1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
10-10-2014 17:34

Α2 ανδρών - Β΄όμιλος - Πρόγραμμα - Αποτελέσματα 2014-15

Δείτε το πρόγραμμα του Β ομίλου της Α2 ανδρών. Θυμίζουμε ότι το πρωτάθλημα ξεκινάει στις 18 Οκτωβρίου



 

-

Α2 Ανδρών 2014-15
Α΄φάση - Μπαράζ Ανόδδου
Γυμναστήριο «Χαλκιοπούλειο» Λαμίας
1η αγωνιστική - Παρασκευή 27 Μαρτίου
ΟΠ Ρεθύμνου - Πανερυθραϊκός 1-3 (25-22, 23-25, 27-29, 11-25)
2η αγωνιστική - Σάββατο 28 Μαρτίου
ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου - ΟΠ Ρεθύμνου 0-3 (18-25, 23-25, 22-25)
3η αγωνιστική - Κυριακή 29 Μαρτίου
Πανερυθραϊκός - ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου 3-1 (25-13, 26-24, 20-25, 25-21)

 

 

Α2 Ανδρών 2014-15
Α΄φάση - Μπαράζ Ανόδδου
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Θ. Ομάδες Αγ. Β. Σετ Ν Η
1. Πανερυθραϊκός 2 6 (6-2) 2 0
2. OΠΕ Ρεθύμνου 2 3 (4-3) 1 1
3. ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου 2 0 (1-6) 0 2

-

 

 

Α2 Ανδρών 2014-15
Β΄Ομιλος
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Θ. Ομάδες Αγ. Β. Σετ Ν Η
1. Παναχαϊκή 20 59 (60-7) 20 0
2. Πανερυθραϊκός 20 52 (54-11) 17 3
3. ΑΟ Παλλήνης 20 48 (52-21) 16 4
4. Kαλαμάτα 80 20 35 (40-31) 11 9
5. Πήγασος 20 28 (34-38) 10 10
6. Ολυμπιάδα Πατρών 20 27 (35-39) 9 11
7. ΓΕ Μεσολογγίου 20 23 (29-41) 8 12
8. Ερμής Πατρών 20 22 (29-44) 7 13
9. Κόροϊβος Αμαλιάδας 20 21 (32-47) 7 13
10. Φθία Λαμίας 20 9 (14-54) 3 17
11. ΑΓΣ Ιωαννίνων 20 -3 (8-54) 2 18

 

*Οι τρεις ομάδες που θα τερματίσουν στην 2η θέση της βαθμολογίας σε κάθε έναν από τους τρεις ομίλους θα παίξουν τουρνουά ανόδου. Η πρώτη ομάδα που θα προκύψει από το τουρνουά ανόδου μαζί με τις πρώτες των τριών ομίλων θα δώσουν αγώνες μπαράζ σε δύο ομίλους και οι δύο πρώτες ομάδες θα ανέβουν στην Volleyleague ΟΠΑΠ.

*Υποβιβάστηκαν οι ομάδες που πήραν την 10η, 11η και 12η θέση στον Α΄όμιλο και στον Γ΄ομιλο. Από τον Β΄ομιλο θα υποβιβαστούν η 10η και η 11η ομάδα.

 

 

 

1η αγωνιστική - Σάββατο 18 Οκτωβρίου
ΑΠΣ Φθία - ΑΠΣ Πήγασος 1-3 (25-22, 17-25, 20-25, 18-25)
Ρεπό - Πανερυθραϊκός
Καλαμάτα 80 - Α.Σ.Κόροιβος 3-1 (25-16, 25-23, 28-30, 29-27)
Α.Γ.Σ.Ιωαννίνων - Παναχαϊκή 0-3 (16-25, 12-25, 21-25)
Α.Ο.Παλλήνη - Α.Σ.Π.Ερμής 3-0 (25-11, 25-19, 25-16)
Α.Ε.Π.Ολυμπιάς - Γ.Ε.Μεσολογγίου 2-3 (25-23, 20-25, 25-15, 15-25, 20-22)
2η αγωνιστική - Σάββατο 25 Οκτωβρίου
Α.Ε.Π.Ολυμπιάς - Α.Π.Σ. Φθία 3-1 (16-25, 25-23, 25-17, 25-13)
Α.Π.Σ.Πήγασος - Ρεπό
ΑΣ Πανερυθραϊκός - Καλαμάτα 80 3-0 (25-20, 25-17, 25-21)
Α.Σ.Κόροιβος - Α.Γ.Σ.Ιωαννίνων 3-0 (25-18, 26-24, 25-20)
Παναχαϊκή - ΑΟ Παλλήνη 3-2 (21-25, 25-16, 23-25, 25-15, 15-07)
Γ.Ε.Μεσολογγίου - Α.Σ.Π.Ερμής 3-1 (25-15, 25-21, 25-27, 25-18)
3η αγωνιστική - Σάββατο 1 Νοεμβρίου
Ρεπό - ΑΕΠ Ολυμπιάς 
Καλαμάτα 80 - ΑΠΣ Πήγασος 3-0 (25-18, 27-25, 25-16)
ΑΣ Πανερυθραϊκός - ΑΓΣ Ιωαννίνων 3-0 (25-23, 25-17, 25-16)
ΑΟ Παλλήνη - ΑΣ Κόροιβος 3-0 (25-17, 25-14, 25-17)
2/11: ΑΣΠ Ερμής - Παναχαϊκή 0-3 (18-25, 22-25, 24-26)
2/11: ΑΠΣ Φθία - ΓΕ Μεσολογγίου 0-3 (14-25, 21-25, 20-25)
4η αγωνιστική Σάββατο 8 Νοεμβρίου
ΑΕΠ Ολυμπιάς - Καλαμάτα 80 0-3 (17-25, 18-25, 21-25)
ΑΠΣ Φθία - Ρεπό
ΑΣΠ Πήγασος - ΑΓΣ Ιωαννίνων 3-0 (25-16, 25-18, 25-23)
ΑΣ Πανερυθραϊκός - ΑΟ Παλλήνη 2-3 (16-25, 25-21, 21-25, 25-19, 13-15)
ΑΣ Κόροιβος - ΑΣΠ Ερμής 3-2 (25-27, 25-18, 25-20, 20-25, 15-13)
ΓΕ Μεσολογγίου - Παναχαϊκή 0-3 (18-25, 18-25, 17-25)
5η αγωνιστική Σάββατο 15 Νοεμβρίου
ΑΓΣ Ιωαννίνων - ΑΣΠ Ολυμπιάς 0-3 (23-25, 18-25, 23-25)
Καλαμάτα 80 - ΑΠΣ Φθία 3-0 (25-10, 25-7, 25-13)
ΑΟ Παλλήνη - ΑΠΣ Πήγασος 3-1 (25-19, 22-25, 25-16, 25-18)
16/11: ΑΣΠ Ερμής - ΑΣ Πανερυθραϊκός 0-3 (17-25, 15-25, 06-25)
Παναχαϊκή - ΑΣ Κόροιβος 3-0 (25-20, 25-11, 25-21)
Ρεπό - ΓΕ Μεσολογγίου
6η αγωνιστική - Σάββατο 22 Νοεμβρίου 2014
ΑΕΠ Ολυμπιάς - ΑΟ Παλλήνη 0-3 (14-25, 19-25 16-25)
ΑΠΣ Φθία - ΑΓΣ Ιωαννίνων 3-1 (19-25, 25-21, 25-23, 25-17)
Ρεπό - Καλαμάτα 80
ΑΠΣ Πήγασος - ΑΣΠ Ερμής 3-1 (25-27, 25-21, 25-20, 25-17)
ΑΣ Πανερυθραϊκός - Παναχαϊκή 1-3 (14-25, 22-25, 25-22, 28-30)
ΓΕ Μεσολογγίου - ΑΣ Κόροιβος 3-0 (25-23, 25-21, 25-19)
7η αγωνιστική - Σάββατο 29 Νοεμβρίου 2014
30/11: ΑΣΠ Ερμής - ΑΕΠ Ολυμπιάς 2-3 (25-17, 18-25, 22-25, 25-23, 14-16)
ΑΟ Παλλήνη - ΑΠΣ Φθία 3-0 (25-17, 25-13, 25-9)
ΑΓΣΙ Ιωαννίνων - Ρεπό
Παναχαϊκή - ΑΠΣ Πήγασος 3-1 (25-13, 25-27, 25-16, 25-15)
30/11: ΑΣ Κόροιβος - ΑΣ Πανερυθραϊκός 0-3 (16-25, 15-25, 18-25)
Καλαμάτα 80- ΓΕ Μεσολογγίου 3-1 (21-25, 25-23, 25-12, 25-18)
8η αγωνιστική - Σάββατο 06 Δεκεμβρίου 2014
ΑΕΠ Ολυμπιάς - Παναχαϊκή 0-3 (17-25, 18-25, 16-25)
ΑΠΣ Φθία - ΑΣΠ Ερμής 3-1 (25-23, 25-21, 23-25, 25-23)
Ρεπό - ΑΟ Παλλήνη
Καλαμάτα 80 - ΑΓΣ Ιωαννίνων 3-0 (25-18, 25-21, 25-23)
ΑΠΣ Πήγασος - ΑΣ Κόροιβος 3-1 (14-25, 25-19, 27-25, 25-16)
ΓΕ Μεσολογγίου - ΑΣ Πανερυθραϊκός 0-3 (17-25, 22-25, 23-25)
9η αγωνιστική - Σάββατο 13 Δεκεμβρίου 2014
14/12: ΑΣ Κόροιβος - ΑΕΠ Ολυμπιάς 2-3 (25-19, 25-21, 19-25, 19-25, 08-15)
Παναχαϊκή - ΑΠΣ Φθία 3-0 (25-15, 27-25, 25-17)
ΑΣΠ Ερμής - Ρεπό
ΑΟ Παλλήνη - Καλαμάτα 80 3-1 (25-22, 18-25, 25-22, 25-23)
ΑΣ Πανερυθραϊκός - ΑΠΣ Πήγασος 3-0 (25-22, 25-17, 25-21)
ΑΓΣ Ιωαννίνων - ΓΕ Μεσολογγίου 3-0 (25-19, 25-16, 25-23)
10η αγωνιστική - Σάββατο 20 Δεκεμβρίου 2014
ΑΕΠ Ολυμπιάς - ΑΣ Πανερυθραϊκός 1-3 (25-23, 17-25, 17-25, 21-25)
ΑΠΣ Φθία - ΑΣ Κόροιβος 1-3 (25-21, 22-25, 22-25, 23-25)
Ρεπό - Παναχαϊκή
Καλαμάτα 80 -ΑΣΠ Ερμής 3-0 (25-11, 25-19, 25-12)
ΑΓΣ Ιωαννίνων - ΑΟ Παλλήνη 0-3 (18-25, 11-25, 20-25)
ΓΕ Μεσολογγίου - ΑΠΣ Πήγασος 1-3 (25-20, 10-25, 11-25, 22-25)
11η αγωνιστική - Σάββατο 03 Ιανουαρίου 2015
ΑΠΣ Πήγασος - Ολυμπιάδα Π. 0-3 (25-27, 25-27, 21-25)
14/1: Πανερυθραϊκός - Φθία 3-0 (25-14, 25-10, 25-18)
ΑΣ Κόροιβος - Ρεπό
Παναχαϊκή - Καλαμάτα 80 3-0 (25-15, 25-21, 25-18)
4/1: Ερμής Π. - ΑΓΣ Ιωαννίνων 3-0 (25-20, 25-9, 25-14)
Παλλήνη - ΓΕ Μεσολογγίου 3-0 (25-12, 25-22, 25-19)
12η αγωνιστική - Σάββατο 10 Ιανουαρίου 2015
ΑΠΣ Πήγασος - ΑΠΣ Φθία 3-0 (25-17, 25-08, 25-22)
Παναχαϊκή - ΑΓΣ Ιωαννίνων 3-0 (25-16, 25-20, 25-21)
ΓΕ Μεσολογγίου - ΑΕΠ Ολυμπιάς 1-3 (19-25, 25-19, 13-25, 20-25)
11/1: ΑΣΠ Ερμής - Παλλήνη 1-3 (19-25, 15-25, 25-19, 21-25)
11/1: ΑΣ Κόροιβος - Καλαμάτα 80 3-2 (25-19, 21-25, 19-25, 25-18, 15-12)
Πανερυθραϊκός ρεπό
13η αγωνιστική - Σάββατο 17 Ιανουαρίου 2015
ΑΠΣ Φθία - ΑΕΠ Ολυμπιάς 3-1 (25-23, 23-25, 25-23, 25-23)
ΑΟ Καλαμάτα 80 - ΑΣ Πανερυθραϊκός 0-3 (11-25, 25-27, 11-25)
ΑΓΣ Ιωαννίνων - ΑΣ Κόροιβος 1-3 (22-25, 25-22, 23-25, 20-25)
ΑΟ Παλλήνη - Παναχαϊκή 1-3 (23-25, 25-22, 17-25, 20-25)
18/1: ΑΣΠ Ερμής - ΓΕ Μεσολογγίου 3-1 (23-25, 25-21, 25-20, 25-20)
Ρεπό Πήγασος
14η αγωνιστική - Σάββατο 24 Ιανουαρίου 2015
Ρεπό - ΑΕΠ Ολυμπιάς
ΑΠΣ Πήγασος - Καλαμάτα 80 3-2 (25-18, 11-25, 14-25, 25-22, 15-10)
23/1: ΑΓΣ Ιωαννίνων - ΑΣ Πανερυθραϊκός 0-3 (16-25, 17-25, 19-25)
23/1: ΑΣ Κόροιβος - ΑΟ Παλλήνη 1-3 (17-25, 25-23, 11-25, 19-25)
Παναχαϊκή - ΑΣΠ Ερμής 3-0 (25-20, 25-17, 25-18)
ΓΕ Μεσολογγίου - ΑΠΣ Φθία 3-1 (25-17, 23-25, 25-14, 25-17)
15η αγωνιστική - Σάββατο 31 Ιανουαρίου 2015
Καλαμάτα 80 - ΑΕΠ Ολυμπιάς 3-0 (25-22, 25-20, 25-18)
ΑΠΣ Φθία - Ρεπό
ΑΓΣ Ιωαννίνων - ΑΣΠ Πήγασος 0-3 (16-25, 23-25, 25-27)
ΑΟ Παλλήνη - ΑΣ Πανερυθραϊκός 0-3 (29-31, 17-25, 20-25)
1/2: ΑΣΠ Ερμής - ΑΣ Κόροιβος 3-2 (25-19, 22-25, 25-18, 20-25, 15-13)
Παναχαϊκή - ΓΕ Μεσολογγίου 3-0 (25-17, 25-14, 25-23)
16η αγωνιστική - Σάββατο 07 Φεβρουαρίου 2015
Πανερυθραϊκός - ΑΣΠ Ερμής 3-0 (25-18, 25-13, 25-20)
ΑΕΠ Ολυμπίας - ΑΓΣ Ιωαννίνων 3-0 (25-20, 25-15, 25-21)
ΑΠΣ Πήγασος - ΑΟ Παλλήνη 1-3 (25-23, 17-25, 21-25, 19-25)
8/2: ΑΠΣ Φθία - Καλαμάτα 80 1-3 (21-25, 15-25, 27-25, 15-25)
8/2: ΑΣ Κόροιβος - Παναχαϊκή 1-3 (21-25, 15-25, 27-25, 15-25)
Ρεπό ΓΕ Μεσολογγίου
17η αγωνιστική - Σάββατο 14 Φεβρουαρίου 2015
ΑΓΣ Ιωαννίνων - ΑΠΣ Φθία 3-0 (25-23, 27-25, 25-16)
Παναχαϊκή - Πανερυθραϊκός 3-0 (25-21, 25-23, 25-22)
ΑΣ Κόροιβος - ΓΕ Μεσολογγίου 1-3 (25-18, 25-27, 13-25, 20-25)
Παλλήνη - ΑΕΠ Ολυμπίας 3-1 (25-23, 23-25, 25-20, 27-25)
ΑΣΠ Ερμής - ΑΠΣ Πήγασος 3-1 (25-27, 25-18, 25-23, 25-17)
Ρεπό η Καλαμάτα 80
18η αγωνιστική - Σάββατο 21 Φεβρουαρίου 2015
20/2: ΑΠΣ Πήγασος - Παναχαϊκή 0-3 (19-25, 19-25, 17-25)
ΑΕΠ Ολυμπίας - ΑΣΠ Ερμής 3-0 (25-21, 25-17, 25-20)
ΑΠΣ Φθία - ΑΟ Παλλήνη 0-3 (20-25, 18-25, 16-25)
Πανερυθραϊκός - ΑΣ Κόροιβος 3-0 (25-17, 25-19, 25-17)
ΓΕ Μεσολογγίου - Καλαμάτα 80 3-0 (25-20, 25-23, 25-17)
Ρεπό ο ΑΓΣ Ιωαννίνων
19η αγωνιστική - Σάββατο 28 Φεβρουαρίου 2015
ΑΣ Κόροιβος - ΑΠΣ Πήγασος 2-3 (15-25, 25-20, 25-27, 25-21, 13-15)
ΑΓΣ Ιωαννίνων - Καλαμάτα 80 0-3 (22-25, 22-25, 24-26)
Πανερυθραϊκός - ΓΕ Μεσολογγίου 3-0 (25-19, 25-12, 25-22)
Παναχαϊκή - ΑΕΠ Ολυμπίας 3-0 (25-22, 25-21, 25-21)
29/2: ΑΣΠ Ερμής - ΑΠΣ Φθία 3-0 (25-19, 25-23, 25-18)
Ρεπό ο ΑΟ Παλλήνης
20η αγωνιστική - Σάββατο 07 Μαρτίου 2015
ΓΕ Μεσολογγίου - ΑΓΣΙ 3-0 (α.α.)
Καλαμάτα 80 - ΑΟ Παλλήνη 3-1 (25-13, 21-25, 25-18, 26-24)
Ολυμπιάδα - Κόροιβος 2-3 (26-24, 25-22, 23-25, 19-25, 11-15)
Πήγασος - Πανερυθραϊκός 0-3 (20-25, 17-25, 22-25)
8/3: ΑΠΣ Φθία - Παναχαϊκή 0-3 (18-25, 21-25, 17-25)
Ρεπό Ερμής Πατρών
21η αγωνιστική - Σάββατο 14 Μαρτίου 2015
ΑΣ Πανερυθραϊκός - ΑΕΠ Ολυμπιάς 3-1 (25-13, 20-25, 25-15, 25-19)
ΑΠΣ Πήγασος- ΓΕ Μεσολογγίου 3-0 (25-18, 25-18, 27-25)
15/3: ΑΣ Κόροιβος - ΑΠΣ Φθία 3-0 (25-19, 25-17, 25-11)
ΑΣΠ Ερμής - ΑΟ Καλαμάτα 80 3-1 (25-22, 25-20, 19-25, 25-21)
ΑΟ Παλλήνη - ΑΓΣΙ 3-0 (α.α.)
Ρεπό η Παναχαϊκή
22η αγωνιστική - Σάββατο 21 Μαρτίου 2015
ΑΕΠ Ολυμπίας - ΑΠΣ Πήγασος 3-0 (25-15, 25-15, 25-22)
ΑΟ Καλαμάτα 80 - Παναχαϊκή 1-3 (25-21, 23-25, 22-25, 14-25)
ΓΕ Μεσολογγίου - ΑΟ Παλλήνη 1-3 (26-24, 22-25,22-25,19-25)
22/3: ΑΠΣ Φθία - ΑΣ Πανερυθραϊκός 0-3
ΑΓΣ Ιωαννίνων - Ερμής Π. 0-3 (α.α.)
ΑΣ Κόροιβος - Ρεπό

Find us on Facebook

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ