1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
22-01-2016 03:01

To πανόραμα του Κυπέλλου Ελλάδας γυναικών 2015-16

Όλα τα αποτελέσματα του Κυπέλλου Ελλάδας γυναικών 2015-16:
 

 

Η χρυσή βίβλος - κυπελλούχες - mvp

Όλοι οι τελικοί του Κυπέλλου Γυναικών

Θρύλος είναι και γράφει ιστορία!

Η ΠΟΡΕΙΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΦΑΪΝΑΛ-4 ΤΗΣ ΧΙΟΥ

 
Φάιναλ-4 - Χίος 4-5 Μαρτίου 2016
Α’ ημιτελικός: Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός 2-3 (18-25, 25-20, 25-23, 19-25, 7-15)
Β’ ημιτελικός: Γ.Σ.Ηλιούπολης - ΑΕΚ 1-3 (25-27, 25-23, 16-25, 07-25)
Τελικός: Ολυμπιακός - ΑΕΚ 3-0 (25-18, 25-8, 25-13)

 

 
Προημιτελικοί
23/2: ΑΣ Ελπίς - ΓΣ Ηλιούπολης 2-3 (20-25, 16-25, 31-29, 25-23, 11-15)
18/2: Παναθηναϊκός ΑΟ - ΑΟ Θήρας 3-2 (25-22,17-25,22-25,28-26,15-8)
17/2: ΑΕΚ - ΑΠΣ Αίας Ευόσμου 3-0 (25-17, 25-20, 25-19)
17/2: ΑΠΣ Θέτις Βούλας - Ολυμπιακός 0-3 (19-25, 07-25, 18-25)
 
 
 
Γ’ φάση - 1η αγωνιστική
17/2: Ελπίδα Αμπελοκήπων - ΟΠ Ρεθύμνου 3-0 (25-17, 26-24, 25-21)
5/2: ΑΟ Μαρκοπούλου - ΑΟ Θήρας 1-3 (22-25, 16-25, 25-17, 19-25)
5/2: ΑΣ Καμπανιακός - ΑΠΣ Αίας 0-3 (20-25, 18-25, 17-25)
5/2: ΑΣΠ Θέτις - ΑΟΦ Πορφύρας 3-1 (25-16, 19-25, 25-21, 25-15)
4/2: Παναθηναϊκός - ΑΟΝ Πανναξιακός 3-0 (25-13, 25-17, 25-22)
4/2: ΖΑΟΝ - ΓΣ Ηλιούπολης 0-3 (15-25, 17-25, 20-25)
3/2: ΑΣ Άρης - Ολυμπιακός 0-3 (19-25, 17-25, 18-25)
3/2: ΑΕΚ - Φιλαθλητικός Λαρ. 3-0 (25-19, 25-06, 25-13)


Β’ φάση - 5η αγωνιστική
26/1: ΓΣ Πετρούπολης - ΑΣΠ Θέτις 1-3 (22-25, 25-18, 19-25, 20-25)
27/1: ΦΟ Βριλησσίων - ΖΑΟΝ 2-3 (17-25, 26-24, 20-25, 25-20, 11-15)
27/1: ΑΣ Καμπανιακός - ΑΣ Γιάννενα 3-0 (25-00, 25-00, 25-00)
27/1: ΑΠΣ Ν. Βότσης - ΑΣ Ελπίς 0-3 (21-25, 19-25, 22-25)

 

Β΄ΦΑΣΗ - 4η αγωνιστική
13/1: ΦΟ Βριλησσίων - ΓΣ Χαλανδρίου 3-2 (22-25, 25-18, 21-25, 25-19, 15-11)
13/1: Ζακυνθινός ΑΟ - ΑΣ Γιάννενα 0-3 (11-25, 11-25, 13-25)
13/1: ΑΣ Καμπανιακός - ΕΑ Λάρισας 3-0 (άνευ αγώνα)
13/1: ΓΣ Κερατέας - Ζηρίνειος ΑΟΝ 0-3 (13-25, 23-25, 20-25)
14/1: ΑΠΣ Ναύαρχος Βότσης - ΑΣ Ποσειδών Βέροιας 3-0 (25-18, 25-18, 25-22)
14/1: Πανελλήνιος ΓΣ - ΓΣ Πετρούπολης 1-3
20/1: ΑΣΠ Θέτις - ΓΣΚ Ηρακλής 3-0 (25-20, 25-12, 25-14)        
21/1: ΧΑΝΘ - ΑΣ Ελπίς 0-3 (20-25, 10-25, 16-25)

 

Β΄ΦΑΣΗ - 3η αγωνιστική
19/12:  Πανελλήνιος ΓΣ - ΑΣΣ Αναγέννηση 3-1 (25-16, 25-11, 13-25, 25-16)
3/1/2016:  ΑΠΣ Φθία - ΦΟ Βριλησσίων 0-3 (19-25, 22-25, 21-25)
3/1: ΡΣΦΠ Τελχινίς - Ζηρίνειος ΑΟΝ 0-3 (6-25, 17-25, 10-25)
3/1: ΑΟ Ζακυνθινός - Μεσσηνιακός ΓΣ 1888 3-0 (άνευ αγώνα)
3/1: ΦΓΣ Πρέβεζας - ΑΣ Γιάννενα 2-3 (27-25, 22-25, 26-24, 10-25, 11-15)
3/1:  ΓΣ Κοζάνης - ΑΣ Ποσειδών Βέροιας 1-3 (21-25, 26-24, 15-25, 16-25)
5/1: ΑΣΠ Κόρινθος - ΓΣ Χαλανδρίου 0-3 (21-25, 20-25, 20-25)
5/1: ΑΣΠ Θέτις - ΑΟ Ηλυσιακός 3-2 (25-19, 25-17, 18-25, 17-25, 17-15)
5/1: ΑΣ Ηλιούπολης - ΓΣ Πετρούπολης 2-3
5/1: ΑΕ Αγίας Παρασκευής - ΓΣΚ Ηρακλής 0-3
5/1: ΕΑ Λάρισας - ΑΣ Ασκληπιός Τρικάλων 3-0
6/1: ΑΟ Κύδων Χανίων - ΓΣ Κερατέας 0-3
6/1: ΑΣ Καμπανιακός - ΑΣ Μακεδόνες 3-1 (25-17, 20-25, 25-20, 25-22)
6/1:  ΣΑ Πειραματικού - ΑΣ Ελπίς 1-3 (25-21, 26-28, 7-25, 14-25)
6/1: ΑΟ Νέας Βύσσας - ΑΠΣ Ναύαρχος Βότσης 2-3 (25-21, 16-25, 14-25, 25-23, 17-19)
7/1: ΧΑΝΘ - ΓΣ Ηρακλής 3-1 (20-25, 25-23, 25-18, 25-23)

 

Β΄ΦΑΣΗ - 2η αγωνιστική
16/12:  ΡΣΦΠ Τελχινίς - ΑΟ Παλλήνη 3-0 (άνευ αγώνα)
16/12:  ΑΟ Ζακυνθινός - ΑΣΠ Απόλλων 3-0 (άνευ αγώνα)
23/12:  ΑΕΣΜ Μυγδονιακός - ΑΣ Ελπίς 0-3
22/12:  ΓΣ Νίκαιας - ΑΣ Ασκληπιός Τρικάλων 0-3 (23-25, 18-25, 22-25)

 

Β΄ΦΑΣΗ - 1η αγωνιστική

5/12: ΦΟ Βριλησσίων - ΓΣ Πανιώνιος 3-0 (25-17, 25-12, 25-19)
6/12: ΑΟ Αιγάλεω - ΑΣΠ Θέτις 1-3 (25-11, 19-25, 20-25, 15-25)
5/12:  ΓΣ Κερατέας - ΑΟ Θρίαμβος 3-0 (27-25, 25-18, 25-16)
6/12: ΑΟ Ένωση Ιλίου - ΓΣ Χαλανδρίου 0-3 (26-28, 20-25, 18-25)
5/12: Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών - ΑΣ Ποσειδών Βέροιας 2-3 (26-24, 20-25, 21-25, 25-23, 10-15)
5/12: ΑΣ Ιωνικός - ΓΣΚ Ηρακλής 1-3 (19-25, 9-25, 25-18, 17-25)
6/12: ΑΣ Ηλιούπολης - ΑΓΟ Ευρυάλη 3-0 (25-16, 27-25, 25-18)
5/12: ΔΑΣ Δραπετσώνας - ΑΟ Παλλήνη    0-3 (13-25, 19-25, 20-25)
6/12: ΑΣ Καμπανιακός - ΣΑΑΚ Ανατόλια 3-2 (18-25, 20-25, 25-16, 25-22, 15-12)
6/12: ΑΠΣ Ιωνικός Σάμου - ΑΣΣ Αναγέννηση 0-3 (18-25, 22-25, 10-25)
6/12: ΑΠΣ Ναύαρχος Βότσης - ΑΣΚ Λαγκαδά 3-0 (25-21, 25-22, 25-20)
6/12: ΑΕ Ρέντη - ΓΣ Πετρούπολης 0-3 (17-25, 14-25, 10-25)
9/12:  Πανελλήνιος ΓΣ - ΑΣΠ Ίωνες 3-0 (25-17, 25-20, 25-16)
5/12: ΑΠΟ Άτλας - ΓΣ Κοζάνης 1-3 (21-25, 25-19, 23-25, 18-25)
6/12: ΓΣ Νίκαιας - ΓΑΣ Αρχέλαος Κατερίνης 3-1 (25-17, 25-23, 17-25, 25-21)
5/12: ΠΑΣ Ιωνικός 80 Αγρινίου - ΦΓΣ Πρέβεζας 2-3 (24-26, 26-24, 18-25, 25-19, 10-15)
9/12: ΑΟΝΝΕ Αμαζόνες - Ζηρίνειος ΑΟΝ 1-3 (25-23, 22-25, 19-25, 15-25)
5/12: ΓΣ Ένωση Ελασσόνας - ΑΣ Ασκληπιός Τρικάλων 1-3 (10-25, 24-26, 25-22, 23-25)
3/12: ΑΟ Νέοι Βύρωνος - ΑΟ Ηλυσιακός 2-3 (21-25, 23-25, 25-14, 25-21, 10-15)
9/12: ΔΑΣ Ωραιοκάστρου - ΑΣ Μακεδόνες 0-3 (22-25, 26-28, 22-25)
9/12: ΣΑ Πειραματικού - ΕΟ Σταυρούπολης 3-1 (25-17, 25-21, 19-25, 25-21)
10/12: ΑΕ Αγίας Παρασκευής - ΑΠΣ Αλίμου 0-3 (15-25, 20-25, 22-25)
8/12: ΧΑΝΘ - ΜΑΣ Νέα Γενεά 3-2 (11-25, 25-15, 25-21, 22-25, 16-14)
6/12: ΑΣ Γιάννενα - ΑΟ Ηρακλής Ιωαννίνων 3-1
5/12: ΑΟ Ακρίτας - Μεσσηνιακός ΓΣ 1888 0-3 (11-25, 14-25, 20-25)
9/12: ΓΑΣ Μεσσαράς - ΑΟ Κύδων Χανίων 2-3
4/12: ΓΑΣ Παμβοχαϊκός - ΑΣΠ Κόρινθος 0-3 (11-25, 12-25, 13-25)
6/12: ΣΦΒ Ερμής - ΓΣ Ηρακλής 0-3 (23-25, 23-25, 17-25)
6/12: ΑΠΣ Φθία - ΓΣ Νίκη Βόλου 3-1 (25-23, 25-23, 18-25, 29-27)
5/12: ΑΟ Λαμίας - ΕΑ Λάρισας 1-3 (26-24, 23-25, 15-25, 12-25)
9/12: Παναχαϊκή ΓΕ - ΑΣΠ Απόλλων 2-3
4/12: Ακαδημίες Πρωταθλητών - ΑΣ Ελπίς 0-3 (11-25, 19-25, 15-25)
6/12: ΑΕΣΜ Μυγδονιακός - Πήγασος Πολίχνης 3-0 (25-20, 25-12, 25-7)
6/12: ΑΟ Νέας Βύσσας - ΓΣΓ Νίκη Αλεξανδρούπολης 3-0 (25-21, 25-20, 25-21)

 

 

 


 
 

 

Find us on Facebook

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ