1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
09-10-2017 00:02

Οι πρωταθλήτριες και οι κυπελλούχες Ελλάδας στο βόλεϊ γυναικών

Οι ομάδες που έχουν κατακτήσει τους τίτλους στις εγχώριες διοργανώσεις βόλεϊ γυναικών, νεανίδων, κορασίδων, παγκοσρασίδων. Περιλαμβάνονται τα πρωταθλήματα και κύπελλα καθώς και όλα τα πανελλήνια πρωταθλήματα.

 

 

 
Η ΧΡΥΣΗ ΒΙΒΛΟΣ ΤΩΝ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΕΩΝ ΒΟΛΕΪ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
ΕΤΟΣ VOLLEY LEAGUE ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ
2018:    
  Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ  
2017: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
2016: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
2015: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
2014: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
2013: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
2012:  Α.Ε.Κ. Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
2011: Παναθηναϊκός Α.Ο.  Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
2010: Παναθηναϊκός Α.Ο. Παναθηναϊκός Α.Ο.
2009: Παναθηναϊκός Α.Ο. Παναθηναϊκός Α.Ο.
2008: Παναθηναϊκός Α.Ο. Παναθηναϊκός Α.Ο.
2007: Παναθηναϊκός Α.Ο. Ματαιώθηκε
2006: Παναθηναϊκός Α.Ο. Παναθηναϊκός Α.Ο.
2005: Παναθηναϊκός Α.Ο. Παναθηναϊκός Α.Ο.
2004: Φ.Ο.Βριλησσίων Φ.Ο.Βριλησσίων
2003: Φιλαθλητικός Θεσ. Φ.Ο.Βριλησσίων
2002: Πανελλήνιος Γ.Σ. Ζ.Α.Ο.Ν.Κηφισιάς 
2001: Πανελλήνιος Γ.Σ. Πανελλήνιος Γ.Σ.
2000: Παναθηναϊκός Α.Ο. Φ.Ο.Βριλησσίων
1999: Φ.Ο.Βριλησσίων Φ.Ο.Βριλησσίων 
1998: Παναθηναϊκός Α.Ο.  
1997: Φ.Ο.Βριλησσίων  
1996: Φ.Ο.Βριλησσίων  
1995: Φ.Ο.Βριλησσίων  
1994: Ιωνικός Ν.Φ.  
1993: Παναθηναϊκός Α.Ο.  
1992: Παναθηναϊκός Α.Ο.  
1991: Παναθηναϊκός Α.Ο.  
1990: Παναθηναϊκός Α.Ο.  
1989: Ιωνικός Ν.Φ.  
1988: Παναθηναϊκός Α.Ο.  
1987: Φιλαθλητικός Θεσ.  
1986: Φιλαθλητικός Θεσ.  
1985: Παναθηναϊκός Α.Ο.  
1984: Φιλαθλητικός Θεσ.  
1983: Παναθηναϊκός Α.Ο.  
  Πανελλήνια Πρωταθλήματα  
1982: Παναθηναϊκός Α.Ο.  
1981: Ζ.Α.Ο.Ν.Κηφισιάς  
1980: Ζ.Α.Ο.Ν.Κηφισιάς  
1979: Παναθηναϊκός Α.Ο.  
1978: Παναθηναϊκός Α.Ο.  
1977: Παναθηναϊκός Α.Ο.  
1976: Ζ.Α.Ο.Ν.Κηφισιάς  
1975: Ζ.Α.Ο.Ν.Κηφισιάς  
1974: Ζ.Α.Ο.Ν.Κηφισιάς  
1973: Παναθηναϊκός Α.Ο.  
1972: Παναθηναϊκός Α.Ο.  
1971: Παναθηναϊκός Α.Ο.  

 

 

 

 

Η ΧΡΥΣΗ ΒΙΒΛΟΣ ΤΩΝ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΩΝ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΕΩΝ ΒΟΛΕΪ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
ΕΤΟΣ ΝΕΑΝΙΔΩΝ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
2018:      
2017:  (Πτολεμαΐδα) Α.Σ.Άρης (Ζηρίνειο) Ηρακλής Κηφισιάς  
2016:  (Παλαμάς, Καρδίτσα) Ελπίς Αμπελοκήπων  (Ζάκυνθος) Μακεδόνες Αξιού  
2015:  (Τύρναβος) Ηρακλής Κηφισιάς  (Παλαμάς Καρδίτσας) Ελπίς Αμπελοκήπων  
2014:  (Μαρκόπουλο Αττικής) Ελπίς Αμπελοκήπων (Πολίχνη Θεσ.) Ελπίς Αμπελοκήπων  
2013:  (Αργος) Παναθηναϊκός Α.Ο. (Τρίκαλα) Ελπίς Αμπελοκήπων  
2012:  (Μαρκόπουλο Αττικής) Γ.Σ.Ηρακλής (Μετς, Αθήνα) Αίας Ευόσμου  
2011:  (Παιανία Αττικής) Ηρακλής Κηφισιάς (Εύοσμος Θεσ.) Αίας Ευόσμου  
2010:   (Βασιλικά Θεσ.) Πανελλήνιος Γ.Σ.  (Πολίχνη Θεσ.) Ηρακλής Κηφισιάς  (Λάρισα) Αίας Ευόσμου
2009:  (Αργος) Ηρακλής Κηφισιάς  (Λάρισα) Ηρακλής
(Κηφισιά) Αίας Ευόσμου
2008:  (Αλμυρός) Ηρακλής Γ.Σ.  (Ν. Φιλαδέλφεια) Ηρακλής Κηφισιάς (Αχαρνές, Αττική) Ερμής Δράμας
2007:  (Πεύκη Αττικής) Α.Ε.Βύρωνα  (Βασιλικά Θεσ.) Ηρακλής  (Κηφισιά) Ηρακλής Κηφισιάς
2006:  (Δράμα) Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός (Κηφισιά) Ερμής Δράμας (Καλαμαριά) Ηρακλής Κηφισιάς
2005:  (Βύρωνας, Αθήνα) Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός  (Αιγάλεω) ΕΑ Λάρισας (Καλαμαριά) Εαρινός Καλαμαριάς
2004: (Ασβεστοχώρι Θεσ.) Μ. Αλέξανδρος Γιαννιτσών  (Λάρισα) ΓΣ Πετρούπολης  (Ελευθέρια Θεσ.) Ηρακλής Κηφισιάς
2003:  (Ηλιούπολη Αττικής) Φιλία Ηλιούπολης  (Ασβεστοχώρι Θεσ.) ΑΕ Νίκαια (Μετς Αθήνα) Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός
2002: (Αμπελόκηποι Θεσ.) Απολλώνιος Κερατσινίου   (Γιαννιτσά) Μ. Αλέξανδρος Γιαννιτσών (Μετς Αθήνα) Ηρακλής Κηφισιάς
2001:   (Δραπετσώνα) Αρης Νικαίας
 (Αμπελόκηποι Θεσ.) ΑΟ Αμπελοκήπων (Κερατσίνι, Πειραιάς) Ηρακλής Κηφισιάς
2000:  (Βριλήσσια Αττικής) Ε.Α.Λάρισας  (Γουδή, Αθήνα) ΕΑ Λάρισας (ΣΕΦ Πειραιάς) Α.Σ.Άρης
1999: (Ν. Σμύρνη, Αττικής) Αίας Ευόσμου  (Γουδή, Αθήνα) ΕΑ Λάρισας  
1998: (Κυψέλη, Αθήνα) Αίας Ευόσμου  (Μαρούσι Αττικής) Ηρακλής Κηφισιάς  
1997: (Ν. Φιλαδέλφεια Αττικής) Αίας Ευόσμου  (Κυψέλη, Αθήνα) Αίας Ευόσμου  
1996:  (Ν. Φιλαδέλφεια Αττικής) Ε.Α.Λάρισας  (Ηλιούπολη Αττικής) Αίας Ευόσμου  
1995:  (Μίκρα Θεσσαλονίκης) Ε.Α.Λάρισας (Ν. Σμύρνη Αττικής) Πανιώνιος  
1994: (Χίος) Φ.Ο.Καμποχώρων (Καισαριανή Αττικής) ΕΑ Λάρισας  
1993: (Καλαμάτα) Ε.Α.Λάρισας (Νάουσα) ΕΑ Λάρισας  
1992: (Καρπενήσι) Νίκη Αλεξανδρούπολης (Αργος) ΓΣ Ηλιούπολις  
1991: (Δράμα) Παναθηναϊκός Α.Ο. (Νάουσα) ΕΑ Λάρισας  
1990: (Λουτράκι) Νίκη Αλεξανδρούπολης (Αίγιο) ΕΟ Σταυρούπολης  
1989: (Σιδηρόκαστρο) Αρτεμις Κορυδαλλού (Σκύδρα) Νίκη Αλεξανδρούπολης  
1988: (Πάτρα) Α.Ο.Καβάλας (Τρίκαλα) Αρης Νικαίας  
1987: (Ιωάννινα) Ε.Ο.Σταυρούπολης (Πάτρα) Απολλώνιος Κερατσινίου  
1986: (Τρίκαλα) Ε.Ο.Σταυρούπολης (Αθήνα) Αρτεμις Κορυδαλλού  
1985: (Ιωάννινα) Φιλαθλητικός (Φλώρινα) Γ.Σ.Δράμας  
1984: (Χανιά) Φιλαθλητικός (Θήβα) ΓΑΣΑΚ Αγίας Παρασκευής  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Find us on Facebook

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ