1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
09-10-2017 00:02

Οι πρωταθλητές και οι κυπελλούχοι Ελλάδας στο βόλεϊ ανδρών

Οι ομάδες που έχουν κατακτήσει τους τίτλους στις εγχώριες διοργανώσεις βόλεϊ ανδρών, εφήβων, παίδων και παμπαίδων. Περιλαμβάνονται τα πρωταθλήματα, κύπελλα, Λιγκ Καπ και Σούπερ Καπ.

 

 

 
Η ΧΡΥΣΗ ΒΙΒΛΟΣ ΤΩΝ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΕΩΝ ΒΟΛΕΪ ΑΝΔΡΩΝ
ΕΤΟΣ VOLLEY LEAGUE «ΠΑΜΕ ΣΤΟΙΧΗΜΑ» ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ ΛΙΓΚ ΚΑΠ «ΝΙΚΟΣ ΣΑΜΑΡΑΣ» SUPER CUP ΑΝΔΡΩΝ
2019:        
2018:  Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.   Π.Α.Ο.Κ. Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.   
2017: Π.Α.Ο.Κ. Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.  
2016: Π.Α.Ο.Κ. Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.  
2015: Π.Α.Ο.Κ. Π.Α.Ο.Κ. Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.  
2014: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. Α.Ε.Κ.  
2013: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.  
2012: Γ.Σ.Ηρακλής Γ.Σ.Ηρακλής Α.Ο.Φοίνικας Σύρου  
2011: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.    
A1 ΑΝΔΡΩΝ      
2010: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. Παναθηναϊκός Α.Ο.   Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
2009: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.    
2008: Γ.Σ.Ηρακλής Παναθηναϊκός Α.Ο.   Γ.Σ.Ηρακλής
2007: Γ.Σ.Ηρακλής Παναθηναϊκός Α.Ο.   Γ.Σ.Ηρακλής
2006: Παναθηναϊκός Α.Ο. Γ.Σ.Ηρακλής   Παναθηναϊκός Α.Ο.
2005: Γ.Σ.Ηρακλής Γ.Σ.Ηρακλής   Γ.Σ.Ηρακλής
2004: Παναθηναϊκός Α.Ο. Γ.Σ.Ηρακλής   Γ.Σ.Ηρακλής
2003: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. Α.Ε.Νίκαια    
2002: Γ.Σ.Ηρακλής Γ.Σ.Ηρακλής    
2001: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.    
2000: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. Γ.Σ.Ηρακλής   Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
1999: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.   Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
1998: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.    
1997: Α.Σ.Άρης Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.   Α.Σ.Άρης
1996: Παναθηναϊκός Α.Ο. Δεν διεξήχθη    
1995: Παναθηναϊκός Α.Ο. Δεν διεξήχθη    
1994: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. F4 Μελίνα Μερκούρη    
1993: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.    
1992: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.    
1991: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. Δεν διεξήφθη    
ΕΘΝΙΚΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ      
1990: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.    
1989: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.    
1988: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. Δεν διεξήχθη    
1987: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. Δημόκριτος (μόνο Α2)    
1986: Παναθηναϊκός Α.Ο. Δεν διεξήχθη    
1985: Παναθηναϊκός Α.Ο. Παναθηναϊκός Α.Ο.    
1984: Παναθηναϊκός Α.Ο. Παναθηναϊκός Α.Ο.    
1983: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.    
1982: Παναθηναϊκός Α.Ο. Παναθηναϊκός Α.Ο.    
1981: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.    
1980: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.      
1979: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.      
1978: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.      
1977: Παναθηναϊκός Α.Ο.      
1976: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.      
1975: Παναθηναϊκός Α.Ο.      
1974: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.      
1973: Παναθηναϊκός Α.Ο.      
1972: Παναθηναϊκός Α.Ο.      
1971: Παναθηναϊκός Α.Ο.      
1970: Παναθηναϊκός Α.Ο.      
1969: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.      
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ      
1968: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.      
1967: Παναθηναϊκός Α.Ο.      
1966: Παναθηναϊκός Α.Ο.      
1965: Παναθηναϊκός Α.Ο.      
1964: Α.Ο.Ν.Σ.Μίλων      
1963: Παναθηναϊκός Α.Ο.      
1962: Α.Ο.Ν.Σ.Μίλων      
1961: Πανελλήνιος Γ.Σ.      
1944: Πανελλήνιος Γ.Σ.      
1940: Πανελλήνιος Γ.Σ.      
1939: Πανελλήνιος Γ.Σ.      
1938: Ε.Α.Πατρών      
1937: Πανελλήνιος Γ.Σ.      
1936: Πανελλήνιος Γ.Σ.      

 

 

 

 

Η ΧΡΥΣΗ ΒΙΒΛΟΣ ΤΩΝ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΩΝ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΕΩΝ ΒΟΛΕΪ ΑΝΔΡΩΝ
ΕΤΟΣ ΕΦΗΒΩΝ ΠΑΙΔΩΝ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ
2019:      
2018: (Νεάπολη) Ηρακλής  (Μοσχάτο) Έβρος Σουφλίου (Πολίχνη) Ελπίδα Αμπελοκήπων 
2017:  (Καρδίτσα) Πήγασος Πολίχνης (Αλεξανδρούπολη) Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.  
2016: (Ναύπακτος) Πήγασος Πολίχνης  (Αιδηψός) Πήγασος Πολίχνης  
2015:  αρπενήσι) Α.Ο.Ν.Σ.Μίλων (Θήβα) Γ.Σ.Ηρακλής  
2014: (Κόνιτσα) Α.Γ.Σ.Ιωαννίνων  (Νέα Σμύρνη) Α.Ο.Ν.Σ.Μίλων  
2013: (Αλεξανδρούπολη) Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξ/πολης  (Αργυρούπολη Αττικής) Γ.Σ.Ηρακλής  
2012:  (Αργυρούπολη, Αττική) Εθνικός Αλεξ/πολης (Νεάπολη Θεσσαλονίκης) Γ.Σ.Ηρακλής  
2011:  (Αλεξανδρούπολη) Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλ. (Πτολεμαΐδα) Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης  
2010:   (Ν. Ερυθραία Αττικής) Γ.Σ.Ηρακλής (Ρέντης Αττικής) Γ.Σ.Ηρακλής  (Πολίχνη Θεσ.) Γ.Σ.Ηρακλής
2009:  (Μίκρα) Γ.Σ.Ηρακλής   (Μίκρα) Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
(Αλεξ/πολη) Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξ/πολης 
2008:  (Αγ. Δημήτριος Αττικής) Γ.Σ.Ηρακλής (Αλεξ/πολη & Φέρρες) Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρ. (Αλεξ/πολη) Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξ/πολης 
2007:  (Ζάκυνθος) Γ.Σ.Ηρακλής (Ν. Φιλαδέλφεια Αττικής) Γ.Σ.Ηρακλής (Πάτρα) Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξ/πολης 
2006:  (Αργυρούπολη Αττικής) Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. (Δραπετσώνα) Γ.Σ.Ηρακλής (Ν. Ηράκλειο Αττικής) Ε.Α. Πατρών 
2005: (Νάουσα) Ζαφειράκης Νάουσας  (Μίκρα) Γ.Σ.Ηρακλής (Ν. Ερυθραία Αττικής) Γ.Σ.Ηρακλής 
2004: (Σκύδρα) Μακεδονικός Νεάπολης (Γουδή Αθήνα) Γ.Σ.Ηρακλής (Μετς Αθήνα) Γ.Σ.Ηρακλής 
2003:  (Δραπετσώνα) Γ.Σ.Ηρακλής (Ικόνιο Πειραιάς) Γ.Σ.Ηρακλής (Μετς Αθήνα) Γ.Σ.Ηρακλής
2002:  (Μίκρα) Γ.Σ.Ηρακλής (Κάλυμνος) Γ.Σ.Ηρακλής (Μετς Αθήνα) Γ.Σ.Ηρακλής
2001:  (Δραπετσώνα) Αρης Νίκαιας (Μετς, Αθήνα) Γ.Σ.Ηρακλής (Ν. Σμύρνη) Αρης Νικαίας 
2000:  (Μετς, Αθήνα) Αρης Νίκαιας (Ρέντης Αττικής) ΑΟ Ορεστιάδας (ΣΕΦ Πειραιάς) Γ.Σ.Ηρακλής 
1999: (Γουδή/Αθήνα) Αρης Νίκαιας (Σέρρες) Ορφέας Ηλιούπολης  
1998: (Γουδή, Αθήνα) Ορφέας Ηλιούπολης (Γουδή Αττικής) Αρης Νικαίας  
1997: (Ρέντης) Γ.Σ.Ηρακλής (Κυψέλη Αττικής) Αρης Νικαίας  
1996: (Ρέντης) ΑΟ Ορεστιάδας (Ν. Ηράκλειο Αττικής) Αρης Νικαίας  
1995: (Ορεστιάδα) ΑΟ Ορεστιάδας (Πειραιάς) ΑΟ Κηφισιάς  
1994: (Παιανία/Αθήνα) Φιλία Ηλιούπολης  (Ζηρίνειο, Κηφισιά) Φιλία Ηλιούπολης  
1993: (Χαλκίδα) ΑΟ Ορεστιάδας (Ιωάννινα) ΑΟ Ορεστιάδας  
1992: (Φλώρινα) ΑΟ Ορεστιάδας  (Βέροια) ΑΟ Ορεστιάδας  
1991: (Πάτρα) Α.Ο.Ορεστιάδας  (Αμαλιάδα) ΑΟ Ορεστιάδας  
1990: (Ξάνθη) Αρης Α.Σ. (Καβάλα) ΓΑΣ Εδεσσας  
1989:  (Χανιά) Πανελλήνιος Γ.Σ. (Καλαμάτα) ΑΟ Ορεστιάδας  
1988:  (Ορεστιάδα) ΑΟ Ορεστιάδας (Λαμία) Αρης  
1987: (Σέρρες) Εθνικός Αλεξανδρούπολης (Βόλος) Φιλία Ηλιούπολης   
1986: (Καρδίτσα) Πανελλήνιος (Σταυρούπολη) Μ. Αλέξανδρος Θεσ.  
1985: (Θεσσαλονίκη) Αρης (Πάτρα) Πανελλήνιος   
1984: (Αθήνα) Δημόκριτος (Λάρισα) Αρης Νικαίας   
1983: (Βόλος) ΠΑΟΚ    
1982: (Τρίκαλα) Παναθηναϊκός    
1981: (Λάρισα) Αρης    
1980: (Λάρισα) Ιωνικός Νέας Φιλαδέλφειας    
1979:      
1978: (Θεσσαλονίκη) Νηρέας    
1977:      
1976: (Λάρισα) Εθνικός Αλεξανδρούπολης    
1975:      
1974:      
1973:      
1972:      
1971: (Λάρισα) Ολυμπιακός    
1970: (Θεσσαλονίκη) Ιωνικός Νέας Φιλαδέλφειας    
1969:      
1968: (Αθήνα) Ολυμπιακός    
1967:      
1966: (Θεσσαλονίκη) Αρης    
1965: (Πειραιάς): Παναθηναϊκός Α.Ο.    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Find us on Facebook

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ