1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
20-07-2018 12:23

Volley League 2018-19: Αποτελέσματα - Βαθμολογία

Κατεβάστε το αρχείο:
Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία στο πρωτάθλημα Volley League γυναικών 2018-19:

 

VOLLEYLEAGUE ΓΥΝΑΙΚΩΝ
Play off - Ημιτελικά (στις 2 νίκες)
Πρώτο παιχνίδι - 10 Απριλίου 2019
Ολυμπιακός ΣΦΠ - ΑΣΠ Θέτις 3-2 (22-25, 25-15, 18-25, 25-23, 15-11)
ΑΟ Θήρας - Πανναξιακός ΑΟΝ 2-3 (17-25, 25-20, 14-25, 25-23, 14-16)
Δεύτερο παιχνίδι - 13 Απριλίου 2019
ΑΣΠ Θέτις - Ολυμπιακός ΣΦΠ 0-3 (13-25, 20-25, 18-25)
Πανναξιακός ΑΟΝ - ΑΟ Θήρας 3-2 (17-25, 25-20, 19-25, 27-25, 15-13)
Play off - Τελικός (στις 3 νίκες)
Πρώτο παιχνίδι - 20 Απριλίου 2019
Ολυμπιακός ΣΦΠ - Πανναξιακός ΑΟΝ 3-0 (25-14, 25-21, 25-17)
Δεύτερο παιχνίδι - 24 Απριλίου 2019
Πανναξιακός ΑΟΝ - Ολυμπιακός ΣΦΠ 0-3 (21-25, 21-25, 18-25)
Τρίτο παιχνίδι - 1 Μαΐου 2019
Ολυμπιακός ΣΦΠ - Πανναξιακός ΑΟΝ 3-0 (25-23, 25-15, 25-14)

 

*ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΣΤΟ ΒΟΛΕΪ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΓΙΑ ΤΗ ΣΕΖΟΝ 2018-19 Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π.

 

VOLLEYLEAGUE ΓΥΝΑΙΚΩΝ
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Θ.ΟΜΑΔΑΒ.ΝΗΣΕΤ
1. Ολυμπιακός ΣΦΠ 22 61 21 1 65-10
2. ΑΟ Θήρας 22 56 19 3 59-16
3. ΑΟΝ Πανναξιακός 22 51 17 5 55-20
4. ΑΣΠ Θέτις 22 45 16 6 50-30
5. ΑΣ Άρης 22 39 13 9 49-38
6. ΑΟΦ Πορφύρας 22 29 9 13 38-46
7. ΑΟ Μαρκοπούλου Revoil 22 26 8 14 35-49
8. ΑΠΣ Αίας Ευόσμου 22 23 8 14 33-50
9. ΑΟ Ηλυσιακός 22 21 6 16 28-52
10. ΓΣ Ηλιούπολης 22 18 5 17 25-55
11. ΑΣ Μακεδόνες 22 18 7 15 25-53
12. ΑΣΠ Κόρινθος 22 9 3 19 17-60

* ΑΣ Μακεδόνες και ΑΣΠ Κόρινθος υποβιβάστηκαν στην Pre League 2019-20.


VOLLEYLEAGUE ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2018-19
1η αγωνιστική - (27-28 Οκτωβρίου 2018)
MVP: Μαντλέιν Μοντάνιο (ΑΣ Άρης)
AON Πανναξιακός - ΑΣΠ Κόρινθος 3-0 (25-07, 25-12, 25-18)
ΑΟ Ηλυσιακός - ΑΣΠ Θέτις 0-3 (24-26, 15-25, 17-25)
ΑΟ Μαρκοπούλου - ΑΟΦ Πορφύρας 3-2 (20-25, 23-25, 28-26, 26-24, 15-12)
ΓΣ Ηλιούπολης - ΑΠΣ Αίας 2-3 (24-26, 25-21, 25-17, 21-25, 14-16)
Ολυμπιακός ΣΦΠ - ΑΣ Άρης 2-3 (11-25, 25-14, 21-25, 25-18, 13-15)
ΑΣ Μακεδόνες - ΑΟ Θήρας 0-3 (16-25, 23-25, 22-25)
2η αγωνιστική (3-4 Νοεμβρίου)
MVP: Μελίνα Εμμανουηλίδου (ΑΟ Θήρας)
Μακεδόνες Αξιού - Πανναξιακός 0-3 (19-25, 17-25, 19-25)
Κόρινθος - Ηλυσιακός 1-3 (25-21, 22-25, 11-25, 21-25)
Θέτιδα Βούλας - Μαρκόπουλο 3-0 (25-23, 25-18, 27-25)
Πορφύρας - ΓΣ Ηλιούπολης 1-3 (20-25, 22-25, 26-24, 22-25)
Αίας Ευόσμου - Ολυμπιακός 1-3 (18-25, 11-25, 25-20, 18-25)
ΑΟ Θήρας - Άρης 3-0 (25-18, 25-19, 25-15)
3η αγωνιστική (10-11 Νοεμβρίου)
MVP: Όλγα Βεργίδου (Πανναξιακός ΑΟΝ)
Ηλυσιακός - Μακεδόνες Αξιού 3-1 (25-22, 26-24, 23-25, 25-15)
Μαρκόπουλο - Κόρινθος 3-1 (25-15, 25-15, 20-25, 25-21)
ΓΣ Ηλιούπολης - Θέτιδα Βούλας 2-3 (25-17, 23-25, 25-20, 17-25, 12-15)
Ολυμπιακός - Πορφύρας 3-0 (25-23, 25-19, 25-21)
Άρης - Αίας Ευόσμου 3-2 (25-23, 11-25, 25-22, 16-25, 15-07)
Πανναξιακός - ΑΟ Θήρας 3-0 (25-23, 25-13, 25-14)
4η αγωνιστική (17-18 Νοεμβρίου)
MVP: Σέλει Ράε Άντερσον (ΑΟΦ Πορφύρας)
Μακεδόνες Αξιού - Μαρκόπουλο 3-2 (11-25, 27-25, 15-25, 25-23, 15-13)
Πανναξιακός - Ηλυσιακός 3-0 (25-18, 25-16, 25-15)
Κόρινθος - ΓΣ Ηλιούπολης 0-3 (22-25, 09-25, 18-25)
Θέτιδα Βούλας - Ολυμπιακός 2-3 (21-25, 23-25, 25-22, 26-24, 07-15)
Πορφύρας - Άρης 3-2 (15-25, 25-18, 25-18, 14-25, 15-13)
ΑΟ Θήρας - Αίας Ευόσμου 3-0 (25-13, 25-13, 25-13)
5η αγωνιστική (21 Νοεμβρίου)
MVP: Φραντσίλ Στεντίλ (Πανναξιακός ΑΟΝ)
ΓΣ Ηλιούπολης - Μακεδόνες Αξιού 3-0 (25-21, 25-09, 25-22)
Μαρκόπουλο - Πανναξιακός 1-3 (17-25, 25-23, 15-25, 11-25)
Ολυμπιακός - Κόρινθος 3-0 (25-07, 25-21, 25-10)
Άρης - Θέτιδα Βούλας 3-0 (25-12, 25-22, 26-24)
Αίας Ευόσμου - Πορφύρας 3-2 (25-20, 25-17, 17-25, 14-25, 15-11)
Ηλυσιακός - ΑΟ Θήρας 0-3 (20-25, 19-25, 16-25)
6η αγωνιστική (24-25 Νοεμβρίου)
MVP: Εβίτα Ξηντάρα (ΑΣΠ Θέτις)
Μακεδόνες Αξιού - Ολυμπιακός 0-3 (12-25, 03-25, 13-25)
Πανναξιακός - ΓΣ Ηλιούπολης 3-0 (25-18, 25-19, 25-17)
Ηλυσιακός - Μαρκόπουλο 1-3 (20-25, 22-25, 25-21, 21-25)
Κόρινθος - Άρης 2-3 (27-25, 21-25, 25-22, 13-25, 14-16)
Θέτιδα Βούλας - Αίας Ευόσμου 3-2 (25-17, 23-25, 25-20, 20-25, 16-14)
ΑΟ Θήρας - Πορφύρας 3-0 (25-12, 25-19, 25-16)
7η αγωνιστική (1-2 Δεκεμβρίου)
MVP: Μόνικα Πότοκαρ (ΓΣ Ηλιούπολης)
Άρης - Μακεδόνες Αξιού 3-0 (25-13, 26-24, 25-16)
Ολυμπιακός - Πανναξιακός 3-0 (25-11, 25-17, 26-24)
ΓΣ Ηλιούπολης - Ηλυσιακός 3-2 (17-25, 25-14, 21-25, 28-26, 15-12)
Αίας Ευόσμου - Κόρινθος 3-0 (25-15, 25-17, 25-16)
Πορφύρας - Θέτιδα Βούλας 0-3 (13-25, 23-25, 20-25)
Μαρκόπουλο - ΑΟ Θήρας 0-3 (21-25, 22-25, 17-25)
8η αγωνιστική (8-9 Δεκεμβρίου)
MVP: Φερονίκη Ζιώγα (ΑΣΠ Κόρινθος)
Μακεδόνες Αξιού - Αίας Ευόσμου 0-3 (12-25, 19-25, 21-25)
Πανναξιακός - Άρης 3-2 (25-19, 19-25, 25-27, 25-19, 15-05)
Ηλυσιακός - Ολυμπιακός 0-3 (24-26, 21-25, 12-25)
Μαρκόπουλο - ΓΣ Ηλιούπολης 1-3 (19-25, 24-26, 25-17, 17-25)
Κόρινθος - Πορφύρας 3-1 (25-18, 23-25, 25-20, 25-20)
ΑΟ Θήρας - Θέτιδα Βούλας 3-0 (25-08, 25-20, 25-23)
9η αγωνιστική (12 Δεκεμβρίου)
MVP: Ειρήνη Κοκκινάκη (Ολυμπιακός ΣΦΠ)
Πορφύρας - Μακεδόνες Αξιού 3-1 (25-14, 25-18, 23-25, 25-22)
Αίας Ευόσμου - Πανναξιακός 0-3 (20-25, 21-25, 21-25)
Άρης - Ηλυσιακός 3-0 (25-22, 25-20, 25-20)
Ολυμπιακός - Μαρκόπουλο 3-0 (25-17, 25-13, 25-20)
Θέτιδα Βούλας - Κόρινθος 3-1 (27-29, 25-16, 26-24, 25-19)
ΓΣ Ηλιούπολης - ΑΟ Θήρας 2-3 (16-25, 25-12, 14-25, 25-17, 11-15)
10η αγωνιστική (15-16 Δεκεμβρίου)
MVP: Σοφία Γκρέκα (Ηλυσιακός ΑΟ)
Μακεδόνες Αξιού - Θέτιδα Βούλας 0-3 (21-25, 14-25, 10-25)
Πανναξιακός - Πορφύρας 3-0 (25-20, 25-16, 25-19)
Ηλυσιακός - Αίας Ευόσμου 3-1 (21-25, 25-21, 25-12, 25-23)
Μαρκόπουλο - Άρης 0-3 (17-25, 23-25, 13-25)
ΓΣ Ηλιούπολης - Ολυμπιακός 0-3 (20-25, 20-25, 17-25)
ΑΟ Θήρας - Κόρινθος 3-0 (25-19, 25-16, 25-18)
11η αγωνιστική (12-13 Ιανουαρίου)
MVP: Σάσκια Χίπε (Ολυμπιακός ΣΦΠ)
Κόρινθος - Μακεδόνες Αξιού 1-3 (25-21, 27-29, 17-25, 27-29)
Θέτιδα Βούλας - Πανναξιακός 0-3 (22-25, 24-26, 22-25)
Πορφύρας - Ηλυσιακός 3-0 (25-17, 25-13, 25-18)
Αίας Ευόσμου - Μαρκόπουλο 3-2 (18-25, 21-25, 25-21, 25-09, 15-09)
Άρης - ΓΣ Ηλιούπολης 3-0 (25-11, 25-13, 25-14)
Ολυμπιακός - ΑΟ Θήρας 3-0 (25-10, 25-17, 25-14)
12η αγωνιστική (19-20 Ιανουαρίου)
MVP: Ρίγκαν Ελίζαμπεθ Χουντ Σκοτ (Ολυμπιακός ΣΦΠ)
Κόρινθος - Πανναξιακός 3-2 (20-25, 19-25, 25-20, 25-21, 15-13)
Θέτιδα Βούλας - Ηλυσιακός 3-2 (22-25, 21-25, 25-14, 25-21, 15-10)
Πορφύρας - Μαρκόπουλο 3-1 (25-22, 26-24, 23-25, 25-12)
Αίας Ευόσμου - ΓΣ Ηλιούπολης 3-0 (25-11, 25-20, 25-21)
Άρης - Ολυμπιακός 2-3 (14-25, 25-22, 28-26, 09-25, 12-15)
ΑΟ Θήρας - Μακεδόνες Αξιού 3-0 (25-13, 25-16, 25-07)
13η αγωνιστική (26-27 Ιανουαρίου)
MVP: Αναστασία Γεωργιάδου (ΑΣΠ Θέτις)
Πανναξιακός - Μακεδόνες Αξιού 3-0 (25-15, 25-14, 25-13)
Ηλυσιακός - Κόρινθος 3-0 (25-20, 25-19, 25-20)
Μαρκόπουλο - Θέτιδα Βούλας 2-3 (26-24, 26-24, 16-25, 20-25, 08-15)
ΓΣ Ηλιούπολης - Πορφύρας 0-3 (15-25, 12-25, 12-25)
Ολυμπιακός - Αίας Ευόσμου 3-0 (25-14, 25-10, 25-13)
Άρης - ΑΟ Θήρας 0-3 (23-25, 12-25, 12-25)
14η αγωνιστική (2-3 Φεβρουαρίου)
MVP: Έλενα Τσβίγιοβιτς (ΑΣ Μακεδόνες)
Μακεδόνες Αξιού - Ηλυσιακός 3-2 (22-25, 25-19, 14-25, 26-24, 15-11)
Κόρινθος - Μαρκόπουλο 0-3 (20-25, 20-25, 16-25)
Θέτιδα Βούλας - ΓΣ Ηλιούπολης 3-0 (25-23, 25-18, 25-11)
Πορφύρας - Ολυμπιακός 0-3 (13-25, 12-25, 16-25)
Αίας Ευόσμου - Άρης 3-1 (21-25, 25-22, 25-22 25-18)
ΑΟ Θήρας - Πανναξιακός 3-1 (24-26, 25-22, 25-21, 25-21)
15η αγωνιστική (9-10 Φεβρουαρίου)
MVP: Έμιλυ Κωνσταντέλλου (ΑΟΦ Πορφύρας)
Μαρκόπουλο - Μακεδόνες Αξιού 3-1 (25-20, 23-25, 25-19, 25-23)
Ηλυσιακός - Πανναξιακός 1-3 (19-25, 20-25, 25-22, 13-25)
ΓΣ Ηλιούπολης - Κόρινθος 0-3 (12-25, 22-25, 24-26)
Ολυμπιακός - Θέτιδα Βούλας 3-0 (25-14, 25-14, 25-14)
Άρης - Πορφύρας 2-3 (25-18, 22-25, 27-25, 25-27, 11-15)
Αίας Ευόσμου - ΑΟ Θήρας 1-3 (23-25, 25-27, 25-18, 15-25)
16η αγωνιστική (16-17 Φεβρουαρίου)
MVP: Μανωλίνα Κωνσταντίνου (ΑΣΠ Θέτις)
Μακεδόνες Αξιού - ΓΣ Ηλιούπολης 3-1 (24-26, 27-25, 25-15, 25-23)
Πανναξιακός - Μαρκόπουλο 3-0 (25-08, 25-18, 25-13)
Κόρινθος - Ολυμπιακός 0-3 (16-25, 15-25, 12-25)
Θέτιδα Βούλας - Άρης 3-1 (25-20, 28-26, 21-25, 25-20)
Πορφύρας - Αίας Ευόσμου 3-0 (25-23, 25-22, 25-21)
ΑΟ Θήρας - Ηλυσιακός 3-0 (25-20, 25-10, 25-15)
17η αγωνιστική (23-24 Φεβρουαρίου)
MVP: Άλκηστη Καραφουλίδου (ΑΟ Θήρας)
Ολυμπιακός - Μακεδόνες Αξιού 3-0 (25-16, 25-09, 25-16)
ΓΣ Ηλιούπολης - Πανναξιακός 0-3 (10-25, 12-25, 16-25)
Μαρκόπουλο - Ηλυσιακός 3-1 (25-20, 20-25, 25-22, 25-20)
Άρης - Κόρινθος 3-0 (25-17, 25-23, 25-19)
Αίας Ευόσμου - Θέτιδα Βούλας 1-3 (06-25, 25-17, 09-25, 20-25)
Πορφύρας - ΑΟ Θήρας 2-3 (25-20, 11-25, 14-25, 25-23, 05-15)
18η αγωνιστική (2-3 Μαρτίου)
MVP: Στέλλα Χριστοδούλου (Ολυμπιακός ΣΦΠ)
Μακεδόνες Αξιού - Άρης 1-3 (24-26, 19-25, 25-21, 14-25)
Πανναξιακός - Ολυμπιακός 0-3 (19-25, 20-25, 19-25)
Ηλυσιακός - ΓΣ Ηλιούπολης 3-0 (25-17, 25-12, 25-16)
Κόρινθος - Αίας Ευόσμου 1-3 (25-18, 25-27, 14-25, 20-25)
Θέτιδα Βούλας - Πορφύρας 3-0 (25-13, 25-13, 26-24)
ΑΟ Θήρας - Μαρκόπουλο 3-1 (25-18, 25-15, 20-25, 25-12)
19η αγωνιστική (9-10 Μαρτίου)
MVP: Αλεξάντρα Ριντ (Πανναξιακός ΑΟΝ)
Αίας Ευόσμου - Μακεδόνες Αξιού 0-3 (16-25, 24-26, 16-25)
Άρης - Πανναξιακός 0-3 (19-25, 15-25, 09-25)
Ολυμπιακός - Ηλυσιακός 3-0 (25-22, 25-11, 25-11)
ΓΣ Ηλιούπολης - Μαρκόπουλο 1-3 (25-22, 23-25, 12-25, 22-25)
Πορφύρας - Κόρινθος 3-1 (22-25, 25-14, 25-16, 25-17)
Θέτιδα Βούλας - ΑΟ Θήρας 0-3 (21-25, 13-25, 18-25)
20η αγωνιστική (16-17 Μαρτίου)
MVP: Βερόνικα Χουντιμά (ΑΣ Άρης)
Μακεδόνες Αξιού - Πορφύρας 3-2 (22-25, 26-24, 20-25, 25-17, 15-12)
Πανναξιακός - Αίας Ευόσμου 3-0 (25-20, 25-16, 25-15)
Ηλυσιακός - Άρης 1-3 (16-25, 25-22, 23-25, 22-25)
Μαρκόπουλο - Ολυμπιακός 0-3 (11-25, 23-25, 19-25)
Κόρινθος - Θέτιδα Βούλας 0-3 (14-25, 12-25, 20-25)
ΑΟ Θήρας - ΓΣ Ηλιούπολης 3-0 (25-11, 25-20, 25-13)
21η αγωνιστική (23-24 Μαρτίου)
MVP: Ιωάννα Γκουντιμένκο (ΑΣΠ Θέτις)
Θέτιδα Βούλας - Μακεδόνες Αξιού 3-0 (25-14, 25-21, 25-22)
Πορφύρας - Πανναξιακός 1-3 (22-25, 21-25, 26-24, 18-25)
Αίας Ευόσμου - Ηλυσιακός 1-3 (15-25, 25-22, 18-25, 22-25)
Άρης - Μαρκόπουλο 3-1 (21-25, 25-21, 25-17, 25-11)
Ολυμπιακός - ΓΣ Ηλιούπολης 3-0 (25-08, 25-10, 25-10)
Κόρινθος - ΑΟ Θήρας 0-3 (12-25, 20-25, 16-25)
22η αγωνιστική (30-31 Μαρτίου)
MVP: Μαρία Τσιτσιγιάννη (ΑΟ Μαρκοπούλου)
Μακεδόνες Αξιού - Κόρινθος 3-0 (25-22, 25-20, 25-16)
Πανναξιακός - Θέτιδα Βούλας 1-3 (25-27, 25-22, 13-25, 21-25)
Ηλυσιακός - Πορφύρας 0-3 (14-25, 23-25, 22-25)
Μαρκόπουλο - Αίας Ευόσμου 3-0 (25-17, 25-21, 25-19)
ΓΣ Ηλιούπολης - Άρης 2-3 (19-25, 27-25, 25-23, 15-25, 11-15)
ΑΟ Θήρας - Ολυμπιακός 2-3 (25-20, 19-25, 19-25, 25-22, 08-15)

 

 

A1G18-19b.jpgA2A18-19Ba.jpgA2A18-19Bb.jpgA2G18-19Ab.jpgA2A18-19-2YPO.jpgA2G18-19Bb.jpgA1G18-19a.jpgA2G18-19Aa.jpgpreleague2.jpgA2G18-19Ba.jpgA2A18-19-1YPO.jpga1g2018-19f.jpgpreleague1.jpg

 

Find us on Facebook

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ