1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
05-03-2017 22:28

Το πανόραμα του Κυπέλλου γυναικών 2016-17

 

 

 
Final Four 4-5/3/2017 – Γλυφάδα
Α’ ημιτελικός: Παναθηναϊκός ΑΟ – Ολυμπιακός ΣΦΠ 0-3 (14-25, 24-26, 12-25)
Β’ ημιτελικός: ΑΟ Μαρκοπούλου Revoil – Πανναξιακός ΑΟΝ 2-3 (12-25, 21-25, 25-21, 25-19, 10-15)
Τελικός: Πανναξιακός - Ολυμπιακός 1-3 (25-19, 18-25, 21-25, 15-25)

 

 

Προημιτελικοί - Φάση των «8»
Τετάρτη 15 Φεβρουαρίου 2017
Πορφύρας Πειραιώς - Α.Ο.Μαρκοπούλου 2-3 (17–25, 25–21, 15–25, 25–22, 08–15)
Ηρακλής Κηφισιάς - Ολυμπιακός Πειραιώς 1-3 (20–25, 25–23, 21–25, 15–25)
Παναθηναϊκός Α.Ο. - Μακεδόνες Αξιού 3-0 (25–15, 25–22, 25–17)
Πανναξιακός Α.Ο. Νάξου     - Α.Ο. Θήρας 3-0 (25–11, 25–20, 25–18)

 

 
Γ΄ΦΑΣΗ
Τετάρτη 1 Φεβρουαρίου 2017
Πανιώνιος Νέας Σμύρνης - Ολυμπιακός Σ.Φ. Πειραιώς 0-3 (08–25, 13–25, 16–25)
Αίας Κιλκίς - Α.Σ.Μακεδόνες Αξιού Κυμίνων 0-3 (20–25, 17–25, 14–25)
Α.Σ.Π. Θέτις Βούλας - Α.Ο.Μαρκοπούλου 1-3 (16–25, 21–25, 27–25, 23–25)
Α.Σ. Άρης Θεσσαλονίκης - Πανναξιακός Α.Ο. 2-3 (25–23, 21–25, 25–23, 13–25, 13–15)
Πορφύρας Πειραιώς - Γ.Σ. Ηλιούπολης Αθηνών 3-1 (15–25, 25–21, 26–24, 25–16)
Ηρακλής Κηφισιάς - ΑΕΚ 3-1 (25–16, 22–25, 25–22, 25–14)
Παναθηναϊκός - Αίας Ευόσμου 3-0 (25–12, 26–16, 25–17)
29/1: Α.Ο.Θήρας Σαντορίνης - Α.Σ.Ελπίς Αμπελοκήπων Θεσσαλονίκης 3-0 (25–16, 25–14, 25–18) 

 

Β΄ΦΑΣΗ

Στη Β' φάση εισήλθαν στη διοργάνωση και οι 41 ομάδες της Α2. Με τις 32 ομάδες των τοπικών ενώσεων αποτέλεσαν ένα σύνολο από 73 ομάδες. Στη φάση αυτή διεξήχθησαν 5 αγωνιστικές, έως ότου να μείνουν 4 ομάδες, που προκρίθηκαν στη Γ' Φάση. Οι κληρώσεις έγιναν με γεωγραφικά κριτήρια, ώστε να αποφευχθούν οι μεγάλες μετακινήσεις.

5η αγωνιστική 
Tετάρτη 25 Ιανουαρίου 2017
Πανιώνιος Νέας Σμύρνης - Γ.Α.Σ. Μεσσαράς Μοιρών 3-0 (25–20, 25–23, 25–20)
Ηρακλής Κηφισιάς - Ασκληπιός Τρικάλων     25–16     25–11     25–18)
Αίας Κιλκίς - Μυγδονιακός Ωραιοκάστρου 3-0 (25–18, 25–15, 25–19)
Πορφύρας Πειραιώς - Μεσσηνιακός Καλαμάτας 3-0 α.α. (25–0, 25–0, 25–0)

4η αγωνιστική  
12/1: Γ.Σ.Νικαίας Λάρισας - Πανιώνιος Νέας Σμύρνης 0-3
14/1: Ροδίων Άθλησις - Πορφύρας Πειραιώς 0-3 (19–25, 11–25, 13–25)
15/1: Απόλλων Πατρών - Μεσσηνιακός Καλαμάτας 3-1 (25–16, 20–25, 19–25, 09–25)
18/1: Νηρέας Καρδαμύλων Χίου - Ηρακλής Κηφισιάς 0-3 (15–25, 16–25, 10–25)
Ασκληπιός Τρικάλων - Ε.Ο. Σταυρούπολης 3-0 α.α. (25–0, 25–0, 25–0)
Γ.Α.Σ. Μεσσαράς Μοιρών - Φ.Ο. Βριλησσίων 3-0 α.α. (25–0, 25–0, 25–0)
Αίας Κιλκίς - Α.Σ.Γιάννενα 3-0 α.α. (25–0, 25–0, 25–0)
Μυγδονιακός Ωραιοκάστρου - Νίκη Αλεξανδρούπολης 3-0 α.α. (25–0, 25–0, 25–0)

 

3η αγωνιστική
20/12:  Αίας Κιλκίς - Ποσειδών Βέροιας 3-0 (25-14, 25-16, 25-10)
21/12:  Ηλυσιακός Αθηνών - Ηρακλής Κηφισιάς 0-3 (17-25,  23-25, 17-25)
22/12:  Γ.Σ. Πετρούπολης - Πανιώνιος Νέας Σμύρνης 0-3 (10-25, 19-25, 21-25)
22/12:  Παναχαϊκή 2014 - Απόλλων Πατρών 0-3 (12-25, 18-25, 13-25)
23/12:  Χ.Α.Ν. Θεσσαλονίκης - Ε.Ο.Σταυρούπολης 2-3 (18-25, 25-19, 24-26, 25-23, 11-15)
28/12:  Φθία Λαμίας - Πορφύρας Πειραιώς 0-3 (19-25, 16-25, 12-25)
28/12:  Φ.Ο.Βριλησσίων - Αστέρας Αγίου Δημητρίου 3-1 (25-16, 25-11, 15-25, 25-19)
28/12:  Κύδων Χανίων - Γ.Α.Σ. Μεσσαράς Μοιρών 0-3 (21-25, 16-25, 22-25)
28/12:  Ε.Α. Πατρών - Μεσσηνιακός Καλαμάτας 0-3 (18-25, 19-25, 14-25)
28/12:  Έβρος Σουφλίου - Νίκη Αλεξανδρούπολης 0-3 (15-25, 18-25, 17-25)
28/12:  Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών - Γ.Σ. Νικαίας Λάρισας 1-3 (25-16, 17-25, 17-25, 24-26)
5/1/17: Μυγδονιακός Ωραιοκάστρου - Π.Α.Ο.Κ. 3-0 (25-22, 25-23, 25-19)
5/1/17: Α.Σ.Βολίς Κέρκυρας - Α.Σ.Γιάννενα 1-3 (17-25, 18-25, 25-23, 19-25)
5/1/17: Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός - Ασκληπιός Τρικάλων 2-3 (28-26, 25-13, 19-25, 21-25, 4-15)
Ροδίων Άθλησις - Θρίαμβος Χαϊδαρίου 3-0 α.α. (25–0, 25–0, 25–0)
Νηρέας Καρδαμύλων Χίου - Ζηρίνειος Α.Ο.Ν. Κηφισιάς 3-0 α.α. (25–0, 25–0, 25–0) 

2η αγωνιστική
Συμμετείχαν 38 ομάδες, αλλά έγιναν 6 αγώνες για να μείνουν 32 ομάδες για τις επόμενες αγωνιστικές.
Τετάρτη 14 Δεκεμβρίου 2016
Α.Ε.Αγίας Παρασκευής - Φ.Ο.Βριλησσίων 1-3 (16-25, 22-25, 25-16, 19-25)
Δ.Α.Σ.Δραπετσώνας - Πορφύρας Πειραιώς 1-3 (10-25, 26-24, 22-25, 19-25)
Ε.Ο.Σταυρούπολης - Ναύαρχος Βότσης Θεσ. 3-2 (27-29, 25-23, 19-25, 26-24, 15-11)
Καμπανιακός Θεσ. - Χ.Α.Ν. Θεσσαλονίκης 0-3 (20-25, 16-25, 22-25)
Νηρέας Καρδαμύλων Χίου - Αναγέννηση Σάμου 3-0α.α. (25-0, 25-0, 25-0)
7/12: Απολλώνιος Κερατσινίου - Ηρακλής Κηφισιάς    0-3 (12-25, 18-25, 13-25)
 
1η αγωνιστική
Από τις 73 ομάδες δημιουργήθηκαν 35 ζευγάρια, και 3 ομάδες πέρασαν με κλήρωση στην επόμενη αγωνιστική χωρίς αγώνα.
Τρίτη 29 Νοεμβρίου 2016
Γ.Σ.Αστέρας Αγίου Δημητρίου Αθηνών - Α.Ο. Παλλήνη 3-2
Α.Ο. Αιγάλεω - Α.Ε. Αγίας Παρασκευής 0-3 (20-25, 20-25, 21-25)
Φιλαθλητικός Γ.Σ. Πρέβεζας - Α.Σ. Γιάννενα 1-3 (25-21, 15-25, 10-25, 11-25)
Τετάρτη 30 Νεοεμβρίου 2016
Γ.Σ.Χαλανδρίου    - Ζηρίνειος Α.Ο.Ν. Κηφισιάς 0-3
Γ.Σ.Ηρακλής Θεσσαλονίκης - Α.Π.Σ. Ναύαρχος Βότσης Θεσσαλονίκης 1-3
Α.Ε.Αμπελοκήπων Αθηνών    - Γ.Σ. Ηρακλής Κηφισιάς    0-3 (15-25, 13-25, 13-25)
Α.Ο.Κύδων Χανίων - Ο.ΠΕ. Ρεθύμνου 3-0
Χ.Α.Ν.Θεσσαλονίκης - Σ.Α.Α.Κ. Ανατόλια Θεσσαλονίκης 3-1 (23-25,    25-21,    25-20,    25-22)
Δ.Α.Σ.Δραπετσώνας - Α.Σ. Ηλιούπολης Αθηνών 3-2 (25-23,    25-18,    20-25,    21-25,    15-11)
Ο.Φ.Α.Απολλώνιος Κερατσινίου - Α.Ε. Αθήνα Μαγκουφάνας 3-0 (25-13, 25-17, 25-11)
Γ.Σ.Πετρούπολης - Α.Σ.Π. Ίωνες Νέας Ιωνίας Αθηνών 3-0 (25-15,    25-16,    25-18)
Φ.Ο.Βριλησσίων    - Α.Ο.Ν. Αμαζόνες Νέας Ερυθραίας 3-1 (25-17, 19-25, 25-14, 25-17)
Α.Ο.Θρίαμβος Χαϊδαρίου    - Σ.Φ.Α. Φοίβος Μελισσίων 3-1 (25-27, 25-10, 25-12, 25-21)
Α.Π.Σ.Αλίμου - Πανιώνιος Γ.Σ.Σ. Νέας Σμύρνης 1-3 (18-25, 20-25, 25-23, 14-25)
Ε.Ο.Σταυρούπολης Θεσσαλονίκης - Δ.Α.Σ.Ωραιοκάστρου 3-0 (25-15, 25-18, 25-15)
Α.Σ.Καμπανιακός Θεσσαλονίκης - Μ.Α.Σ. Νέα Γενεά Ασβεστοχωρίου 3-1
Ο.Π.Α.Θ.Περσέας Θεσσαλονίκης - Π.Α.Ο.Κ. 0-3 (09-25, 18-25, 14-25)
Γ.Σ.Νίκη Βόλου - Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός 0-3 (18-25, 23-25, 12-25)
Α.Σ.Π.Κόρινθος    - Μεσσηνιακός Γ.Σ. Καλαμάτας 0-3
Παναχαϊκή Γ.Ε. Πατρών    - Α.Σ. Απόλλων Πατρών 1-3 (22-25, 16-25, 25-22, 15-25)
Α.Σ.Απόλλων Καλαμάτας - Ε.Α. Πατρών 1-3 (19-25, 21-25, 25-12, 18-25)
Α.Σ.Α.Έβρος Σουφλίου - Α.Ο. Νέας Βύσσας 3-1
Α.Ο.Καβάλα - Γ.Σ.Γ. Νίκη Αλεξανδρούπολης 0-3
Α.Σ.Αίας Κιλκίς    - Α.Σ.Κ. Λαγκαδά 3-0
Πέμπτη 1 Δεκεμβρίου 2016
Α.Σ.Νίκη Αμαρουσίου - Ηλυσιακός Α.Ο. Αθηνών 0-3 (11-25, 07-25    16-25)
Α.Σ.Αργώ Βόλου - Α.Σ. Ασκληπιός Τρικάλων 2-3 (21-25, 22-25, 25-21, 25-23, 12-15)
Ροδίων Άθλησις - Ρ.Σ.Φ.Π. Τελχινίς Ρόδου 3-0 (25-22, 25-15, 25-16)
Α.Σ. Ποσειδών Βέροιας - Γ.Α.Σ. Αρχέλαος Κατερίνης 3-1 (19-25, 25-17, 25-20, 25-21)
Γ.Α.Σ.Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών - Φ.Ε.Σ. Αριστοτέλης Σκύδρας  3-1 (12-25, 25-08, 26-24, 25-15)
Α.Ε.Σ.Μυγδονιακός Ωραιοκάστρου - Σ.Α.Πειραματικού Σ.Π. Θεσσαλονίκης 3-1 (25-12, 17-25, 25-23, 25-17)
Α.Σ.Βολίς Κέρκυρας - Π.Α.Σ. Ιωνικός '80 Αγρινίου 3-0
Γ.Σ.Νικαίας Λάρισας - Α.Ο. Λαμίας 2013 3-0
Α.Π.Σ.Φθία Λαμίας - Ε.Α. Λάρισας 3-02/12: Παναχαϊκή 2014 Πατρών - Σπαρτιατικός Γ.Σ. Σπάρτης 3-0 (25-16, 29-27, 25-15)
8/12: Γ.Ε. Ηρακλείου - Γ.Α.Σ.Μεσσαράς Μοιρών Ηρακλείου 1-3 (24-26, 18-25, 25-20, 22-25)
Άνευ αγώνα προκρίθηκαν Α.Σ.Σ.Αναγέννηση Σάμου, Α.Σ Νηρέας Καρδαμύλων Χίου, Α.Ο.Φ.Πορφύρας Πειραιώς.

Find us on Facebook

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ