1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
09-10-2020 13:43

Τα ρόστερ του Α' ομίλου της Volley League Γυναικών

Τα ρόστερ του Α' ομίλου της Volley League Γυναικών.
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Α.Ο. 2020-2021
ΦΑΝΕΛΑ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΘΕΣΗ ΗΜ. ΓΕΝΝΗΣΗΣ ΥΨΟΣ ΟΜΑΔΑ 2019-20
1 Ρομάνα Χουντέκοβα (Σλοβακία) Ακραία 21/9/1993 1.78 Άστορ (Ιταλία)
2 Ελένη Βαλληνδρά Ακραία 13/6/2000 1.75 Α.Μ.Σ. Φιλωτιού
3 Σοφία Κοσμά Ακραία 15/11/1993 1.80 Παναθηναϊκός Α.Ο.
4 Πολίνα Νεΐκοβα (Βουλγαρία) Πασαδόρος 7/10/1998 1.82 ΤΣΚΑ Σόφιας (Βουλγαρία)
5 Ιωάννα Κασδοβασίλη Κεντρική 13/5/1997 1.81 Α.Γ.Σ. Άρτεμις
6 Εβίτα Λεωνίδου Λίμπερο 24/10/2000 1.76 Παναθηναϊκός Α.Ο.
7 Κωνσταντίνα Πασσιά Πασαδόρος 30/10/1993 1.76 Γ.Σ. Ηλιούπολης
10 Ελένη Τζαφέρη Λίμπερο 17/6/2002 1.68 Παναθηναϊκός Α.Ο.
11 Μαρία Τσιτσιγιάννη Διαγώνια 20/11/2000 1.87 Α.Ο. Μαρκοπούλου
12 Ευαγγελία Χαντάβα Ακραία 26/10/1990 1.86 Π.Α.Ο.Κ.
13 Διονυσία Γιαννάρα Κεντρική 11/6/2002 1.78 Παναθηναϊκός Α.Ο.
14 Ναταλία Μεταξά  Κεντρική 8/6/1993 1.82 Α.Ο.Φ. Πορφύρας
15 Ρέιτσελ Σάντσεζ Πέρεζ (Κούβα) Διαγώνια 9/1/1989 1.91 Ιλμπανκ (Τουρκία)
Προπονητής: Γιώργος Δερμάτης
Βοηθοί προπονητές: Άγκι Μπάμπουλι, Μαρίνος Κοσμάς
Στατιστικολόγος: Γιάννης Πριόβολος
Τιμ μάνατζερ: Χρήστος Κυριζάκης
Έφορος: Χρήστος Κυριζάκης
Φυσιοθεραπευτής: Βασίλης Αγγέλου

 

 

Α.Σ. ΑΡΗΣ 2020-2021
ΦΑΝΕΛΑ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΘΕΣΗ ΗΜ. ΓΕΝΝΗΣΗΣ ΥΨΟΣ ΟΜΑΔΑ 2019-20
2 Σουλτάνα Κιουτσιούκη Κεντρική 24/9/1996 1.87 Α.Σ. Άρης
4 Λαμπριάννα Πήττα Κεντρική 30/1/1998 1.81 Α.Σ. Άρης
5 Σάνια Τζούριτς (Βοσνία) Κεντρική 4/2/1991 1.84 Α.Ο. Λαμίας 2013
6 Άννα Γιορανίδη Ακραία 10/2/2003 1.80 Α.Π.Σ. Αίας
7 Μάντι Κλάιν (Η.Π.Α.) Ακραία 15/7/1997 1.86 Englelholm (Σουηδία)
8 Άννα Μυλωνά Ακραία 20/5/1998 1.81 Α.Σ. Άρης
9 Κωνσταντίνα Δρακουλίδου Πασαδόρος  27/11/1996 1.80 Α.Σ.Π. Θέτις
10 Όλγα Πετρινόλη Λίμπερο 16/9/2002 1.65 Α.Σ. Άρης
14 Μάρθα Ανθούλη Διαγώνια 13/8/2004 2.02 Α.Σ. Άρης
15 Ευαγγελία Τάνη Πασαδόρος 22/7/2004 1.81 Α.Σ. Άρης
17 Κάταλιν Έβανς (Η.Π.Α.) Ακραία 10/2/1998 1.87 West Virginia University (Η.Π.Α.)
19 Φαμπιόλα Τερζίου Λίμπερο 5/11/2001 1.74 Ηρακλής Πετ. 2015
Προπονητής: Θανάσης Δράμπας
Βοηθός προπονητή: Δήμητρα Κιουτσιούκη
Φυσιοθεραπευτής: Κωνσταντίνος Πέπελας
Τιμ μάνατζερ: Γιάννης Γιαννάκης
Υπ. Επικοινωνίας Χρήστος Τσιτσόπουλος

 

Α.Ο. ΘΗΡΑΣ 2020-2021
ΦΑΝΕΛΑ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΘΕΣΗ ΥΨΟΣ ΗΜ. ΓΕΝΝΗΣΗΣ ΟΜΑΔΑ 2019-20
1 Αναστασία Παναγιωτίδου Ακραία 1.83 9/1/1999 Α.Ο. Θήρας
2 Μαριαλένα Αρτακιανού Λίμπερο 1.70 21/5/1994 Α.Ο. Θήρας
3 Αναστασία Λάππα Κεντρική 1.82 11/12/1998 Α.Π.Σ. Ναύαρχου Βότση
4 Ραϊμαριέλι Σάντος (Πουέρτο Ρίκο) Πασαδόρος 1.83 13/4/1992 Βενέλ (Γαλλία)
5 Γεωργία Τζαγκαράκη Λίμπερο 1.67 9/10/1997 Πανναξιακός Α.Ο.Ν.
7 Μαριάννα Τσιούχα Ακραία 1.83 11/6/2003 Παναθηναϊκός Α.Ο.
8 Κέντρα Ντάλκε (Η.Π.Α.) Ακραία 1.84 29/12/1996 Marsala Volley
10 Κωνσταντίνα Βλαχάκη Ακραία-Διαγώνια 1.80 8/5/1995 Α.Σ.Π. Θέτις
11 Φερνάντα Μέλο (Βραζιλία) Διαγώνια 1.80 11/11/1987 Παφιακός
12 Άννα Τσουκαλά Πασαδόρος 1.76 21/5/1998 Α.Ο. Καβάλας
14 Ειρήνη Χατζηευστρατιάδου Κεντρική 1.85 2/9/1995 Α.Ο. Θήρας
16 Μαρία Γενιτσαρίδη Ακραία 1.85 3/6/1994 Α.Ο. Θήρας
17 Τζένη Μπάγια Πασαδόρος 1.73 25/2/2004 Α.Ο. Θήρας
18 Μελίνα Εμμανουηλίδου Κεντρική 1.85 18/9/1994 Α.Ο. Θήρας
Προπονητής: Κώστας Παπαδόπουλος
Βοηθός προπονητή: Ματέο Φρέσκι (Ιταλία)
Γυμνάστρια: Φλάβια Γκουιντότι (Ιταλία)
Φυσιοθεραπεύτρια: Μαρία Γάκη
Τιμ μάνατζερ: Σπύρος Κελμάερ
Υπεύθυνη επικοινωνίας: Σπυριδούλα Σιγάλα

 

Α.Ο. ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ REVOIL 2020-2021
ΦΑΝΕΛΑ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΘΕΣΗ ΗΜ. ΓΕΝΝΗΣΗΣ ΥΨΟΣ ΟΜΑΔΑ 2019-20
1 Βιργινία Δικαιούλια Κεντρική 8/5/1995 1.83 Α.Ο. Μαρκοπούλου Revoil
2 Χριστίννα Κόττα Λίμπερο 19/5/2000 1.66 Α.Ο. Μαρκοπούλου Revoil
3 Κένεντι Μπράιαν (Η.Π.Α.) Ακραία 29/5/1994 1.85 Πανναξιακός Α.Ο.Ν.
4 Λέξι Πολάρ (Καναδάς) Διαγώνια 5/8/1998 1.84 Windsor University (Η.Π.Α.)
5 Ασημίνα Νικολογιάννη Ακραία 4/6/1999 1.87 Α.Ο. Μαρκοπούλου Revoil
6 Μαριάννα Ανυφαντή Πασαδόρος 26/3/2004 1.81 Α.Ο. Μαρκοπούλου Revoil
7 Κατερίνα Αλλαγιάννη Κεντρική 15/6/2004 1.84 Α.Ο. Μαρκοπούλου Revoil
8 Έρρικα Γράβαρη Κεντρική 4/11/2006 1.84 Α.Ο. Μαρκοπούλου Revoil
9 Αναστασία Δήμου Λίμπερο 22/8/2004 1.73 Α.Ο. Μαρκοπούλου Revoil
11 Φρανσίς Αρναούτου (Η.Π.Α.) Πασαδόρος 28/1/1998 1.78 Yale University (Η.Π.Α.)
12 Βάλια Ευαγγελίου Ακραία 9/12/2005 1.81 Α.Ο. Μαρκοπούλου Revoil
13 Ραφαέλα Λεπενιώτη Ακραία 17/8/2002 1.80 Α.Ο. Μαρκοπούλου Revoil
14 Ιωάννα Σπανάκη Διαγώνια 7/5/2004 1.82 Α.Ο. Μαρκοπούλου Revoil
15 Παναγιώτα Καραγιάννη Ακραία 7/4/2005 1.75 Α.Ο. Μαρκοπούλου Revoil
16 Ιωάννα Γεωργατζή Ακραία 16/2/2001 1.76 Α.Ο. Μαρκοπούλου Revoil
17 Ιωάννα Γκουντιμένκο Κεντρική 3/1/1996 1.89 Α.Σ.Π. Θέτις
Προπονητής: Τζιανγκρόσι Πασκουαλίνο (Ιταλία)
Α' βοηθός προπονητή: Έλενα Κανελλοπούλου
Β' βοηθός προπονητή: Δημήτρης Μουστάκας
Γυμναστής: Παναγιώτης Ρωξάνας
Φυσιοθεραπευτής: Σωκράτης Ηλιάδης
Φυσιοθεραπευτής: Μαρία Ισακόγλου
Ιατρός: Δημήτρης Ηλιάδης
Τιμ μάνατζερ: Πάρης Ευαγγελίου

 

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ Α.Ο. 2020-2021
ΦΑΝΕΛΑ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΘΕΣΗ ΗΜ. ΓΕΝΝΗΣΗΣ ΥΨΟΣ ΟΜΑΔΑ 2019-20
1 Αριστέα Τζαλίδη Ακραία 19/7/2003 1.82 Ηλυσιακός Α.Ο.
2 Νίκη Απλαδά Κεντρική 8/12/2002 1.84 Α.Σ.Π. Θέτις
5 Ελένη Παγωμένου Ακραία 18/07/2002 1.80 Παναχαική Πατρών
6 Μαρία Σάντε Κεντρική 8/10/1997 1.80 Ηλυσιακός Α.Ο.
7 Στεφανία Μπέμπη Διαγώνια 30/9/1990 1.83 Ηλυσιακός Α.Ο.
8 Ευαγγελία Κουμπούρα Ακραία-Διαγώνια 27/08/2002 1.85 Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός
9 Ελισσάβετ Παπαδέδε Ακραία 23/9/1995 1.76 Ηλυσιακός Α.Ο.
10 Βασιλική Χατζηκωνσταντά Ακραία 15/6/1998 1.72 Ηλυσιακός Α.Ο.
11 Ευαγγελία Μασούρα Πασαδόρος 15/3/1998 1.75 Α.Ε.Κ.
12 Ειρήνη Αθανασοπούλου Ακραία 19/7/1997 1.74 Α.Ο.Ν. Αργυρούπολης
13 Στέλλα Τσιάκουλα Κεντρική 13/3/1998 1.85 Α.Ο. Λαμίας 2013
14 Ελευθερία Μανιατογιάννη Λίμπερο 9/12/1995 1.60 Ηλυσιακός Α.Ο.
15 Δήμητρα Παυλέα Λίμπερο 25/4/1998 1.67 Ηλυσιακός Α.Ο.
16 Κωνσταντίνα Νάτση Πασαδόρος 2/7/2004 1.70 Ηλυσιακός Α.Ο.
18 Κατερίνα Μερκουριάδη Κεντρική 23/04/2001 1.80 Ζ.Α.Ο.Ν
Προπονητής: Νίκος Μπουτσουρής
Βοηθός προπονητή: Γιώργος Μιχαλόπουλος
Έφορος: Ελένη Θωμοπούλου
Στατιστικολόγος: Γιώργος Δαρεμάς
Γυμναστής: Νίκος Αλεξίου

 

 

Α.Ο. ΛΑΜΙΑΣ 2013 2020-2021
ΦΑΝΕΛΑ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΘΕΣΗ ΗΜ. ΓΕΝΝΗΣΗΣ ΥΨΟΣ ΟΜΑΔΑ 2019-20
1 Σταυρούλα Κούση Κεντρική 22/4/1994 1.82 Α.Ο. Θήρας
4 Τιέρα Λι Τζέιμεσον (Η.Π.Α.) Πασαδόρος 19/6/1998 1.79 George Washington University
5 Έντιθ-Άννα Τσαγκάρη Ακραία 19/5/2005 1.76 Α.Ο. Λαμίας 2013
6  Μιριάνα Κομλένοβιτς (Σερβία) Ακραία 9/2/1986 1.84 Γ.Σ. Πανιώνιος
7 Ξένια Κακουράτου Λίμπερο 16/6/1993 1.59 Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
8 Ελευθερία Παπαδοπούλου Κεντρική 15/1/2001 1.84 Α.Ο. Λαμίας 2013
9 Δέσποινα Παπαμίχου Κεντρική 27/6/2003 1.79 Α.Ο. Λαμίας 2013
11 Αποστολία Νούσια Ακραία 13/3/1991 1.78 Α.Ο. Λαμίας 2013
12 Αθανασία Τσιούμα Διαγώνια 28/8/2003 1.81 Α.Ο. Λαμίας 2013
13 Έίντζελ Γκάσκιν (Η.Π.Α.) Διαγώνια 1/12/1996 1.85 Hawaii University
14 Αλεξία Καλανταρίδου Ακραία 19/1/1995 1.86 Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
17 Ειρήνη Τσομπανίδου Κεντρική 15/7/1993 1.85 Α.Σ. Άρης
18 Κλειώ Βενέτη Πασαδόρος 21/4/1994 1.70 Α.Ο. Θήρας
19 Αθανασία Βλάχου Λίμπερο 6/2/1989 1.74 Α.Ο. Λαμίας 2013
Προπονητής: Ηλίας Αγγέλης
Βοηθός προπονητής: Κωνσταντίνος Αγγουράς
Στατιστικολόγος:
Γυμναστής: Δημήτρης Ρίζος
Φυσιοθεραπευτής: Νίκος Πατατούκος
Τιμ μάνατζερ: Απόστολος Δουμανάς
Έφορος: Αλέξανδρος Χατζηπαυλίδης

 

Α.Ο.Ν. ΑΜΑΖΟΝΕΣ 2020-2021
ΦΑΝΕΛΑ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΘΕΣΗ ΗΜ. ΓΕΝΝΗΣΗΣ  ΥΨΟΣ ΟΜΑΔΑ 2019-20
1 Βάσια Αρβανιτοπούλου Κεντρική 31/07/1999 1.88 Ζ.Α.Ο.Ν.
3 Ιφιγένεια Σαμπάτη Λίμπερο 8/1/1998 1.70 Α.Ο.Φ. Πορφύρας
4 Ιωάννα Καραντάνη Λίμπερο 3/4/2000 1.73 Σ.Φ.Α.Μ. Φοίβος
5 Άντεια Τσιγαρίδα Πασαδόρος 11/7/1998 1.71 Α.Ε. Αμπελόκηποι
7 Αθηνά Χρυσομάλλη Πασαδόρος 8/9/1990 1.74 Α.Ο.Ν.Ν.Ν.Ε. Αμαζόνες
8 Δέσποινα Σιδεράτου Διαγώνια 12/10/1995 1.82 Α.Ο.Ν.Ν.Ν.Ε. Αμαζόνες
10 Χρυσάνθη Χριστοδούλου Ακραία 8/10/1990 1.80 Α.Ο.Ν.Ν.Ν.Ε. Αμαζόνες
11 Ναταλία Κωτσιάκη Κεντρική 8/4/1996 1.80 Α.Ο.Ν.Ν.Ν.Ε. Αμαζόνες
12 Κατερίνα Μαστοράκη Κεντρική 15/10/1989 1.82 Α.Ο.Ν.Ν.Ν.Ε. Αμαζόνες
14 Άσλεϊ Όουενς (Η.Π.Α.) Κεντρική 9/8/1996 1.90 Όφενμπουργκ (Γερμανία)
15 Αλεξάντρα Βαΐντοβα (Σλοβακία) Ακραία-Διαγώνια 15/12/1989 1.82 Μπρκο (Βοσνία)
16 Σοφία Γκρέκα Ακραία-Διαγώνια 25/06/1997 1.80 Φ.Ο. Βριλησίων
18 Δάφνη Βαρουδάκη Ακραία 26/01/1994 1.82 Α.Ο.Ν.Ν.Ν.Ε. Αμαζόνες
Προπονητής: Στέλιος Ατσιδαύτης
Βοηθός προπονητή: Γιάννης Μπαρούτας
Έφορος: Γιώργος Πεφάνης
Στατιστικολόγος: Δημήτρης Γιαμαλής
Γυμναστής: Γιάννης Μπαρούτας
Φυσιοθεραπευτής: Ηλιάνα Λέκκου

 

 

Αφήστε το σχόλιό σας

Βεβαιωθείτε ότι έχετε συμπληρώσει τα απαραίτητα πεδία (*). Σχόλια με κώδικα HTML, greeklish, κεφαλαία και υβριστικά σχόλια θα διαγράφονται.

Find us on Facebook

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ