1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
17-11-2012 16:47

Πρόγραμμα Α2 Ανδρών - Β΄ Ομιλος 2012-13

Δείτε το πρόγραμμα και τη βαθμολογία του Β' Ομίλου της Α2 κατηγορίας Ανδρών.
 
 
 
 

ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΑΝΟΔΟΥ ΣΤΗΝ VOLLEY LEAGUE


1ο Τουρνουά Ανόδου Α2 ανδρών
(Έδρα: ΑΕΚ – Νέα Φιλαδέλφεια 12-14/4)
Παρασκευή 12/4
ΑΕΚ - Ορεστιάδα 2-3 (21-25, 25-19, 22-25, 25-18, 15-17)
Σάββατο 13/4
Παναχαϊκή - Ορεστιάδα 3-0 (25-20, 25-21, 25-20)
Κυριακή 14/4
ΑΕΚ - Παναχαϊκή 3-2 (20-25, 25-18, 29-27, 21-25, 15-08)

2ο τουρνουά ανόδου
(Έδρα: Παναχαϊκή - Aγυιά Πάτρα 19-21/4)
1η ημέρα - Παρασκευή 19/4
Παναχαϊκή – Ορεστιάδα 3-2 (15-25, 25-20, 25-23, 23-25, 15-10)
2η ημέρα – Σάββατο 20/4
ΑΕΚ – Ορεστιάδα 3-0 (25-22, 25-16, 25-23)
3η ημέρα – Κυριακή 21/4
Παναχαϊκή – ΑΕΚ 3-1 (25-20, 25-21, 20-25, 25-22) 

3ο τουρνουά ανόδου
(Έδρα: Ορεστιάδα - Ορεστιάδα 26-28/4)
1η ημέρα - Παρασκευή 26/4
ΑΕΚ - Ορεστιάδα 3-2 (25-23, 19-25, 25-18, 22-25, 15-12)
2η ημέρα – Σάββατο 27/4
Παναχαϊκή - ΑΕΚ 3-2 (25-14, 21-25, 22-25, 25-17, 15-10)
3η ημέρα – Κυριακή 28/4
Ορεστιάδα - Παναχαϊκή 3-2 (25-21, 18-25, 21-25, 25-18, 15-11)
 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Θ. ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. ΣΕΤ
1. Παναχαϊκή 6 12 (16-11)
2. ΑΕΚ 6 9 (14-13)
3. Ορεστιάδα 6 6 (10-16)
*Οι δύο πρώτες ομάδες θα προβιβαστούν στην Volleyleague. Προβιβάστηκαν Παναχαϊκή και ΑΕΚ.
 
 
 
 
 
 
Α2 ΑΝΔΡΩΝ 2012-13
Β΄ΟΜΙΛΟΣ
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Θ ΟΜΑΔΑ ΑΓ. ΒΑΘ ΝΙΚΕΣ ΗΤΤΕΣ ΣΕΤ 3-0 3-1 3-2 2-3 1-3 0-3
1. Παναχαϊκή 20 60 20 0 (60-4) 16 4
2. Μεταμόρφωση 20 51 17 3 (51-15) 11 6       3
3. Πανερυθραϊκός 20 45 16 4 (50-20) 10 3 3   2 2
4. Δραπετσώνα 20 32 10 10 (40-37) 5 3 2 4 2 4
5. Ολυμπιάδα Π. 20 31 10 10 (35-36) 4 6   1 3 6
6. Ιωνικός Ν.Φ. 20 29 10 10 (36-37) 5 3 2 1 4 5
7. Αίας Μαλεσίνας 20 22 8 12 (32-43) 3 3 2  3 2 7
8. Ερμής Πατρών 20 17 7 13 (29-48) 1 3 3 2 4 7
9. Ζωγράφου 20 15 6 14 (27-52) 1   5 2 5 7
10. Φθία Λαμίας 20 8 3 17 (25-53) 2 1 4 8 5
11. Ιωνικός Σάμου 00 0 0 00 (00-00)
*Η πρώτη ομάδα πηγαίνει στα μπαράζ ανόδου για τη Βόλεϊ Λιγκ και στα Τοπικά πρωταθλήματα υποβιβάζονται οι δύο (2) τελευταίες ομάδες. Η Φθία Λαμίας, ο Ερμής Π., ο Αίας Μαλεσίνας, η Μεταμόρφωση έχουν από έναν μηδενισμό και από -3 βαθμούς και ο Ιωνικός Σάμου έχει δύο μηδενισμούς που τον αποβάλουν από το πρωτάθλημα.
 
 
 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Α2 ΑΝΔΡΩΝ 2012-13- Β΄ΟΜΙΛΟΣ
Α΄ΓΥΡΟΣ
1η αγωνιστική 27/20/2012
Πανερυθραϊκός Ολυμπιάδα Πατρών 3-0 (25-23, 25-21, 25-20)        περ
Ερμής Πάτρας Φθία Λαμίας 2-3 (22-25, 25-19, 17-25, 25-17, 19-21)  περ
Αίας Μαλεσίνας Παναχαϊκή 0-3 (20-25, 20-25, 15-25)  περ
Ιωνικός Σάμου Ρεπό   περ
Ζωγράφου Ιωνικός Ν.Φ. 0-3 (21-25, 22-25, 21-25)   περ
Μεταμόρφωση ΔΑΣ Δραπετσώνας 3-0 (27-25, 25-17, 25-14)  περ
2η αγωνιστική 03/11/2012
 Μεταμόρφωση Πανερυθραϊκός 3-0 (25-11, 25-23, 25-20) περ
Ολυμπιάδα Πατρών Ερμής Πάτρας 3-0 (25-14, 25-19, 25-21) περ
 Φθία Λαμίας Αίας Μαλεσίνας  0-3 (20-25, 13-25, 17-25) περ
 ΓΕ Παναχαϊκή  Ιωνικός Σάμου 3-0 (25-09, 25-11, 25-12) περ
 Ρεπό ΑΚ Ζωγράφου   περ
 ΔΑΣ Δραπετσώνας  Ιωνικός Ν.Φ. 2-3 (25-21, 24-26, 22-25, 25-23, 11-15)
περ
3η αγωνιστική 10/11/2012
Ερμής Πάτρας  Μεταμόρφωση  0-3 (21-25, 14-25, 16-25)  περ
Αίας Μαλεσίνας  Ολυμπιάδα Πατρών 3-0 (26-24, 25-21, 25-17)  περ
Ιωνικός Σάμου   Φθία Λαμίας 3-0 (25-0, 25-0, 25-0)  περ
 ΑΚ Ζωγράφου  ΓΕ Παναχαϊκή 0-3 (11-25, 13-25, 11-25)  περ 
Ιωνικός Ν.Φ.  Ρεπό    περ
 Πανερυθραϊκός ΔΑΣ Δραπετσώνας  3-2 (23-25, 14-25, 25-19, 25-18, 17-15)  περ
4η αγωνιστική 17/11/2012
 Μεταμόρφωση Αίας Μαλεσίνας  3-1 (21-25, 25-22, 25-16, 25-13)  περ
Πανερυθραϊκός  Ερμής Πάτρας  3-0 (25-18, 25-23, 25-21)  περ
Ολυμπιάδα Πατρών Ιωνικός Σάμου  3-0 (25-15, 25-20, 25-09)  περ
 Φθία Λαμίας ΑΚ Ζωγράφου  2-3 (22-25, 25-19, 25-20, 23-25, 14-16)  περ
ΓΕ Παναχαϊκή  Ιωνικός Ν.Φ.  3-0 (25-18, 25-17, 25-22)  περ
ΔΑΣ Δραπετσώνας  Ρεπό    περ
5η αγωνιστική 24/11/2012
Ιωνικός Σάμου  Μεταμόρφωση  0-3 (17-25, 12-25, 17-25)  περ
 Αίας Μαλεσίνας Πανερυθραϊκός  0-3 (16-25, 22-25, 22-25)  περ
ΑΚ Ζωγράφου  Ολυμπιάδα Πατρών  1-3 (25-19, 23-25, 19-25, 18-25)  περ
 Ιωνικός Ν.Φ. Φθία Λαμίας  3-1 (25-27, 25-16, 25-16, 25-21)  περ
 Ρεπό ΓΕ Παναχαϊκή    περ
 Ερμής Πάτρας ΔΑΣ Δραπετσώνας  3-1 (25-17, 25-21, 22-25, 25-20)  περ
6η αγωνιστική 01/12/2012
Μεταμόρφωση  ΑΚ Ζωγράφου  3-1 (25-16, 25-21, 21-25, 28-26)  περ
Πανερυθραϊκός  Ιωνικός Σάμου  3-0 (25-17, 25-16, 25-16)   περ
 Ερμής Πάτρας Αίας Μαλεσίνας  1-3 (23-25, 24-26, 27-25, 20-25)   περ
Ολυμπιάδα Πατρών  Ιωνικός Ν.Φ.  3-1 (25-20, 18-25, 25-20, 25-16)   περ
 Φθία Λαμίας Ρεπό     
 ΔΑΣ Δραπετσώνας ΓΕ Παναχαϊκή  0-3 (23-25, 21-25, 17-25)  περ
7η αγωνιστική 08/12/2012
 Ιωνικός Ν.Φ. Μεταμόρφωση  1-3 (20-25, 25-22, 14-25, 24-26)  περ
ΑΚ Ζωγράφου  Πανερυθραϊκός  0-3 (18-25, 17-25, 23-25)  περ
Ιωνικός Σάμου  Ερμής Πάτρας  3-0 (25-00, 25-00, 25-00)  περ
Ρεπό  Ολυμπιάδα Πατρών    περ
ΓΕ Παναχαϊκή  Φθία Λαμίας  3-0 (25-23, 25-14, 25-12)  περ
Αίας Μαλεσίνας  ΔΑΣ Δραπετσώνας  3-1 (25-20, 25-23, 22-25, 20-25, 15-08)  περ
8η αγωνιστική 15/12/2012
Μεταμόρφωση  Ρεπό    περ
Πανερυθραϊκός  Ιωνικός Ν.Φ.  3-2 (25-14, 23-25, 25-18, 23-25, 15-06)  περ
 Ερμής Πάτρας ΑΚ Ζωγράφου  3-2 (17-25, 25-23, 25-20, 21-25, 15-11)   περ
Αίας Μαλεσίνας  Ιωνικός Σάμου  3-0 (25-11, 25-17, 25-19)   περ
Ολυμπιάδα Πατρών  ΓΕ Παναχαϊκή  1-3 (14-25, 16-25, 25-21, 20-25)   περ
 ΔΑΣ Δραπετσώνας Φθία Λαμίας  3-1 (25-10, 23-25, 25-16, 25-18)   περ
9η αγωνιστική 22/12/2013
19/12: ΓΕ Παναχαϊκή  Μεταμόρφωση  3-0 (25-19, 25-17, 25-17)  περ
 Ρεπό Πανερυθραϊκός    περ
 Ιωνικός Ν.Φ.  Ερμής Πάτρας 3-1 (25-21, 24-26, 25-18, 25-21)  περ
 ΑΚ Ζωγράφου Αίας Μαλεσίνας  3-2 (25-20, 18-25, 23-25, 23-21, 15-8)  περ
 Φθία Λαμίας Ολυμπιάδα Πατρών  1-3 (25-13, 11-25, 20-25, 24-26)  περ
 Ιωνικός Σάμου ΔΑΣ Δραπετσώνας  0-3 (12-25, 15-25, 14-25)  περ
10η αγωνιστική 12/01/2013
 Μεταμόρφωση Φθία Λαμίας  3-1 (25-20, 31-29, 25-27, 25-15)   
 Πανερυθραϊκός ΓΕ Παναχαϊκή  1-3 (21-25, 21-25, 26-24, 20-25)   
Ερμής Πάτρας  Ρεπό     
Αίας Μαλεσίνας  Ιωνικός Ν.Φ.  2-3 (25-23, 13-25, 23-25, 25-11, 10-15)   
Ιωνικός Σάμου  ΑΚ Ζωγράφου  2-3 (18-25, 25-19, 25-18, 21-25, 13-15)   
 13/1, 19.45:ΔΑΣ Δραπετσώνας Ολυμπιάδα Πατρών  3-0 (25-21, 25-22, 25-16)   
11η αγωνιστική 19/01/2003
 Ολυμπιάδα Πατρών Μεταμόρφωση  0-3 (16-25, 21-25, 22-25)   
 Φθία Λαμίας Πανερυθραϊκός  0-3 (21-25, 22-25, 12-25)   
 ΓΕ Παναχαϊκή Ερμής Πάτρας  3-0 (25-15, 25-21, 25-21)   
 Ρεπό  Αίας Μαλεσίνας    
Ιωνικός Ν.Φ.  Ιωνικός Σάμου  3-0 (25-16, 25-10, 25-14)   
ΑΚ Ζωγράφου  ΔΑΣ Δραπετσώνας  2-3 (14-25, 32-30, 25-20, 18-25, 10-15)   





Β΄ΓΥΡΟΣ
12η αγωνιστική 26/01/2013
Ολυμπιάδα Πατρών Πανερυθραϊκός 1-3 (25-19, 15-25, 21-25, 16-15)             
θία Λαμίας Ερμής Πάτρας 2-3 (25-19, 20-25, 20-25, 25-22, 13-15)   
Παναχαϊκή Αίας Μαλεσίνας 3-0 (25-17, 25-15, 25-17)   
Ρεπό Ιωνικός Σάμου    
Ιωνικός Ν.Φ. ΑΚ Ζωγράφου 3-0 (25-21, 25-22, 25-22)   
ΔΑΣ Δραπετσώνας ΑΣΠ Μεταμόρφωσης 0-3 (15-25, 21-25, 17-25)   
13η αγωνιστική 02/02/2013
Πανερυθραϊκός ΑΣΠ Μεταμόρφωσης 1-3 (21-25, 25-18, 23-25, 18-25)   
Ερμής Πάτρας Ολυμπιάδα Πατρών 3-2 (23-25, 25-16, 30-28, 22-25, 15-09)   
Αίας Μαλεσίνας  Φθία Λαμίας 3-1 (30-28, 25-23, 24-26, 25-15)   
 Ιωνικός Σάμου ΓΕ Παναχαϊκή 0-3 (10-25, 17-25, 18-25)   
ΑΚ Ζωγράφου Ρεπό    
 Ιωνικός Ν.Φ. ΔΑΣ Δραπετσώνας 3-0 (25-21, 25-16, 25-20)   
14η αγωνιστική 09/02/2013
Μεταμόρφωση  Ερμής Πάτρας 3-1 (25-20, 22-25, 25-17, 25-23)   
Ολυμπιάδα Πατρών Αίας Μαλεσίνας 3-0 (25-22, 25-18, 25-22)   
 Φθία Λαμίας Ιωνικός Σάμου 3-0 (26-24, 25-18, 25-17)   
 ΓΕ Παναχαϊκή ΑΚ Ζωγράφου 3-0 (25-23, 25-16, 25-19)   
Ρεπό  Ιωνικός Ν.Φ.    
ΔΑΣ Δραπετσώνας  ΑΣ Πανερυθραϊκός 2-3 (25-21, 25-23, 15-25, 17-25, 08-15)   
15η αγωνιστική 16/02/2013
Αίας Μαλεσίνας  ΑΣΠ Μεταμόρφωση 0-3 (15-25, 13-25, 10-25)  
Ερμής Πάτρας  Πανερυθραϊκός 0-3 (19-25, 21-25, 23-25)   
Ιωνικός Σάμου  Ολυμπιάδα Πάτρας 0-3 (14-25, 19-25, 14-25)  
ΑΚ Ζωγράφου  Φθία Λαμίας 3-2 (25-16, 22-25, 16-25, 25-18, 15-12)   
Ιωνικός Ν.Φ.  ΓΕ Παναχαϊκή 0-3 (22-25, 19-25, 17-25)   
Ρεπό  ΔΑΣ Δραπετσώνας    
16η αγωνιστική 23/02/2013
Μεταμόρφωση  Ιωνικός Σάμου 3-0 (25-10, 25-18, 25-17)   
Πανερυθραϊκός  Αίας Μαλεσίνας 3-1 (23-25, 25-23, 25-17, 25-14)   
Ολυμπιάδα Πατρών  ΑΚ Ζωγράφου 3-1 (25-20, 25-16, 22-25, 25-18)   
Φθία Λαμίας  Ιωνικός Ν.Φ. 1-3 (19-25, 20-25, 25-20, 26-28)  
ΓΕ Παναχαϊκή  Ρεπό    
ΔΑΣ Δραπετσώνας  Ερμής Πατρών 3-1 (23-25, 25-15, 25-21, 25-18)  
17η αγωνιστική 02/03/2013
ΑΚ Ζωγράφου  ΑΣΠ Μεταμόρφωσης 0-3 (17-25, 24-26, 18-25)   
Ιωνικός Σάμου  Πανερυθραϊκός 0-3 (13-25, 15-25, 17-25)    
Αίας Μαλεσίνας  Ερμής Πατρών 3-2 (26-24, 21-25, 23-25, 27-25, 15-13)   
Ιωνικός Ν.Φ.  Ολυμπιάδα Πατρών 1-3 (20-25, 19-25, 25-19, 22-25)   
Ρεπό  Φθία Λαμίας    
ΓΕ Παναχαϊκή  ΔΑΣ Δραπετσώνας 3-1 (21-25, 25-21, 25-12, 25-17)   
18η αγωνιστική 09/03/2013
Μεταμόρφωση  Ιωνικός Ν.Φ. 3-0 (25-19, 25-22, 25-12)   
Πανερυθραϊκός  ΑΚ Ζωγράφου 3-1 (25-20, 24-26, 25-17, 25-15)   
Ερμής Πάτρας  Ιωνικός Σάμου 3-0 (25-0, 25-0, 25-0)   
Ολυμπιάδα Πατρών  Ρεπό    
10/3: Φθία Λαμίας  ΓΕ Παναχαϊκή 1-3 (27-25, 16-25, 21-25, 19-25)  
10/3: Δραπετσώνα Αίας Μαλεσίνας 3-0 (25-23, 25-09, 25-23)  
19η αγωνιστική 16/03/2013
Ρεπό  ΑΣΠ Μεταμόρφωσης    
Ιωνικός Ν.Φ.  Πανερυθραϊκός 0-3 (24-26, 18-25, 30-32)   
ΑΚ Ζωγράφου  Ερμής Πατρών 1-3 (30-32, 18-25, 25-22, 23-25)   
Ιωνικός Σάμου  Αίας Μαλεσίνας 3-0 (25-0, 25-0, 25-0)   
ΓΕ Παναχαϊκή  Ολυμπιάδα Πατρών 3-0 (25-15, 25-12, 25-19)   
Φθία Λαμίας  ΔΑΣ Δραπετσώνας 2-3 (25-23, 20-25, 16-25, 25-18, 13-15)   
20η αγωνιστική 23/03/2013
Μεταμόρφωση  ΓΕ Παναχαϊκή 0-3 (17-25, 23-25, 27-29)   
Πανερυθραϊκός  Ρεπό    
 Ερμής Πάτρας Ιωνικός Ν.Φ. 3-0 (25-21, 25-21, 25-15)    
Αίας Μαλεσίνας  ΑΚ Ζωγράφου 2-3 (25-18, 21-25, 29-27, 19-25, 14-16)   
Ολυμπιάδα Πατρών  Φθία Λαμίας 3-1 (25-16, 25-12, 21-25, 25-20)   
ΔΑΣ Δραπετσώνας  Ιωνικός Σάμου 3-0 (25-0, 25-0, 25-0)   
21η αγωνιστική 30/03/2013
Φθία Λαμίας  ΑΣΠ Μεταμόρφωσης 3-0 (25-0, 25-0, 25-0)   
ΓΕ Παναχαϊκή  Πανερυθραϊκός 3-0 (25-23, 25-20, 25-17)   
Ρεπό  Ερμής Πατρών    
Ιωνικός Ν.Φ.  Αίας Μαλεσίνας 1-3 (23-25, 22-25, 25-13, 23-25)   
ΑΚ Ζωγράφου  Ιωνικός Σάμου Αποσύρθηκε ο Ιωνικός Σάμου  
Ολυμπιάδα Πατρών  ΔΑΣ Δραπετσώνας 1-3 (18-25, 25-20, 15-25, 22-25)    
22η αγωνιστική 06/04/2013
Μεταμόρφωση  Ολυμπιάδα Πατρών 3-0 (25-13, 25-21, 25-22)    
Πανερυθραϊκός  Φθία Λαμίας 3-0 (25-17, 25-15, 25-13)   
Ερμής Πάτρας  ΓΕ Παναχαϊκή 0-3 (17-25, 23-25, 23-25)   
 Αίας Μαλεσίνας Ρεπό    
Ιωνικός Σάμου  Ιωνικός Ν.Φ. Αποσύρθηκε ο Ιωνικός Σάμου   
ΔΑΣ Δραπετσώνας  ΑΚ Ζωγράφου 3-0 (25-23, 25-23, 25-20)    






































































































 
 
 

 
ΧΡΥΣΗ ΒΙΒΛΟΣ
1989: Ιωνικός Νέας Φιλαδέλφειας
1990: ΑΓΣ Ιωαννίνων
1991: Ελληνικά Ναυπηγεία
1992: Πανελλήνιος
1993: Ιωνικός Νέας Φιλαδέλφειας
1994: ΑΕΚ
1995: Μίλων
1996: Φιλία Ηλιούπολης
1997: ΑΕ Κομοτηνής
1998: Ιωνικός Νίκαιας
1999: Πανελλήνιος
2000: Αρης Νίκαιας
2001: ΟΠΕ Ρεθύμνου
2002: ΕΑ Πατρών
2003: ΑΕΚ
2004: Πανελλήνιος
2005: ΓΣ Λαμίας
2006: ΑΕΚ
2007: ΑΟ Κηφισιάς
2008: Απόλλων Καλαμαριάς
2009: ΑΕΚ
2010: Επίκουρος Πολίχνης
2011: Φοίνικας Σύρου
2012: Νίκη Αιγινίου
2013: ΑΕΚ, Παναχαϊκή, Ορεστιάδα














Σχετικά άρθρα

Περισσότερα από την κατηγορία: Τα ρόστερ του 2ου Ομίλου της Α2 Ανδρών, 2012-13 »

Find us on Facebook

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ