1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
10-10-2017 12:07

Volley League γυναικών 2017-18: Αποτελέσματα, πρόγραμμα, βαθμολογία

 

 

 

 

 

 

 

 

VOLLEY LEAGUE 2017-18
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Θ. ΟΜΑΔΑ ΑΓ. Β ΣΕΤ N H
1. Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 16 48 (48-0) 16 0
2. Α.Σ.Μακεδόνες 18 39 (43-21) 13 5
3. Α.Σ. Άρης  17 36 (37-19) 12 5
4. Α.Ο. Θήρας 17 35 (37-20) 12 5
5. A.O.N. Πανναξιακός 17 32 (34-24) 11 6
6. Α.Π.Σ. Αίας Ευόσμου 17 27 (34-28) 9 8
7. Γ.Σ.Ηλιούπολης 18 26 (30-32) 9 9
8. Α.Ο.Φ. Πορφύρας 18 20 (25-39) 7 11
9. Α.Σ.Π. Κόρινθος 17 11 (16-43) 3 14
10. Α.Ο. Μαρκόπουλου 17 8 (15-45) 2 15
11. Γ.Σ.Κ. Ηρακλής 16 -21 (3-51) 1 15

*Ο Ηρακλής Κηφισιάς αποχώρησε από το πρωτάθλημα την 13η αγωνιστική. Για κάθε παιχνίδι θα έχει ποινή αφαίρεσης τριών βαθμών.

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2017-18
 
Γήπεδο Ώρα Αγώνας Αποτέλεσματα
1η αγωνιστική - Σάββατο 21 Οκτωβρίου 2017
ΜVP: Μανωλίνα Κωνσταντίνου (Ηρακλής Κηφισιάς)
ΔΑΚ Νάξου 18.00 ΑΟΝ Πανναξιακός - ΑΠΣ  Αίας
3-1 (25-20, 12-25, 25-22, 25-20)
Θήρας 17.30 ΑΟ Θήρας - Ολυμπιακός ΣΦΠ 0-3 (15-25, 23-25, 17-25)
ΔΑΚ Πυλαίας 17.00 ΑΣ Άρης - ΑΟΦ Πορφύρας 3-0 (25-20, 25-21, 25-16)
Κυμίνων 19.00 ΑΣ Μακεδόνες - ΓΣ Ηλιούπολης 3-1 (14-25, 25-19, 25-17, 25-07)
Ζηρίνειο 17.00 ΓΣΚ Ηρακλής - ΑΟ Μαρκοπούλου 3-0 (27-25, 26-24, 25-12)
Ρεπό ο ΑΣΠ Κόρινθος
2η αγωνιστική - Σάββατο 28 Οκτωβρίου 2017
ΜVP: Σία Τοτσίδου (Γ.Σ.Ηλιούπολης)
Ζηρίνειο 17.00 ΓΣΚ Ηρακλής - ΑΟΝ Πανναξιακός 0-3 (25-27, 12-25, 19-25) 
ΔΑΚ Ευόσμου 15.00 ΑΠΣ  Αίας - ΑΟ Θήρας 1-3 (15-25, 20-25, 25-23, 10-25) 
Μ. Μερκούρη 18.00 Ολυμπιακός ΣΦΠ - ΑΣ Άρης 3-0 (25-15, 25-10, 25-17) 
Κορίνθου 18.00 ΑΣΠ Κόρινθος - ΑΣ Μακεδόνες 2-3 (25-20, 11-25, 25-22, 14-25, 10-15) 
Μαρκόπουλου 18.00 ΑΟ Μαρκοπούλου - ΓΣ Ηλιούπολης 1-3 (21-25, 25-21, 23-25, 14-25) 
Ρεπό ο ΑΟΦ Πορφύρας
3η αγωνιστικη - Σάββατο 4 Νοεμβρίου 2017
ΜVP: Νάσια Λιάγκη (ΓΣ Ηλιούπολης)
Θήρας 19.00 ΑΟ Θήρας - ΓΣΚ Ηρακλής 3-0 (25-12, 25-14, 25-20) 
ΔΑΚ Πυλαίας 18.00 ΑΣ Άρης - ΑΠΣ  Αίας 3-0 (25-15, 25-15, 25-16)
Κυμίνων 19.00 ΑΣ Μακεδόνες - ΑΟΦ Πορφύρας 3-0 (25-16, 25-14, 25-14) 
5/10: Α΄Ηλιούπολης 17.30 ΓΣ Ηλιούπολης - ΑΣΠ Κόρινθος 3-1 (25-19, 22-25, 25-10, 25-14)
ΔΑΚ Νάξου 18.00 ΑΟΝ Πανναξιακός - ΑΟ Μαρκοπούλου 3-1 (23-25, 25-11, 25-21, 25-18) 
Ρεπό ο Ολυμπιακός
4η αγωνιστική - Σάββατο 11 Νοεμβρίου 2017
ΜVP: Σάσκια Χίπε (Ολυμπιακός)
Ζηρίνειο 17.00 ΓΣΚ Ηρακλής - ΑΣ Άρης 0-3 (20-25, 16-25, 14-25) 
ΔΑΚ Νάξου 18.00 ΑΟΝ Πανναξιακός - ΑΟ Θήρας 0-3 19-25, 15-25, 23-25)
Μ. Μερκούρη 18.00 Ολυμπιακός ΣΦΠ - ΑΣ Μακεδόνες 3-0 (25-18, 25-14, 25-18)
Π. Σαλπέας 20.00 ΑΟΦ Πορφύρας - ΓΣ Ηλιούπολης 2-3 (16-25, 25-21, 22-25, 25-20, 14-16)
Μαρκόπουλου 18.00 ΑΟ Μαρκοπούλου - ΑΣΠ Κόρινθος 1-3 (25-21, 21-25, 21-25, 20-25) 
Ρεπό ο Αίας Ευόσμου
5η αγωνιστική - Τετάρτη 15 Νοεμβρίου 2017
ΜVP: Σιμόν Καστανιέντα (Άρης)
ΔΑΚ Πυλαίας 18.00 ΑΣ Άρης - ΑΟΝ Πανναξιακός 3-1 (25-19, 21-25, 25-10, 25-23)
Κυμίνων 19.00 ΑΣ Μακεδόνες - ΑΠΣ  Αίας 2-3 (26-28, 25-23, 28-30, 25-23, 16-18)
Α΄Ηλιούπολης 17.30 ΓΣ Ηλιούπολης - Ολυμπιακός ΣΦΠ 0-3 (16-25, 16-25, 11-25)
Κορίνθου 18.00 ΑΣΠ Κόρινθος - ΑΟΦ Πορφύρας 2-3 (16-25, 25-20, 29-31, 25-15, 13-15)
Θήρας 19.00 ΑΟ Θήρας - ΑΟ Μαρκοπούλου 3-0 (25-17, 25-11, 25-23)
Ρεπό ο ΓΣΚ Ηρακλής
6η αγωνιστική - Σάββατο 18 Νοεμβρίου 2017
ΜVP: Σάνια Τζούριτς (Αίας Ευόσμου)
Ζηρίνειο 17.00 ΓΣΚ Ηρακλής - ΑΣ Μακεδόνες 0-3 (9-25, 16-25, 19-25) 
Μαρκόπουλου 18.00 ΑΟ Μαρκοπούλου - ΑΟΦ Πορφύρας 2-3 (25-17, 25-23, 22-25, 19-25, 12-15)
Θήρας 19.00 ΑΟ Θήρας - ΑΣ Άρης 3-0 (25-16, 25-14, 25-19)
ΔΑΚ Ευόσμου 18.00 ΑΠΣ Αίας - ΓΣ Ηλιούπολης 3-1 (25-14, 26-24, 21-25, 25-13)
Μ. Μερκούρη 18.00 Ολυμπιακός ΣΦΠ - ΑΣΠ Κόρινθος 3-0 (25-9, 25-17, 25-11)
Ρεπό ο ΑΟΝ Πανναξιακός
7η αγωνιστική - Σάββατο 25 Νοεμβρίου 2017
ΜVP: Κιέρα Χολστ (Μακεδόνες Αξιού)
26/11: Α΄Ηλιούπολης 17.30 ΓΣ Ηλιούπολης - ΓΣΚ Ηρακλής 3-0 (28-26, 25-21, 25-22) 
Κυμίνων 19.00 ΑΣ Μακεδόνες - ΑΟΝ Πανναξιακός 3-0 (25-17, 25-16, 25-12) 
ΔΑΚ Πυλαίας 18.00 ΑΣ Άρης - ΑΟ Μαρκοπούλου 3-0 (25-18, 25-21, 25-20) 
26/11: Κορίνθου 18.00 ΑΣΠ Κόρινθος - ΑΠΣ  Αίας 0-3 (10-25, 22-25, 18-25)
Π. Σαλπέας 20.00 ΑΟΦ Πορφύρας - Ολυμπιακός ΣΦΠ 0-3 (16-25, 21-25, 19-25)
Ρεπό ο ΑΟ Θήρας
8η αγωνιστική - Σάββατο 2 Δεκεμβρίου 2017
ΜVP: Στέφανι Νιέμερ (Ολυμπιακός)
Ζηρίνειο 17.00 ΓΣΚ Ηρακλής - ΑΣΠ Κόρινθος 0-3 (17-25, 12-25, 10-25) 
ΔΑΚ Νάξου 18.00 ΑΟΝ Πανναξιακός - ΓΣ Ηλιούπολης 3-0 (25-12, 25-22, 25-08)
Θήρας 19.00 ΑΟ Θήρας - ΑΣ Μακεδόνες 0-3 (24-26, 23-25, 19-25) 
ΔΑΚ Ευόσμου 18.00 ΑΠΣ  Αίας - ΑΟΦ Πορφύρας 3-0 (25-20, 25-16, 25-21) 
Μαρκόπουλου 18.00 ΑΟ Μαρκοπούλου - Ολυμπιακός ΣΦΠ 0-3 (10-25, 04-25, 11-25) 
Ρεπό ο ΑΣ Άρης
9η αγωνιστική - Σάββατο 9 Δεκεμβρίου 2017
ΜVP: Βέντουλα Μέρκοβα (ΑΟ Θήρας)
Π. Σαλπέας 20.00 ΑΟΦ Πορφύρας - ΓΣΚ Ηρακλής 3-0 (25-23, 28-26, 25-20)
10/12: Κορίνθου 18.00 ΑΣΠ Κόρινθος - ΑΟΝ Πανναξιακός 0-3 (15-25, 18-25, 17-25)
10/12: Α΄Ηλιούπολης 17.30 ΓΣ Ηλιούπολης - ΑΟ Θήρας 1-3 (17-25, 25-23, 13-25, 12-25)
Κυμίνων 19.00 ΑΣ Μακεδόνες - ΑΣ Άρης 3-0 (25-22, 25-23, 25-21)
Μ. Μερκούρη 18.00 Ολυμπιακός ΣΦΠ - ΑΠΣ  Αίας 3-0 (25-18, 25-11, 25-13)
Ρεπό ο ΑΟ Μαρκοπούλου
10η αγωνιστική - Σάββατο 16 Δεκεμβρίου 2017
ΜVP: Παναγιώτα Διώτη (Πανναξιακός)
Ζηρίνειο 17.00 ΓΣΚ Ηρακλής - Ολυμπιακός ΣΦΠ 0-3 (13-25, 16-25, 15-25)
ΔΑΚ Νάξου 18.00 ΑΟΝ Πανναξιακός - ΑΟΦ Πορφύρας 3-1 (25-18, 25-19, 24-26, 25-23)
Θήρας 19.00 ΑΟ Θήρας - ΑΣΠ Κόρινθος 3-0 (25-18, 25-15, 25-9)
ΔΑΚ Πυλαίας 18.00 ΑΣ Άρης - ΓΣ Ηλιούπολης 3-0 (25-19, 25-20, 25-14)
Μαρκόπουλου 18.00 ΑΟ Μαρκοπούλου - ΑΠΣ  Αίας 0-3 (22-25, 23-25, 20-25)
Ρεπό ο ΑΣ Μακεδόνες
11η αγωνιστική - Τετάρτη 20 Δεκεμβρίου 2017
ΜVP: Μελίνα Εμμανουηλίδου (ΑΟ Θήρας)
ΔΑΚ Ευόσμου 18.00 ΑΠΣ  Αίας - ΓΣΚ Ηρακλής 3-0 (25-16, 25-13, 25-11)
Μ. Μερκούρη 18.00 Ολυμπιακός ΣΦΠ - ΑΟΝ Πανναξιακός 3-0 (25-12, 25-13, 25-11)
Π. Σαλπέας 20.00 ΑΟΦ Πορφύρας - ΑΟ Θήρας 0-3 (13-25, 19-25, 17-25)
Κορίνθου 18.00 ΑΣΠ Κόρινθος - ΑΣ Άρης 0-3 (19-25, 24-26, 06-25)
Κυμίνων 19.00 ΑΣ Μακεδόνες - ΑΟ Μαρκοπούλου 3-2 (25-17, 19-25, 25-16, 20-25, 15-10)
Ρεπό ο ΓΣ Ηλιούπολης
12η αγωνισιτική - Σάββατο 13 Ιανουαρίου 2018
ΜVP: Ευφροσύνη Αλεξάκου (Άρης)
ΔΑΚ Ευόσμου 18.00 ΑΠΣ  Αίας - ΑΟΝ Πανναξιακός 3-0 (25-22, 25-20, 25-15)
Μ. Μερκούρη 18.00 Ολυμπιακός ΣΦΠ - ΑΟ Θήρας 3-0 (25-19, 25-13, 25-13)
Π. Σαλπέας 20.00 ΑΟΦ Πορφύρας - ΑΣ Άρης 1-3 (13-25, 17-25, 25-22, 19-25)
14/1: Α΄Ηλιούπολης 17.30 ΓΣ Ηλιούπολης - ΑΣ Μακεδόνες 0-3 (19-25, 23-25, 14-25)
Μαρκόπουλου 18.00 ΑΟ Μαρκοπούλου - ΓΣΚ Ηρακλής 3-0 (25-13, 25-20, 25-19)
Ρεπό ο ΑΣΠ Κόρινθος
13η αγωνιστική - Σάββατο 20 Ιανουαρίου 2018
ΜVP: Κιέρα Χολστ (Μακεδόνες Αξιού)
ΔΑΚ Νάξου 18.00 ΑΟΝ Πανναξιακός - ΓΣΚ Ηρακλής 3-0 (25-0, 25-0, 25-0)
Θήρας 14.00 ΑΟ Θήρας - ΑΠΣ  Αίας 3-2 (27-29, 25-17, 25-14, 17-25, 15-2)
ΔΑΚ Πυλαίας 17.00 ΑΣ Άρης - Ολυμπιακός ΣΦΠ 0-3 (18-25, 15-25, 17-25)
Κυμίνων 19.00 ΑΣ Μακεδόνες - ΑΣΠ Κόρινθος 3-1 (20-25, 25-17, 25-15, 25-17)
21/1: Α΄Ηλιούπολης 17.30 ΓΣ Ηλιούπολης - ΑΟ Μαρκοπούλου  
Ρεπό ο ΑΟΦ Πορφύρας
14η αγωνιστική - Σάββατο 27 Ιανουαρίου 2018
ΜVP: Βερόνικα Χουντιμά (Άρης)
Ζηρίνειο 17.00 ΓΣΚ Ηρακλής - ΑΟ Θήρας 0-3 (0-25, 0-25, 0-25)
ΔΑΚ Ευόσμου 18.00 ΑΠΣ  Αίας - ΑΣ Άρης 1-3 (16-25, 25-20, 18-25, 16-25)
Π. Σαλπέας 20.00 ΑΟΦ Πορφύρας - ΑΣ Μακεδόνες 0-3 (22-25, 12-25, 17-25)
28/1: Κορίνθου 18.00 ΑΣΠ Κόρινθος - ΓΣ Ηλιούπολης 0-3 (17-25, 14-25, 19-25)
Μαρκόπουλου 18.00 ΑΟ Μαρκοπούλου - ΑΟΝ Πανναξιακός 0-3 (12-25, 22-25, 22-25)
Ρεπό ο Ολυμπιακός
15η αγωνιστική - Σάββατο 3 Φεβρουαρίου 2017
ΜVP: Ασημίνα Νικολογιάννη (Μαρκόπουλο)
ΔΑΚ Πυλαίας 18.00 ΑΣ Άρης - ΓΣΚ Ηρακλής 3-0 (25-0, 25-0, 25-0)
Θήρας 19.00 ΑΟ Θήρας - ΑΟΝ Πανναξιακός 1-3 (30-28, 22-25, 22-25, 14-25)
Κυμίνων 19.00 ΑΣ Μακεδόνες - Ολυμπιακός ΣΦΠ 0-3 (20-25, 21-25, 20-25)
4/2: Α΄Ηλιούπολης 17.30 ΓΣ Ηλιούπολης - ΑΟΦ Πορφύρας 3-0 (25-22, 25-21, 26-24)
4/2: Κορίνθου 18.00 ΑΣΠ Κόρινθος - ΑΟ Μαρκοπούλου 0-3 (23-25, 22-25, 17-25)
Ρεπό ο Αίας Ευόσμου
16η αγωνιστική - Σάββατο 10 Φεβρουαρίου 2017
ΜVP: Μαριαλένα Δραγουμάνου (Πορφύρας)
ΔΑΚ Νάξου 18.00 ΑΟΝ Πανναξιακός - ΑΣ Άρης 0-3 (24-26, 19-25, 20-25)
ΔΑΚ Ευόσμου 18.00 ΑΠΣ  Αίας - ΑΣ Μακεδόνες 3-0 (25-22, 25-20, 25-19)
Μ. Μερκούρη 18.00 Ολυμπιακός ΣΦΠ - ΓΣ Ηλιούπολης 3-0 (25-15, 25-14, 25-12)
Π. Σαλπέας 20.00 ΑΟΦ Πορφύρας - ΑΣΠ Κόρινθος 3-0 (26-24, 25-23, 25-19)
Μαρκόπουλου 18.00 ΑΟ Μαρκοπούλου - ΑΟ Θήρας 0-3 (11-25, 13-25, 08-25)
Ρεπό ο ΓΣΚ Ηρακλής
17η αγωνιστική - Σάββατο 17 Φεβρουαρίου 2017
ΜVP: Μανωλίνα Κωνσταντίνου (ΓΣ Ηλιούπολης)
Κυμίνων 19.00 ΑΣ Μακεδόνες - ΓΣΚ Ηρακλής 3-0 (25-0, 25-0, 25-0)
ΔΑΚ Πυλαίας 18.00 ΑΣ Άρης - ΑΟ Θήρας 1-3 (22-25, 25-19, 22-25, 26-28)
18/2: Α΄Ηλιούπολης 17.30 ΓΣ Ηλιούπολης - ΑΠΣ  Αίας 3-1 (26-24, 25-27, 25-20, 25-17)
18/2: Κορίνθου 18.00 ΑΣΠ Κόρινθος - Ολυμπιακός ΣΦΠ 0-3 (05-25, 11-25, 08-25)
Π. Σαλπέας 20.00 ΑΟΦ Πορφύρας - ΑΟ Μαρκοπούλου 3-1 (21-25, 25-21, 25-22, 25-22)
Ρεπό ο ΑΟΝ Πανναξιακός
18η αγωνιστική - Σάββατο 24 Φεβρουαρίου 2017
ΜVP: Σέλμπι Ντάλτον (Πανναξιακός)
Ζηρίνειο 17.00 ΓΣΚ Ηρακλής - ΓΣ Ηλιούπολης 0-3 (0-25, 0-25, 0-25)
ΔΑΚ Νάξου 18.00 ΑΟΝ Πανναξιακός - ΑΣ Μακεδόνες 3-2 (25-18, 23-25, 25-27, 25-18, 15-12)
ΔΑΚ Ευόσμου 18.00 ΑΠΣ  Αίας - ΑΣΠ Κόρινθος 3-1 (25-27, 25-19, 25-16, 25-11)
7/3: Μ. Μερκούρη 18.00 Ολυμπιακός ΣΦΠ - ΑΟΦ Πορφύρας 3-0 (25-18, 25-11, 25-23)
Μαρκόπουλου 18.00 ΑΟ Μαρκοπούλου - ΑΣ Άρης 1-3 (18-25, 07-25, 25-20, 12-25)
Ρεπό ο ΑΟ Θήρας
19η αγωνιστική - Σάββατο 10 Μαρτίου 2017
ΜVP:
11/3: Κορίνθου 18.00 ΑΣΠ Κόρινθος - ΓΣΚ Ηρακλής 3-0 (25-0, 25-0, 25-0)
11/3: Α΄Ηλιούπολης 17.30 ΓΣ Ηλιούπολης - ΑΟΝ Πανναξιακός 0-3 (19-25, 15-25, 24-26)
Κυμίνων 19.00 ΑΣ Μακεδόνες - ΑΟ Θήρας 3-0 (30-28, 25-22, 25-19)
Π. Σαλπέας 20.00 ΑΟΦ Πορφύρας - ΑΠΣ  Αίας 3-1 (24-26, 26-24, 25-18, 25-18)
Μ. Μερκούρη 18.00 Ολυμπιακός ΣΦΠ - ΑΟ Μαρκοπούλου  
Ρεπό ο ΑΣ Άρης
20η αγωνιστική - Σάββατο 17 Μαρτίου 2017
ΜVP:
Ζηρίνειο 17.00 ΓΣΚ Ηρακλής - ΑΟΦ Πορφύρας  
ΔΑΚ Νάξου 18.00 ΑΟΝ Πανναξιακός - ΑΣΠ Κόρινθος  
Θήρας 19.00 ΑΟ Θήρας - ΓΣ Ηλιούπολης  
ΔΑΚ Πυλαίας 18.00 ΑΣ Άρης - ΑΣ Μακεδόνες  
ΔΑΚ Ευόσμου 18.00 ΑΠΣ  Αίας - Ολυμπιακός ΣΦΠ  
Ρεπό ο ΑΟ Μαρκοπούλου
21η αγωνιστική - Σάββατο 24 Μαρτίου 2017
ΜVP:
Μ. Μερκούρη 18.00 Ολυμπιακός ΣΦΠ - ΓΣΚ Ηρακλής  
Π. Σαλπέας 18.00 ΑΟΦ Πορφύρας - ΑΟΝ Πανναξιακός  
Κορίνθου 18.00 ΑΣΠ Κόρινθος - ΑΟ Θήρας  
Α΄Ηλιούπολης 18.00 ΓΣ Ηλιούπολης - ΑΣ Άρης  
ΔΑΚ Ευόσμου 18.00 ΑΠΣ  Αίας - ΑΟ Μαρκοπούλου  
Ρεπό ο ΑΣ Μακεδόνες
22η αγωνιστική - Σάββατο 31 Μαρτίου 2017
ΜVP:
Ζηρίνειο 18.00 ΓΣΚ Ηρακλής - ΑΠΣ  Αίας  
ΔΑΚ Νάξου 18.00 ΑΟΝ Πανναξιακός - Ολυμπιακός ΣΦΠ  
Θήρας 18.00 ΑΟ Θήρας - ΑΟΦ Πορφύρας  
ΔΑΚ Πυλαίας 18.00 ΑΣ Άρης - ΑΣΠ Κόρινθος  
Μαρκόπουλου 18.00 ΑΟ Μαρκοπούλου - ΑΣ Μακεδόνες  
Ρεπό ΓΣ Ηλιούπολης

 

 

 

Find us on Facebook

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ