1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
09-10-2020 13:53

Τα ρόστερ του Β' ομίλου της Volley League Γυναικών

Τα ρόστερ του Β' ομίλου της Volley League Γυναικών.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π. 2020-2021
ΦΑΝΕΛΑ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΘΕΣΗ ΗΜ. ΓΕΝΝΗΣΗΣ ΥΨΟΣ ΟΜΑΔΑ 2019-20
1 Κατερίνα Γιώτα Κεντρική 7/3/1990 1.83 Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
2 Γεωργία Λιόλιου Ακραία 22/1/2001 1.82 Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
5 Φερονίκη Ζιώγα Διαγώνια 25/4/1996 1.84 Α.Σ. Μακεδόνες
6 Ρίγκαν Χουντ Σκοτ (Η.Π.Α.) Ακραία 8/10/1983 1.88 Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
7 Αγγελίνα Συριστατίδη Κεντρική 21/2/2004 1.79 Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
8 Έλενα Μιλεντίγεβιτς Λίμπερο 15/6/1999 1.74 Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
10 Αρέτα Κονόμι Λίμπερο 31/1/1989 1.64 Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
12 Κάρλα Κλάριτς (Κροατία) Ακραία 9/5/1994 1.88 Μπεκέσκαμπα (Ουγγαρία)
14 Στέλλα Χριστοδούλου Πασαδόρος 19/7/1991 1.84 Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
15 Σάσκια Χίπε Διαγώνια 16/1/1991 1.86 Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
17 Ιλιόνη Κελεσίδη Κεντρική 17/6/1997 1.91 Παναθηναϊκός Α.Ο.
18 Παναγιώτα Ξανθοπούλου Πασαδόρος 21/10/1999 1.80 Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
19 Γεωργία Αργυρίου Κεντρική 11/12/1988 1.84 Πανναξιακός Α.Ο.Ν.
20 Αθανασία Τοτσίδου Ακραία 18/6/1989 1.78 Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
Προπονητής: Σπύρος Σαραντίτης
Βοηθός προπονητή: Γιώργος Σομπόνης
Στατιστικολόγος: Ξενοφών Κρόκος
Γυμναστής: Δημήτρης Δήμας
Φυσιοθεραπευτής: Αλέξης Νακάστσης
Φροντιστής: Βασίλης Χάκος
Τιμ μάνατζερ: Νίκος Κατσιούρας
Γραφείο Τύπου: Κώστας Δελεχάς, Σταύρος Ζαζάνης

 

ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ Α.Ο.Ν. 2020-2021
ΦΑΝΕΛΑ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΘΕΣΗ ΗΜ. ΓΕΝΝΗΣΗΣ ΥΨΟΣ ΟΜΑΔΑ 2019-20
1 Σαμμουέλα Μανάι Ακραία 22/5/1999 1.85 Α.Θ.Λ.Ε.Σ. Ηρακλείου
2 Θεοδώρα Μπούκουρα Λίμπερο 11/8/1999 1.70 Γ.Σ. Μεσσηνιακός
3 Αιμιλία Κωνσταντέλλου Κεντρική 27/5/1997 1.84 Παναθηναϊκός Α.Ο.
4 Κατερίνα Κογεράκη Κεντρική 18/4/1997 1.85 Α.Θ.Λ.Ε.Σ. Ηρακλείου
6 Πηνελόπη Παπαστεργίου Πασαδόρος 26/3/1995 1.73 Ε.Α. Λάρισας
7 Θεοφίλη Χαμαλίδου Κεντρική 25/3/1999 1.87 Α.Π.Σ. Αίας Ευόσμου
9 Βίκυ Σαβάρ (Καναδάς) Ακραία 14/2/1993 1.87 Λαγκούνα (Ισπανία)
10 Μαρία Οικονομίδου Διαγώνια 18/8/1992 1.83 Παναθηναϊκός Α.Ο.
11 Σιμόνα Ντιμίτροβα (Βουλγαρία) Ακραία 17/7/1994 1.84 Ντούντινγκεν (Ελβετία)
12 Άντελα Βεσελίνοβιτς (Σερβία) Πασαδόρος 5/2/1999 1.78 Βιζούρα (Σερβία)
13 Παναγιώτα Ρόγκα Λίμπερο 4/7/1987 1.67 Παναθηναϊκός Α.Ο.
14 Ελένη Τόλλιου Ακραία 14/10/1998 1.78 Πανναξιακός Α.Ο.Ν.
Προπονητής: Απόστολος Οικονόμου
Βοηθός προπονητή-στατιστικολόγος: Νίκος Κατίκας
Βοηθός προπονητή: Οδυσσέας Κοντόπουλος
Φυσιοθεραπευτής: Παναγιώτης Καρβουνίδης
Τιμ μάνατζερ: Μπάμπης Ιωσηφίδης
Γενικός αρχηγός: Σοφία Βασιλάκη
Φροντιστής: Μαρία Μουστάκη

 

Π.Α.Ο.Κ. 2020-2021
ΦΑΝΕΛΑ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΘΕΣΗ ΗΜ. ΓΕΝΝΗΣΗΣ ΥΨΟΣ ΟΜΑΔΑ 2019-20
1 Μαρτίνα Ξανθοπούλου Λίμπερο 24/10/1998 1.63 Π.Α.Ο.Κ.
4 Ευδοξία Γεωργιάδου Λίμπερο 29/8/1995 1.70 Α.Π.Σ. Αίας
5 Ιωάννα Πολυνοπούλου Κεντρική 9/4/1995 1.80 Π.Α.Ο.Κ.
7 Ελισάβετ Ηλιοπούλου Πασαδόρος 25/1/2001 1.77 Π.Α.Ο.Κ.
8 Άννα Καλαντάτζε Κεντρική 13/8/1997 1.83 Παναθηναϊκός Α.Ο.
9 Ευαγγελία Μερτέκη Ακραία 29/4/1991 1.85 Α.Ο. Θήρας
10 Μαρία Κλέπκου Ακραία 13/5/2000 1.79 Π.Α.Ο.Κ.
11 Νικολέτα Καραφουλίδου Κεντρική 26/1/1993 1.86 Π.Α.Ο.Κ.
12 Μίλιτσα Κούμπουρα (Σερβία) Διαγώνια 20/3/1995 1.93 Δρέσδη (Γερμανία)
13 Όλγα Βεργίδου Πασαδόρος 17/12/1991 1.80 Παναθηναϊκός Α.Ο.
14 Σταματία Κυπαρίσση Ακραία 20/6/2002 1.86 Π.Α.Ο.Κ.
15 Αγάπη Μπρουκς Ακραία 10/3/2003 1.80 Α.Σ. Άρης
16 Μόνικα Πότοκαρ (Σλοβενία) Ακραία 18/12/1987 1.77 Παναθηναϊκός Α.Ο.
18 Ανδρομάχη Τσιόγκα Κεντρική 3/11/2001 1.90 Π.Α.Ο.Κ.
Προπονητής: Μίχαλ Μάσεκ (Σλοβακία)
Βοηθός προπονητή: Γιάννης Χαριτωνίδης
Στατιστικολόγος: Αθανάσιος Τολούδης
Τιμ μάνατζερ: Γιώργος Φουργκατσιώτης
Γυμναστής: Λάμπρος Δάνας
Υπεύθυνη επικοινωνίας: Κωνσταντίνα Μπεκιάρη

 

Α.Ε.Κ. 2020-2021
ΦΑΝΕΛΑ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΘΕΣΗ ΗΜ. ΓΕΝΝΗΣΗΣ ΥΨΟΣ ΟΜΑΔΑ 2019-20
1 Έλενα Κουντουρά Πασαδόρος 3/5/1992 1.90 Α.Ε.Κ.
2 Μαριάννα Μπελιά Λίμπερο 24/10/1998 1.65 Α.Ε.Κ.
3 Άννα Φωτεινού Κεντρική 16/7/1986 1.80 Α.Ο.Φ. Πορφύρας
9 Κωνσταντίνα Πατέλη Πασαδόρος 20/6/1998 1.73 West Virginia University (Η.Π.Α.)
10 Μαρία Ράπτη Ακραία 30/10/1996 1.75 Α.Ε.Κ.
11 Μελπομένη Σουβαλιώτη Ακραία 4/3/1999 1.80 Α.Ε. Αγ. Παρασκευής
15 Αγγελική Καββαδία Κεντρική 17/2/1994 1.89 Α.Ε.Κ.
16 Βασιλική Διάλλα Κεντρική 5/3/1998 1.84 Α.Ε.Κ.
18 Ευαγγελία Τουλγαρίδου Λίμπερο 21/3/1998 1.62 Πανναξιακός Α.Ο.Ν.
19 Αριάνα Πιρβ (Ρουμανία) Ακραία 24/5/1996 1.82 Ντιναμό Βουκουρεστίου (Ρουμανία)
17 Νατάσα Σεβάρικα Ακραία 27/1/1988 1.86 Τιούμεν (Ρωσία)
 20 Νάσια Λιάγκη Διαγώνια  24/11/1995 1.83 La Ferois (Γαλλία)
Προπονητής: Κώστας Αρσενιάδης
Βοηθός προπονητή: Άλκης Μπέλλος
Τιμ μάνατζερ: Νίκος Παναγιωτίδης
Στατιστικολόγος: Άλκης Μπέλλος
Γυμναστής: Μάκης Δήμου
Φυσιοθεραπευτής: Θοδωρής Τριαντόπουλος

 

Α.Ο.Φ. ΠΟΡΦΥΡΑΣ 2020-2021
ΦΑΝΕΛΑ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΘΕΣΗ ΗΜ. ΓΕΝΝΗΣΗΣ ΥΨΟΣ ΟΜΑΔΑ 2019-20
1 Αναστασία Σακιζλή Διαγώνια 10/2/2006 1.77 Α.Ο.Φ. Πορφύρας
2 Νόβη Γκούρα Κεντρική 27/3/1980 1.83 Α.Ο.Φ. Πορφύρας
3 Μαρία Κοκκόνη Ακραία 22/11/2004 1.74 Α.Ο.Φ. Πορφύρας
4 Δήμητρα Ευαγγέλου Ακραία 9/7/2002 1.80 Νηρέας Χίου
5 Εβελίνα Θαλασσινού Ακραία 11/5/1995 1.77 Α.Ο.Φ. Πορφύρας
7 Νίκη Σταματίου Κεντρική 3/3/2000 1.86 Α.Ο.Φ. Πορφύρας
8 Αναστασία Σέκουλιτς (Σερβία) Ακραία 31/7/1998 1.80 Παρτιζάν (Σερβία)
9 Πετρίνα Μπουτσελάκου Λίμπερο 13/7/2000 1.65 Α.Ο.Φ. Πορφύρας
11 Χρύσα Γιαννέλου Ακραία 13/4/1998 1.78 Νίκη Αμαρουσίου
12 Νεφέλη Αλμπάνη Κεντρική 24/7/2002 1.88 Α.Γ.Σ. Άρτεμις
14 Εύη Φλιάκου Πασαδόρος 18/2/2000 1.75 Γ.Σ. Πανιώνιος
15 Αναστασία Ποντικάκη Κεντρική 2/3/2000 1.86 Α.Ο.Φ. Πορφύρας
16 Ειρήνη Νικολάκη Πασαδόρος 9/12/1996 1.75 Α.Ο.Φ. Πορφύρας
17 Ροντρίγκες Ντε Μέλο (Βραζιλία) Διαγώνια 30/3/1996 1.81 Ρεμπάζα Ακόστα (Περού)
18 Δήμητρα Καλλιντεράκη Λίμπερο 5/5/2001 1.64 Ο.Φ.Α. Απολλώνιος
Προπονητής: Βασίλης Πανδής
Βοηθός προπονητή: Πόπη Καλλή
Τιμ μάνατζερ: Νίκος Δελαγραμμάτικας

 

Α.Σ.Π. ΘΕΤΙΣ 2020-2021
ΦΑΝΕΛΑ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΘΕΣΗ ΗΜ. ΓΕΝΝΗΣΗΣ ΥΨΟΣ ΟΜΑΔΑ 2019-20
2 Μανωλίνα Κωνσταντίνου Ακραία 10/4/1993 1.82 Α.Σ.Π. Θέτις
3 Αναστασία Γεωργιάδου Κεντρική 29/4/1991 1.87 Α.Σ.Π. Θέτις
6 Ελένη Τσαβάκου Ακραία 11/7/2003 1.83 Α.Σ.Π. Θέτις
7 Αναστασία Σιρίνινα Κεντρική 25/10/1995 1.83 Α.Σ.Π. Θέτις
8 Μαριαλένα Δραγουμάνου Ακραία 18/12/1992 1.80 Α.Ο.Φ. Πορφύρας
9 (Εβίτα) Σεβαστιανή Ξηντάρα Λίμπερο 9/2/1993 1.73 Α.Σ.Π. Θέτις
10 Πηγιάννα Μεθενίτη Ακραία 27/5/1992 1.75 Γ.Σ. Κερατέας
11 Λαμπρινή Κωνσταντινίδου Πασαδόρος 16/9/1996 1.85 Α.Σ. Άρης
12 Χρυσάνθη Καράμπαλη Λίμπερο 5/7/1995 1.68 Α.Σ.Π. Θέτις
13 Μαρία Αποστολάκη Ακραία 14/1/1997 1.82 Α.Σ.Π. Θέτις
16 Μαρκέλλα Παπαγεωργίου Κεντρική 22/12/1999 1.82 Ηλυσιακός Α.Ο.
17 Κίνγκα Χάταλα (Πολωνία) Διαγώνια 17/7/1989 1.89 Volley Wrocław
18 Ευανθία Λάβδα Πασαδόρος 15/10/1977 1.77 Α.Σ.Π. Θέτις
Προπονητής: Γιώργος Ρούσης
Βοηθός προπονητή: Σωτήρης Αντωνίου
Γυμναστής: Αλέξανδρος Πολυχρονιάδης
Φυσιοθεραπευτής: Γιώργος Μπούρας
Τιμ μάνατζερ: Ιερώνυμος Κοντονής
Γραφείο Τύπου: Θωμάς Βασιλάκης

 

 

Α.Π.Σ. ΑΙΑΣ 2020-2021
ΦΑΝΕΛΑ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΘΕΣΗ ΗΜ. ΓΕΝΝΗΣΗΣ ΥΨΟΣ ΟΜΑΔΑ 2019-20
1 Αμαρυλλίς Ηλιάδη - Μάνου Διαγώνια 3/9/1997 1.80 Μ.Α.Σ. Νέα Γενεά
2 Άννα Δάρδα Κεντρική 21/7/1997 1.80 Ηρακλής Πετοσφαίριση
4 Μαριάνθη Τορλαχίδου Πασαδόρος 9/11/1992 1.77 Α.Σ.Κ. Λαγκαδά
6 Ευή Παπαδοπούλου Ακραία 7/10/2006 1.85 Α.Π.Σ. Αίας
7 Βασιλική Σαχανίδου Πασαδόρος 6/9/2002 1.80 Α.Π.Σ. Αίας
8 Σοφία Καψαμπέλη Λίμπερο 3/12/1983 1.70 Μ.Ε.Ν.Τ.
9 Μαριάννα Καλάποδα Κεντρική 11/9/2001 1.90 Α.Π.Σ. Αίας
10 Σωτηρία Μότσιανου Λίμπερο 10/8/2003 1.70 Α.Π.Σ. Αίας
11 Ειρήνη Αργυρίου Ακραία 25/6/2001 1.80 Α.Π.Σ. Αίας
13 Ελπινίκη Ζωίδου Πασαδόρος 21/11/2000 1.70 Α.Π.Σ. Αίας
15 Γεωργία Γκόλτσιου Ακραία 25/9/2000 1.85 Α.Π.Σ. Αίας
16 Κατερίνα Αλτίνη  Διαγώνια 29/4/1992 1.85 Α.Σ. Π.Α.Ο.Κ.
18 Κωνσταντίνα Χαϊτλή Κεντρική 18/7/2002 1.85 Α.Σ. Άρης
19 Λίνα Θεοδοσίου Ακραία 25/10/2002 1.75 Α.Π.Σ. Αίας
Προπονητής: Κώστας Ιωαννίδης
Βοηθός προπονητή: Κώστας Παπαδημητρίου
Έφορος: Θεόφιλος Ορφανίδης

 

 

Αφήστε το σχόλιό σας

Βεβαιωθείτε ότι έχετε συμπληρώσει τα απαραίτητα πεδία (*). Σχόλια με κώδικα HTML, greeklish, κεφαλαία και υβριστικά σχόλια θα διαγράφονται.

Find us on Facebook

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ