1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
28-01-2018 19:48

Α2 ανδρών - Β΄όμιλος - 2ος υπό όμιλος 2017-18: Αποτελέσματα, βαθμολογία

 Η βαθμολογία και τα αποτελέσματα στον Β΄όμιλο - 2ος υπό όμιλος στο πρωτάθλημα Α2 ανδρών 2017-18:

 

Α2 Ανδρων - 2017-18
Β2 ΟΜΙΛΟΣ
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Θ. ΟΜΑΔΑ ΑΓ. Β ΣΕΤ Ν Η
1. ΧΑΝΘ 12 30 (33-13) 10 2
2. Νέστωρ Θεσσαλονίκης 11 26 (27-12) 9 2
3. Πήγασος Πολίχνης 11 23 (27-14) 8 3
4. Αρχέλαος Κατερίνης 11 10 (18-24) 4 7
5. Αναγέννηση Άρτας 11 9 (19-24) 4 7
6. ΑΣ Μακεδονικός 11 7 (14-30) 2 9
7. ΑΠΣ Φθία Λαμίας 11 6 (9-30) 2 9

 

*Ο Αρχέλαος Κατερίνης και η Αναγέννηση Άρτας έχουν μείον τρεις βαθμούς, λόγω αποχώρησής τους από τα αντίστοιχα πρωταθλήματα Παίδων.

 

 

Α2 ΑΝΔΡΩΝ - Β΄ΟΜΙΛΟΣ - 2ος ΥΠΟ ΟΜΙΛΟΣ  2017-18
 
Γήπεδο Ώρα Αγώνας Αποτέλεσματα
1η αγωνιστική - 21 Οκτωβρίου 2017
Βότση 18.00  ΑΜΣ Νέστωρ ΑΠΣ Φθία 3-0 (25-19, 25-19, 25-15)
ΕΑΚ Νεάπολης 19.00  ΑΣ Μακεδονικός ΧΑΝΘ 3-1 (25-20, 25-18, 19-25, 25-21)
ΔΑΚ Πολίχνης 18.00  Πήγασος Πολίχνης Αναγέννηση Άρτας 1-3 (15-25, 20-25, 25-19, 14-25)
2η αγωνιστική - 28 Οκτωβρίου 2017
ΔΑΚ Πολίχνης 19.00 Πήγασος Πολίχνης - ΑΜΣ Νέστωρ 1-3 (25-20, 15-25, 21-25, 18-25)
Κατερίνης Τ9 18.00 ΓΑΣ Αρχέλαος - ΑΣ Μακεδονικός 3-1 (25-21, 25-20, 11-25, 25-19)
29/10 ΔΑΚ Άρτας 18.00  Αναγέννηση Άρτας - ΧΑΝΘ 1-3 (25-22, 8-25, 19-25, 22-25)
3η αγωνιστικη - 4 Νοεμβρίου 2017
ΕΑΚ Νεάπολης 17.00 ΑΣ Μακεδονικός - ΑΠΣ Φθία 2-3 (20-25, 28-26, 24-26, 33-31, 13-25)
5/11 Μ. Τσικίνας 19.00  ΧΑΝΘ - ΓΑΣ Αρχέλαος Κατερίνης 3-1 (20-25, 25-20, 25-16, 25-20)
Βότση 18.00  ΑΜΣ Νέστωρ - Αναγέννηση Άρτας  0-3 (23-25, 18-25, 19-25)
4η αγωνιστική - 11 Νοεμβρίου 2017
ΔΑΚ Πολίχνης 19.00  Πήγασος Πολίχνης - ΑΣ Μακεδονικός 3-0 (25-12, 25-22, 25-15) 
Χαλκιοπούλειο 18.00 ΑΠΣ Φθία - ΧΑΝΘ 1-3 (23-25, 25-21, 24-26, 22-25)
12/11 ΔΑΚ Άρτας 18.00  Αναγέννηση Άρτας - ΓΑΣ Αρχέλαος Κατερίνης 2-3 (25-22, 19-25, 25-12, 24-26, 13-25)
5η αγωνιστική - 18 Νοεμβρίου 2017
19/11: Μ. Τσικίνας 16.30  ΧΑΝΘ - Πήγασος Πολίχνης 3-1 (20-25, 25-19, 27-25, 25-15)
ΕΑΚ Νεάπολης 19.00  ΑΣ Μακεδονικός - ΑΜΣ Νέστωρ 2-3 (20-25, 25-20, 14-25, 25-16, 12-15) 
Κατερίνης Τ9  18.00  ΓΑΣ Αρχέλαος Κατερίνης - ΑΠΣ Φθία 3-0 (25-13, 25-23, 25-16)
6η αγωνιστική - 25 Νοεμβρίου 2017
ΔΑΚ Πολίχνης 19.00  Πήγασος Πολίχνης - ΓΣ Αρχέλαος Κατερίνης  3-0 (40-38, 25-20, 25-13)
Βότση 18.00  ΑΜΣ Νέστωρ - ΧΑΝΘ  0-3 (17-25, 22-25, 21-25)
ΔΑΚ Άρτας 18.00  Αναγέννηση Άρτας - ΑΠΣ Φθία 3-0 (26-24, 27-25, 25-13)
7η αγωνιστική - 2 Δεκεμβρίου 2017
Χαλκιοπούλειο 15.00 ΑΠΣ Φθία - Πήγασος Πολίχνης 0-3 (20-25, 17-25, 16-25)
Κατερίνης Τ9 18.00  ΓΑΣ Αρχέλαος - ΑΜΣ Νέστωρ 0-3 (21-25, 21-25, 21-25)
ΕΑΚ Νεάπολης 17.00  ΑΣ Μακεδονικός - Αναγέννηση Άρτας  1-3 (25-22, 16-25, 26-28, 17-25)
8η αγωνιστική - 9 Δεκεμβρίου 2017
Χαλκιοπούλειο 18.00 ΑΠΣ Φθία - ΑΜΣ Νέστωρ 0-3 (21-25, 16-25, 19-25)
Μ Τσίκινας 18.00 ΧΑΝΘ - ΑΣ Μακεδονικός 3-0 (25-10, 25-19, 26-24)
10/12 ΔΑΚ Άρτας 18.00 Αναγέννηση Άρτας - Πήγασος Πολίχνης 1-3 (25-22, 19-25, 22-25, 16-25)
9η αγωνιστική - 16 Δεκεμβρίου 2017
Βότση 18.00 ΑΜΣ Νέστωρ - Πήγασος Πολίχνης 3-1 (23-25, 25-20, 25-20, 27-25)
ΕΑΚ Νεάπολης 19.00 ΑΣ Μακεδονικός - ΓΑΣ Αρχέλαος 3-1 (25-19, 22-25, 25-21, 25-18)
Μ Τσικίνας 18.00 ΧΑΝΘ - Αναγέννηση Άρτας 3-0 (25-23, 25-20, 25-20)
10η αγωνιστική - 23 Δεκεμμβρίου 2017
Χαλκιοπούλειο 18.00 ΑΠΣ Φθία - ΑΣ Μακεδονικός 2-3 (26-24, 20-25, 18-25, 25-19, 15-17)
Κατερίνης Τ9 18.00 ΓΑΣ Αρχέλαος - ΧΑΝΘ 2-3 (25-17, 25-20, 14-25, 22-25, 9-15)
ΔΑΚ Άρτας 18.00 Αναγέννηση Άρτας - ΑΜΣ Νέστωρ 1-3 (25-14, 11-25, 20-25, 20-25)
11η αγωνιστική - 13 Ιανουαρίου 2018
ΕΑΚ Νεάπολης 19.00 ΑΣ Μακεδονικός - Πήγασος Πολίχνης 1-3 (25-23, 16-25, 17-25, 21-25)
Μ. Τσικίνας  18.00 ΧΑΝΘ - ΑΠΣ Φθία 3-0 (25-10, 25-19, 25-15)
Κετερίνης Τ9 18.00 ΓΑΣ Αρχέλαος - Αναγέννηση Άρτας 2-3 (25-18, 20-25, 25-18, 22-25, 13-15)
12η αγωνιστική - 20 Ιανουαρίου 2018
ΔΑΚ Πολίχνης 19.00 Πήγασος  Πολίχνης - ΧΑΝΘ 3-2 (25-22, 23-25, 25-18, 17-25, 15-11)
Βότση 18.00 ΑΜΣ Νέστωρ - ΑΣ Μακεδονικός 3-0 (25-22, 25-23, 25-16)
Χαλκιοπούλειο 18.00 ΑΠΣ Φθία - ΓΑΣ Αρχέλαος 0-3 (14-25, 14-25, 20-25)
13η αγωνιστική - 27 Ιανουαρίου 2018
Κατερίνης Τ9 18.00 ΓΑΣ Αρχέλαος - Πήγασος Πολίχνης 0-3 (24-26, 23-25, 18-25)
Μ. Τσικίνας 18.00 ΧΑΝΘ - Νέστωρ 1-3 (25-17, 17-25, 23-25, 18-25)
Χαλκιοπούλειο 18.00 ΑΠΣ Φθία - Αναγέννηση Άρτας 3-1 (25-15, 17-25, 25-21, 25-21)
14η αγωνιστική - 3 Φεβρουαρίου
ΔΑΚ Πολίχνης 18.00 Πήγασος Πολίχνης - ΑΠΣ Φθία  
Βότση  18.00 ΑΜΣ Νέστωρ - ΓΑΣ Αρχέλαος  
ΔΑΚ Άρτας 18.00 Αναγέννηση Άρτας - ΑΣ Μακεδονικός  

 

Find us on Facebook

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ