1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
07-09-2013 15:11

Α2 ανδρών - Γ΄όμιλος - Πρόγραμμα - Αποτελέσματα 2013-14

Cannot find volleynews.v2/A1-WOMEN/2013-14/KLHROSH folder inside /var/www/volleynews.gr/images/volleynews.v2/A1-WOMEN/2013-14/KLHROSH/ folder.
Admiror Gallery: 4.5.0
Server OS:nginx/1.14.0
Client OS:Unknown
PHP:5.6.38
Το πρόγραμμα του Γ΄ομίλου του πρωταθλήματος Α2 ανδρών 2013-14.


 

Πρωταθλήτρια 2013-14: ΜΕΝΤ
-
Μπαράζ Ανόδου - Β΄φάση
1η αγωνιστική - Παρασκευή 2 Μαΐου
Α.Ο. Ορεστιάδας - Α.Ο.Ν. Αργυρούπολης 1-3 (17-25, 25-17, 22-25, 19-25)
19.00: Σ.Α. Κολλεγίου Αθηνών - Μ.Ε.Ν.Τ 0-3 (09-25, 13-25, 17-25)
2η αγωνιστική - Σάββατο 3 Μαΐου
Σ.Α. Κολλεγίου Αθηνών - Α.Ο. Ορεστιάδας 0-3 (23-25, 20-25, 19-25)
Μ.Ε.Ν.Τ. - Α.Ο.Ν. Αργυρούπολης 3-0 (25-17, 25-19, 25-23)
3η αγωνιστική - Κυριακή 4 Μαΐου
Α.Ο. Ορεστιάδας - Μ.Ε.Ν.Τ. 0-3 (22-25, 19-25, 19-25)
Α.Ο.Ν. Αργυρούπολης - Σ.Α.Κολλεγίου Αθηνών 3-1 (20-25, 25-14, 25-21, 25-16)
2ο τουρνουά - Ορεστιάδα
4η αγωνιστική - Παρασκευή 9 Μαΐου
Κολλέγιο Αθηνών - Ορεστιάδα  2-3 (25-23, 16-25, 29-27, 16-25, 7-15)
Αργυρούπολη - ΜΕΝΤ 2-3 (12-25, 25-21, 25-14, 14-25, 11-15)
5η αγωνιστική - Σάββατο 10 Μαΐου
Αργυρούπολη - Κολλέγιο Αθηνών 1-3 (23-25, 14-25, 26-24, 22-25)
ΜΕΝΤ - Ορεστιάδα 0-3 (19-25, 23-25, 22-25)
6η αγωνιστική - Σάββατο 11 Μαΐου
Ορεστιάδα - Αργυρούπολη 3-1 (25-21, 25-11, 17-25, 25-17)
Κολλέγιο Αθηνών - ΜΕΝΤ 1-3 (25-22, 29-31, 20-25, 17-25)

 

 

 



ΜΠΑΡΑΖ ΑΝΟΔΟΥ
Α΄ΓΥΡΟΣ
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Θ. ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β ΣΕΤ
1. ΜΕΝΤ 6 14 (15-6)
2. Α.Ο.Ορεστιάδας 6 11 (13-9)
3. Α.Ο.Ν.Αργυρούπολης 6 7 (10-14)
4. Σ.Α.Κολλέγιο Αθηνών 6 4 (7-16)

*Οι δύο πρώτες ομάδες προβιβάζονται στην Volleyleague 2014-15








 

Α2 Ανδρών 2013-14
Α΄φάση - μπαράζ Ανόδου
Παρασκευή 25 Απριλίου
Σ.Π.Α.Καρδίτσα – Μ..Ε.Ν.Τ. 2-3 (16-25, 25-19, 25-23, 15-25, 15-17)
Ρεπό ο ΣΦΠ Χανίων
Σάββατο 26 Απριλίου
Σ.Φ.Π. Χανίων – Σ.Π.Α. Καρδίτσας 3-1 (25-17, 24-26, 25-15, 25-22)
Ρεπό η ΜΕΝΤ
Κυριακή 27 Απριλίου
Μ.Ε.Ν.Τ. – Σ.Φ.Π. Χανίων 3-0 (25-21, 26-24, 25-22)
Ρεπό ο ΣΠΑ Καρδίτσας

 

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ - Α΄ΦΑΣΗΣ - ΜΠΑΡΑΖ ΑΝΟΔΟΥ
1. M.E.N.T. 2 5 (6-2)
2. Σ.Φ.Π.Χανίων 3 (3-4) 2 3 (3-4)
3. Σ.Π.Α.Καρδίτσας 1 (2-3) 2 1 (3-6)

 

 

 

Α2 ΑΝΔΡΩΝ - Γ΄ΟΜΙΛΟΣ
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Θ. Ομάδες Αγ. Β. Σετ Ν Η
1. Ορεστιάδα 19 54 (55-7) 18 1
2. ΜΕΝΤ 19 54 (54-7) 18 1
3. Αίας Ευόσμου 19 36 (42-30) 12 7
4. Ελπίδα Αμπελοκήπων 19 32 (38-34) 11 8
5. Γ.Σ.Ηρακλής 19 31 (38-32) 10 9
6. Γ.Ε.Αλεξανδρούπολης 19 24 (33-41) 9 10
7. Ζαφειράκης 19 22 (28-41) 8 11
8. Μακεδονικός 19 21 (30-44) 7 12
9. Μ.Αλέξανδρος 19 20 (30-46) 6 13
10. Λήμνος Sports Club 19 11 (21-52) 3 16
11. Α.Ο.Σερρών 20 10 (20-55) 3 17
12. AMO Γαλαξίας 0 0
0 0 0
*Οι δεύτερες ομάδες των τριών ομίλων θα παίξουν μπαράζ και η πρώτη ομάδα θα παίξει φάιναλ-4 ανόδου μαζί με τις τρεις πρώτες των τριών ομίλων.
*Στα πρωταθλήματα Β΄Εθνικής κατηγορίας ανδρών υποβιβάζονται οι 3 τελευταίες ομάδες του Α΄ομίλου. Οι δύο τελευταίες ομάδες του Β΄ομίλου και ο ΑΣΠ Μεταμόρφωσης. Οι δύο τελευταίες ομάδες του Γ΄όμιλο και ο ΑΜΟ Γαλαξίας.

 

 

 

Α2 ΑΝΔΡΩΝ - Γ΄ΟΜΙΛΟΣ - 2013-14
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ - Α΄ΓΥΡΟΣ
1η αγωνιστική
ΑΠΣ Αίας - ΕΓΣ Ζαφειράκης 3-0 (25-20, 25-19, 26-24)
18/12: ΓΕ Αλεξανδρούπολης - ΑΣ Ελπίς 0-3 (13-25, 16-25, 09-25)
ΑΟ Σερρών - ΑΟ Ορεστιάδας 0-3 (18-25, 16-25, 18-25)
ΑΣ Μακεδονικός - Ρεπό
ΜΕΝ Τούμπας - ΓΣ Ηρακλής 3-1 (25-13, 26-28, 25-13, 25-17)
Λήμνος Sports Club - ΓΣ Μεγ. Αλέξανδρος 3-2 (25-14, 25-22, 18-25, 17-25, 15-11)
2η αγωνιστική - 26 Οκτωβρίου 2013
Λήμνος Sports Club - ΑΠΣ Αίας 0-3 (08-25, 18-25, 19-25)
ΕΓΣ Ζαφειράκης - ΓΕ Αλεξανδρούπολης 3-1 (25-19, 22-25, 25-22, 25-23)
ΑΣ Ελπίς - ΑΟ Σερρών 3-0 (25-15, 25-15, 25-15)
ΑΟ Ορεστιάδας - ΑΣ Μακεδονικός 3-0 (25-17, 25-22, 25-11)
Ρεπό - ΜΕΝ Τούμπας
27/10: ΓΣ Μεγ. Αλέξανδρος - ΓΣ Ηρακλής 1-3 (20-25, 23-25, 26-24, 20-25)
3η αγωνιστική - 02 Νοεμβρίου 2013 
ΓΕ Αλεξανδρούπολης - Λήμνος Sports Club 3-0 (25-23, 25-15, 25-22)
ΑΟ Σερρών - ΕΓΣ Ζαφειράκης 1-3 (19-25, 25-20, 19-25, 14-25)
ΑΣ Μακεδονικός - ΑΣ Ελπίς 2-3 (18-25, 15-25, 25-23, 26-24, 13-15)
ΜΕΝ Τούμπας - ΑΟ Ορεστιάδας 3-1 (21-25, 25-22, 25-18, 25-14)
ΓΣ Ηρακλής - Ρεπό
ΑΠΣ Αίας - ΓΣ Μεγ. Αλέξανδρος 3-0 (25-19, 25-20, 25-12)
4η αγωνιστική  - 09 Νοεμβρίου 2013
Λήμνος Sports Club - ΑΟ Σερρών 2-3 (25-19, 23-25, 23-25, 25-19, 12-15)
ΑΠΣ Αίας - ΓΕ Αλεξανδρούπολης 1-3 (21-25, 25-23, 23-25, 23-25)
ΕΓΣ Ζαφειράκης - ΑΣ Μακεδονικός 3-1 (25-15, 22-25, 25-22, 25-20)
ΑΣ Ελπίς - ΜΕΝ Τούμπας 0-3 (21-25, 14-25, 23-25)
ΑΟ Ορεστιάδας - ΓΣ Ηρακλής 3-1 (25-20, 22-25, 25-23, 25-12)
ΓΣ Μεγ. Αλέξανδρος - Ρεπό
5η αγωνιστική - 16 Νοεμβρίου 2013
ΑΣ Μακεδονικός - Λήμνος Sports Club 3-2 (24-26, 25-20, 22-25, 25-21, 15-09)
ΑΟ Σερρών - ΑΠΣ Αίας 2-3 (25-20, 16-25, 17-25, 25-21, 12-15)
ΜΕΝ Τούμπας - ΕΓΣ Ζαφειράκης 3-1 (22-25, 25-21, 25-22, 25-20)
ΓΣ Ηρακλής - ΑΣ Ελπίς 3-0 (25-22, 26-24, 25-20)
Ρεπό - ΑΟ Ορεστιάδας
17/11: ΓΕ Αλεξανδρούπολης - ΓΣ Μεγ. Αλέξανδρος 2-3 (13-25, 25-12, 25-23, 23-25, 13-15)
6η αγωνιστική - 23 Νοεμβρίου 2013
Λήμνος Sports Club - ΜΕΝ Τούμπας 0-3 (13-25, 16-25, 24-26)
ΑΠΣ Αίας - ΑΣ Μακεδονικός 3-0 (25-16, 25-21, 25-15)
24/11: ΓΕ Αλεξανδρούπολης - ΑΟ Σερρών 3-0 (25-22, 25-11, 25-16)
ΕΓΣ Ζαφειράκης - ΓΣ Ηρακλής 0-3 (17-25, 23-25, 21-25)
ΑΣ Ελπίς - Ρεπό
ΓΣ Μεγ. Αλέξανδρος - ΑΟ Ορεστιάδας 0-3 (22-25, 16-25, 16-25)
7η αγωνιστική - 30 Νοεμβρίου 2013
ΓΣ Ηρακλής - Λήμνος Sports Club 3-0 (25-21, 25-23, 25-17)
ΜΕΝ Τούμπας - ΑΠΣ Αίας 3-1 (25-16, 23-25, 27-25, 25-17)
ΑΣ Μακεδονικός - ΓΕ Αλεξανδρούπολης 3-0 (27-25, 25-20, 25-22)
Ρεπό - ΕΓΣ Ζαφειράκης
ΑΟ Ορεστιάδας - ΑΣ Ελπίς 3-0 (25-19, 25-20, 25-20)
ΑΟ Σερρών - ΓΣ Μεγ. Αλέξανδρος 3-0 (25-22, 25-20, 30-28)
8η αγωνιστική -07 Δεκεμβρίου 2013 
8/12: Λήμνος Sports Club - Ρεπό
ΑΠΣ Αίας - ΓΣ Ηρακλής 3-1 (25-22, 25-20, 13-25, 25-19)
8/12: ΓΕ Αλεξανδρούπολης - ΜΕΝ Τούμπας 0-3 (18-25, 15-25, 17-25)
8/12: ΑΟ Σερρών - ΑΣ Μακεδονικός 1-3 (23-25, 27-25, 21-25, 22-25)
ΕΓΣ Ζαφειράκης - ΑΟ Ορεστιάδας 0-3 (11-25, 12-25, 21-25)
ΓΣ Μεγ. Αλέξανδρος - ΑΣ Ελπίς 3-2
9η αγωνιστική - 14 Δεκεμβρίου 2013
ΑΟ Ορεστιάδας - Λήμνος Sports Club 3-1 (22-25, 25-15, 25-13, 25-11)
Ρεπό - ΑΠΣ Αίας
ΓΣ Ηρακλής - ΓΕ Αλεξανδρούπολης 2-3 (25-16, 23-25, 16-25, 25-13, 12-15)
15/12: ΜΕΝ Τούμπας - ΑΟ Σερρών 3-0 (25-12, 25-12, 25-12)
ΑΣ Ελπίς - ΕΓΣ Ζαφειράκης 3-1 (25-18, 27-25, 22-25, 25-21)
ΑΣ Μακεδονικός - ΓΣ Μεγ. Αλέξανδρος 1-3 (22-25, 25-17, 17-25, 22-25)
10η αγωνιστική - 21 Δεκεμβρίου 2013
Λήμνος Sports Club - ΑΣ Ελπίς 1-3 (22-25, 25-22, 17-25, 17-25)
ΑΠΣ Αίας - ΑΟ Ορεστιάδας 0-3 (14-25, 24-26, 20-25)
ΓΕ Αλεξανδρούπολης - Ρεπό
ΑΟ Σερρών - ΓΣ Ηρακλής 2-3 (19-25, 25-19, 25-14, 22-25, 13-15)
ΑΣ Μακεδονικός - ΜΕΝ Τούμπας 0-3 (17-25, 18-25, 20-25)
ΓΣ Μεγ. Αλέξανδρος - ΕΓΣ Ζαφειράκης 1-3
11η αγωνιστική - 11 Ιανουαρίου 2014
ΕΓΣ Ζαφειράκης - Λήμνος Sports Club 3-0 (25-23, 25-3, 25-23)
ΑΣ Ελπίς - ΑΠΣ Αίας 1-3 (20-25, 25-21, 24-26, 23-25)
ΑΟ Ορεστιάδας - ΓΕ Αλεξανδρούπολης 3-0 (25-18, 25-11, 25-16)
Ρεπό - ΑΟ Σερρών
ΓΣ Ηρακλής - ΑΣ Μακεδονικός 3-1 (25-12, 21-25, 26-24, 25-22)
ΜΕΝ Τούμπας - ΓΣ Μεγ. Αλέξανδρος 3-0 (25-17, 25-15, 25-22)
12η αγωνιστική - 18 Ιανουαρίου 2014
Ζαφειράκης - ΑΠΣ Αίας 1-3 (25-22, 24-26, 22-25, 21-25)
ΓΣ Ηρακλής - ΜΕΝΤ 0-3 (13-25, 17-25, 20-25)
Μ.Αλέξανδρος - Λήμνος SC 3-1 (25-20, 18-25, 25-17, 25-22)
ΑΣ Ελπίς - ΓΕΑ 3-1 (25-16, 15-25, 25-21, 25-22)
Ορεστιάδα - ΑΟ Σερρών 3-1 (25-17, 23-25, 25-19, 25-15)
Ρεπό ΑΣ Μακεδονικός
13η αγωνιστική - 25 Ιανουαρίου 2014
Μακεδονικός - ΑΟ Ορεστιάδας 0-3 (13-25, 11-25, 19-25)
ΓΣ Ηρακλής - ΓΣ Μεγ. Αλέξανδρος 3-1 (25-17, 23-25, 25-21, 25-23)
ΑΟ Σερρών - ΑΣ Ελπίς 1-3 (19-25, 25-17, 23-25, 24-26)
ΑΠΣ Αίας - Λήμνος Sports Club 3-0 (25-16, 25-19, 25-21)
Ρεπό - ΜΕΝ Τούμπας
ΓΕ Αλεξανδρούπολης - ΕΓΣ Ζαφειράκης
14η αγωνιστική - 1 Φεβρουαρίου 2014
Ορεστιάδα - ΜΕΝ Τούμπας 3-0 (25-18, 25-22, 26-24)
Μέγας Αλέξανδρος – Αίας Ευόσμου 1-3 (23-25, 25-16, 17-25, 15-15)
Ζαφειράκης Νάουσας - ΑΟ Σερρών 3-0 (27-25, 25-22, 25-13)
Ελπίς Αμπελοκήπων - Μακεδονικός 3-2 (26-24, 20-25, 14-25, 25-17, 17-15)
9/3/2014: Λήμνος Sports Club - ΓΕ Αλεξανδρούπολης 2-3 (25-20, 15-25, 18-25, 25-17, 15-17)
ΓΣ Ηρακλής - Ρεπό
15η αγωνιστική - 8 Φεβρουαρίου 2014
ΓΣ Ηρακλής - ΑΟ Ορεστιάδας 0-3 (21-25, 24-26, 15-25)
ΑΟ Σερρών - Λήμνος 3-2 (11-25, 25-23, 25-12, 20-25, 15-09)
ΑΣ Μακεδονικός - ΕΓΣ Ζαφειράκης 3-1 (25-23, 18-25, 25-17, 25-21)
ΜΕΝ Τούμπας - ΑΣ Ελπίς 3-0 (25-19, 25-23, 25-22)
Ρεπό ΓΣ Μεγ. Αλέξανδρος
ΓΕ Αλεξανδρούπολης - ΑΠΣ Αίας
16η αγωνιστική - 15 Φεβρουαρίου 2014
Ζαφειράκης - ΜΕΝΤ 0-3 (17-25, 18-25, 20-25)
ΓΣ Μ.Αλέξανδρος - ΓΕΑ 2-3 (21-25, 25-22, 25-20, 22-25, 06-15)
Λήμνος - Μακεδονικός 3-2 (17-25, 25-17, 23-25, 25-18, 21-19)
ΑΣ Ελπίς - ΓΣ Ηρακλής 3-1 (22-25, 25-16, 25-18, 25-21)
ΑΠΣ Αίας - ΑΟ Σερρών 3-1 (22-25, 25-14, 25-10, 25-19)
Ρεπό ο ΑΟ Ορεστιάδας
17η αγωνιστική - 22 Φεβρουαρίου 2014
ΜΕΝ Τούμπας - Λήμνος Sports Club 3-0 (25-20, 25-19, 25-23)
ΑΣ Μακεδονικός - ΑΠΣ Αίας 3-2 (20-25, 22-25, 25-21, 25-15, 19-17)
ΑΟ Σερρών - ΓΕ Αλεξανδρούπολης 2-3 (23-25, 26-28, 28-26, 25-20, 13-15)
Ορεστιάδα - Μ. Αλέξανδρος 3-0 (25-16, 25-11, 25-18)
ΓΣ Ηρακλής - ΕΓΣ Ζαφειράκης 3-0 (25-22, 25-15, 25-18)
Ρεπό ΑΣ Ελπίς
18η αγωνιστική - 01 Μαρτίου 2014
Μ.Αλέξανδρος - Σέρρες 3-1 (25-17, 25-20, 15-25, 25-17)
ΑΣ Ελπίς - Ορεστιάδα 0-3 (22-25, 22-25, 19-25)
Λήμνος - Γ.Σ. Ηρακλής 3-0 (25-22, 25-21, 25-17)
ΑΠΣ Αίας - ΜΕΝΤ 0-3 (21-25, 20-25, 21-25)
ΓΕΑ - ΑΣ Μακεδονικός 2-3 (25-22, 20-25, 12-25, 25-10, 13-15)
Ρεπό ο Ζαφειράκης
19η αγωνιστική - 08 Μαρτίου 2014
ΜΕΝ Τούμπας - ΓΕ Αλεξανδρούπολης 3-1 (25-17, 25-18, 23-25, 25-19)
ΑΣ Μακεδονικός - ΑΟ Σερρών 3-0 (25-19, 25-21, 25-14)
ΑΟ Ορεστιάδας - ΕΓΣ Ζαφειράκης 3-0 (25-16, 25-13, 25-22)
ΑΣ Ελπίς - ΓΣ Μεγ. Αλέξανδρος 3-2 (24-26, 21-25, 25-12, 25-18, 15-11)
ΓΣ Ηρακλής - ΑΠΣ Αίας 2-3 (25-18, 19-25, 25-14, 18-25, 08-15)
Ρεπό Λήμνος Sports Club
20η αγωνιστική - 22 Μαρτίου 2014
Λήμνος Sports Club - ΑΟ Ορεστιάδας 1-3 (22-25, 25-23, 18-25, 20-25)
21/3: ΓΣ Μεγ. Αλέξανδρος - ΑΣ Μακεδονικός 3-0 (25-16, 25-23, 25-23)
ΑΟ Σερρών - ΜΕΝ Τούμπας 0-3 (21-25, 17-25, 17-25)
23/3: ΕΓΣ Ζαφειράκης - ΑΣ Ελπίς 3-2 (25-19, 25-21, 14-25, 20-25, 15-11)
23/3: ΓΕ Αλεξανδρούπολης - ΓΣ Ηρακλής 0-3 (21-25, 21-25, 15-25)
Ρεπό ΑΠΣ Αίας
21η αγωνιστική - 29 Μαρτίου 2014
ΑΣ Ελπίς - Λήμνος Sports Club 3-0 (25-17, 25-18, 25-18)
ΑΟ Ορεστιάδας - ΑΠΣ Αίας 3-0 (26-24, 25-17, 25-21)
ΓΣ Ηρακλής - ΑΟ Σερρών 3-0
ΜΕΝ Τούμπας - ΑΣ Μακεδονικός 3-0 (25-18, 25-17, 28-26)
ΕΓΣ Ζαφειράκης - ΓΣ Μεγ. Αλέξανδρος 3-2 (25-23, 17-25, 20-25, 25-23, 15-09)
Ρεπό ΓΕ Αλεξανδρούπολης
22η αγωνιστική - 05 Απριλίου 2014
Λήμνος Sports Club - ΕΓΣ Ζαφειράκης
ΑΠΣ ΑίαςΑΣ Ελπίς
ΑΣ Μακεδονικός - ΓΣ Ηρακλής
ΓΣ Μεγ. Αλέξανδρος - ΜΕΝ Τούμπας
ΓΕ Αλεξανδρούπολης - ΑΟ Ορεστιάδας
Ρεπό ΑΟ Σερρών
*Οι δεύτερες ομάδες των τριών ομίλων θα παίξουν μπαράζ και η πρώτη ομάδα θα παίξει φάιναλ-4 ανόδου μαζί με τις τρεις πρώτες των τριών ομίλων.
*Στα πρωταθλήματα Β΄Εθνικής κατηγορίας ανδρών υποβιβάζονται οι 3 τελευταίες ομάδες του Α΄ομίλου. Οι δύο τελευταίες ομάδες του Β΄ομίλου και ο ΑΣΠ Μεταμόρφωσης. Οι δύο τελευταίες ομάδες του Γ΄όμιλο και ο ΑΜΟ Γαλαξίας.


Media

Find us on Facebook

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ