟ Παλλήνη 2-3 (25-23, 28-30, 25-16, 27-29, 12-15) 
ΓΕ Ηρακλείου     ΑΟΠ Μοσχάτου 3-1 (18-25, 25-21, 25-22, 26-24) 
19η αγωνιστική 16/03/2013
Ταταύλα   ΣΦΠ Χανίων 3-0 (25-18, 25-23, 25-17) 
15/3: Πανελλήνιος Γ.Σ.    Κολέγιο Αθηνών 3-2 (19-25, 28-26, 21-25, 25-17, 20-18) 
17/3: ΟΦΗ   ΑΕΚ 2-3 (19-25, 25-21, 21-25, 25-19, 8-15) 
Εθνικός Πειραιά  ΑΟΠ Μοσχάτου 1-3 (25-19, 22-25, 24-26, 20-25) 
ΑΟ Παλλήνη  Οδυσσέας Αμαρουσίου 0-3 (18-25, 23-25, 21-25) 
ΑΟΝ Αργυρούπολης     ΓΕ Ηρακλείου 3-0 (25-21, 25-17, 25-15) 
20η αγωνιστική 23/03/2013
ΣΦΠ Χανίων    ΑΟ Παλλήνη 3-0 (25-0, 25-0, 25-0) 
Κολέγιο Αθηνών   ΑΟ Ταταύλα 3-1 (25-18, 18-25, 25-16, 25-23) 
ΑΕΚ  Πανελλήνιος Γ.Σ. 3-1 (25-19, 25-10, 23-25, 25-19) 
ΑΟΠ Μοσχάτο  ΟΦΗ 0-3 (20-25, 28-30, 23-25) 
 Οδυσσέα Αμαρουσίου  ΑΟΝ Αργυρούπολης 3-1 (25-20, 25-20, 17-25, 25-23) 
ΓΕ Ηρακλείου  Εθνικός Πειραιά 3-2 (18-25, 17-25, 25-17, 25-18, 15-13) 
21η αγωνιστική 30/03/2013
31/3: ΑΟΝ Αργυρούπολη   ΣΦΠ Χανίων 3-1 (25-21, 25-21, 16-25, 25-17)
ΑΟ Παλλήνη     Κολέγιο Αθηνών 0-3 (21-25, 17-25, 21-25) 
Ταταύλα     ΑΕΚ 1-3 (20-25, 19-25, 25-19, 23-25) 
Πανελλήνιος Γ.Σ.   ΑΟΠ Μοσχάτου 3-1 (22-25, 25-20, 25-22, 25-14) 
ΟΦΗ  Εθνικός Πειραιά 3-0 (25-0, 25-0, 25-0) 
 Οδυσσέας Αμαρουσίου        ΓΕ Ηρακλείου 3-0 (25-0, 25-0, 25-0) 
22η αγωνιστική 06/04/2013
ΣΦΠ Χανίων   Οδυσσέας Αμαρουσίου 3-1 (16-25, 25-20, 25-19, 26-24) 
Κολέγιο Αθηνών   ΑΟΝ Αργυρούπολης 3-0 (25-21, 25-21, 25-21) 
ΑΕΚ  ΑΟ Παλλήνη 3-1 (25-15, 19-25, 25-20, 25-21)
ΑΟΠ Μοσχάτο   ΑΟ Ταταύλα 3-2 (25-20, 25-22, 16-25, 19-25, 15-13) 
Εθνικός Π.  Πανελλήνιος Γ.Σ. 0-3 (17-25, 23-25, 15-25) 
 Γ.Ε.Ηρακλείου ΟΦΗ 2-3 (26-24, 25-21, 17-25, 22-25, 15-17) 

*Η πρώτη ομάδα πηγαίνει στα μπαράζ ανόδου για τη Βόλεϊ Λιγκ και στα Τοπικά πρωταθλήματα υποβιβάζονται οι τρεις (3) τελευταίες ομάδες.

 

ΧΡΥΣΗ ΒΙΒΛΟΣ
1989: Ιωνικός Νέας Φιλαδέλφειας
1990: ΑΓΣ Ιωαννίνων
1991: Ελληνικά Ναυπηγεία
1992: Πανελλήνιος
1993: Ιωνικός Νέας Φιλαδέλφειας
1994: ΑΕΚ
1995: Μίλων
1996: Φιλία Ηλιούπολης
1997: ΑΕ Κομοτηνής
1998: Ιωνικός Νίκαιας
1999: Πανελλήνιος
2000: Αρης Νίκαιας
2001: ΟΠΕ Ρεθύμνου
2002: ΕΑ Πατρών
2003: ΑΕΚ
2004: Πανελλήνιος
2005: ΓΣ Λαμίας
2006: ΑΕΚ
2007: ΑΟ Κηφισιάς
2008: Απόλλων Καλαμαριάς
2009: ΑΕΚ
2010: Επίκουρος Πολίχνης
2011: Φοίνικας Σύρου
2012: Νίκη Αιγινίου
2013: ΑΕΚ, Παναχαϊκή, Ορεστιάδα

Σχετικά άρθρα

  • Ανανέωσε με τον ΟΦΗ ο Θωμάς Δημητριάδης
    Παίκτης του ΟΦΗ για δεύτερη συνεχή σεζόν θα είναι ο Θωμάς Δημητριάδης, ο οποίος συμφώνησε με την κρητική ομάδα για άλλον έναν χρόνο.
  • Στον ΟΦΗ ο Δημήτρης Εφραιμίδης!
    Παίκτης του ΟΦΗ είναι ο Δημήτρης Εφραιμίδης, ο οποίος αποδέχθηκε την πρόταση της κρητικής ομάδας και μετά από έναν χρόνο στον Ηρακλή Θεσσαλονίκης, μετακομίζει στην Κρήτη.
  • Αλέξης Αλεξίου: «Στο σωστό δρόμο για να επιστρέψει η ΑΕΚ» (video)
    Ο πρόεδρος της ερασιτεχνικής ΑΕΚ, Αλέξης Αλεξίου, έδωσε το παρόν στην κλήρωση της Pre League Γυναικών και μιλώντας στο volleynews.gr έθεσε ως στόχο την επιστροφή της Ένωσης στην μεγάλη κατηγορία.
  • Επένδυση με την 16χρόνη Δανάη Κουδούνα η ΑΕΚ
    Την απόκτηση της Δανάης Κουδούνα ανακοίνωσε η ΑΕΚ. Η Ένωση συμφώνησε σε όλα με την 16χρονη αθλήτρια η οποία θεωρείται ένα από μεγάλα ταλέντα του γυναικείου βόλεϊ και πέρυσι αγωνίστηκε στον Ηρακλή Κηφισιάς.
  • Στον Εθνικό η κεντρική Κατερίνα Μηλιανού
    Την ταλαντούχα 15 χρονη κεντρική (1μ80) Κατερίνα Μηλιανού από την Φιλία Περάματος ανακοίνωσε ο Εθνικός για την νεοσύστατη γυναικεία ομάδα που δημιουργεί και θα ξεκινήσει από την τοπική κατηγορία ΕΣΠΕΔΑ.
Περισσότερα από την κατηγορία: Τα ρόστερ του 1ου Ομίλου της Α2 Ανδρών, 2012-13 »

Find us on Facebook

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ