1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
07-09-2013 15:21

Α2 γυναικών - Β΄όμιλος - Πρόγραμμα - Αποτελέσματα 2013-14

Cannot find volleynews.v2/A1-WOMEN/2013-14/KLHROSH folder inside /var/www/volleynews.gr/images/volleynews.v2/A1-WOMEN/2013-14/KLHROSH/ folder.
Admiror Gallery: 4.5.0
Server OS:nginx/1.12.2
Client OS:Unknown
PHP:5.6.34
Τα αποτελέσματα και το πρόγραμμα του Β΄ομίλου του πρωταθλήματος Α2 γυναικών 2013-14.



 

 

 


 

Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ - Β΄ΟΜΙΛΟΣ
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ - ΤΕΛΙΚΗ
Θ. Ομάδες Αγ. Β. Σετ Ν Η
1. Ηλιούπολη 20 49 (55-19) 17 3
2. ΖΑΟΝ 20 46 (50-23) 15 5
3. Ε.Α.Λάρισας 20 43 (51-29) 15 5
4. Λαρισαϊκός Φιλ. 20 34 (42-36) 13 7
5. Α.Ο.Τραχώνων 20 33 (39-31) 10 10
6. Απόλλων Πατρών 20 32 (40-39) 9 11
7. Α.Ο.Ακρίτας 20 26 (34-43) 9 11
8. Γ.Σ.Πετρούπολης 20 23 (38-46) 8 12
9. Α.Σ.Ασκληπιός Τρ. 20 19 (26-46) 7 13
10. Ένωση Βύρωνα 20 14 (23-51) 5 15
11. Νηρέας Χίου 20 11 (22-57) 2 18

Από τον Β΄όμιλο πήρε την πρώτη θέση ο Γ.Σ.Ηλιούπολης και μαζί την άνοδο στο πρωτάθλημα Α1 γυναικών την περίοδο 2014-15.

Από τον Β΄όμιλο υποβιβάστηκαν στα τοπικά πρωταθλήματα ο Ασκληπιός Τρικάλων, η Ένωση Βύρωνα και ο Νηρέας Χίου.

 

 

Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ - Β΄ΟΜΙΛΟΣ
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ - Α΄ΓΥΡΟΣ
1η αγωνιστική
ΓΣ Πετρούπολης - ΓΣ Ηλιούπολης 1-3 (27-25, 23-25, 19-25, 14-25)
ΑΣ Νηρέας - ΑΣ Ασκληπιός 1-3
Ένωση Βύρωνα - Ρεπό
11/12: ΑΟ Ακρίτας - Ζηρίνειος ΑΟΝ 0-3 (23-25, 20-25, 14-25)
4/12: ΑΣΠ Απόλλων - Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός 2-3 (18-25, 25-18, 25-14, 19-25, 13-15)
26/11: ΕΑ Λαρίσης - ΑΟ Τραχώνων 3-1 (25-17, 25-22, 20-25, 25-21)
2η αγωνιστική - 26 Οκτωβρίου 2013
ΕΑ Λαρίσης - ΓΣ Πετρούπολης 3-1 (25-18, 25-13, 22-25, 25-19)
27/10: ΓΣ Ηλιούπολης - ΑΣ Νηρέας 3-0 (25-14, 25-20, 25-17)
ΑΣ Ασκληπιός - Ένωση Βύρωνα 3-2 (20-25, 22-25, 25-17, 25-16, 15-13)
ΡΕΠΟ - ΑΟ Ακρίτας
27/10: Ζηρίνειος ΑΟΝ - ΑΣΠ Απόλλων 0-3 (23-25, 25-27, 17-25)
ΑΟ Τραχώνων - Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός 3-0 (25-22, 25-15, 25-17)
3η αγωνιστική - 02 Νοεμβρίου 2013
4/11: ΑΣ Νηρέας - ΕΑ Λαρίσης 2-3 (17-25, 25-21, 20-25, 25-19, 10-15)
Ένωση Βύρωνα - ΓΣ Ηλιούπολης 0-3 (15-25, 19-25, 12-15)
ΑΟ Ακρίτας-ΑΣ   Ασκληπιός 2-3 (16-25, 25-21, 21-25, 25-22, 13-15)
ΑΣΠ Απόλλων - ΡΕΠΟ
Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός - Ζηρίνειος ΑΟΝ 3-2 (25-18, 25-15, 22-25, 15-25, 15-13)
ΓΣ Πετρούπολης - ΑΟ Τραχώνων 3-2 (25-21, 23-25, 25-17, 20-25, 15-11)
4η αγωνιστική - 09 Νοεμβρίου 2013  
ΕΑ Λαρίσης - Ένωση Βύρωνα 3-0 (25-14, 25-17, 25-15)
10/11: ΓΣ Πετρούπολης - ΑΣ Νηρέας 3-0 (25-20, 25-18, 25-18)
10/11: ΓΣ Ηλιούπολης - ΑΟ Ακρίτας 3-0 (25-11, 25-18, 25-15)
ΑΣ Ασκληπιός - ΑΣΠ Απόλλων 1-3 (25-23, 22-25, 13-25, 18-25)
ΡΕΠΟ - Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός
ΑΟ Τραχώνων - Ζηρίνειος ΑΟΝ 3-0 (25-23, 25-23, 25-21)
αγωνιστική - 16 Νοεμβρίου 2013
ΑΟ Ακρίτας - ΕΑ Λαρίσης 1-3 (25-17, 19-25, 24-26, 17-25)
Ένωση Βύρωνα - ΓΣ Πετρούπολης 1-3 (24-26, 19-25, 25-21, 16-25)
ΑΣΠ Απόλλων - ΓΣ Ηλιούπολης 2-3 (25-19, 19-25, 25-19, 14-25, 7-15)
Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός - ΑΣ Ασκληπιός 3-2 (25-18, 25-15, 24-26, 21-25, 15-13)
Ζηρίνειος ΑΟΝ - ΡΕΠΟ
17/11: ΑΣ Νηρέας - ΑΟ Τραχώνων 0-3 (19-25, 17-25, 16-25)
αγωνιστική - 23 Νοεμβρίου 2013  
24/11: ΕΑ Λαρίσης - ΑΣΠ Απόλλων 3-0 (25-20, 25-15, 25-21)
ΓΣ Πετρούπολης - ΑΟ Ακρίτας 2-3 (25-17, 25-23, 20-25, 25-27, 13-15)
24/11: ΑΣ Νηρέας - Ένωση Βύρωνα 2-3 (26-24, 21-25, 28-30, 25-20, 13-15)
ΓΣ Ηλιούπολης - Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός 3-0 (25-22, 25-23, 25-21)
ΑΣ Ασκληπιός - Ζηρίνειος ΑΟΝ 0-3 (21-25, 19-25, 22-25)
ΑΟ Τραχώνων - ΡΕΠΟ
αγωνιστική - 30 Νοεμβρίου 2013
Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός - ΕΑ Λαρίσης 0-3 (14-25, 22-25, 22-25)
ΑΣΠ Απόλλων - ΓΣ Πετρούπολης 3-1 (25-20, 25-21, 21-25, 25-21)
ΑΟ Ακρίτας - ΑΣ Νηρέας 3-0 (25-16, 25-16, 25-23)
1/12: Ζηρίνειος ΑΟΝ - ΓΣ Ηλιούπολης 3-1 (25-21, 21-25, 25-23, 25-21)
ΡΕΠΟ - ΑΣ Ασκληπιός
Ένωση Βύρωνα - ΑΟ Τραχώνων 3-0 (25-23, 25-21, 25-15)
8η αγωνιστική - 07 Δεκεμβρίου 2013
ΕΑ Λαρίσης - Ζηρίνειος ΑΟΝ 3-2 (22-25, 25-14, 25-20, 23-25, 15-12)
ΓΣ Πετρούπολης - Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός 2-3 (25-23, 18-25, 25-23, 17-25, 11-15)
8/12: ΑΣ Νηρέας - ΑΣΠ Απόλλων 2-3 (19-25, 18-25, 25-20, 25-22, 13-15)
Ένωση Βύρωνα - ΑΟ Ακρίτας 1-3 (08-25, 25-17, 16-25, 20-25)
ΓΣ Ηλιούπολης - ΡΕΠΟ
ΑΟ Τραχώνων - ΑΣ Ασκληπιός 0-3 (23-25, 22-25, 23-25)
9η αγωνιστική - 14 Δεκεμβρίου 2013
ΡΕΠΟ - ΕΑ Λαρίσης
15/12: Ζηρίνειος ΑΟΝ - ΓΣ Πετρούπολης 3-1 (25-17, 22-25, 25-16, 25-20)
15/12: Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός - ΑΣ Νηρέας 3-0 (25-17, 25-18, 25-21)
ΑΣΠ Απόλλων - Ένωση Βύρωνα 3-0 (25-23, 25-17, 25-21)
ΑΣ Ασκληπιός - ΓΣ Ηλιούπολης 1-3 (15-25, 25-17, 12-25, 18-25)
ΑΟ Ακρίτας - ΑΟ Τραχώνων 3-0 (25-15, 25-18, 25-23)
10η αγωνιστική - 21 Δεκεμβρίου 2013
ΕΑ Λαρίσης - ΑΣ Ασκληπιός 3-0 (25-14, 25-20, 25-20)
ΓΣ Πετρούπολης - ΡΕΠΟ
ΑΣ Νηρέας - Ζηρίνειος ΑΟΝ 1-3 (15-25, 17-25, 25-23, 20-25)
Ένωση Βύρωνα - Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός 0-3 (24-26, 23-25, 15-25)
ΑΟ Ακρίτας - ΑΣΠ Απόλλων 3-2 (25-21, 25-21, 23-25, 20-25, 17-15)
ΑΟ Τραχώνων - ΓΣ Ηλιούπολης 0-3 (20-25, 27-29, 27-29)
11η αγωνιστική - 11 Ιανουαρίου 2014 
ΓΣ Ηλιούπολης - ΕΑ Λαρίσης 2-3 (25-21, 25-09, 22-25, 23-25, 14-16)
ΑΣ Ασκληπιός - ΓΣ Πετρούπολης  0-3 (20-25, 21-25, 20-25)
Ρεπό ΑΣ Νηρέας
12/1: Ζηρίνειος ΑΟΝ - Ένωση Βύρωνα 3-0 (25-08, 25-10, 25-12)
Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός - ΑΟ Ακρίτας 3-0 (25-22, 25-17, 25-19)
ΑΣΠ Απόλλων - ΑΟ Τραχώνων 0-3 (22-25, 10-25, 19-25)
12η αγωνιστική - 18 Ιανουαρίου 2014
Τράχωνες – ΕΑ Λάρισας 3-1 (20-25, 25-20, 25-17, 25-22)
Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός - ΑΣΠ Απόλλων 1-3 (12-25, 25-19, 17-25, 22-25)
19/1: Ασκληπιός Τρικάλων - Νηρέας Χίου 3-0 (25-22, 25-10, 25-16)
19/1: ΓΣ Ηλιούπολης - ΓΣ Πετρούπολης 3-2 (23-25, 25-22, 24-26, 25-18, 17-15)
19/1: Ζηρίνειος ΑΟΝ - Ακρίτας Καλαμάτας 3-0
Ρεπό Ένωση Βύρωνα
13η αγωνιστική - 25 Ιανουαρίου 2014
Φιλαθλητικός Λαρισαϊκ. - ΑΟ Τραχώνων 3-1 (15-25, 25-22, 25-18, 25-18)
Πετρούπολη - ΕΑ Λαρίσης 3-2 (25-22, 18-25, 25-21, 15-25, 15-10)
Ένωση Βύρωνα - Ασκληπιός Τρικάλων 3-0 (25-23, 25-18, 25-22)
ΑΣΠ Απόλλων - Ζηρίνειος ΑΟΝ 2-3
26/1: Νηρέας Χίου - Ηλιούπολη 0-3 (15-25, 13-25, 28-30)
Ρεπό Ακρίτας Καλαμάτας
14η αγωνιστική - 1 Φεβρουαρίου 2014
Ασκληπιός Τρικάλων - Ακρίτας Καλαμάτας 3-2 (18-25, 14-25, 25-17, 26-24, 16-14)
Ηλιούπολη - Ένωση Βύρωνα 3-0 (25-21, 25-14, 25-20)
Τράχωνες - Πετρούπολη 3-0 (25-21, 25-23, 25-21)
ΕΑ Λαρίσης - Νηρέας Χίου 3-2 (21-25, 20-25, 25-21, 25-13, 15-12)
Ζηρίνειος ΑΟΝ - Φιλαθλητικός Λαρισ. 3-0 (25-20, 25-21, 25-16)
Ρεπό ΑΣΠ Απόλλων
15η αγωνιστική - 8 Φεβρουαρίου 2014
Ένωση Βύρωνα - ΕΑ Λαρίσης 0-3 (09-25, 20-25, 15-25
ΑΣΠ Απόλλων - ΑΣ Ασκληπιός 3-0 (25-20, 25-21, 25-15)
ΑΟ Ακρίτας - ΓΣ Ηλιούπολης 1-3 (25-15, 20-25, 23-25, 27-29)
9/2: Ζηρίνειος ΑΟΝ - Τράχωνες 3-1 (23-25, 25-23, 26-24, 25-22)
9/2: Νηρέας Χίου - Πετρούπολη 3-1 (13-25, 25-22, 26-24, 25-18)
Ρεπό Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός
16η αγωνιστική - 15 Φεβρουαρίου 2014
ΕΑ Λαρίσης - Ακρίτας Καλαμάτας 3-1 (25-14, 20-25, 25-13, 29-27)
Πετρούπολη - Ένωση Βύρωνα 3-2 (25-13, 23-25, 25-11, 23-25, 15-13)
Ασκληπιός Τρικάλων - Φιλαθλητικός Λαρισ. 0-3 (19-25, 21-25, 21-25)
16/2: ΑΟ Τραχώνων - ΑΣ Νηρέας 2-3 (25-15, 22-25, 25-19, 23-25, 13-15)
16/2: Ηλιούπολη - Απόλλων Π. 3-0 (25-20, 26-24, 25-12)
Ρεπό Ζηρίνειος ΑΟΝ
17η αγωνιστική - 22 Φεβρουαρίου 2014
Ένωση Βύρωνα - ΑΣ Νηρέας 3-2 (20-25, 25-21, 25-15, 23-25, 15-06)
Φιλαθλητικός Λαρισ. - Ηλιούπολη 0-3 (19-25, 21-25, 24-26)
ΑΟ Ακρίτας - ΓΣ Πετρούπολης 3-1 (25-21, 25-12, 22-25, 25-20)
ΑΣΠ Απόλλων - ΕΑ Λαρίσης 1-3 (10-25, 20-25, 25-18, 23-25)
23/2: ΖΑΟΝ - ΑΣ Ασκληπιός 3-0 (25-15, 25-21, 25-17)
Ρεπό ΑΟ Τραχώνων
18η αγωνιστική - 01 Μαρτίου 2014
Τράχωνες - Ένωση Βύρωνα 3-0 (25-18, 25-19, 25-20)
19/3: ΓΣ Ηλιούπολης - Ζηρίνειος ΑΟΝ 3-0 (25-16, 25-21, 25-12)
20/3: ΕΑ Λαρίσης - Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός 2-3 (23-25, 25-19, 25-19, 22-25, 7-15)
19/3: ΓΣ Πετρούπολης - ΑΣΠ Απόλλων 3-2 (25-14, 25-18, 25-27, 22-25, 22-20)
ΑΣ Νηρέας - ΑΟ Ακρίτας 1-3 (14-25, 25-15, 23-25, 20-25)
Ρεπό ο ΑΣ Ασκληπιός
19η αγωνιστική - 08 Μαρτίου 2014
23/3: Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός - ΓΣ Πετρούπολης 3-1 (25-18, 25-22, 22-25, 25-22)
ΑΟ Ακρίτας - Ένωση Βύρωνα 3-1 (25-13, 25-23, 14-25, 25-22)
ΑΣ Ασκληπιός - ΑΟ Τραχώνων 0-3 (15-25, 13-25, 21-25)
09/03: ΑΣΠ Απόλλων - ΑΣ Νηρέας 3-1 (22-25, 25-9, 25-12, 25-15)
09/03: Ζηρίνειος ΑΟΝ - ΕΑ Λαρίσης 3-1 (25-23, 20-25, 25-23, 25-14)
Ρεπό ΓΣ Ηλιούπολης
20η αγωνιστική - 15 Μαρτίου 2014
ΓΣ Πετρούπολης - Ζηρίνειος ΑΟΝ 1-3 (25-18, 11-25, 24-26, 18-25)
Ένωση Βύρωνα - ΑΣΠ Απόλλων 3-2 (25-14, 15-25, 25-14, 18-25, 18-16)
ΑΟ Τραχώνων - ΑΟ Ακρίτας 3-0 (25-12, 25-10, 25-18)
ΑΣ Νηρέας - Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός 2-3 (25-21, 25-21, 24-26, 11-25, 09-15)
ΓΣ Ηλιούπολης - ΑΣ Ασκληπιός 3-0 (25-11, 25-16, 25-17)
Ρεπό ΕΑ Λαρίσης
21η αγωνιστική - 22 Μαρτίου 2014
ΑΣ Ασκληπιός - ΕΑ Λαρίσης 3-0 (26-24, 25-21, 25-21)
Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός - Ένωση Βύρωνα 3-1 (25-19, 22-25, 25-23, 25-19)
ΑΣΠ Απόλλων - ΑΟ Ακρίτας 3-0 (25-20, 25-18, 25-12)
Ζηρίνειος ΑΟΝ - ΑΣ Νηρέας 3-0 (25-18, 25-19, 29-27)
ΓΣ Ηλιούπολης - ΑΟ Τραχώνων 3-2 (20-25, 25-19, 25-21, 23-25, 15-12)
Ρεπό ΓΣ Πετρούπολης
22η αγωνιστική - 05 Απριλίου 2014
ΕΑ Λάρισας - ΓΣ Ηλιούπολης 3-1 (25-21, 18-25, 25-23, 25-15)
ΓΣ Πετρούπολης - ΑΣ Ασκληπιός 3-1 (25-22, 25-21, 24-26, 25-11)
Ένωση Βύρωνα - Ζηρίνειος ΑΟΝ 0-3
ΑΟ Ακρίτας - Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός 3-2 (25-21, 14-25, 25-22, 24-26, 15-12)
ΑΟ Τραχώνων - ΑΣΠ Απόλλων 3-0 (25-21, 25-14, 25-13)
Ρεπό ΑΣ Νηρέας

 


Media

Find us on Facebook

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ