1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
30-04-2011 17:36

Α2 Ανδρών 2010-11: Το πανόραμα

Α2 ΑΝΔΡΩΝ 2010-11

1η Αγωνιστική (Σάββατο 23/10/2010)
Φοίνικας Σύρου - ΣΠΑ Καρδίτσας 3-0 (25-13, 25-22, 25-20)
Γαλαξίας - Παναχαϊκή 2-3 (25-23, 25-22, 24-26, 35-37, 13-15)
Μίλων - Οδυσσέας Αμαρουσίου 3-1 (25-18, 25-22, 20-25, 25-23)
Μεταμόρφωση - Κόροιβος Αμαλιάδας 3-0 (25-19, 25-21, 25-17)
Νίκη Αιγινίου - Παμβοχαϊκός 1-3 (14-25, 31-29, 20-25, 17-25)
Ν. Μουδανιά - ΑΕΚ 0-3 (29-31, 18-25, 16-25)

2η Αγωνιστική (Σάββατο 30/10/2010)
Ν. Μουδανιά - Φοίνικας Σύρου 0-3 (16-25, 09-25, 20-25)
ΣΠΑ Καρδίτσας - Γαλαξίας 3-1 (23-25, 25-13, 25-17, 27-25)
Παναχαϊκή - Μίλων 3-0 (25-16, 25-14, 25-21)
Οδυσσέας Αμαρουσίου - Μεταμόρφωση 3-0 (25-20, 25-19, 25-18)
Κόροιβος Αμαλιάδας - Νίκη Αιγινίου 1-3 (25-22, 17-25, 23-25, 15-25)
31/10: ΑΕΚ - Παμβοχαϊκός 1-3 (26-28, 25-21, 12-25, 18-25)

3η Αγωνιστική (Σάββατο 20/11/2010)
Γαλαξίας - Ν. Μουδανιά 3-0 (25-22, 25-16, 25-20)
Μίλων - ΣΠΑ Καρδίτσας 3-2 (25-11, 20-25, 24-26, 25-17, 15-5)
Μεταμόρφωση - Παναχαϊκή 3-0 (25-19, 25-20, 25-16)
Νίκη Αιγινίου - Οδυσσέας Αμαρουσίου 2-3 (24-26, 25-17, 16-25, 25-22, 16-18)
Παμβοχαϊκός - Κόροιβος Αμαλιάδας 3-0 (25-22, 25-14, 25-11)
Φοίνικας Σύρου - ΑΕΚ 3-0 (25-20, 25-19, 25-14)

4η Αγωνιστική (Σάββατο 27/11/2010)
Ν. Μουδανιά - Μίλων 1-3 (21-25, 25-20, 23-25, 23-25)
30/11: Φοίνικας Σύρου – Γαλαξία 3-0 (25-11, 25-23, 25-19)
ΣΠΑ Καρδίτσας - Μεταμόρφωση 1-3 (23-25, 25-18, 22-25, 24-26)
Παναχαϊκή - Νίκη Αιγινίου 3-0 (25-21, 25-13, 25-22)
Οδυσσέας Αμαρουσίου - Παμβοχαϊκός 1-3 (25-19, 20-25, 17-25, 16-25)
ΑΕΚ - Κόροιβος Αμαλιάδας 2-3 (22-25, 25-22, 25-21, 19-25, 12-15)

5η Αγωνιστική (Σάββατο 4/12/2010)

Μεταμόρφωση – Ν.Μουδανιά 3-0 (25-23, 25-18, 25-21)
Νίκη Aιγινίου – Καρδίτσα 2-3 (25-13, 19-25, 10-25, 25-22, 13-15)
Παμβοχαϊκός – Παναχαϊκή 3-1 (25-23, 28-30, 25-22, 25-18)
Κόροιβος – Οδυσσέας 3-2 (21-25, 23-25, 25-20, 26-24, 15-13)
Γαλαξίας – ΑΕΚ 3-2 (23-25, 33-35, 25-17, 26-24, 17-15)
Μίλωνας – Φοίνικας 0-3 (20-25, 23-25, 20-25)

6η Αγωνιστική (Σάββατο 11/12/2010)
Γαλαξίας – Μίλωνας 0-3 (20-25, 20-25, 14-25)
ΑΕΚ - Οδυσσέας 1-3 (25-27, 16-25, 26-24, 25-11)
Φοίνικας – Μεταμόρφωση 3-1 (19-25, 25-21, 25-21, 27-25)
Ν.Μουδανιά - Νίκη Αιγινίου 0-3 (22-25, 17-25, 14-25)
Καρδίτσα – Παμβοχαϊκός 0-3 (19-25, 22-25, 21-25)
Παναχαϊκή – Κόροιβος 2-3 (23-25, 25-22, 27-29, 25-16, 12-15)

7η Αγωνιστική (Σάββατο 18/12/2010)

Νίκη Αιγινίου – Φοίνικας 0-3 (16-25, 21-25, 32-34)
Παμβοχαϊκός - Νέα Μουδανιά 3-0 (25-18, 25-19, 25-17)
Μεταμόρφωση – Γαλαξίας 3-0 (25-11, 25-11, 25-17)
Κόροιβος – ΣΠΑ Καρδίτσας 0-3 (24-26, 22-25, 22-25)
Μίλων – ΑΕΚ 3-1 (25-14, 25-18, 22-25, 25-23)
Οδυσσέας – Παναχαϊκή 3-1 (21-25, 25-20, 25-21, 25-21)

8η Αγωνιστική (Σάββατο 8/1/2011)

Γαλαξίας - Νίκη Αιγινίου 3-2 (22-25, 25-18, 25-20, 21-25, 15-10)
ΑΕΚ - Παναχαϊκή 0-3 (15-25, 22-25, 19-25)
Φοίνικας Σύρου - Παμβοχαϊκός 3-1 (25-23, 23-25, 25-20, 25-23)
Ν. Μουδανιά - Κόροιβος Αμ. 0-3 (24-26, 19-25, 19-25)
Μίλωνας – Μεταμόρφωση 3-0 (25-22, 25-14, 25-18)
ΣΠΑ Καρδίτσας – Οδυσσέας 1-3 (32-34, 25-15, 21-25, 18-25)

9η Αγωνιστική (Σάββατο 15/1/2011)
Οδυσσέας – Μουδανιά 3-0 (25-15, 25-20, 25-23)
Κόροιβος - Φοίνικας 1-3 (23-25, 25-19, 15-25, 23-25)
Παμβοχαϊκός – Γαλαξίας 3-0 (25-15, 25-15, 25-15)
Νίκη Αιγινίου – Μίλωνας 3-1 (25-22, 15-25, 25-22, 25-15)
Παναχαϊκή - Καρδίτσα 2-3 (25-14, 25-17, 15-25, 19-25, 13-15)
Μεταμόρφωση – ΑΕΚ 3-1 (25-12, 19-25, 25-15, 25-21)

10η Αγωνιστική (Σάββατο 22/1/2011)
Νέα Μουδανιά - Παναχαϊκή 1-3 (25-27, 25-17, 25-13, 25-17)
Φοίνικας Σύρου - Οδυσσέας 3-1 (20-25, 25-20, 25-16, 25-20)
Γαλαξίας - Κόροιβος 1-3 (28-30, 25-23, 20-25, 15-25)
Μίλων - Παμβοχαϊκός 1-3 (25-22, 23-25, 13-25, 20-25)
Μεταμόρφωση - Νίκη Αιγινίου 3-0 (25-16, 26-24, 25-17)
ΑΕΚ - ΣΠΑ Καρδίτσας 1-3 (25-19, 19-25, 16-25, 17-25)

11η Αγωνιστική (Σάββατο 29/1/2011)
Καρδίτσα - Νέα Μουδανιά 3-0 (25-18, 25-16, 25-17)
Παναχαϊκή - Φοίνικας Σύρου 3-2 (17-25, 25-18, 26-28, 25-17, 15-12)
Οδυσσέας - Γαλαξίας 0-3 (23-25, 22-25, 21-25)
Κόροιβος - Μίλων 0-3 (16-25, 19-25, 13-25)
Παμβοχαϊκός - Μεταμόρφωση 3-1 (23-25, 25-19, 25-10, 25-15)
Νίκη Αιγινίου - ΑΕΚ 3-2 (25-23, 17-25, 25-17, 19-25, 15-13)

12η αγωνιστική - Σάββατο (5/2)
Οδυσσέας - Μίλωνας 1-3 (21-25, 26-24, 23-25, 20-25)
ΑΕΚ - Νέα Μουδανιά 3-0 (25-19, 26-24, 25-13)
Παμβοχαϊκός - Νίκη Αιγινίου 3-0 (25-17, 25-22, 25-14)
Καρδίτσα - Φοίνικας 1-3 (24-26, 26-24, 23-25, 19-25)
Παναχαϊκή - Γαλαξίας 3-0 (30-28, 25-15, 25-16)
Κόροιβος - Μεταμόρφωση 2-3 (18-25, 25-20, 25-21, 22-25, 08-15)

13η αγωνιστική - Σάββατο (12/2)
Φοίνικας Σύρου – Νέα Μουδανιά 3-0 (25-10, 25-19, 25-19)
Γαλαξίας - ΣΠΑ Καρδίτσας 0-3 (35-37, 20-25, 25-27)
Μίλων – Παναχαϊκή 2-3 (25-18, 20-25, 22-25, 25-15, 11-15)
Μεταμόρφωση - Οδυσσέας Αμαρ. 0-3 (18-25, 18-25, 15-25)
ΜΑΣ Νίκη - Κόροιβος 3-2 (25-17, 23-25, 25-16, 21-25, 15-12)
Παμβοχαικός - ΑΕΚ 3-1 (25-14, 25-14, 23-25, 25-17)

14η αγωνιστική  - Σάββατο 19/02/2011
Ν.Μουδανιά - Γαλαξίας 0-3 (10-25, 15-25, 11-25)
Καρδίτσα - Μίλωνας 3-2 (21-25, 25-17, 25-17, 22-25, 15-05)
Παναχαϊκή - Μεταμόρφωση 3-1 (25-15, 25-18, 20-25, 25-20)
Οδυσσέας - Νίκη Αιγινίου 3-0 (25-12, 25-20, 25-19)
Κόροιβος - Παμβοχαικός 0-3 (13-25, 15-25, 17-25)
ΑΕΚ - Φοίνικας Σ. 1-3 (23-25, 27-29, 25-23, 19-25)

15η αγωνιστική - Σάββατο 26/2/2011
Γαλαξίας - Φοίνικας Σύρου 1-3 (17-25, 17-25, 25-22, 17-25)
Νίκη Αιγινίου - Παναχαϊκή 1-3 (19-25, 27-25, 14-25, 17-25)
Παμβοχαικός - Οδυσσέας 3-2 (25-17, 23-25, 25-18, 22-25, 17-15)
ΑΟΝΣ Μίλων - Νέα Μουδανιά 3-0 (25-17, 25-15, 25-19)
Μεταμόρφωση - ΣΠΑ Καρδίτσας 2-3 (19-25, 25-14, 22-25, 26-24, 11-15)
Κόροιβος - ΑΕΚ 3-0 (25-20, 25-23, 25-21)

16η αγωνιστική - Σάββατο 26/2/2011
N.Μουδανιά - Μεταμόρφωση 1-3 (21-25, 25-22, 21-25, 12-25)
Φοίνικας - Μίλων 3-1 (18-25, 25-17, 26-24, 25-20)
Καρδίτσα - Νίκη 3-1 (25-21, 18-25, 27-25, 25-23)
Παναχαϊκή - Παμβοχαϊκός 2-3 (25-21, 14-25, 25-21, 25-27, 07-15)
Οδυσσέας - Κόροιβος 3-0 (25-11, 25-19, 25-16)
ΑΕΚ- Γαλαξίας 3-2 (37-35, 16-25, 25-21, 26-21, 24-26, 15-06)

17η αγωνιστική - Σάββατο 19/3/2011
Μεταμόρφωση – Φοίνικας Σύρου 0-3 (13-25, 21-25, 21-25)
Παμβοχαϊκός - ΣΠΑ Καρδίτσας 3-0 (25-16, 25-17, 25-20)
Οδυσσέας Αμαρουσίου - ΑΕΚ 2-3 (20-25, 25-19, 25-23, 13-25, 14-16)
Νίκη Αιγινίου - Νέα Μουδανιά 3-0 (25-22, 25-14, 25-16)
Κόροιβος – Παναχαϊκή 0-3 (14-25, 19-25, 18-25)
Μίλων – Γαλαξίας 3-1 (17-25, 25-21, 25-12, 25-14)

18η αγωνιστική - Σάββατο 26/3/2011
ΑΕΚ - Μίλων 3-2 (21-25, 25-21, 22-25, 25-23, 23-21)
Φοίνικας - Νίκη Αιγινίου 3-1 (25-13, 23-25, 25-19, 25-17)
Γαλαξίας - Μεταμόρφωση 3-0 (25-22, 25-17, 25-21)
Καρδίτσα - Κόροιβος 3-0 (25-22, 25-18, 25-21)
Παναχαϊκή - Οδυσσέας 0-3 (23-25, 19-25, 21-25)
Ν.Μουδανιά - Παμβοχαϊκός 0-3 (15-25, 15-25, 14-25)

19η αγωνιστική - Σάββατο 2/4/2011
Οδυσσέας - Καρδίτσα 3-1 (16-25, 25-23, 25-21, 25-19)
Νίκη Αιγινίου - Γαλαξίας 3-0 (25-19, 25-16, 25-23)
Παμβοχαϊκός - Φοίνικας Σύρου 2-3 (25-21, 25-16, 23-25, 16-25, 13-15)
Κόροιβος - Νέα Μουδανιά 3-0 (27-25, 25-23, 25-23)
Παναχαϊκή - ΑΕΚ 3-0 (25-19, 25-13, 25-17)
Μεταμόρφωση - Μίλωνας 3-2 (21-25, 25-23, 21-25, 25-20, 19-17)

20η αγωνιστική - Σάββατο 9/4/2011
Ν.Μουδανιών - Οδυσσέας 0-3 (15-25, 16-25, 20-25)
Φοίνικας - Κόροιβος 3-0 (25-19, 25-16, 25-13)
Γαλαξίας - Παμβοχαϊκός 3-2 (25-20, 16-25, 24-26, 25-23, 16-14)
Καρδίτσα - ΓΕ Παναχαϊκή 3-1 (28-26, 25-21, 18-25, 25-14)
Κυριακή 10/4/2011
Μίλων - Νίκη Αιγινίου 3-0 (25-21, 25-14, 25-22)
ΑΕΚ - Μεταμόρφωση 3-0 (30-28, 25-23, 25-22)

21η αγωνιστική - Σάββατο 16/4/2011
Παμβοχαϊκός - Μίλων 3-0 (25-18, 25-22, 25-18)
Οδυσσέας - Φοίνικας Σύρου 3-1 (26-24, 21-25, 34-32, 25-21)
Παναχαϊκή - Ν.Μουδανιά 3-0 (25-0, 25-0, 25-0)
27/4: Κόροιβος - Γαλαξίας 3-1 (25-18, 20-25, 25-20, 26-24)
27/4: ΣΠΑ Καρδίτσας - ΑΕΚ 3-1 (16-25, 26-24, 25-13, 25-18)
27/4: Νίκη - Μεταμόρφωση 3-0 (25-0, 25-0, 25-0)

22η Αγωνιστική (Σάββατο 30/4/2011)
Νέα Μουδανιά - ΣΠΑ Καρδίτσας 0-3 (16-25, 19-25, 23-25)
Φοίνικας Σύρου - Παναχαϊκή 3-0 (25-18, 25-23, 25-20)
Γαλαξίας - Οδυσσέας 3-0 (25-22, 25-19, 28-26)
Μίλων - Κόβοιβος 3-0 (25-11, 25-10, 25-14)
Μεταμόρφωση - Παμβοχαϊκός 3-2 (24-26, 25-20, 25-20, 19-25, 15-8)
ΑΕΚ - Νίκη Αιγινίου 2-3 (17-25, 19-25, 25-19, 25-21, 13-15)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ - ΤΕΛΙΚΗ
(σε 22 αγώνες)

1.Φοίνικας Σ. 60 (63-17) - Άνοδος στην Α1
2.Παμβοχαϊκός 55 (61-23) - Άνοδος στην Α1
3.Οδυσσέας 41 (49-34)
4.ΣΠΑ Καρδίτσας 39 (48-37)
5.Παναχαϊκή 39 (48-36)
6.Μίλων 39 (47-37)
7.Μεταμόρφωση 31 (38-42)
8.Νίκη Αιγινίου 27 (37-47)
9.Κόροιβος 23 (30-50)
10.Γαλαξίας 23 (33-48) - Υποβιβασμός στην Β΄Εθνική
11.ΑΕΚ 19 (34-54) - Υποβιβασμός στην Β΄Εθνική
12.Ν.Μουδανιά -3 (3-63) - Υποβιβασμός στην Β΄Εθνική
 
 
 
ΧΡΥΣΗ ΒΙΒΛΟΣ
1989: Ιωνικός Νέας Φιλαδέλφειας
1990: ΑΓΣ Ιωαννίνων
1991: Ελληνικά Ναυπηγεία
1992: Πανελλήνιος
1993: Ιωνικός Νέας Φιλαδέλφειας
1994: ΑΕΚ
1995: Μίλων
1996: Φιλία Ηλιούπολης
1997: ΑΕ Κομοτηνής
1998: Ιωνικός Νίκαιας
1999: Πανελλήνιος
2000: Αρης Νίκαιας
2001: ΟΠΕ Ρεθύμνου
2002: ΕΑ Πατρών
2003: ΑΕΚ
2004: Πανελλήνιος
2005: ΓΣ Λαμίας
2006: ΑΕΚ
2007: ΑΟ Κηφισιάς
2008: Απόλλων Καλαμαριάς
2009: ΑΕΚ
2010: Επίκουρος Πολίχνης
2011: Φοίνικας Σύρου
2012: Νίκη Αιγινίου
 
 

Find us on Facebook

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ