1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
10-10-2014 16:34

Α2 ανδρών - Γ΄όμιλος - Πρόγραμμα - Αποτελέσματα 2014-15

Το πανόραμα του Γ΄ ομίλου της Α2 ανδρών 2014-15:



 

-



Α2 Ανδρών 2014-15
Α΄φάση - Μπαράζ Ανόδδου
Γυμναστήριο «Χαλκιοπούλειο» Λαμίας
1η αγωνιστική - Παρασκευή 27 Μαρτίου
ΟΠ Ρεθύμνου - Πανερυθραϊκός 1-3 (25-22, 23-25, 27-29, 11-25)
2η αγωνιστική - Σάββατο 28 Μαρτίου
ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου - ΟΠ Ρεθύμνου 0-3 (18-25, 23-25, 22-25)
3η αγωνιστική - Κυριακή 29 Μαρτίου
Πανερυθραϊκός - ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου 3-1 (25-13, 26-24, 20-25, 25-21)




Α2 Ανδρών 2014-15
Α΄φάση - Μπαράζ Ανόδδου
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Θ. Ομάδες Αγ. Β. Σετ Ν Η
1. Πανερυθραϊκός 2 6 (6-2) 2 0
2. OΠΕ Ρεθύμνου 2 3 (4-3) 1 1
3. ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου 2 0 (1-6) 0 2

-

 

 

 

 

Α2 Ανδρών 2014-15
Γ΄Ομιλος
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Θ. Ομάδες Αγ. Β. Σετ Ν Η
1. Γ.Σ.Ηρακλής 22 64 (66-5) 22 0
2. Νίκη Αιγινίου 22 55 (61-19) 19 3
3. ΓΕ Αλεξανδρούπολης 22 48 (52-31) 16 6
4. Α.Σ.Μακεδονικός 22 41 (51-39) 14 8
5. ΑΕ Κομοτηνής 22 35 (43-41) 12 10
6. Α.Σ.Ελπίδα 22 34 (43-40) 11 11
7. Αίας Ευόσμου 22 29 (40-41) 12 10
8. Πήγασος Πολίχνης 22 24 (33-51) 7 15
9. ΧΑΝΘ 22 21 (34-53) 7 15
10. Πιερικός Κατερίνης 22 21 (29-54) 6 16
11. ΣΠΑ Καρδίτσας 22 16 (26-56) 4 18
12. Ζαφειράκης Ν. 22 -9 (15-63) 2 20

*Οι τρεις ομάδες που θα τερματίσουν στην 2η θέση της βαθμολογίας σε κάθε έναν από τους τρεις ομίλους θα παίξουν τουρνουά ανόδου. Η πρώτη ομάδα που θα προκύψει από το τουρνουά ανόδου μαζί με τις πρώτες των τριών ομίλων θα δώσουν αγώνες μπαράζ σε δύο ομίλους και οι δύο πρώτες ομάδες θα ανέβουν στην Volleyleague ΟΠΑΠ.

*Υποβιβάστηκαν οι ομάδες που πήραν την 10η, 11η και 12η θέση στον Α΄όμιλο και στον Γ΄ομιλο. Από τον Β΄ομιλο θα υποβιβαστούν η 10η και η 11η ομάδα.

 

 

 

1η αγωνιστική - Σάββατο 18 Οκτωβρίου
ΜΑΣ Νίκη - ΓΕ Αλεξανδρούπολης 3-0 (25-22, 25-23, 25-17)
ΑΣ Μακεδονικός - ΑΣ Ελπίς 3-1 (18-25, 25-21, 25-18, 25-20)
ΑΕ Κομοτηνής - ΕΓΣ Ζαφειράκης 3-0 (25-17, 25-22, 25-23)
ΓΣ Ηρακλής - ΣΠΑ Καρδίτσας 3-0 (25-23, 25-13, 25-13)
ΧΑΝΘ - Πήγασος Πολίχνης 1-3 (15-25, 25-15, 24-26, 18-25)
ΑΠΣ Αίας - ΣΦΚ Πιερικός 1-3 (20-25, 22-25, 25-20, 23-25)
2η αγωνιστική - Σάββατο 25 Οκτωβρίου
ΑΠΣ Αίας - ΜΑΣ Νίκη 0-3 (18-25, 20-25, 23-25)
26/10: ΓΕ Αλεξανδρούπολης - ΑΣ Μακεδονικός 3-1 (27-29, 25-16, 25-23, 25-22)
ΑΣ Ελπίς - ΑΕ Κομοτηνής 3-1 (22-25, 25-20, 25-18, 25-15)
ΕΓΣ Ζαφειράκης - ΓΣ Ηρακλής 0-3 (19-25, 18-25, 22-25)
ΣΠΑ Καρδίτσας - ΧΑΝΘ 3-0 (25-15, 25-23, 25-16)
ΣΦΠ Πιερικός - Πήγασος Πολίχνης 3-0  (25-20, 25-18, 25-18)
3η αγωνιστική - Σάββατο 1 Νοεμβρίου
ΑΣ Μακεδονικός - ΑΠΣ Αίας 3-0 (25-19, 25-15, 26-24)
ΑΕ Κομοτηνής - ΓΕ Αλεξανδρούπολης 3-0 (25-20, 25-12, 25-23)
2/11: ΓΣ Ηρακλής - ΑΣ Ελπίς 3-0 (25-22, 25-10, 25-17)
2/11: ΧΑΝΘ - ΕΓΣ Ζαφειράκης 1-3 (23-25, 26-28, 25-21, 22-25)
Πήγασος Πολίχνης - ΣΠΑ Καρδίτσας 3-1 (24-26, 25-23, 25-18, 25-18)
ΜΑΣ Νίκη - ΣΦΚ Πιερικός 3-0 (25-17, 25-13, 25-15)
4η αγωνιστική - Σάββατο 8 Νοεμβρίου
ΑΠΣ Αίας - ΑΕ Κομοτηνής 1-3 (24-26, 25-16, 16-25, 16-25)
ΜΑΣ Νίκη - ΑΣ Μακεδονικός 3-1 (25-21, 21-25, 26-24, 25-13)
9/11: ΓΕ Αλεξανδρούπολης - ΓΣ Ηρακλής 0-3 (15-25, 14-25, 16-25)
ΑΣ Ελπίς - ΧΑΝΘ 3-2 (18-25, 25-19, 25-19, 14-25, 15-12)
9/11: ΕΓΣ Ζαφειράκης - Πήγασος Πολίχνης 1-3 (22-25, 25-19, 22-25, 17-25)
ΣΦΚ Πιερικός - ΣΠΑ Καρδίτσας 3-1 (15-25, 25-23, 25-22, 25-21)
5η αγωνιστική - Σάββατο 15 Νοεμβρίου
16/11: ΓΣ Ηρακλής - ΑΠΣ Αίας 3-0 (25-19, 25-13, 25-8)
ΑΕ Κομοτηνής - ΜΑΣ Νίκη 1-3 (22-25, 22-25, 27-25, 19-25)
16/11: ΧΑΝΘ - ΓΕ Αλεξανδρούπολης 1-3 (21-25, 25-20, 17-25, 19-25)
Πήγασος Πολίχνης - ΑΣ Ελπίς 1-3 (24-26, 25-16, 21-25, 17-25)
ΣΠΑ Καρδίτσας - ΑΓΣ Ζαφειράκης 3-0 (25-22, 25-15, 25-22)
ΑΣ Μακεδονικός - ΣΦΚ Πιερικός 2-3 (20-25, 25-19, 25-17, 16-25, 12-15)
6η αγωνιστική - Σάββατο 22 Νοεμβρίου
ΑΠΣ Αίας - ΧΑΝΘ 3-1 (22-25, 29-27, 26-24, 25-23)
ΜΑΣ Νίκη - ΓΣ Ηρακλής 2-3 (16-25, 16-25, 25-19, 25-23, 10-15)
ΑΣ Μακεδονικός - ΑΕ Κομοτηνής 3-2 (25-17, 25-22, 23-25, 20-25, 15-13)
23/11: ΓΕ Αλεξανδρούπολης - Πήγασος Πολίχνης 3-1 (25-15, 25-23, 23-25, 25-19)
ΑΣ Ελπίς - ΣΠΑ Καρδίτσας 3-0 (25-11, 26-16, 25-19)
ΣΦΚ Πιερικός - ΕΓΣ Ζαφειράκης 3-1 (18-25, 25-20, 25-18, 29-27)
7η αγωνιστική - Σάββατο 29 Νοεμβρίου
Πήγασος Πολίχνης - ΑΠΣ Αίας 3-1 (25-21, 25-22, 20-25, 25-22)
30/11: ΧΑΝΘ - ΜΑΣ Νίκη 0-3
ΓΣ Ηρακλής - ΑΣ Μακεδονικός 3-0 (25-16, 25-23, 25-14)
ΣΠΑ Καρδίτσας - ΓΕ Αλεξανδρούπολης 1-3 (25-20, 19-25, 18-25, 19-25)
30/11: ΕΓΣ Ζαφειράκης - ΑΣ Ελπίς 0-3 (23-25, 16-25, 23-25)
ΑΕ Κομοτηνής - ΣΦΚ Πιερικός 3-1 (25-17, 25-18, 20-25, 25-18)
8η αγωνιστική - Σάββατο 06 Δεκεμβρίου 2014
ΑΠΣ Αίας - ΣΠΑ Καρδίτσας 3-0 (25-21, 25-22, 25-21)
ΜΑΣ Νίκη - Πήγασος Πολίχνης 3-0 (25-10, 25-15, 25-13)
ΑΣ Μακεδονικός - ΧΑΝΘ 3-1 (19-25, 25-17, 25-21, 25-19)
ΑΕ Κομοτηνής - ΓΣ Ηρακλής 0-3 (21-25, 18-18-25)
7/12: ΓΕ Αλεξανδρούπολης - ΕΓΣ Ζαφειράκης 3-0 (25-14, 26-24, 28-26)
ΣΦΚ Πιερικός - ΑΣ Ελπίς 2-3 (21-25, 25-23, 19-25, 25-23, 11-15)
9η αγωνιστική - Σάββατο 13 Δεκεμβρίου 2014
14/12: ΕΓΣ Ζαφειράκης - ΑΠΣ Αίας 2-3 (14-25, 20-25, 25-22, 25-21, 09-15)
ΣΠΑ Καρδίτσας - ΜΑΣ Νίκη 0-3 (19-25, 15-25, 14-25)
Πήγασος Πολίχνης - ΑΣ Μακεδονικός 2-3 (25-21, 23-25, 25-18, 15-25, 07-15)
ΧΑΝΘ - ΑΕ Κομοτηνής 2-3 (25-22, 25-18, 18-25, 14-25, 06-15)
ΑΣ Ελπίς - ΓΕ Αλεξανδρούπολης 1-3 (23-25, 18-25, 25-21, 16-25)
14/12: ΓΣ Ηρακλής - ΣΦΚ Πιερικός 3-0 (25-13, 25-11, 25-16)
10η αγωνιστική - Σάββατο 20 Δεκεμβρίου 2014
ΑΠΣ Αίας - ΑΣ Ελπίς 3-0 (25-22, 25-18, 25-21)
ΜΑΣ Νίκη - ΕΓΣ Ζαφειράκης 3-0 (25-14, 25-13, 25-15)
ΑΣ Μακεδονικός - ΣΠΑ Καρδίτσας 3-1 (25-11, 25-16, 19-25, 25-18)
ΑΕ Κομοτηνής - Πήγασος Πολίχνης 3-1 (25-17, 25-18, 23-25, 25-22)
ΓΣ Ηρακλής - ΧΑΝΘ 3-0 (25-20, 25-18, 25-15)
ΣΦΚ Πιερικός - ΓΕ Αλεξανδρούπολης 2-3 (25-18, 27-25, 20-25, 25-27, 09-15)
11η αγωνιστική - Σάββατο 03 Ιανουαρίου 2015
4/1: ΓΕ Αλεξανδρούπολης - ΑΠΣ Αίας 2-3 (22-25, 19-25, 25-21, 25-20, 08-15)
21/1: ΑΣ Ελπίς - ΜΑΣ Νίκη 2-3 (25-15, 20-25, 13-25, 25-22, 13-15)
4/1: ΕΓΣ Ζαφειράκης - ΑΣ Μακεδονικός 1-3 (21-25, 28-26, 21-25, 27-29)
ΣΠΑ Καρδίτσας - ΑΕ Κομοτηνής 2-3 (25-21, 25-15, 15-25, 12-25, 11-15)
21/1: Πήγασος Πολίχνης - ΓΣ Ηρακλής 0-3 (19-25, 16-25, 14-25)
ΧΑΝΘ - Πιερικός 3-0 (25-19, 25-23, 25-21)
12η αγωνιστική - Σάββατο 10 Ιανουαρίου 2015
ΣΠΑ Καρδίτσας - ΓΣ Ηρακλής 0-3 (12-25, 16-25, 15-25)
ΑΣ Ελπίδας - ΑΣ Μακεδονικός 1-3 (25-21, 16-25, 16-25, 20-25)
ΣΦΚ Πιερικός - ΑΠΣ Αίας 2-3 (15-25, 25-20, 21-25, 25-20, 12-15)
11/1: Ζαφειράκης - Κομοτηνή 1-3 (20-25, 30-28, 16-25, 19-25)
5/2: Πήγασος Πολίχνης - ΧΑΝΘ 3-1 (25-18, 16-25, 25-17, 25-23)
18/2: ΓΕ Αλεξανδρούπολης - ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου 3-2 (25-12, 18-25, 19-25, 25-21, 15-12)
13η αγωνιστική - Σάββατο 17 Ιανουαρίου 2015
ΧΑΝΘ - ΣΠΑ Καρδίτσας 3-2 (25-27, 19-25, 25-21, 25-17, 15-12)
ΑΣ Μακεδονικός - ΓΕ Αλεξανδρούπολης 1-3 (25-22, 19-25, 24-26, 16-25)
ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής - ΑΣ Ελπίς 3-2 (22-25, 23-25, 25-11, 25-22, 18-16)
Πήγασος Πολίχνης - ΣΦΚ Πιερικός 3-0
ΜΑΣ Νίκη - ΑΠΣ Αίας 3-0 (25-11, 25-15, 25-13)
18/1: ΓΣ Ηρακλής - ΕΓΣ Ζαφειράκης 3-0 (25-14, 25-14, 25-19)
14η αγωνιστική - Σάββατο 24 Ιανουαρίου 2015
ΑΠΣ Αίας - ΑΣ Μακεδονικός 3-2 (25-16, 22-25, 25-22, 24-26, 15-13)
ΓΕ Αλεξανδρούπολης - ΑΕ Κομοτηνής 3-0 (25-21, 25-14, 25-17)
ΑΣ Ελπίς - ΓΣ Ηρακλής 0-3 (23-25, 19-25, 14-25)
28/1: Ζαφειράκης - ΧΑΝΘ 1-3 (24-26, 25-19, 15-25, 13-25)
4/3, 19.00: ΣΠΑ Καρδίτσας - Πήγασος Πολίχνης 3-1 (25-19, 28-26, 31-33, 26-24)
23/1: ΣΦΚ Πιερικός - ΜΑΣ Νίκη 0-3 (15-25, 17-25, 20-25)
15η αγωνιστική - Σάββατο 31 Ιανουαρίου 2015
ΑΕ Κομοτηνής - ΑΠΣ Αίας 0-3 (23-25, 24-26, 22-25)
ΑΣ Μακεδονικός - ΜΑΣ Νίκη 2-3 (25-19, 17-25, 19-25, 25-17, 11-15)
ΓΣ Ηρακλής - ΓΕ Αλεξανδρούπολης 3-2 (25-21, 19-25, 25-20, 18-25, 15-12)
ΧΑΝΘ - ΑΣ Ελπίς 3-2 (25-22, 25-18, 14-25, 17-25, 15-11)
Πήγασος Πολίχνης - ΕΓΣ Ζαφειράκης 3-1 (25-18, 25-21, 20-25, 25-09)
ΣΠΑ Καρδίτσας - ΣΦΚ Πιερικός 3-1
16η αγωνιστική - Σάββατο 07 Φεβρουαρίου 2015
ΜΑΣ Νίκη - ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής 3-2 (25-14, 20-25, 25-12, 19-25, 15-13)
ΑΣ Ελπίς - Πήγασος Πολίχνης 3-0 (25-20, 25-12, 25-15)
Αίας - ΓΣ Ηρακλής 1-3 (07-25, 27-25, 20-25, 16-25)
ΣΦΚ Πιερικός - ΑΣ Μακεδονικός 1-3 (20-25, 26-24, 18-25, 18-25)
ΕΓΣ Ζαφειράκης - ΣΠΑ Καρδίτσας 3-2 (21-25, 21-25, 25-16, 26-24, 15-13)
ΓΕ Αλεξανδρούπολης - ΧΑΝΘ 3-1 (15-25, 25-18, 27-25, 25-18)
17η αγωνιστική - Σάββατο 14 Φεβρουαρίου 2015
ΓΣ Ηρακλής - ΜΑΣ Νίκη 3-0 (25-21, 25-19, 25-13)
ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής - ΑΣ Μακεδονικός 0-3 (18-25, 12-25, 21-25)
Πήγασος Πολίχνης - ΓΕΑ 1-3 (19-25, 13-25, 25-22, 20-25)
ΣΠΑ Καρδίτσας - ΑΣ Ελπίς 1-3 (24-26, 23-25, 25-20, 14-25)
ΧΑΝΘ - ΑΠΣ Αίας 3-0 (25-17, 25-20, 25-18)
ΕΓΣ Ζαφειράκης - ΣΦΚ Πιερικός 1-3 (25-22, 24-26, 18-25, 19-25)
18η αγωνιστική - Σάββατο 21 Φεβρουαρίου 2015
ΓΕ Αλεξανδρούπολης - ΣΠΑ Καρδίτσας 3-0 (25-16, 25-21, 25-14)
ΣΦΚ Πιερικός - ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής 0-3 (18-25, 19-25, 24-26)
ΑΣ Ελπίς - ΕΓΣ Ζαφειράκης 3-0 (25-0, 25-0, 25-0) (αποβάλλεται ο Ζαφειράκης)
ΑΣ Μακεδονικός - ΓΣ Ηρακλής 0-3 (16-25, 23-25, 17-25)
ΜΑΣ Νίκη - ΧΑΝΘ 3-0 (25-23, 25-12, 25-22)
ΑΠΣ Αίας - Πήγασος Πολίχνης 3-0 (25-23, 25-21, 25-15)
19η αγωνιστική - Σάββατο 28 Φεβρουαρίου 2015
ΑΣ Ελπίς - ΣΦΚ Πιερικός 3-0 (25-11, 25-18, 25-15)
1/3: ΓΣ Ηρακλής - ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής 3-0 (25-20, 25-17, 25-20)
1/3: ΧΑΝΘ - ΑΣ Μακεδονικός 2-3 (21-25, 25-14, 22-25, 25-23, 14-16)
11/3: Πήγασος Πολίχνης - ΜΑΣ Νίκη 2-3 (26-24, 20-25, 18-25, 25-17, 12-15)
11/3: ΣΠΑ Καρδίτσας - ΑΠΣ Αίας 2-3 (25-13, 20-25, 15-25, 26-24, 07-15)
ΕΓΣ Ζαφειράκης - ΓΕ Αλεξανδρούπολης 0-3 (α.α.)
20η αγωνιστική - Σάββατο 07 Μαρτίου 2015
ΜΓΣΑΕ Κομοτηνης - ΧΑΝΘ 1-3 (30-28, 16-25, 19-25, 15-25)
Μακεδονικός - Πήγασος Π. 3-2 (22-25, 25-21, 25-16, 27-29, 15-07)
Πιερικός - ΓΣ Ηρακλής 0-3 (16-25, 15-25, 14-25)
8/3: 18.00 ΓΕΑ - ΑΣ Ελπίς 3-1 (25-23, 25-27, 25-21, 25-21)
Ζαφειράκης - Αίας 0-3 (α.α.)
13/3: ΜΑΣ Νίκη - ΣΠΑ Καρδίτσας 3-0 (25-15, 25-19, 25-21)
21η αγωνιστική - Σάββατο 14 Μαρτίου 2015
Πήγασος Πολ. - ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής 1-3 (25-19, 22-25, 22-25, 14-25)
ΑΣ Ελπίς- ΑΠΣ Αίας 3-0 (25-21, 26-24, 25-16)
ΧΑΝΘ - ΓΣ Ηρακλής 0-3 (15-25, 16-25, 20-25)
15/3: ΓΕ Αλεξανδρούπολης - Πιερικός 3-0 (28-26, 25-23, 25-17)
15/3: ΣΠΑ Καρδίτσας - ΑΣ Μακεδονικός 1-3 (20-25, 21-25, 25-16, 26-28)
ΕΓΣ Ζαφειράκης - ΜΑΣ Νίκη 0-3 (α.α.)
22η αγωνιστική - Σάββατο 21 Μαρτίου 2015
ΑΠΣ Αίας - ΓΕ Αλεξανδρούπολης 3-0 (25-15, 25-20, 25-15)
ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής - ΣΠΑ Καρδίτσας 3-0 (25-14, 25-16, 25-23)
ΓΣ Ηρακλής - Πήγασος Πολίχνης 3-0 (25-15, 25-20, 25-17)
ΜΑΣ Νίκη - ΑΣ Ελπίς 3-0 (25-19, 25-23, 26-24)
ΣΦΚ Πιερικός - ΧΑΝΘ 2-3
ΑΣ Μακεδονικός - ΕΓΣ Ζαφειράκης 3-0 (α.α.)

Find us on Facebook

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ