1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
10-10-2014 16:34

Α2 ανδρών - Α΄όμιλος - Πρόγραμμα - Αποτελέσματα 2014-15

Δείτε το πρόγραμμα του Α ομίλου της Α2 ανδρών. Θυμίζουμε ότι το πρωτάθλημα ξεκινάει στις 18 Οκτωβρίου

 

-

 

Α2 Ανδρών 2014-15
Α΄φάση - Μπαράζ Ανόδδου
Γυμναστήριο «Χαλκιοπούλειο» Λαμίας
1η αγωνιστική - Παρασκευή 27 Μαρτίου
ΟΠ Ρεθύμνου - Πανερυθραϊκός 1-3 (25-22, 23-25, 27-29, 11-25)
2η αγωνιστική - Σάββατο 28 Μαρτίου
ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου - ΟΠ Ρεθύμνου 0-3 (18-25, 23-25, 22-25)
3η αγωνιστική - Κυριακή 29 Μαρτίου
Πανερυθραϊκός - ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου 3-1 (25-13, 26-24, 20-25, 25-21)

 

 

Α2 Ανδρών 2014-15
Α΄φάση - Μπαράζ Ανόδδου
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Θ. Ομάδες Αγ. Β. Σετ Ν Η
1. Πανερυθραϊκός 2 6 (6-2) 2 0
2. OΠΕ Ρεθύμνου 2 3 (4-3) 1 1
3. ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου 2 0 (1-6) 0 2

-

 

Α2 Ανδρών 2014-15
Α΄Ομιλος
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Θ. Ομάδες Αγ. Β. Σετ Ν Η
1. Σ.Φ.Π.Χανίων 22 64 (65-11) 21 1
2. OΠΕ Ρεθύμνου 22 54 (61-26) 19 3
3. Κύζικος Ν.Περάμου 22 51 (59-26) 17 5
4. Εθνικός Π. 22 41 (47-37) 13 9
5. Απόλλων Αθ. 22 39 (49-37) 14 8
6. ΓΣ Πανελλήνιος 22 38 (48-36) 14 8
7. AOΝΣ Μίλων 22 27 (34-47) 9 13
8. Ροδίων Άθλησις 22 23 (33-49) 7 15
9. Αργυρούπολη 22 22 (34-49) 8 14
10. Δραπετσώνα 22 21 (31-51) 6 16
11. Ναυπηγεία 22 12 (19-58) 3 19
12. Οδυσσέας Αμαρ. 22 -29 (12-65) 1 21
*Ο Οδυσσέας μηδενίστηκε στον αγώνα με το Ρέθυμνο και αποβλήθηκε από το πρωτάθλημα

 *Οι τρεις ομάδες που θα τερματίσουν στην 2η θέση της βαθμολογίας σε κάθε έναν από τους τρεις ομίλους θα παίξουν τουρνουά ανόδου. Η πρώτη ομάδα που θα προκύψει από το τουρνουά ανόδου μαζί με τις πρώτες των τριών ομίλων θα δώσουν αγώνες μπαράζ σε δύο ομίλους και οι δύο πρώτες ομάδες θα ανέβουν στην Volleyleague ΟΠΑΠ.

*Υποβιβάστηκαν οι ομάδες που πήραν την 10η, 11η και 12η θέση στον Α΄όμιλο και στον Γ΄ομιλο. Από τον Β΄ομιλο θα υποβιβαστούν η 10η και η 11η ομάδα.

 

1η αγωνιστική - Σάββατο 18 Οκτωβρίου 2014
ΣΦΠ Χανίων - Πανελλήνιος 3-0 (25-18, 25-15, 26-24)
ΓΣ Απόλλων - ΑΠΣ Κύζικος 1-3 (20-25, 19-25, 25-20, 21-25)
ΑΟ Οδυσέας - ΟΠΕΡ 1-3 (20-25, 25-19, 18-25, 21-25)
ΑΟΝΣ Μίλων - Εθνικός Πειραιώς 0-3 (17-25, 18-25, 21-25)
19/10: Ροδίων Άθλησις - ΑΟΝ Αργυρούπολης 3-1 (21-25, 25-22, 25-17, 25-16)
Ελληνικά Ναυπηγεία - ΔΑΣ Δραπετσώνας 0-3 (18-25, 17-25, 20-25)
2η αγωνιστική - Σάββατο 25 Οκτωβρίου 2014
Ελληνικά Ναυπηγεία - ΣΦΠ Χανίων 0-3 (11-25, 10-25, 16-25)
Πανελλήνιος - ΓΣ Απόλλων 2-3 (25-21, 25-21, 23-25, 22-25, 15-17)
ΑΠΣ Κύζικος - ΑΟ Οδυσσέας 3-1 (25-16, 23-25, 25-15, 25-19)
ΟΠ Ρεθύμνου - ΑΟΝΣ Μίλων 3-0 (25-09, 25-16, 25-20)
26/10: Εθνικός Πειραιώς - Ροδίων Άθλησις 3-1 (25-19, 25-17, 18-25, 25-22)
ΔΑΣ Δραπετσώνας - ΑΟΝ Αργυρούπολης 3-0 (25-17, 25-21, 25-18)
3η αγωνιστική - Σάββατο 1 Νοεμβρίου 2014
ΓΣ Απόλλων - Ελληνικά Ναυπηγεία 3-0 (25-14, 25-22, 25-18)
ΑΟ Οδυσσέας - ΓΣ Πανελλήνιος 0-3 (17-25, 22-25, 22-25)
ΑΟΝΣ Μίλων - ΑΠΣ Κύζικος 0-3 (19-25, 16-25, 14-25)
2/11: Ροδίων Άθλησις - ΟΠ Ρεθύμνου 1-3 (20-25, 25-27, 25-22, 18-25)
ΑΟΝ Αργυρούπολης - Εθνικός Πειραιώς 3-2 (25-20, 24-26, 25-22, 23-25, 15-10)
ΣΦΠ Χανίων - ΔΑΣ Δραπετσώνας 3-0 (25-18, 25-23, 25-14)
4η αγωνιστική - Σάββατο 8 Νοεμβρίου 2014
Ελληνικά Ναυπηγεία - ΑΟ Οδυσσέας 3-1 (20-25, 26-24, 25-21, 25-23)
ΣΦΠ Χανίων - ΓΣ Απόλλων 3-1 (25-20, 26-28, 25-14, 25-7)
ΓΣ Πανελλήνιος - ΑΟΝΣ Μίλων 3-0 (25-15, 25-18, 27-25)
ΑΠΣ Κύζικος - Ροδίων Άθλησις 3-1 (16-25, 25-13, 27-25, 25-18)
9/11: ΟΠΕΡ - ΑΟΝ Αργυρούπολης 3-1 (25-16, 25-18, 23-25, 25-16)
ΔΑΣ Δραπετσώνας - Εθνικός Πειραιώς 2-3 (24-26, 18-25, 25-14, 25-17, 13-15)
5η αγωνιστική - Σάββατο 15 Νοεμβρίου 2014
ΑΟΝΣ Μίλων - Ελληνικά Ναυπηγεία 3-0 (25-23, 25-18, 25-20)
ΑΟ Οδυσσέας - ΣΦΠ Χανίων 0-3 (16-25, 22-25, 16-25)
Ροδίων Άθλησις - ΓΣ Πανελλήνιος 2-3 (25-15, 21-25, 25-23, 22-25, 8-15)
ΑΟΝ Αργυρούπολης - ΑΠΣ Κύζικος 0-3 (20-25, 11-25, 06-25)
Εθνικός Πειραιώς - ΟΠΕΡ 2-3 (23-25, 25-21, 25-16, 21-25, 7-15)
ΓΣ Απόλλων -ΔΑΣ Δραπετσώνας 3-0 (25-18, 25-17, 25-23)
6η αγωνιστική - Σάββατο 22 Νοεμβρίου 2014
Ελληνικά Ναυπηγεία - Ροδίων Άθλησις 3-0 (25-18, 25-20, 25-20)
ΣΦΠ Χανίων - ΑΟΝΣ Μίλων 3-0 (25-15, 25-16, 25-17)
ΓΣ Απόλλων - ΑΟ Οδυσσέας 3-2 (28-26, 25-18, 23-25, 20-25, 15-11)
ΓΣ Πανελλήνιος - ΑΟΝ Αργυρούπολης 3-0 (27-25, 25-23, 25-22)
ΑΠΣ Κύζικος - Εθνικός Πειραιώς 3-0 (25-21, 25-16, 25-17)
ΔΑΣ Δραπετσώνας - ΟΠΕΡ 0-3 (22-25, 23-25, 20-25)
7η αγωνιστική - Σάββατο 29 Νοεμβρίου 2014
ΑΟΝ Αργυρούπολης - Ελληνικά Ναυπηγεία 3-1 (18-25, 25-20, 25-23, 25-17)
30/11: Ροδίων Άθλησις - ΣΦΠ Χανίων 1-3 (25-23, 19-25, 15-25, 20-25)
ΑΟΝΣ Μίλων - ΓΣ Απόλλων 3-1 (25-21, 25-20, 23-25, 25-20)
30/11: Εθνικός Πειραιώς - ΓΣ Πανελλήνιος 2-3 (25-21, 18-25, 25-17, 20-25, 5-15)
30/11: ΟΠΕΡ - ΑΠΣ Κύζικος 3-2 (27-25, 19-25, 37-35, 16-25, 15-13)
ΑΟ Οδυσσέας - ΔΑΣ Δραπετσώνας 3-2 (28-26, 19-25, 23-25, 25-23, 15-13)
8η αγωνιστική - Σάββατο 06 Δεκεμβρίου 2014
Ελληνικά Ναυπηγεία - Εθνικός Πειραιώς 0-3 (18-25, 16-26, 19-25)
ΣΦΠ Χανίων - ΑΟΝ Αργυρούπολης 3-0 (26-24, 25-12, 27-25)
ΓΣ Απόλλων - Ροδίων Άθλησις 3-1 (24-26, 25-17, 25-15, 25-23)
ΑΟ Οδυσέας - ΑΟΝΣ Μίλων 1-3 (15-25, 26-24, 14-25, 12-25)
ΓΣ Πανελλήνιος - ΟΠΕΡ 1-3 (23-25, 25-19, 21-25, 19-25)
ΔΑΣ Δραπετσώνας - ΑΠΣ Κύζικος 2-3 (23-25, 25-18, 18-25, 26-24, 04-15)
9η αγωνιστική - Σάββατο 13 Δεκεμβρίου 2014
14/ΟΠΕΡ - Ελληνικά Ναυπηγεία 3-0 (26-24, 25-18, 25-19)
Εθνικός Πειραιώς - ΣΦΠ Χανίων 0-3 (23-25, 14-25, 22-25)
ΑΟΝ Αργυρούπολης - ΓΣ Απόλλων 1-3 (25-20, 20-25, 19-25, 15-25)
14/12: Ροδίων Άθλησις - ΑΟ Οδυσσέας 3-1 (25-21, 22-25, 33-31, 25-16)
ΑΠΣ Κύζικος - ΓΣ Πανελλήνιος 3-1 (25-19, 25-16, 25-27, 25-18)
ΑΟΝΣ Μίλων - ΔΑΣ Δραπετσώνας 3-1 (25-14, 21-25, 25-15, 25-12)
10η αγωνιστική - Σάββατο 20 Δεκεμβρίου 2014
ΑΟ Ελληνικά Ναυπηγεία - ΑΠΣ Κύζικος 0-3 (22-25, 14-25, 19-25)
ΣΦΠ Χανίων - ΟΠΕΡ 3-1 (25-16, 25-19, 25-27, 25-18)
ΓΣ Απόλλων - Εθνικός Πειραιώς 0-3 (18-25, 19-25, 19-25)
ΑΟ Οδυσσέας - ΑΟΝ Αργυρούπολης 0-3 (22-25, 13-25, 20-25)
21/12: ΑΟΝΣ Μίλων - Ροδίων Άθλησις 3-1 (25-23, 18-25, 25-10, 25-23)
ΔΑΣ Δραπετσώνας - ΓΣ Πανελλήνιος 2-3 (25-18, 21-25, 25-23, 16-25, 11-15)
11η αγωνιστική - Σάββατο 03 Ιανουαρίου 2015
ΓΣ Πανελλήνιος - Ελληνικά Ναυπηγεία 3-0 (25-15, 25-13, 25-18)
ΑΠΣ Κύζικος - ΣΦΠ Χανίων 3-2 (25-23, 20-25, 24-26, 25-21, 15-09)
4/1: ΟΠΕ Ρεθύμνου - ΓΣ Απόλλων 3-1 (25-23, 25-21, 22-25, 25-21)
4/1: Εθνικός Πειραιώς - ΑΟ Οδυσσέας 3-2 (17-25, 25-19, 25-22, 14-25, 15-13)
14/1: ΑΟΝ Αργυρούπολης - ΑΟΣ Μίλων 2-3 (25-22, 25-19, 23-25, 26-28, 12-15)
4/1: Ροδίων Αθλησις - ΔΑΣ Δραπετσώνας 3-1 (25-22, 19-25, 25-23, 26-24)
12η αγωνιστική - Σάββατο 10 Ιανουαρίου 2015
Πανελλήνιος ΓΣ - ΣΦΠ Χανίων 0-3 (16-25, 20-25, 21-25)
Δραπετσώνα - Ναυπηγεία 3-2 (21-25, 17-25, 25-21, 25-22, 17-15)
Κύζικος - ΓΣ Απόλλων 3-2 (30-32, 20-25, 25-21, 26-24, 16-14)
Αργυρούπολη - Ροδίων Άθλησις 3-2 (25-19, 21-25, 22-25, 25-16, 17-15)
11/1: ΟΠ Ρεθύμνου - ΑΟ Οδυσσέας 3-0 (α.α.)
28/1: Εθνικός Πειραιώς - ΑΟΝΣ Μίλων 3-1 (25-21, 26-24, 20-25, 25-14)
13η αγωνιστική - Σάββατο 17 Ιανουαρίου 2015
ΑΟΝΣ Μίλων - ΟΠ Ρεθύμνου 2-3 (25-17, 25-21, 22-25, 19-25, 11-15)
ΣΦΠ Χανίων - Ναυπηγεία 3-0 (25-17, 25-16, 25-17)
ΓΣ Απόλλων - ΓΣ Πανελλήνιος 3-1 (26-24, 25-21, 23-25, 27-25)
ΑΟΝ Αργυρούπολης - ΔΑΣ Δραπετσώνας 3-0 (25-22, 25-18, 25-23)
Ροδίων Άθλησης - Εθνικός 1-3 (20-25, 25-23, 32-34, 17-25)
ΑΟ Οδυσσέας - Κύζικος Ν.Περάμου 0-3 (α.α.)
14η αγωνιστική - Σάββατο 24 Ιανουαρίου 2015
Ελληνικά Ναυπηγεία - ΓΣ Απόλλων 1-3 (12-25, 25-14, 18-25, 16-25)
ΓΣ Πανελλήνιος - ΑΟ Οδυσσέας 3-0 (α.α.)
ΑΠΣ Κύζικος - ΑΟΝΣ Μίλων 3-1 (25-14, 23-25, 25-21, 25-18)
ΟΠ Ρεθύμνου - Ροδίων Άθλησις 3-0 (25-20, 27-25, 25-15)
Εθνικός Πειραιώς - ΑΟΝ Αργυρούπολης 3-1 (19-25, 25-23, 26-24, 25-18)
ΔΑΣ Δραπετσώνας - ΣΦΠ Χανίων 1-3 (25-22, 18-25, 23-25, 19-25)
15η αγωνιστική - Σάββατο 31 Ιανουαρίου 2015
ΑΟ Οδυσσέας - Ελληνικά Ναυπηγεία 0-3 (α.α.)
5/2: ΓΣ Απόλλων - ΣΦΠ Χανίων 0-3 (20-25, 09-25, 19-25)
ΑΟΝΣ Μίλων - ΓΣ Πανελλήνιος 3-0 (25-22, 25-21, 25-21)
1/2: Ροδίων Άθλησις - ΑΠΣ Κύζικος 0-3 (19-25, 21-25, 21-25)
ΑΟΝ Αργυρούπολης - ΟΠΕΡ 1-3 (22-25, 25-23, 22-25, 22-25)
1/2: Εθνικός Πειραιώς - ΔΑΣ Δραπετσώνας 3-0 (25-22, 25-17, 25-22)
16η αγωνιστική - Σάββατο 07 Φεβρουαρίου 2015
Πανελλήνιος - Ροδίων Άθλησις 3-0 (25-22, 29-27, 25-23)
Δραπετσώνα - ΓΣ Απόλλων 0-3 (17-25, 20-25, 22-25)
Ναυπηγεία - Μίλων 2-3 (25-18, 23-25, 17-25, 25-20, 11-15)
Κύζικος - Αργυρούπολη 3-0 (25-17, 25-21, 25-14)
ΟΠ Ρεθύμνου - Εθνικός 3-0 (25-18, 25-21, 25-15)
Ρεπό ΣΦΠ Χανίων - Οδυσσέας (α.α.)
17η αγωνιστική - Σάββατο 14 Φεβρουαρίου 2015
ΑΟΝΣ Μίλων - ΣΦΠ Χανίων 1-3 (12-25, 21-25, 25-22, 16-25)
ΑΟΝ Αργυρούπολης - ΠΓΣ 1-3 (23-25, 26-24, 25-27, 17-25)
Ροδίων Άθλησις - Ναυπηγεία 3-0 (25-21, 25-16, 25-17)
ΟΠ Ρεθύμνου - ΔΑΣ Δραπετσώνας 3-1 (25-18, 26-28, 25-15, 25-15)
Εθνικός Πειραιώς - ΑΠΣ Κύζικος 3-1 (23-25, 29-27, 25-17, 25-20)
Οδυσσέας - Ρεπό ο ΓΣ Απόλλων 0-3 (α.α.)
18η αγωνιστική - Σάββατο 21 Φεβρουαρίου 2015
ΑΠΣ Κύζικος - ΟΠ Ρεθύμνου 2-3 (23-25, 25-14, 23-25, 26-24, 15-17)
Ελληνικά Ναυπηγεία - ΑΟΝ Αργυρούπολης 0-3 (23-25, 15-25, 23-25)
ΓΣ Απόλλων - ΑΟΝΣ Μίλων 3-0 (25-19, 25-22, 25-15)
ΣΦΠ Χανίων - Ροδίων Άθλησις 3-0 (25-13, 25-15, 25-18)
ΓΣ Πανελλήνιος - Εθνικός 3-0 (25-22, 25-22, 25-15)
Ρεπό η Δραπετσώνα - Οδυσσέας 3-0 (α.α.)
19η αγωνιστική - Σάββατο 28 Φεβρουαρίου 2015
ΟΠ Ρεθύμνου - ΓΣ Πανελλήνιος 3-0 (25-16, 26-24, 25-17)
ΑΟΝ Αργυρούπολης - ΣΦΠ Χανίων 1-3 (17-25, 16-25, 26-24, 18-25)
ΑΠΣ Κύζικος - ΔΑΣ Δραπετσώνας 3-0 (25-20, 25-19, 26-24)
1/3: Ροδίων Άθλησις - ΓΣ Απόλλων 3-1 (25-21, 17-25, 25-23, 25-22)
1/3: Εθνικός Πειραιώς - Ελληνικά Ναυπηγεία 3-1 (25-19, 25-20, 12-25, 25-22)
Ρεπό ο ΑΟΝΣ Μίλων - Oδυσσέας 3-0 (α.α.)
20η αγωνιστική - Σάββατο 07 Μαρτίου 2015
Ναυπηγεία - ΟΠ Ρεθύμνου 1-3 (19-25, 20-25, 25-21, 21-25)
ΣΦΠ Χανίων - Εθνικός 3-0 (25-18, 25-14, 26-24)
Απόλλων - Αργυρούπολη 3-1 (25-18, 12-25, 25-14, 25-23)
ΓΣ Πανελλήνιος - ΑΠΣ Κύζικος 3-2 (21-25, 25-19, 25-22, 20-25, 15-12)
Ροδίων Άθλησις - Οδυσσέας 3-0 (α.α.)
12/3: Δραπετσώνα- ΑΟΝΣ Μίλων 3-0 (25-15, 25-19, 25-23)
21η αγωνιστική - Σάββατο 14 Μαρτίου 2015
ΠΓΣ - Δραπετσώνα 3-1 (25-18, 25-23, 21-25, 25-23)
Ροδίων Άθλησις - ΑΟΝΣ Μίλων 3-0 (25-12, 25-20, 25-18)
ΑΠΣ Κύζικος - Ναυπηγεία 3-0 (25-22, 25-17, 25-20)
ΟΠ Ρεθύμνου - ΣΦΠ Χανίων 1-3 (19-25, 17-25, 25-22, 23-25)
Εθνικός ΟΦΠΦ - ΓΣ Απόλλων 2-3 (25-27, 25-17, 19-25, 25-22, 14-16)
Aργυρούπολη - Οδυσσέας Αμ. 3-0 (α.α.)
22η αγωνιστική - Σάββατο 21 Μαρτίου 2015
ΣΦΠ Χανίων - ΑΠΣ Κύζικος 3-1 (25-13, 26-28, 25-11, 25-21)
ΓΣ Απόλλων - ΟΠ Ρεθύμνου 3-2 (24-26, 24-26, 25-19, 25-22, 15-13)
ΑΟΝΣ Μίλων - ΑΟΝ Αργυρούπολης 2-3 (25-23, 20-25, 27-25,22-25, 10-15)
ΔΑΣ Δραπετσώνας - Ροδίων Άθλησις 3-1 (25-14, 20-25, 25-22, 25-14)
ΑΟ Ελληνικά Ναυπηγεία - ΓΣ Πανελλήνιος 2-3 (25-22, 16-25, 25-14, 19-25, 10-25)
Οδυσσέας Αμ. - Εθνικός ΟΦΠΦ 0-3 (α.α.)

Find us on Facebook

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ