1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
10-10-2017 12:07

Volley League γυναικών 2017-18: Αποτελέσματα, πρόγραμμα, βαθμολογία

 

 

 

 

 

 

 

 

VOLLEY LEAGUE 2017-18
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Θ. ΟΜΑΔΑ ΑΓ. Β ΣΕΤ N H
1. Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 20 59 (60-2) 20 0
2. Α.Σ.Άρης 20 45 (46-20) 15 5
3. Α.Ο. Θήρας 20 44 (46-20) 15 5
4. Α.Σ. Μακεδόνες 20 42 (46-24) 14 6
5. A.O.N. Πανναξιακός 20 38 (40-28) 13 7
6. Α.Π.Σ. Αίας Ευόσμου 20 34 (42-31) 11 9
7. Γ.Σ.Ηλιούπολης 20 26 (31-38) 9 11
8. Α.Ο.Φ. Πορφύρας 20 20 (26-45) 7 13
9. Α.Σ.Π. Κόρινθος 20 11 (16-52) 3 17
10. Α.Ο. Μαρκόπουλου 20 8 (15-54) 2 18
11. Γ.Σ.Κ. Ηρακλής 20 -24 (3-57) 1 19

*Ο Ηρακλής Κηφισιάς αποχώρησε από το πρωτάθλημα την 13η αγωνιστική. Για κάθε παιχνίδι θα έχει ποινή αφαίρεσης τριών βαθμών.

 

ΤΕΛΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ

1. Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
2. Α.Σ. Άρης
3. Α.Ο. Θήρας
4. Α.Σ. Μακεδόνες
5. Α.Ο.Ν. Πανναξιακός
6. Α.Π.Σ. Αίας Ευόσμου
7. Γ.Σ. Ηλιούπολης
8. Α.Ο.Φ. Πορφύρας
9. Α.Σ.Π. Κόρινθος
10. Α.Ο. Μαρκόπουλου
11. Γ.Σ. Ηρακλής Κηφισιάς

 

MVP του πρωταθλήματος της Volleyleague Γυναικών αναδείχθηκε η Γερμανίδα διαγώνια του Ολυμπιακού Σάσκια Χίπε.

 ΤΕΛΙΚΟΙ
1ος αγώνας
Ολυμπιακός- ΑΣ Άρης 3-0 (25-20, 25-15, 25-17)
2ος αγώνας
ΑΣ Άρης - Ολυμπιακός  0-3 (20-25, 17-25, 17-25)
3ος αγώνας
Ολυμπιακός - ΑΣ Άρης  3-0 (25-11, 25-15, 25-15) - ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

 

 

ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ 
1οι αγώνες 
Ολυμπιακός- ΑΣ Μακεδόνες 3-0 (25-23, 25-20, 25-12)
ΑΣ Άρης - ΑΟ Θήρας  3-1 (25-20, 23-25, 25-15, 25-20)
2οι αγώνες
ΑΟ Θήρας - ΑΣ Άρης 3-2 (28-30, 25-20, 22-25, 25-16, 15-10)
ΑΣ Μακεδόνες - Ολυμπιακός 0-3 (19-25, 12-25, 24-26)
3οι αγώνες
ΑΣ Άρης - ΑΟ Θήρας 3-1 (13-25, 25-23, 26-24, 27-25)

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2017-18
 
Γήπεδο Ώρα Αγώνας Αποτέλεσματα
1η αγωνιστική - Σάββατο 21 Οκτωβρίου 2017
ΜVP: Μανωλίνα Κωνσταντίνου (Ηρακλής Κηφισιάς)
ΔΑΚ Νάξου 18.00 ΑΟΝ Πανναξιακός - ΑΠΣ  Αίας
3-1 (25-20, 12-25, 25-22, 25-20)
Θήρας 17.30 ΑΟ Θήρας - Ολυμπιακός ΣΦΠ 0-3 (15-25, 23-25, 17-25)
ΔΑΚ Πυλαίας 17.00 ΑΣ Άρης - ΑΟΦ Πορφύρας 3-0 (25-20, 25-21, 25-16)
Κυμίνων 19.00 ΑΣ Μακεδόνες - ΓΣ Ηλιούπολης 3-1 (14-25, 25-19, 25-17, 25-07)
Ζηρίνειο 17.00 ΓΣΚ Ηρακλής - ΑΟ Μαρκοπούλου 3-0 (27-25, 26-24, 25-12)
Ρεπό ο ΑΣΠ Κόρινθος
2η αγωνιστική - Σάββατο 28 Οκτωβρίου 2017
ΜVP: Σία Τοτσίδου (Γ.Σ.Ηλιούπολης)
Ζηρίνειο 17.00 ΓΣΚ Ηρακλής - ΑΟΝ Πανναξιακός 0-3 (25-27, 12-25, 19-25) 
ΔΑΚ Ευόσμου 15.00 ΑΠΣ  Αίας - ΑΟ Θήρας 1-3 (15-25, 20-25, 25-23, 10-25) 
Μ. Μερκούρη 18.00 Ολυμπιακός ΣΦΠ - ΑΣ Άρης 3-0 (25-15, 25-10, 25-17) 
Κορίνθου 18.00 ΑΣΠ Κόρινθος - ΑΣ Μακεδόνες 2-3 (25-20, 11-25, 25-22, 14-25, 10-15) 
Μαρκόπουλου 18.00 ΑΟ Μαρκοπούλου - ΓΣ Ηλιούπολης 1-3 (21-25, 25-21, 23-25, 14-25) 
Ρεπό ο ΑΟΦ Πορφύρας
3η αγωνιστικη - Σάββατο 4 Νοεμβρίου 2017
ΜVP: Νάσια Λιάγκη (ΓΣ Ηλιούπολης)
Θήρας 19.00 ΑΟ Θήρας - ΓΣΚ Ηρακλής 3-0 (25-12, 25-14, 25-20) 
ΔΑΚ Πυλαίας 18.00 ΑΣ Άρης - ΑΠΣ  Αίας 3-0 (25-15, 25-15, 25-16)
Κυμίνων 19.00 ΑΣ Μακεδόνες - ΑΟΦ Πορφύρας 3-0 (25-16, 25-14, 25-14) 
5/10: Α΄Ηλιούπολης 17.30 ΓΣ Ηλιούπολης - ΑΣΠ Κόρινθος 3-1 (25-19, 22-25, 25-10, 25-14)
ΔΑΚ Νάξου 18.00 ΑΟΝ Πανναξιακός - ΑΟ Μαρκοπούλου 3-1 (23-25, 25-11, 25-21, 25-18) 
Ρεπό ο Ολυμπιακός
4η αγωνιστική - Σάββατο 11 Νοεμβρίου 2017
ΜVP: Σάσκια Χίπε (Ολυμπιακός)
Ζηρίνειο 17.00 ΓΣΚ Ηρακλής - ΑΣ Άρης 0-3 (20-25, 16-25, 14-25) 
ΔΑΚ Νάξου 18.00 ΑΟΝ Πανναξιακός - ΑΟ Θήρας 0-3 19-25, 15-25, 23-25)
Μ. Μερκούρη 18.00 Ολυμπιακός ΣΦΠ - ΑΣ Μακεδόνες 3-0 (25-18, 25-14, 25-18)
Π. Σαλπέας 20.00 ΑΟΦ Πορφύρας - ΓΣ Ηλιούπολης 2-3 (16-25, 25-21, 22-25, 25-20, 14-16)
Μαρκόπουλου 18.00 ΑΟ Μαρκοπούλου - ΑΣΠ Κόρινθος 1-3 (25-21, 21-25, 21-25, 20-25) 
Ρεπό ο Αίας Ευόσμου
5η αγωνιστική - Τετάρτη 15 Νοεμβρίου 2017
ΜVP: Σιμόν Καστανιέντα (Άρης)
ΔΑΚ Πυλαίας 18.00 ΑΣ Άρης - ΑΟΝ Πανναξιακός 3-1 (25-19, 21-25, 25-10, 25-23)
Κυμίνων 19.00 ΑΣ Μακεδόνες - ΑΠΣ  Αίας 2-3 (26-28, 25-23, 28-30, 25-23, 16-18)
Α΄Ηλιούπολης 17.30 ΓΣ Ηλιούπολης - Ολυμπιακός ΣΦΠ 0-3 (16-25, 16-25, 11-25)
Κορίνθου 18.00 ΑΣΠ Κόρινθος - ΑΟΦ Πορφύρας 2-3 (16-25, 25-20, 29-31, 25-15, 13-15)
Θήρας 19.00 ΑΟ Θήρας - ΑΟ Μαρκοπούλου 3-0 (25-17, 25-11, 25-23)
Ρεπό ο ΓΣΚ Ηρακλής
6η αγωνιστική - Σάββατο 18 Νοεμβρίου 2017
ΜVP: Σάνια Τζούριτς (Αίας Ευόσμου)
Ζηρίνειο 17.00 ΓΣΚ Ηρακλής - ΑΣ Μακεδόνες 0-3 (9-25, 16-25, 19-25) 
Μαρκόπουλου 18.00 ΑΟ Μαρκοπούλου - ΑΟΦ Πορφύρας 2-3 (25-17, 25-23, 22-25, 19-25, 12-15)
Θήρας 19.00 ΑΟ Θήρας - ΑΣ Άρης 3-0 (25-16, 25-14, 25-19)
ΔΑΚ Ευόσμου 18.00 ΑΠΣ Αίας - ΓΣ Ηλιούπολης 3-1 (25-14, 26-24, 21-25, 25-13)
Μ. Μερκούρη 18.00 Ολυμπιακός ΣΦΠ - ΑΣΠ Κόρινθος 3-0 (25-9, 25-17, 25-11)
Ρεπό ο ΑΟΝ Πανναξιακός
7η αγωνιστική - Σάββατο 25 Νοεμβρίου 2017
ΜVP: Κιέρα Χολστ (Μακεδόνες Αξιού)
26/11: Α΄Ηλιούπολης 17.30 ΓΣ Ηλιούπολης - ΓΣΚ Ηρακλής 3-0 (28-26, 25-21, 25-22) 
Κυμίνων 19.00 ΑΣ Μακεδόνες - ΑΟΝ Πανναξιακός 3-0 (25-17, 25-16, 25-12) 
ΔΑΚ Πυλαίας 18.00 ΑΣ Άρης - ΑΟ Μαρκοπούλου 3-0 (25-18, 25-21, 25-20) 
26/11: Κορίνθου 18.00 ΑΣΠ Κόρινθος - ΑΠΣ  Αίας 0-3 (10-25, 22-25, 18-25)
Π. Σαλπέας 20.00 ΑΟΦ Πορφύρας - Ολυμπιακός ΣΦΠ 0-3 (16-25, 21-25, 19-25)
Ρεπό ο ΑΟ Θήρας
8η αγωνιστική - Σάββατο 2 Δεκεμβρίου 2017
ΜVP: Στέφανι Νιέμερ (Ολυμπιακός)
Ζηρίνειο 17.00 ΓΣΚ Ηρακλής - ΑΣΠ Κόρινθος 0-3 (17-25, 12-25, 10-25) 
ΔΑΚ Νάξου 18.00 ΑΟΝ Πανναξιακός - ΓΣ Ηλιούπολης 3-0 (25-12, 25-22, 25-08)
Θήρας 19.00 ΑΟ Θήρας - ΑΣ Μακεδόνες 0-3 (24-26, 23-25, 19-25) 
ΔΑΚ Ευόσμου 18.00 ΑΠΣ  Αίας - ΑΟΦ Πορφύρας 3-0 (25-20, 25-16, 25-21) 
Μαρκόπουλου 18.00 ΑΟ Μαρκοπούλου - Ολυμπιακός ΣΦΠ 0-3 (10-25, 04-25, 11-25) 
Ρεπό ο ΑΣ Άρης
9η αγωνιστική - Σάββατο 9 Δεκεμβρίου 2017
ΜVP: Βέντουλα Μέρκοβα (ΑΟ Θήρας)
Π. Σαλπέας 20.00 ΑΟΦ Πορφύρας - ΓΣΚ Ηρακλής 3-0 (25-23, 28-26, 25-20)
10/12: Κορίνθου 18.00 ΑΣΠ Κόρινθος - ΑΟΝ Πανναξιακός 0-3 (15-25, 18-25, 17-25)
10/12: Α΄Ηλιούπολης 17.30 ΓΣ Ηλιούπολης - ΑΟ Θήρας 1-3 (17-25, 25-23, 13-25, 12-25)
Κυμίνων 19.00 ΑΣ Μακεδόνες - ΑΣ Άρης 3-0 (25-22, 25-23, 25-21)
Μ. Μερκούρη 18.00 Ολυμπιακός ΣΦΠ - ΑΠΣ  Αίας 3-0 (25-18, 25-11, 25-13)
Ρεπό ο ΑΟ Μαρκοπούλου
10η αγωνιστική - Σάββατο 16 Δεκεμβρίου 2017
ΜVP: Παναγιώτα Διώτη (Πανναξιακός)
Ζηρίνειο 17.00 ΓΣΚ Ηρακλής - Ολυμπιακός ΣΦΠ 0-3 (13-25, 16-25, 15-25)
ΔΑΚ Νάξου 18.00 ΑΟΝ Πανναξιακός - ΑΟΦ Πορφύρας 3-1 (25-18, 25-19, 24-26, 25-23)
Θήρας 19.00 ΑΟ Θήρας - ΑΣΠ Κόρινθος 3-0 (25-18, 25-15, 25-9)
ΔΑΚ Πυλαίας 18.00 ΑΣ Άρης - ΓΣ Ηλιούπολης 3-0 (25-19, 25-20, 25-14)
Μαρκόπουλου 18.00 ΑΟ Μαρκοπούλου - ΑΠΣ  Αίας 0-3 (22-25, 23-25, 20-25)
Ρεπό ο ΑΣ Μακεδόνες
11η αγωνιστική - Τετάρτη 20 Δεκεμβρίου 2017
ΜVP: Μελίνα Εμμανουηλίδου (ΑΟ Θήρας)
ΔΑΚ Ευόσμου 18.00 ΑΠΣ  Αίας - ΓΣΚ Ηρακλής 3-0 (25-16, 25-13, 25-11)
Μ. Μερκούρη 18.00 Ολυμπιακός ΣΦΠ - ΑΟΝ Πανναξιακός 3-0 (25-12, 25-13, 25-11)
Π. Σαλπέας 20.00 ΑΟΦ Πορφύρας - ΑΟ Θήρας 0-3 (13-25, 19-25, 17-25)
Κορίνθου 18.00 ΑΣΠ Κόρινθος - ΑΣ Άρης 0-3 (19-25, 24-26, 06-25)
Κυμίνων 19.00 ΑΣ Μακεδόνες - ΑΟ Μαρκοπούλου 3-2 (25-17, 19-25, 25-16, 20-25, 15-10)
Ρεπό ο ΓΣ Ηλιούπολης
12η αγωνισιτική - Σάββατο 13 Ιανουαρίου 2018
ΜVP: Ευφροσύνη Αλεξάκου (Άρης)
ΔΑΚ Ευόσμου 18.00 ΑΠΣ  Αίας - ΑΟΝ Πανναξιακός 3-0 (25-22, 25-20, 25-15)
Μ. Μερκούρη 18.00 Ολυμπιακός ΣΦΠ - ΑΟ Θήρας 3-0 (25-19, 25-13, 25-13)
Π. Σαλπέας 20.00 ΑΟΦ Πορφύρας - ΑΣ Άρης 1-3 (13-25, 17-25, 25-22, 19-25)
14/1: Α΄Ηλιούπολης 17.30 ΓΣ Ηλιούπολης - ΑΣ Μακεδόνες 0-3 (19-25, 23-25, 14-25)
Μαρκόπουλου 18.00 ΑΟ Μαρκοπούλου - ΓΣΚ Ηρακλής 3-0 (25-13, 25-20, 25-19)
Ρεπό ο ΑΣΠ Κόρινθος
13η αγωνιστική - Σάββατο 20 Ιανουαρίου 2018
ΜVP: Κιέρα Χολστ (Μακεδόνες Αξιού)
ΔΑΚ Νάξου 18.00 ΑΟΝ Πανναξιακός - ΓΣΚ Ηρακλής 3-0 (25-0, 25-0, 25-0)
Θήρας 14.00 ΑΟ Θήρας - ΑΠΣ  Αίας 3-2 (27-29, 25-17, 25-14, 17-25, 15-2)
ΔΑΚ Πυλαίας 17.00 ΑΣ Άρης - Ολυμπιακός ΣΦΠ 0-3 (18-25, 15-25, 17-25)
Κυμίνων 19.00 ΑΣ Μακεδόνες - ΑΣΠ Κόρινθος 3-1 (20-25, 25-17, 25-15, 25-17)
21/1: Α΄Ηλιούπολης 17.30 ΓΣ Ηλιούπολης - ΑΟ Μαρκοπούλου  
Ρεπό ο ΑΟΦ Πορφύρας
14η αγωνιστική - Σάββατο 27 Ιανουαρίου 2018
ΜVP: Βερόνικα Χουντιμά (Άρης)
Ζηρίνειο 17.00 ΓΣΚ Ηρακλής - ΑΟ Θήρας 0-3 (0-25, 0-25, 0-25)
ΔΑΚ Ευόσμου 18.00 ΑΠΣ  Αίας - ΑΣ Άρης 1-3 (16-25, 25-20, 18-25, 16-25)
Π. Σαλπέας 20.00 ΑΟΦ Πορφύρας - ΑΣ Μακεδόνες 0-3 (22-25, 12-25, 17-25)
28/1: Κορίνθου 18.00 ΑΣΠ Κόρινθος - ΓΣ Ηλιούπολης 0-3 (17-25, 14-25, 19-25)
Μαρκόπουλου 18.00 ΑΟ Μαρκοπούλου - ΑΟΝ Πανναξιακός 0-3 (12-25, 22-25, 22-25)
Ρεπό ο Ολυμπιακός
15η αγωνιστική - Σάββατο 3 Φεβρουαρίου 2017
ΜVP: Ασημίνα Νικολογιάννη (Μαρκόπουλο)
ΔΑΚ Πυλαίας 18.00 ΑΣ Άρης - ΓΣΚ Ηρακλής 3-0 (25-0, 25-0, 25-0)
Θήρας 19.00 ΑΟ Θήρας - ΑΟΝ Πανναξιακός 1-3 (30-28, 22-25, 22-25, 14-25)
Κυμίνων 19.00 ΑΣ Μακεδόνες - Ολυμπιακός ΣΦΠ 0-3 (20-25, 21-25, 20-25)
4/2: Α΄Ηλιούπολης 17.30 ΓΣ Ηλιούπολης - ΑΟΦ Πορφύρας 3-0 (25-22, 25-21, 26-24)
4/2: Κορίνθου 18.00 ΑΣΠ Κόρινθος - ΑΟ Μαρκοπούλου 0-3 (23-25, 22-25, 17-25)
Ρεπό ο Αίας Ευόσμου
16η αγωνιστική - Σάββατο 10 Φεβρουαρίου 2017
ΜVP: Μαριαλένα Δραγουμάνου (Πορφύρας)
ΔΑΚ Νάξου 18.00 ΑΟΝ Πανναξιακός - ΑΣ Άρης 0-3 (24-26, 19-25, 20-25)
ΔΑΚ Ευόσμου 18.00 ΑΠΣ  Αίας - ΑΣ Μακεδόνες 3-0 (25-22, 25-20, 25-19)
Μ. Μερκούρη 18.00 Ολυμπιακός ΣΦΠ - ΓΣ Ηλιούπολης 3-0 (25-15, 25-14, 25-12)
Π. Σαλπέας 20.00 ΑΟΦ Πορφύρας - ΑΣΠ Κόρινθος 3-0 (26-24, 25-23, 25-19)
Μαρκόπουλου 18.00 ΑΟ Μαρκοπούλου - ΑΟ Θήρας 0-3 (11-25, 13-25, 08-25)
Ρεπό ο ΓΣΚ Ηρακλής
17η αγωνιστική - Σάββατο 17 Φεβρουαρίου 2017
ΜVP: Μανωλίνα Κωνσταντίνου (ΓΣ Ηλιούπολης)
Κυμίνων 19.00 ΑΣ Μακεδόνες - ΓΣΚ Ηρακλής 3-0 (25-0, 25-0, 25-0)
ΔΑΚ Πυλαίας 18.00 ΑΣ Άρης - ΑΟ Θήρας 1-3 (22-25, 25-19, 22-25, 26-28)
18/2: Α΄Ηλιούπολης 17.30 ΓΣ Ηλιούπολης - ΑΠΣ  Αίας 3-1 (26-24, 25-27, 25-20, 25-17)
18/2: Κορίνθου 18.00 ΑΣΠ Κόρινθος - Ολυμπιακός ΣΦΠ 0-3 (05-25, 11-25, 08-25)
Π. Σαλπέας 20.00 ΑΟΦ Πορφύρας - ΑΟ Μαρκοπούλου 3-1 (21-25, 25-21, 25-22, 25-22)
Ρεπό ο ΑΟΝ Πανναξιακός
18η αγωνιστική - Σάββατο 24 Φεβρουαρίου 2017
ΜVP: Σέλμπι Ντάλτον (Πανναξιακός)
Ζηρίνειο 17.00 ΓΣΚ Ηρακλής - ΓΣ Ηλιούπολης 0-3 (0-25, 0-25, 0-25)
ΔΑΚ Νάξου 18.00 ΑΟΝ Πανναξιακός - ΑΣ Μακεδόνες 3-2 (25-18, 23-25, 25-27, 25-18, 15-12)
ΔΑΚ Ευόσμου 18.00 ΑΠΣ  Αίας - ΑΣΠ Κόρινθος 3-1 (25-27, 25-19, 25-16, 25-11)
7/3: Μ. Μερκούρη 18.00 Ολυμπιακός ΣΦΠ - ΑΟΦ Πορφύρας 3-0 (25-18, 25-11, 25-23)
Μαρκόπουλου 18.00 ΑΟ Μαρκοπούλου - ΑΣ Άρης 1-3 (18-25, 07-25, 25-20, 12-25)
Ρεπό ο ΑΟ Θήρας
19η αγωνιστική - Σάββατο 10 Μαρτίου 2017
ΜVP: Μάγκι Σπικς (ΑΣ Μακεδόνες)
11/3: Κορίνθου 18.00 ΑΣΠ Κόρινθος - ΓΣΚ Ηρακλής 3-0 (25-0, 25-0, 25-0)
11/3: Α΄Ηλιούπολης 17.30 ΓΣ Ηλιούπολης - ΑΟΝ Πανναξιακός 0-3 (19-25, 15-25, 24-26)
Κυμίνων 19.00 ΑΣ Μακεδόνες - ΑΟ Θήρας 3-0 (30-28, 25-22, 25-19)
Π. Σαλπέας 20.00 ΑΟΦ Πορφύρας - ΑΠΣ  Αίας 3-1 (24-26, 26-24, 25-18, 25-18)
Μ. Μερκούρη 18.00 Ολυμπιακός ΣΦΠ - ΑΟ Μαρκοπούλου 3-0 (25-18, 25-10, 25-13)
Ρεπό ο ΑΣ Άρης
20η αγωνιστική - Σάββατο 17 Μαρτίου 2017
ΜVP: Μπιλιάνα Γκλιγκόροβιτς (ΑΣ Άρης)
Ζηρίνειο 17.00 ΓΣΚ Ηρακλής - ΑΟΦ Πορφύρας 0-3 (0-25, 0-25, 0-25) 
ΔΑΚ Νάξου 18.00 ΑΟΝ Πανναξιακός - ΑΣΠ Κόρινθος 3-0 (25-17, 25-14, 25-14)
Θήρας 19.00 ΑΟ Θήρας - ΓΣ Ηλιούπολης 3-0 (25-20, 25-20, 25-15)
ΔΑΚ Πυλαίας 18.00 ΑΣ Άρης - ΑΣ Μακεδόνες 3-0 (25-16, 25-19, 25-18)
ΔΑΚ Ευόσμου 18.00 ΑΠΣ  Αίας - Ολυμπιακός ΣΦΠ 2-3 (22-25, 25-18, 25-17, 17-25, 13-15)
Ρεπό ο ΑΟ Μαρκοπούλου
21η αγωνιστική - Σάββατο 24 Μαρτίου 2017
ΜVP: Ειρήνη Αργυρίου (ΑΠΣ Αίας)
Μ. Μερκούρη 18.00 Ολυμπιακός ΣΦΠ - ΓΣΚ Ηρακλής 3-0 (25-0, 25-0, 25-0)
Π. Σαλπέας 18.00 ΑΟΦ Πορφύρας - ΑΟΝ Πανναξιακός 1-3 (27-25, 19-25, 15-25, 17-25)
Κορίνθου 18.00 ΑΣΠ Κόρινθος - ΑΟ Θήρας 0-3 (07-25, 23-25, 13-25)
Α΄Ηλιούπολης 18.00 ΓΣ Ηλιούπολης - ΑΣ Άρης 1-3 (14-25, 25-21, 11-25, 21-25)
ΔΑΚ Ευόσμου 18.00 ΑΠΣ  Αίας - ΑΟ Μαρκοπούλου 3-0 (25-20, 25-18, 25-15)
Ρεπό ο ΑΣ Μακεδόνες
22η αγωνιστική - Σάββατο 31 Μαρτίου 2017
ΜVP: Στέλλα Χριστοδούλου (Ολυμπιακός ΣΦΠ)
Ζηρίνειο 18.00 ΓΣΚ Ηρακλής - ΑΠΣ  Αίας 0-3 (0-25, 0-25, 0-25)
ΔΑΚ Νάξου 18.00 ΑΟΝ Πανναξιακός - Ολυμπιακός ΣΦΠ 0-3 (09-25, 11-25, 12-25)
Θήρας 18.00 ΑΟ Θήρας - ΑΟΦ Πορφύρας 3-0 (25-16, 25-19, 25-16)
ΔΑΚ Πυλαίας 18.00 ΑΣ Άρης - ΑΣΠ Κόρινθος 3-0 (25-13, 25-17, 25-10)
Μαρκόπουλου 18.00 ΑΟ Μαρκοπούλου - ΑΣ Μακεδόνες 0-3 (25-27, 14-25, 21-25)
Ρεπό ΓΣ Ηλιούπολης

 

 

 

Find us on Facebook

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ