1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
04-11-2016 14:23

Α1 γυναικών 2016-17 - Πρόγραμμα - Αποτελέσματα - Βαθμολογία - ΜVP

Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2016-17
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Θ. ΟΜΑΔΑ ΑΓ. Β ΣΕΤ Ν Η
1. Ολυμπιακός 22 63 (65-9) 21 1
2. Παναθηναϊκός ΑΟ 22 56 (61-19) 19 3
3. Πανναξιακός ΑΟΝ 22 49 (54-26) 16 6
4. ΑΟ Θήρας 22 38 (49-39) 13 9
5. ΑΣ Άρης 22 37 (43-38) 13 9
6. ΑΣ Μακεδόνες 22 33 (42-40) 11 11
7. Γ.Σ. Ηλιούπολης 22 33 (43-44) 11 11
8. ΑΟ Μαρκοπούλου Revoil 22 26 (35-47) 8 14
9. Α.Π.Σ Αίας Ευόσμου 22 22 (28-51) 7 15
10. Θέτις Βούλας  22 21 (32-51) 7 15
11. Ελπίς Αμπελοκήπων 22 15 (27-57) 5 17
12. ΑΕΚ 22 3 (6-64) 1 21

 

Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2016-17
Α΄ΓΥΡΟΣ
1η αγωνιστική - Σάββατο 22 Οκτωβρίου 2016
ΜVP: Αναστασία Γεωργιάδου (ΑΟ Θήρας)
Γ.Σ. Ηλιούπολης - Α.Ο.Ν. Πανναξιακός 1-3 (18-25, 22-25, 25-13, 21-25) 
Α.Σ. Άρης - Α.Σ. Μακεδόνες 3-0 (25-21, 25-23, 25-20) 
Α.Π.Σ. Αίας Ευόσμου - Α.Σ. Ελπίς  3-0 (25-12, 25-19, 25-20)
Α.Ε.Κ. - Α.Ο. Μαρκοπούλου  0-3 (10-25, 16-25, 13-25)
Α.Ο. Θήρας - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.  3-2 (21-25, 18-25, 25-23, 25-20, 15-12)
23/10: Παναθηναϊκός Α.Ο. - Α.Σ.Π. Θέτις 3-0 (25-19, 25-15, 25-18)
2η αγωνιστική  - Σάββατο 29 Οκτωβρίου 2016
MVP: Μαρία Οικονομίδου (Πανναξιακός)
Παναθηναϊκός Α.Ο. - Γ.Σ. Ηλιούπολης  3-0 (25-16, 25-19, 25-23)
Α.Ο.Ν. Πανναξιακός - Α.Σ. Άρης  3-1 (25-14, 22-25, 25-20, 25-17)
Α.Σ. Ελπίς - Α.Ε.Κ.  3-0 (25-16, 25-19, 25-19 
Α.Ο. Μαρκοπούλου - Α.Ο. Θήρας  1-3 (25-18, 30-32, 19-25, 21-25) 
Α.Σ.Π. Θέτις - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 0-3 (16-25, 8-25, 19-25)
30/10: Α.Σ. Μακεδόνες - Α.Π.Σ. Αίας Ευόσμου  3-0 (25-17, 25-15, 25-22)
3η Αγωνιστική - Σάββατο 5 Νοεμβρίου 2016
MVP: Μπίμπι Γκλιγκόροβιτς (Ηλιούπολη)
Α.Σ. Άρης - Παναθηναϊκός ΑΟ 0-3 (15-25, 23-25, 13-25) 
Α.Π.Σ. Αίας Ευόσμου - ΑΟΝ Πανναξιακός 0-3 (26-28, 19-25, 14-25) 
Ολυμπιακός ΣΦΠ - ΑΟ Μαρκοπούλου  3-0 (25-17, 25-20, 25-13)
ΑΕΚ - ΑΣ Μακεδόνες 0-3 (12-25, 19-25, 21-25) 
ΑΟ Θήρας - ΑΣ Ελπίς 3-2 (25-18, 25-21, 24-26, 19-25, 15-10) 
6/11 ΓΣ Ηλιούπολης - ΑΣΠ Θέτις 3-1 (25-17, 25-20, 23-25, 25-19)
4η Αγωνιστική - Τετάρτη 9 Νοεμβρίου 2016
ΜVP: Mαριαλένα Δραγουμάνου (Μακεδόνες)
Παναθηναϊκός ΑΟ - ΑΠΣ Αίας Ευόσμου 3-0 (25-14, 25-19, 25-19) 
ΓΣ Ηλιούπολης - ΑΣ Άρης 2-3 (21-25, 25-23, 25-19, 20-25, 09-15) 
ΑΟΝ Πανναξιακός - ΑΕΚ  3-0 (25-9, 25-17, 25-18) 
ΑΣ Ελπίς - Ολυμπιακός ΣΦΠ 0-3 (15-25, 13-25, 8-25) 
ΑΣ Μακεδόνες - ΑΟ Θήρας 3-2 (13-25, 29-27, 27-25, 21-25, 17-15) 
ΑΣΠ Θέτις - ΑΟ Μαρκοπούλου 2-3 (25-19, 25-22, 22-25, 11-25, 14-16)   
5η Αγωνιστική - Σάββατο 12 Νοεμβρίου 2016
MVP: Αλεξάνδρα Τέρζιτς (ΑΟ Θήρας)
ΑΣ Άρης - ΑΣΠ Θέτις 3-0 (25-20, 25-16, 25-20) 
Αίας Ευόσμου - ΓΣ Ηλιούπολης 3-2 (26-24, 22-25, 15-25, 25-14, 15-13) 
Ολυμπιακός ΣΦΠ - ΑΣ Μακεδόνες 3-0 (25-14, 25-22, 25-16)
ΑΟ Μαρκοπούλου - ΑΣ Ελπίς 3-0 (25-18, 25-19, 25-21) 
ΑΕΚ - Παναθηναϊκός ΑΟ 0-3 (22-25, 19-25, 14-25) 
ΑΟ Θήρας - ΑΟΝ Πανναξιακός 3-1 (25-22, 19-25, 25-17, 25-20)
6η αγωνιστική - Σάββατο 19 Νοεμβρίου 2016
MVP: Κάϊλα Ρίτσι (Παναθηναϊκός)
ΑΣ Άρης - ΑΠΣ Αίας Ευόσμου 2-3 (16-25, 25-8, 25-19, 22-25, 7-15)
ΑΟΝ Πανναξιακός - Ολυμπιακός ΣΦΠ 1-3 (26-24, 23-25, 27-29, 20-25) 
ΑΣ Μακεδόνες - ΑΟ Μαρκοπούλου 1-3 (25-23, 25-27, 18-25, 14-25) 
Παναθηναϊκός ΑΟ - ΑΟ Θήρας 3-1 (25-18, 25-21, 22-25, 25-17) 
ΑΣΠ Θέτις - ΑΣ Ελπίς 0-3 (21-25, 19-25, 25-27) 
20/11 ΓΣ Ηλιούπολης - ΑΕΚ 3-0 (25-11, 25-23, 25-12) 
7η Αγωνιστική - Τετάρτη 23 Νοεμβρίου 2016
MVP: Ανα Λαζάρεβιτς (Ολυμπιακός)
ΑΕΚ - ΑΣ Άρης 0-3 (21-25, 11-25, 16-25) 
Ολυμπιακός ΣΦΠ - Παναθηναϊκός 3-2 (25-15, 22-25, 17-25, 29-27, 15-12) 
7/12: ΑΟ Μαρκοπούλου - ΑΟΝ Πανναξιακός  1-3 (24-26, 25-18, 18-25, 12-25) 
ΑΣ Ελπίς - ΑΣ Μακεδόνες 2-3 (25-20, 23-25, 25-16, 12-25, 19-21) 
ΑΟ Θήρας - ΓΣ Ηλιούπολης 3-0 (25-20, 27-25, 25-17)
ΑΠΣ Αίας Ευόσμου - ΑΣΠ Θέτις  3-1 (29-27, 25-21, 21-25, 25-23) 
8η Αγωνιστική - Σάββατο 26 Νοεμβρίου 2016
MVP: Κρίστι Εσντέλ (Θέτις)
ΑΣ Άρης - ΑΟ Θήρας 3-2 (15-25, 25-20, 25-17, 23-25, 15-10)
ΑΠΣ Αίας Ευόσμου - ΑΕΚ  3-0 (25-13, 25-21, 25-23) 
ΑΟΝ Πανναξιακός - ΑΣ Ελπίς 3-0 (25-11, 25-16, 25-17) 
ΑΣΠ Θέτις - ΑΣ Μακεδόνες 3-2 (25-15, 25-22, 25-27, 19-25, 15-11) 
27/11: Παναθηναϊκός ΑΟ - ΑΟ Μαρκοπούλου 3-0 (25-18, 25-13, 25-17) 
27/11: ΓΣ Ηλιούπολης - Ολυμπιακός ΣΦΠ 0-3 (11-25, 8-25, 23-25)
9η Αγωνιστική - Σάββατο 3 Δεκεμβρίου 2016
MVP: Λουτσία Φρέσκο (Πανναξιακός)
ΑΣ Ελπίς - Παναθηναϊκός ΑΟ  0-3 (21-25, 15-25, 17-25)
ΑΟ Μαρκοπούλου Revoil - ΓΣ Ηλιούπολης  3-1 (27-29, 25-21, 25-10, 26-24) 
Ολυμπιακός ΣΦΠ - ΑΣ Άρης 3-0 (25-17, 25-19, 25-14) 
ΑΕΚ Αθηνών - ΑΣΠ Θέτις  0-3 (21-25, 21-25, 22-25) 
ΑΟ Θήρας - ΑΠΣ Αίας Ευόσμου  3-0 (25-17, 25-13, 25-13)
ΑΣ Μακεδόνες - ΑΟΝ Πανναξιακός  1-3 (20-25, 25-22, 11-25, 18-25)
10η Αγωνιστική - Σάββατο 10 Δεκεμβρίου 2016
MVP: Ευφροσύνη Αλεξάκου (Άρης)
ΑΣ Άρης - ΑΟ Μαρκοπούλου Revoil 3-1 (25-19, 25-16, 27-29, 25-16)
ΑΠΣ Αίας Ευόσμου - Ολυμπιακός ΣΦΠ  0-3 (19-25, 14-25, 12-25)
ΑΕΚ Αθηνών - ΑΟ Θήρας 0-3 (14-25, 18-25, 22-25) 
ΑΣΠ Θέτις - ΑΟΝ Πανναξιακός 1-3 (25-17, 15-25, 17-25, 23-25)
Παναθηναϊκός ΑΟ - ΑΣ Μακεδόνες  3-1 (25-22, 16-25, 25-20, 25-19) 
ΓΣ Ηλιούπολης - ΑΣ Ελπίς  3-0 (25-19, 25-17, 25-17) 
11η Αγωνιστική - Σάββατο 17 Δεκεμβρίου 2016
MVP: Κωνσταντίνα Δρακουλίδου (Πανναξιακός)
ΑΟΝ Πανναξιακός - Παναθηναϊκός ΑΟ  3-1 (25-13, 23-25, 25-10, 25-18)
ΑΣ Ελπίς - ΑΣ Άρης  1-3 (20-25, 25-14, 19-25, 22-25) 
ΑΟ Μαρκοπούλου Revoil - ΑΠΣ Αίας Ευόσμου  3-0 (25-17, 25-10, 25-18) 
Ολυμπιακός ΣΦΠ - ΑΕΚ Αθηνών  3-0 (25-12, 25-14, 25-11) 
ΑΟ Θήρας - ΑΣΠ Θέτις  3-1 (23-25, 25-14, 25-20, 25-13)
ΑΣ Μακεδόνες - ΓΣ Ηλιούπολης  3-1 (22-25, 25-19, 25-15, 25-21) 
Β΄ΓΥΡΟΣ
12η αγωνιστική - Παρασκευή 23 Δεκεμβρίου 2016
MVP: Κατερίνα Γιώτα (Ολυμπιακός)
ΑΟΝ Πανναξιακός - ΓΣ Ηλιούπολης  1-3 (27-25, 24-26, 22-25, 21-25)
ΑΣ Ελπίς - ΑΠΣ Αίας Ευόσμου  3-2 (25-27, 25-21, 25-16, 14-25, 15-12)
ΑΟ Μαρκοπούλου Revoil - ΑΕΚ Αθηνών  3-0 (25-10, 25-14, 25-13) 
ΑΣ Μακεδόνες - ΑΣ Άρης  3-0 (25-16, 25-22, 25-19) 
ΑΣΠ Θέτις - Παναθηναϊκός ΑΟ 1-3 (12-25, 25-22, 18-25, 13-25) 
Ολυμπιακός ΣΦΠ - ΑΟ Θήρας 3-1 (25-19, 23-25, 25-22, 25-22) 
 13η αγωνιστική - Τετάρτη 18 Ιανουαρίου 2017
MVP: Σία Τοτσίδου (Πανναξιακός)
ΑΣ Άρης - ΑΟΝ Πανναξιακός  0-3 (20-25, 15-25, 21-25) 
ΑΕΚ Αθηνών - ΑΣ Ελπίς  3-1 (18-25, 25-23, 25-21, 25-21) 
ΓΣ Ηλιούπολης - Παναθηναϊκός ΑΟ  2-3 (22-25, 27-29, 25-20, 27-25, 8-15)
ΑΟ Θήρας - ΑΟ Μαρκοπούλου Revoil  3-2 (12-25, 25-21, 25-21, 15-25, 15-10) 
Ολυμπιακός ΣΦΠ - ΑΣΠ Θέτις  3-0 (25-12, 25-10, 25-21) 
ΑΠΣ Αίας Ευόσμου - ΑΣ Μακεδόνες  0-3 (21-25, 15-25, 12-25) 
14η αγωνιστική - Σάββατο 21 Ιανουαρίου 2017
MVP: Κατερίνα Παπάζογλου (Ελπίδα Αμπελοκήπων)
ΑΟΝ Πανναξιακός - ΑΠΣ Αίας Ευόσμου  3-0 (25-13, 26-24, 25-20)
ΑΣ Ελπίς - ΑΟ Θήρας  3-2 (25-20, 25-27, 25-22, 26-28, 15-8) 
ΑΟ Μαρκοπούλου Revoil - Ολυμπιακός ΣΦΠ 0-3 (19-25, 18-25, 17-25) 
ΑΣ Μακεδόνες - ΑΕΚ Αθηνών  3-1 (25-16, 25-20, 19-25, 25-23) 
ΑΣΠ Θέτις - ΓΣ Ηλιούπολης  2-3 (25-23, 21-25, 19-25, 25-20, 14-16) 
Παναθηναϊκός ΑΟ - ΑΣ Άρης  3-0 (25-11, 25-20, 25-22)
15η αγωνιστική - Σάββατο 28 Ιανουαρίου 2017
MVP: Έρικα Μερκάδο (ΑΟ Μαρκοπούλου)
ΑΣ Άρης - ΓΣ Ηλιούπολης  3-1 (22-25, 25-18, 25-20, 25-15)
ΑΠΣ Αίας Ευόσμου - Παναθηναϊκός ΑΟ 2-3 (25-21, 18-25, 21-25, 25-20, 13-15) 
Ολυμπιακός ΣΦΠ - ΑΣ Ελπίς  3-1 (20-25, 25-23, 25-15, 25-10) 
ΑΟ Μαρκοπούλου Revoil - ΑΣΠ Θέτις  3-1 (16-25, 25-20, 25-20, 25-15) 
ΑΕΚ Αθηνών - ΑΟΝ Πανναξιακός  0-3 (16-25, 17-25, 19-25) 
ΑΟ Θήρας - ΑΣ Μακεδόνες  3-0 (25-23, 25-19, 25-22) 
16η αγωνιστική - Σάββατο 4 Φεβρουαρίου 2017
MVP: Μόνικα Πότοκαρ (Πανναξιακός)
Παναθηναϊκός ΑΟ - ΑΕΚ Αθηνών  3-0 (25-15, 25-10, 25-21) 
ΑΟΝ Πανναξιακός - ΑΟ Θήρας  3-1 (25-22, 20-25, 25-17, 25-19) 
ΑΣ Ελπίς - ΑΟ Μαρκοπούλου Revoil  3-2 (25-17, 21-25, 25-20, 26-28, 15-10) 
ΑΣ Μακεδόνες - Ολυμπιακός ΣΦΠ  0-3 (12-25, 10-25, 19-25) 
ΑΣΠ Θέτις - ΑΣ Άρης  1-3 (22-25, 22-25, 25-23, 23-25) 
ΓΣ Ηλιούπολης - ΑΠΣ Αίας Ευόσμου 3-1 (25-21, 25-21, 23-25, 25-18) 
17η αγωνιστική - Σάββατο 11 Φεβρουαρίου 2017
MVP: Πέννυ Ρόγκα (Παναθηναϊκός)
Ολυμπιακός ΣΦΠ - ΑΟΝ Πανναξιακός 3-0 (25-21, 25-21, 25-17)
ΑΟ Μαρκοπούλου Revoil - ΑΣ Μακεδόνες  0-3 (24-26, 23-25, 25-27) 
ΑΣ Ελπίς - ΑΣΠ Θέτις  1-3 (23-25, 20-25, 25-20, 25-27)
ΑΕΚ Αθηνών - ΓΣ Ηλιούπολης  0-3 (9-25, 17-25, 17-25) 
ΑΟ Θήρας - Παναθηναϊκός ΑΟ  0-3 (23-25, 18-25, 22-25)
ΑΠΣ Αίας Ευόσμου - ΑΣ Άρης 0-3 (16-25, 13-25, 22-25) 
18η αγωνιστική - Σάββατο 18 Φεβρουαρίου 2017
MVP: Σάσκια Χίπε (Ολυμπιακός)
ΑΣ Άρης - ΑΕΚ Αθηνών  3-0 (25-13, 25-17, 25-21) 
ΑΟΝ Πανναξιακός - ΑΟ Μαρκοπούλου Revoil  3-0 (25-20, 25-22, 25-21) 
ΑΣ Μακεδόνες - ΑΣ Ελπίς  3-1 (25-18, 8-25, 25-21, 25-16) 
ΑΣΠ Θέτις - ΑΠΣ Αίας Ευόσμου  3-0 (25-20, 25-17, 25-20) 
ΓΣ Ηλιούπολης - ΑΟ Θήρας  3-1 (22-25, 25-22, 26-24, 25-22)
Παναθηναϊκός ΑΟ - Ολυμπιακός ΣΦΠ  1-3 (26-24, 17-25, 16-25, 21-25) 
19η αγωνιστική - Σάββατο 25 Φεβρουαρίου 2017
MVP: Ναταλία Μεταξά (ΑΟ Θήρας)
ΑΟ Μαρκοπούλου Revoil - Παναθηναϊκός ΑΟ 1-3 (25-20, 14-25, 14-25, 13-25) 
Ολυμπιακός ΣΦΠ - ΓΣ Ηλιούπολης  3-0 (25-21, 25-21, 25-13)
ΑΣ Ελπίς - ΑΟΝ Πανναξιακός  0-3 (19-25, 22-25, 21-25) 
ΑΕΚ Αθηνών - ΑΠΣ Αίας Ευόσμου  1-3 (20-25, 8-25, 25-19, 17-25) 
ΑΟ Θήρας - ΑΣ Άρης  3-1 (22-25, 25-17, 25-18, 25-23) 
ΑΣ Μακεδόνες - ΑΣΠ Θέτις  3-0 (25-18, 25-14, 25-22) 
20η αγωνιστική - 11 Μαρτίου 2017
MVP: 
Παναθηναϊκός ΑΟ - ΑΣ Ελπίς 3-0 (25-21, 25-18, 25-15) 
ΑΣ Άρης - Ολυμπιακός ΣΦΠ  0-3 (11-25, 21-25, 17-25) 
ΑΠΣ Αίας Ευόσμου - ΑΟ Θήρας  2-3 (25-17, 23-25, 25-23, 19-25, 10-15)
ΑΟΝ Πανναξιακός - ΑΣ Μακεδόνες  3-1 (25-18, 23-25, 25-11, 25-14)
ΑΣΠ Θέτις - ΑΕΚ Αθηνών  3-1 (25-14, 21-25, 25-17, 25-22) 
ΓΣ Ηλιούπολης - ΑΟ Μαρκοπούλου Revoil  3-2 (20-25, 17-25, 25-23, 25-17, 20-18)
21η αγωνιστική - 18 Μαρτίου 2017
MVP: 
ΑΣ Ελπίς - ΓΣ Ηλιούπολης  1-3 (18-25, 23-25, 25-23, 24-26)
ΑΟ Μαρκοπούλου Revoil - ΑΣ Άρης  1-3 (25-18, 27-29, 23-25, 24-26)
Ολυμπιακός ΣΦΠ - ΑΠΣ Αίας Ευόσμου  3-0 (25-8, 25-10, 25-11)
ΑΟΝ Πανναξιακός - ΑΣΠ Θέτις  2-3 (22-25, 23-25, 25-16, 25-18, 13-15)
ΑΣ Μακεδόνες - Παναθηναϊκός ΑΟ  1-3 (17-25, 12-25, 31-29, 17-25)
ΑΟ Θήρας - ΑΕΚ Αθηνών  3-0 (25-19, 25-19, 25-15)
22η αγωνιστική - 25 Μαρτίου 2017
MVP:
ΑΣ Άρης - ΑΣ Ελπίς  3-2 (14-25, 25-14, 24-26, 25-15, 15-11)
ΑΠΣ Αίας Ευόσμου - ΑΟ Μαρκοπούλου Revoil  3-0 (25-21, 25-18, 25-19)
ΑΕΚ Αθηνών - Ολυμπιακός ΣΦΠ  0-3 (7-25, 17-25, 9-25)
ΑΣΠ Θέτις - ΑΟ Θήρας  3-0 (25-17, 25-15, 25-13)
Παναθηναϊκός ΑΟ - ΑΟΝ Πανναξιακός  3-1 (25-19, 25-16, 23-2, 25-21)
ΓΣ Ηλιούπολης - ΑΣ Μακεδόνες 3-2 (20-25, 23-25, 25-18, 25-19,18-16)

 

ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ 
1οι αγώνες 
Ολυμπιακός- ΑΟ Θήρας 3-0 (25-16, 25-7, 25-20)
Παναθηναϊκός - Πανναξιακός  1-3 (14-25, 25-18, 22-25, 17-25)
2οι αγώνες
ΑΟ Θήρας - Ολυμπιακός 0-3 (17-25, 15-25, 14-25)
Πανναξιακός - Παναθηναϊκός 3-2 (12-25, 22-25, 25-17, 25-12, 15-23)

 ΤΕΛΙΚΟΙ
1ος αγώνας - 22 Απριλίου 2017
Ολυμπιακός- - Πανναξιακός 3-1 (21-25, 25-15, 25-13, 25-14)
2ος αγώνας  - 26 Απριλίου 2017
Πανναξιακός - Ολυμπιακός  2-3 (26-28, 25-23, 25-21, 16-25, 10-15)
3ος αγώνας - 29 Απριλίου 2017
Ολυμπιακός - Πανναξιακός  3-0 (25-14, 25-19, 31-29) - ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

 

Find us on Facebook

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ