1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
17-11-2012 16:47

Πρόγραμμα Α2 Ανδρών - Γ΄ Ομιλος 2012-13

Δείτε τα αποτελέσματα και το πρόγραμμα και τη βαθμολογία του Γ' Ομίλου της Α2 κατηγορίας Ανδρών.
 

ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΑΝΟΔΟΥ ΣΤΗΝ VOLLEY LEAGUE

1ο Τουρνουά Ανόδου Α2 ανδρών
(Έδρα: ΑΕΚ – Νέα Φιλαδέλφεια 12-14/4)
Παρασκευή 12/4
ΑΕΚ - Ορεστιάδα 2-3 (21-25, 25-19, 22-25, 25-18, 15-17)
Σάββατο 13/4
Παναχαϊκή - Ορεστιάδα 3-0 (25-20, 25-21, 25-20)
Κυριακή 14/4
ΑΕΚ - Παναχαϊκή 3-2 (20-25, 25-18, 29-27, 21-25, 15-08)
 
2ο τουρνουά ανόδου
(Έδρα: Παναχαϊκή - Aγυιά Πάτρα 19-21/4)
1η ημέρα - Παρασκευή 19/4
Παναχαϊκή – Ορεστιάδα 3-2 (15-25, 25-20, 25-23, 23-25, 15-10)
2η ημέρα – Σάββατο 20/4
Παναχαϊκής, 19.30: ΑΕΚ – Ορεστιάδα 3-0 (25-22, 25-16, 25-23)
3η ημέρα – Κυριακή 21/4
Παναχαϊκής, 21.00: Παναχαϊκή – ΑΕΚ 3-1 (25-20, 25-21, 20-25, 25-22) 
 
3ο τουρνουά ανόδου
(Έδρα: Ορεστιάδα - Ορεστιάδα 26-28/4)
1η ημέρα - Παρασκευή 26/4
ΑΕΚ - Ορεστιάδα 3-2 (25-23, 19-25, 25-18, 22-25, 15-12)
2η ημέρα – Σάββατο 27/4
Παναχαϊκή - ΑΕΚ 3-2 (25-14, 21-25, 22-25, 25-17, 15-10)
3η ημέρα – Κυριακή 28/4
Ορεστιάδα - Παναχαϊκή 3-2 (25-21, 18-25, 21-25, 25-18, 15-11)
 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Θ. ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. ΣΕΤ
1. Παναχαϊκή 6 12 (16-11)
2. ΑΕΚ 6 9 (14-13)
3. Ορεστιάδα 6 6 (10-16)
*Οι δύο πρώτες ομάδες θα προβιβαστούν στην Volleyleague. Προβιβάστηκαν Παναχαϊκή και ΑΕΚ.

 

 

 

 

 

 
Α2 ΑΝΔΡΩΝ 2012-13
Γ΄ΟΜΙΛΟΣ
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Θ ΟΜΑΔΑ
ΑΓ. ΒΑΘ ΝΙΚΕΣ ΗΤΤΕΣ ΣΕΤ 3-0 3-1 3-2 2-3 1-3 0-3
1. Ορεστιάδα 20 52 17 3 (55-16) 10 7   1 2  
2. ΜΕΝΤ 20 50 18 2 (55-19) 9 5 4   1 1
3. Μ.Αλέξανδρος 20 34 13 7 (43-33) 4 7 3 1 1 4
4. Αίας Ευόσμου 20 34 12 8 (44-37) 4 3 5 3 2 3
5. Ελπίδα Αμπελοκήπων 20 33 10 10 (42-39) 3 5 2 5 2 3
6. ΣΠΑ Καρδίτσας 20 32 12 8 (43-33) 6 3 3 2 3 3
7. ΑΓΣ Ιωαννίνων 20 23 7 13 (33-45) 2 4 1 3 6 4
8. ΓΕΑλεξανδρούπολης 20 23 9 11 (34-40) 4 3 2 1 5 5
9. Γαλαξίας 20 20 6 16 (34-46) 3 2 1 6 4 4
10. ΧΑΝΘ 20 17 6 14 (25-48) 2 2 2 1 5 8
11. Πιερικός 20 0 0 20 (8-60) 8 12
*Η πρώτη ομάδα πηγαίνει στα μπαράζ ανόδου για τη Βόλεϊ Λιγκ και στα Τοπικά πρωταθλήματα υποβιβάζονται οι δύο (2) τελευταίες ομάδες. O ΣΠΑ Καρδίτσας και ο Μέγας Αλέξανδρος, η ΓΕ Αλεξανδρούπολης και ο Γαλαξίας έχουν από -3 βαθμούς καθώς έχουν από ένα μηδενισμό.
 


ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Α2 ΑΝΔΡΩΝ 2012-13 - Γ΄ΟΜΙΛΟΣ 
Α΄ΓΥΡΟΣ
1η αγωνιστική 27/10/2012
Μ.Αλέξανδρος ΧΑΝΘ 3-1 (25-16, 18-25, 25-21, 26-24)  περ
Γαλαξίας ΣΠΑ Καρδίτσας 1-3 (25-18, 21-25, 21-25, 21-25) περ
Αίας Ευόσμου Ελπίδα Αμπελοκήπων 1-3 (25-16, 21-25, 17-25, 19-25) περ
ΓΕΑ Ορεστιάδα 0-3 (23-25, 16-25, 23-25) περ
ΑΓΣ Ιωαννίων Ρεπό    
ΜΕΝΤ Πιερικός 3-0 (25-13, 25-20, 25-11)  περ
2η αγωνιστική 03/11/2012
 ΜΕΝΤ Μέγας Αλέξανδρος 3-0 (25-16, 30-28, 25-16)  περ
ΧΑΝΘ ΑΜΟ Γαλαξίας 0-3 (19-25, 23-25, 23-25)  περ
 ΣΠΑ Καρδίτσας Aίας Ευόσμου 2-3 (15-25, 25-27, 25-21, 25-21, 10-15)  περ
 Ελπίδα Αμπελοκήπων ΓΕ Αλεξανδρούπολης 3-1 (21-25, 28-26, 25-23, 26-24) περ
 ΑΟ Ορεστιάδας ΑΓΣ Ιωαννίνων 3-1 (25-17, 25-14, 22-25, 25-16) περ
 ΣΦΠ Πιερικός Ρεπό   περ
3η αγωνιστική 10/11/2012
 ΑΜΟ Γαλαξίας ΜΕΝΤ  1-3 (19-25, 25-22, 16-25, 19-25)  περ
 Aίας Ευόσμου ΧΑΝΘ  3-1 (25-22, 22-25, 25-20, 25-14)  περ
 ΓΕ Αλεξανδρούπολης ΣΠΑ Καρδίτσας  0-3 (17-25, 21-25, 25-27)  περ
ΑΓΣ Ιωαννίνων   Ελπίδα Αμπελοκήπων 1-3 (22-25, 14-25, 28-26, 19-25)  περ
 Ρεπό ΑΟ Ορεστιάδας    περ
Μέγας Αλέξανδρος   ΣΦΠ Πιερικός   3-0 (25-21, 25-20, 25-21)  περ
4η αγωνιστική 17/11/2012
 ΜΕΝΤ Aίας Ευόσμου   3-0 (25-22, 25-16, 25-18)  περ
Μέγας Αλέξανδρος   ΑΜΟ Γαλαξίας  3-2 (25-17, 25-10, 22-25, 20-25, 19-17)  περ
 ΧΑΝΘ ΓΕ Αλεξανδρούπολης   0-3 (18-25,20-25,20-25)  περ
ΣΠΑ Καρδίτσας  ΑΓΣ Ιωαννίνων  3-1 (25-20, 25-22, 23-25, 25-17)  περ
Ελπίδα Αμπελοκήπων  Ρεπό     περ
 ΣΦΠ Πιερικός ΑΟ Ορεστιάδας  0-3 (9-25, 19-25, 18-25)  περ
5η αγωνιστική 24/11/2012
 ΓΕ Αλεξανδρούπολης ΜΕΝΤ  3-1 (25-27, 25-23, 30-28, 25-23)  περ
 Aίας Ευόσμου Μέγας Αλέξανδρος   0-3 (24-26, 23-25, 17-25) περ
 ΑΓΣ Ιωαννίνων ΧΑΝΘ  1-3 (25-18, 18-25, 16-25, 25-27)  περ
  ΣΠΑ Καρδίτσας    περ
ΑΟ Ορεστιάδας  Ελπίδα Αμπελοκήπων  3-0 (25-18, 25-21, 25-17)  περ
 ΑΜΟ Γαλαξίας ΣΦΠ Πιερικός   3-1 (25-18, 22-25, 25-17, 25-19)  περ
6η αγωνιστική 01/12/2012
 ΜΕΝΤ ΑΓΣ Ιωαννίνων 3-1 (21-25, 25-22, 25-15, 25-18)  περ
 Μέγας Αλέξανδρος ΓΕ Αλεξανδρούπολης   3-1 (25-21, 25-27, 25-15, 25-17) περ
 ΑΜΟ Γαλαξίας Aίας Ευόσμου   2-3 (23-25, 25-22, 25-23, 14-25, 08-15) περ
 ΧΑΝΘ Ρεπό     περ
 ΣΠΑ Καρδίτσας ΑΟ Ορεστιάδας  1-3 (25-23, 20-25, 13-25, 15-25)  περ
 ΣΦΠ Πιερικός Ελπίδα Αμπελοκήπων  0-3 (14-25, 18-25, 17-25)  περ
7η αγωνιστική 08/12/2012
 Ρεπό ΜΕΝΤ     
 ΑΓΣ Ιωαννίνων Μέγας Αλέξανδρος   0-3 (24-26, 21-25, 21-25)  περ
ΓΕ Αλεξανδρούπολης   ΑΜΟ Γαλαξίας  3-2 (25-15, 21-25, 25-20, 25-27, 15-11)  περ
 ΑΟ Ορεστιάδας ΧΑΝΘ  3-0 (25-21, 25-19, 25-23)  περ
Ελπίδα Αμπελοκήπων  ΣΠΑ Καρδίτσας  0-3 (23-25, 21-25, 22-25)  περ
 Aίας Ευόσμου ΣΦΠ Πιερικός   3-0 (25-15, 25-17, 25-18)  περ
8η αγωνιστική 15/12/2012
 ΜΕΝΤ ΑΟ Ορεστιάδας  0-3 (24-26, 20-25, 21-25)  περ
 Μέγας Αλέξανδρος Ρεπό      
 ΑΜΟ Γαλαξίας ΑΓΣ Ιωαννίνων  3-0 (25-19, 25-17, 25-16)  περ
ΓΕ Αλεξανδρούπολης Aίας Ευόσμου  3-2 (25-12, 25-21, 13-25, 17-25, 15-09) περ
 ΧΑΝΘ Ελπίδα Αμπελοκήπων  3-2 (23-25, 16-25, 25-23, 25-20, 15-12)  περ
ΣΦΠ Πιερικός   ΣΠΑ Καρδίτσας   0-3 (14-25, 17-25, 12-25) περ
9η αγωνιστική 22/12/2012
 Ελπίδα Αμπελοκήπων ΜΕΝΤ  2-3 (21-25, 24-26, 25-23, 25-17, 13-15)   
 ΑΟ Ορεστιάδας Μέγας Αλέξανδρος   3-1 (25-19, 25-16, 19-25, 25-22)   
 Ρεπό ΑΜΟ Γαλαξίας     
 ΑΓΣ Ιωαννίνων Aίας Ευόσμου   0-3 (22-25, 12-25, 15-25)            
 ΣΠΑ Καρδίτσας ΧΑΝΘ  3-0 (25-19, 25-19, 25-21)          
 23/12: ΓΕΑ ΣΦΠ Πιερικός   3-1 (25-18, 15-25, 25-17, 25-22)   
10η αγωνιστική 12/01/2013
 ΜΕΝΤ ΣΠΑ Καρδίτσας  3-2 (17-25, 22-25, 25-16, 25-22, 15-11)   
Μέγας Αλέξανδρος   Ελπίδα Αμπελοκήπων  3-2 (19-25, 14-25, 29-27, 25-16, 15-12)  
 ΑΜΟ Γαλαξίας ΑΟ Ορεστιάδας  1-3 (20-25, 25-21, 11-25, 18-25)   
 Aίας Ευόσμου Ρεπό      
 ΓΕ Αλεξανδρούπολης ΑΓΣ Ιωαννίνων  1-3 (25-22, 21-25, 20-25, 21-25)   
 ΣΦΠ Πιερικός ΧΑΝΘ  0-3 (14-25, 23-25, 19-25)   
11η αγωνιστική 19/01/2013
 ΧΑΝΘ ΜΕΝΤ  0-3 (21-25, 21-25, 12-25)   
 ΣΠΑ Καρδίτσας Μέγας Αλέξανδρος   3-0 (25-17, 25-13, 25-15)   
 Ελπίδα Αμπελοκήπων ΑΜΟ Γαλαξίας  3-2 (25-22, 25-16, 17-25, 19-25, 15-13)   
 ΑΟ Ορεστιάδας Aίας Ευόσμου   3-1 (25-21, 26-28, 25-21, 25-10)   
Ρεπό   ΓΕ Αλεξανδρούπολης      
 ΑΓΣ Ιωαννίνων ΣΦΠ Πιερικός 3-1 (23-25, 25-15, 25-13, 25-17)        
 
Β΄ΓΥΡΟΣ
12η αγωνιστική 26/01/2013
ΧΑΝΘ Μέγας Αλέξανδρος 1-3 (25-21, 18-25, 23-25, 22-25)           περ
ΣΠΑ Καρδίτσας  ΑΜΟ Γαλαξίας 3-2 (20-25, 18-25, 25-16, 26-24, 15-12)   
Ελπίδα Αμπελοκήπων  Αίας Ευόσμου 2-3 (25-19, 24-26, 25-18, 23-25, 10-15)   
Ορεστιάδα  ΓΕ Αλεξανδρούπολης 3-1 (25-20, 31-33, 25-20, 25-18)   
Ρεπό  ΑΓΣ Ιωαννίνων    
Πιερικός  ΜΕΝΤ 0-3 (19-25, 10-25, 12-25)   
13η αγωνιστική 02/02/2013
Μέγας Αλέξανδρος ΜΕΝΤ  0-3 (21-25, 24-26, 19-25)   
ΑΜΟ Γαλαξίας ΧΑΝΘ 3-0 (25-17, 25-21, 25-20)   
Aίας Ευόσμου ΣΠΑ Καρδίτσας 3-0 (25-20, 25-17, 25-13)   
ΓΕ Αλεξανδρούπολης  Ελπίδα Αμπελοκήπων 3-1 (23-25, 25-20, 25-20, 25-23)   
ΑΓΣ Ιωαννίνων  ΑΟ Ορεστιάδας 0-3 (22-25, 12-25, 19-25)  
Ρεπό  ΣΦΠ Πιερικός    
14η αγωνιστική 09/02/2013
ΜΕΝΤ  ΑΜΟ Γαλαξίας  3-0 (25-19, 25-16, 25-17)   
ΧΑΝΘ  Αίας Ευόσμου  2-3 (19-25, 22-25, 25-22, 25-23, 12-15)   
ΣΠΑ Καρδίτσας  ΓΕ Αλεξανδρούπολης  3-0 (25-20, 25-19, 25-20)   
 Ελπίδα Αμπελοκήπων  ΑΓΣ Ιωαννίνων 3-2 (21-25, 22-25, 25-19, 25-19, 17-15)   
ΑΟ Ορεστιάδας   Ρεπό    
ΣΦΠ Πιερικός    Μέγας Αλέξανδρος 1-3 (24-26, 22-25, 25-19, 16-25)   
15η αγωνιστική 16/02/2013
Aίας Ευόσμου    ΜΕΝΤ 2-3 (25-23, 16-25, 17-25, 25-15, 13-15)   
ΑΜΟ Γαλαξίας   Μέγας Αλέξανδρος 1-3 (22-25, 25-19, 15-25, 20-25)    
ΓΕ Αλεξανδρούπολης    ΧΑΝΘ 3-0 (25-19, 25-23, 25-13)   
15/2: ΑΓΣ Ιωαννίνων   ΣΠΑ Καρδίτσας 3-1 (25-23, 21-25, 25-16, 25-20)   
Ρεπό    Ελπίδα Αμπελοκήπων    
ΑΟ Ορεστιάδας   ΣΦΠ Πιερικός 3-0 (25-10, 25-11, 25-10)   
16η αγωνιστική 23/02/2013
ΜΕΝΤ  ΓΕ Αλεξανδρούπολης  3-1 (25-15, 23-25, 25-18, 26-24)   
Μέγας Αλέξανδρος   Αίας Ευόσμου  3-0 (25-17, 25-23, 25-19)   
ΧΑΝΘ   ΑΓΣ Ιωαννίνων 3-2 (26-24, 26-28, 20-25, 25-19, 15-12)   
ΣΠΑ Καρδίτσας   Ρεπό    
Ελπίδα Αμπελοκήπων   ΑΟ Ορεστιάδας 1-3 (23-25, 27-25, 18-25, 18-25)   
ΣΦΠ Πιερικός   ΑΜΟ Γαλαξίας  1-3 (19-25, 15-25, 25-22, 16-25)   
17η αγωνιστική 02/03/2013
ΑΓΣ Ιωαννίνων  ΜΕΝΤ 2-3 (25-19, 21-25, 25-21, 09-25, 10-15)   
ΓΕ Αλεξανδρούπολης    Μέγας Αλέξανδρος 3-0 (25-0, 25-0, 25-0)   
Aίας Ευόσμου   ΑΜΟ Γαλαξίας  3-2 (23-25, 29-27, 25-21, 18-25, 15-09)   
Ρεπό    ΧΑΝΘ    
ΑΟ Ορεστιάδας   ΣΠΑ Καρδίτσας 3-0 (25-0, 25-0, 25-0)   
Ελπίδα Αμπελοκήπων   ΣΦΠ Περικός 3-0 (25-12, 25-07, 25-13)   
18η αγωνιστική 09/03/2013
ΜΕΝΤ   Ρεπό    
Μέγας Αλέξανδρος    ΑΓΣ Ιωαννίνω 3-1 (25-23, 20-25, 25-21, 25-18)  
ΑΜΟ Γαλαξίας  ΓΕ Αλεξανδρούπολης  3-2 (22-25, 25-22, 25-23, 22-25, 15-13)   
ΧΑΝΘ   ΑΟ Ορεστιάδας 0-3 (12-25, 15-25, 17-25)   
10/3: ΣΠΑ Καρδίτσας   Ελπίδα Αμπελοκήπων 3-2 (23-25, 25-23, 28-26, 23-25, 15-09)   
ΣΦΠ Πιερικός   Αίας Ευόσμου  1-3 (26-24, 12-25, 14-25. 23-25)   
19η αγωνιστική 16/03/2013
ΑΟ Ορεστιάδας   ΜΕΝΤ 1-3 (25-11, 21-25, 22-25, 23-25)   
Ρεπό    Μέγας Αλέξανδρος    
ΑΓΣ Ιωαννίνων  ΑΜΟ Γαλαξίας  3-0 (25-17, 25-19, 31-29)   
Αίας Ευόσμου ΓΕ Αλεξανδρούπολης 3-0 (25-23, 25-19, 25-23)   
Ελπίδα Αμπελοκήπων   ΧΑΝΘ 3-1 (19-25, 25-21, 25-21, 25-20)   
ΣΠΑ Καρδίτσας   ΣΦΠ Πιερικός 3-1 (26-24, 17-25, 25-16, 25-23)   
20η αγωνιστική 23/03/2013
ΜΕΝΤ   Ελπίδα Αμπελοκήπων 3-0 (28-26, 25-22, 25-19)   
Μέγας Αλέξανδρος    ΑΟ Ορεστιάδας 3-2 (23-25, 17-25, 27-25, 25-23, 15-12)   
ΑΜΟ Γαλαξίας   Ρεπό    
Aίας Ευόσμου   ΑΓΣ Ιωαννίνων 2-3 (28-26, 17-25, 25-23, 21-25, 12-15)   
ΧΑΝΘ   ΣΠΑ Καρδίτσας 3-1 (25-17, 25-20, 23-25, 25-13)  
ΣΦΠ Πιερικός    ΓΕ Αλεξανδρούπολης 0-3 (16-25, 20-25, 11-25)   
21η αγωνιστική 30/03/2013
ΣΠΑ Καρδίτσας   ΜΕΝΤ 0-3 (20-25, 20-25, 21-25)   
Ελπίδα Αμπελοκήπων   Μέγας Αλέξανδρος 3-1 (25-20, 18-25, 25-22, 26-24)   
ΑΟ Ορεστιάδας  ΑΜΟ Γαλαξίας  3-0 (25-0, 25-0, 25-0)   
Ρεπό   Αίας Ευόσμου     
ΑΓΣ Ιωαννίνων  ΓΕ Αλεξανδρούπολης  3-0 (25-0, 25-0, 25-0)   
31/3: ΧΑΝΘ   ΣΦΠ Πιερικός 3-0 (26-24, 25-21, 27-25)  
22η αγωνιστική 06/04/2013
ΜΕΝΤ  ΧΑΝΘ 3-1 (16-25, 25-22, 25-18, 25-20)   
Μέγας Αλέξανδρος    ΣΠΑ Καρδίτσας 2-3 (21-25, 25-17, 25-15, 23-25, 12-15)   
ΑΜΟ Γαλαξίας   Ελπίδα Αμπελοκήπων 0-3 (21-25, 21-25, 21-25)   
Aίας Ευόσμου    ΑΟ Ορεστιάδας 3-1 (25-22, 26-24, 21-25, 26-24)   
ΓΕ Αλεξανδρούπολης    Ρεπό    
ΣΦΠ Πιερικός  ΑΓΣ Ιωαννίνων 1-3 (22-25, 33-35, 25-19, 22-25)           
 *Η πρώτη ομάδα πηγαίνει στα μπαράζ ανόδου για τη Βόλεϊ Λιγκ και στα Τοπικά πρωταθλήματα υποβιβάζονται οι δύο (2) τελευταίες ομάδες.
 
 
 
ΧΡΥΣΗ ΒΙΒΛΟΣ
1989: Ιωνικός Νέας Φιλαδέλφειας
1990: ΑΓΣ Ιωαννίνων
1991: Ελληνικά Ναυπηγεία
1992: Πανελλήνιος
1993: Ιωνικός Νέας Φιλαδέλφειας
1994: ΑΕΚ
1995: Μίλων
1996: Φιλία Ηλιούπολης
1997: ΑΕ Κομοτηνής
1998: Ιωνικός Νίκαιας
1999: Πανελλήνιος
2000: Αρης Νίκαιας
2001: ΟΠΕ Ρεθύμνου
2002: ΕΑ Πατρών
2003: ΑΕΚ
2004: Πανελλήνιος
2005: ΓΣ Λαμίας
2006: ΑΕΚ
2007: ΑΟ Κηφισιάς
2008: Απόλλων Καλαμαριάς
2009: ΑΕΚ
2010: Επίκουρος Πολίχνης
2011: Φοίνικας Σύρου
2012: Νίκη Αιγινίου
2013: ΑΕΚ, Παναχαϊκή, Ορεστιάδα

Σχετικά άρθρα

Find us on Facebook

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ