1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
20-07-2018 12:40

Pre League 2018-19: Πρόγραμμα - Αποτελέσματα - Βαθμολογία

Κατεβάστε το αρχείο:
Το πρόγραμμα, τα αποτελέσματα και η βαθμολογία της Pre League 2018-2019.

 

Play off - 1oς γύρος (στις 2 νίκες)
Πρώτο παιχνίδι
ΑΕΚ - ΑΟ Λαμίας 2013 3-1 (25-16, 25-17, 09-25, 25-17)
Παναθηναϊκός ΑΟ - ΖΑΟΝ 3-0 (25-21, 25-14, 25-14)
Δεύτερο παιχνίδι
ΖΑΟΝ - Παναθηναϊκός ΑΟ 0-3 (15-25, 13-25, 20-25)
ΑΟ Λαμίας 2013 - ΑΕΚ 1-3 (25-14, 15-25, 19-25, 21-25)
Play off - 2ος γύρος (στις 2 νίκες)
Πρώτο παιχνίδι
Παναθηναϊκός ΑΟ - ΑΕΚ 3-1 (25-20, 25-13, 25-27, 25-20)
Δεύτερο παιχνίδι
ΑΕΚ - Παναθηναϊκός ΑΟ 1-3 (25-21, 13-25, 18-25, 11-25)

 

Ο ΠΑΟΚ ως πρώτος στη βαθμολογία και ο Παναθηναϊκός ΑΟ μέσω των πλέι οφ πήραν την άνοδο για τη Volleyleague γυναικών 2019-20.

 

Play out - 1oς γύρος (στις 2 νίκες)
Πρώτο παιχνίδι
ΧΑΝΘ - ΓΑΣ Μεσσαράς 3-2 (20-25, 25-21, 19-25, 25-18, 15-07)
ΑΟ Αιγάλεω - ΓΣ Πανιώνιος 3-0 (25-22, 25-15, 25-18)
Δεύτερο παιχνίδι
ΓΣ Πανιώνιος - ΑΟ Αιγάλεω 3-2 (22-25, 25-15, 20-25, 25-14, 15-09)
ΓΑΣ Μεσσαράς - ΧΑΝΘ 0-3 (24-26, 27-29, 16-25)
Τρίτο παιχνίδι
ΑΟ Αιγάλεω - ΓΣ Πανιώνιος 3-2 (15-25, 25-23, 19-25, 25-21, 15-09)
Play out - 2ος γύρος (στις 2 νίκες)
Πρώτο παιχνίδι
ΓΣ Πανιώνιος - ΓΑΣ Μεσσαράς 3-0 (25-13, 25-15, 30-28)
Δεύτερο παιχνίδι
ΓΑΣ Μεσσαράς - ΓΣ Πανιώνιος 1-3 (25-23, 20-25, 23-25, 15-25)

 

O Ηρακλής Κηφισιάς υποβιβάστηκε ως 12ος στη βαθμολογία και ο ΓΑΣ Μεσσαράς μέσω της διαδικασίας των πλέι άουτ.

 

PRE LEAGUE
Θ.ΟΜΑΔΑΒΑΓ.ΝΗΣΕΤ
1. ΠAOK 61 22 21 1 65-11
2. Παναθηναϊκός Α.Ο. 61 22 20 2 62-08
3. ΑΕΚ 55 22 19 3 59-17
4. ΑΟ Λαμίας 2013 41 22 14 8 45-32
5. ΖΑΟΝ 40 22 14 8 47-31
6. ΑΓΣ Άρτεμις 37 22 12 10 43-36
7. ΧΑΝΘ 23 22 8 14 30-48
8. Α.Ο.Αιγάλεω 22 22 8 14 28-47
9. ΦΟ Βριλησσίων 21 21 6 15 29-49
10. ΓΣ Πανιώνιος 20 22 5 17 26-52
11. ΓΑΣ Μεσσαράς 12 21 4 17 17-55
12. ΓΣΚ Ηρακλής 0 22 0 22 01-66

 

1η αγωνιστική (20-21 Οκτωβρίου)


ΦΟ Βριλησσίων - ΑΟ Λαμίας 2013 1-3 (18-25, 27-25, 17-25, 19-25)

Ηρακλής Κηφισιάς - ΓΑΣ Μεσσαράς 1-3 (27-25, 19-25, 27-29, 21-25)

Πανιώνιος - ΑΟ Αιγάλεω 0-3 (22-25, 15-25, 18-25)

Άρτεμις Κορυδαλλού - ΑΕΚ 0-3 (17-25, 11-25, 24-26)

ΧΑΝΘ - ΖΑΟΝ 0-3 (21-25, 17-25, 24-26)

Παναθηναϊκός - ΠΑΟΚ 0-3 (16-25, 25-27, 20-25)

2η αγωνιστική (27-28 Οκτωβρίου)

Παναθηναϊκός - ΦΟ Βριλησσίων 3-0 (25-18, 25-20, 25-14)

ΑΟ Λαμίας - Ηρακλής Κηφισιάς 3-0 (25-17, 25-12, 25-11)

ΓΑΣ Μεσσαράς - Πανιώνιος 1-3 (25-23, 21-25, 25-27, 22-25)

ΑΟ Αιγάλεω - Άρτεμις Κορυδαλλού 3-0 (25-23, 25-17, 25-22)

ΑΕΚ - ΧΑΝΘ 3-0 (26-24, 25-15, 25-15)

ΠΑΟΚ - ΖΑΟΝ 3-0 (25-20, 25-22, 25-13)

3η αγωνιστική (3-4 Νοεμβρίου)

Ηρακλής Κηφισιάς - Παναθηναϊκός 0-3 (18-25, 11-25, 11-25)

Πανιώνιος - ΑΟ Λαμίας 0-3 (16-25, 19-25, 19-25)

Άρτεμις Κορυδαλλού - ΓΑΣ Μεσσαράς 3-0 (25-22, 25-13, 25-17)

ΧΑΝΘ - ΑΟ Αιγάλεω 3-0 (25-18, 25-22, 25-15)

ΖΑΟΝ - ΑΕΚ 0-3 (22-25, 22-25, 17-25)

ΦΟ Βριλησσίων - ΠΑΟΚ 0-3 (21-25, 17-25, 17-25)

4η αγωνιστική (10-11 Νοεμβρίου)

Παναθηναϊκός - Πανιώνιος 3-0 (25-14, 25-09, 25-22)

ΦΟ Βριλησσίων - Ηρακλής Κηφισιάς 3-0 (25-13, 25-15, 25-22)

ΑΟ Λαμίας - Άρτεμις Κορυδαλλού 3-0 (25-13, 25-23, 25-17)

ΓΑΣ Μεσσαράς - ΧΑΝΘ 3-2 (25-18, 18-25, 13-25, 33-31, 15-13)

ΑΟ Αιγάλεω - ΖΑΟΝ 1-3 (24-26, 22-25, 25-17, 21-25)

ΠΑΟΚ -ΑΕΚ 3-2 (25-16, 13-25, 25-18, 20-25, 15-11)

5η αγωνιστική (17-18 Νοεμβρίου)

Άρτεμις Κορυδαλλού - Παναθηναϊκός 0-3 (07-25, 19-25, 22-25)

Πανιώνιος - ΦΟ Βριλησσίων 2-3 (26-24, 25-22, 18-25, 28-30, 17-19)

ΧΑΝΘ - ΑΟ Λαμίας 1-3 (25-20, 19-25, 20-25, 21-25)

ΖΑΟΝ - ΓΑΣ Μεσσαράς 3-0 (25-11, 25-15, 25-17)

ΑΕΚ - ΑΟ Αιγάλεω 3-0 (25-20, 25-15, 25-12)

Ηρακλής Κηφισιάς - ΠΑΟΚ 0-3 (07-25, 17-25, 11-25)

6η αγωνιστική (24-25 Νοεμβρίου)

Παναθηναϊκός - ΧΑΝΘ 3-0 (25-22, 25-15, 25-20)

ΦΟ Βριλησσίων - Άρτεμις Κορυδαλλού 2-3 (25-16, 25-22, 08-25, 11-25, 08-15)

Ηρακλής Κηφισιάς - Πανιώνιος 0-3 (20-25, 16-25, 19-25)

ΑΟ Λαμίας - ΖΑΟΝ 3-2 (26-24, 20-25, 21-25, 25-12, 15-08)

ΓΑΣ Μεσσαράς - ΑΕΚ 0-3 (20-25, 14-25, 28-30)

ΠΑΟΚ - ΑΟ Αιγάλεω 3-0 (25-16, 25-16, 25-14)

7η αγωνιστική (1-2 Δεκεμβρίου)

ΖΑΟΝ - Παναθηναϊκός 1-3 (15-25, 25-22, 17-25, 11-25)

ΧΑΝΘ - ΦΟ Βριλησσίων 3-2 (25-22, 23-25, 13-25, 25-23, 15-13)

Άρτεμις Κορυδαλλού - Ηρακλής Κηφισιάς 3-0 (25-15, 25-16, 25-14)

ΑΕΚ - ΑΟ Λαμίας 3-0 (25-14, 25-21, 26-24)

ΑΟ Αιγάλεω - ΓΑΣ Μεσσαράς 1-3 (21-25, 25-21, 16-25, 26-28)

Πανιώνιος - ΠΑΟΚ 0-3 (15-25, 21-25, 20-25)

8η αγωνιστική (8-9 Δεκεμβρίου)

Παναθηναϊκός - ΑΕΚ 3-0 (25-17, 25-19, 25-18)

ΦΟ Βριλησσίων - ΖΑΟΝ 2-3 (19-25, 25-18, 25-18, 19-25, 10-15)

Ηρακλής Κηφισιάς - ΧΑΝΘ 0-3 (18-25, 18-25, 14-25)

Πανιώνιος - Άρτεμις Κορυδαλλού 2-3 (13-25, 11-25, 25-20, 25-22, 07-15)

ΑΟ Λαμίας - ΑΟ Αιγάλεω 3-0 (25-14, 25-20, 26-24)

ΠΑΟΚ - ΓΑΣ Μεσσαράς 3-0 (25-12, 25-14, 25-18)

9η αγωνιστική (15-16 Δεκεμβρίου)

ΑΟ Αιγάλεω - Παναθηναϊκός 0-3 (04-25, 14-25, 08-25)

ΑΕΚ - ΦΟ Βριλησσίων 3-1 (25-17, 25-15, 23-25, 25-15)

ΖΑΟΝ - Ηρακλής Κηφισιάς 3-0 (25-17, 25-10, 25-22)

ΧΑΝΘ - Πανιώνιος 3-0 (25-15, 27-25, 25-20)

ΓΑΣ Μεσσαράς - ΑΟ Λαμίας 2-3 (23-25, 25-20, 06-25, 25-09, 06-15)

Άρτεμις Κορυδαλλού - ΠΑΟΚ 1-3 (25-20, 24-26, 17-25, 18-25)

10η αγωνιστική (22-23 Δεκεμβρίου)

Παναθηναϊκός - ΓΑΣ Μεσσαράς 3-0 (25-17, 25-14, 25-19)

ΦΟ Βριλησσίων - ΑΟ Αιγάλεω 3-1 (21-25, 25-15, 25-22, 25-22)

Ηρακλής Κηφισιάς - ΑΕΚ 0-3 (10-25, 20-25, 19-25)

Πανιώνιος - ΖΑΟΝ 0-3 (27-29, 19-25, 23-25)

Άρτεμις Κορυδαλλού - ΧΑΝΘ 3-0 (25-19, 25-10, 25-17)

ΠΑΟΚ - ΑΟ Λαμίας 3-0 (25-09, 28-26, 25-17)

11η αγωνιστική (12-13 Ιανουαρίου)

ΑΟ Λαμίας - Παναθηναϊκός 0-3 (13-25, 23-25, 23-25)

ΓΑΣ Μεσσαράς - ΦΟ Βριλησσίων 1-3 (25-17, 22-25, 20-25, 20-25)

ΑΟ Αιγάλεω - Ηρακλής Κηφισιάς 3-0 (25-18, 25-20, 25-22)

ΑΕΚ - Πανιώνιος 3-0 (26-24, 25-15, 25-18)

ΖΑΟΝ - Άρτεμις Κορυδαλλού 3-2 (20-25, 25-18, 18-25, 26-24, 15-11)

ΧΑΝΘ - ΠΑΟΚ 2-3 (25-18, 21-25, 25-23, 14-25, 15-17)

12η αγωνιστική (19-20 Ιανουαρίου)

ΑΟ Λαμίας - ΦΟ Βριλησσίων 3-0 (25-20, 25-17, 25-19)

ΓΑΣ Μεσσαράς - Ηρακλής Κηφισιάς 3-0 (25-07, 25-18, 25-17)

ΑΟ Αιγάλεω - Πανιώνιος 3-2 (26-24, 15-25, 25-19, 21-25, 16-14)

ΑΕΚ - Άρτεμις Κορυδαλλού 3-2 (25-16, 23-25, 15-25, 25-22, 15-08)

ΖΑΟΝ - ΧΑΝΘ 3-0 (25-16, 25-15, 25-21)

ΠΑΟΚ - Παναθηναϊκός 3-2 (26-24, 25-20, 21-25, 25-27, 16-14)

13η αγωνιστική (26-27 Ιανουαρίου)

ΦΟ Βριλησσίων - Παναθηναϊκός 0-3 (17-25, 24-26, 19-25)

Ηρακλής Κηφισιάς - ΑΟ Λαμίας 0-3 (18-25, 16-25, 15-25)

Πανιώνιος - ΓΑΣ Μεσσαράς 3-0 (25-18, 25-16, 27-25)

Άρτεμις Κορυδαλλού - ΑΟ Αιγάλεω 3-0 (25-18, 25-21, 25-20)

ΧΑΝΘ - ΑΕΚ 0-3 (13-25, 20-25, 22-25)

ΖΑΟΝ - ΠΑΟΚ 0-3 (23-25, 13-25, 23-25)

14η αγωνιστική (2-3 Φεβρουαρίου)

Παναθηναϊκός - Ηρακλής Κηφισιάς 3-0 (25-13, 25-09, 25-11)

ΑΟ Λαμίας - Πανιώνιος 3-0 (27-25, 25-17, 25-23)

ΓΑΣ Μεσσαράς - Άρτεμις Κορυδαλλού 0-3 (15-25, 12-25, 12-25)

ΑΟ Αιγάλεω - ΧΑΝΘ 3-0 (25-18, 25-14, 25-19)

ΑΕΚ - ΖΑΟΝ 3-1 (25-17, 25-17, 23-25, 25-16)

ΠΑΟΚ - ΦΟ Βριλησσίων 3-1 (25-14, 21-25, 25-19, 25-19)

15η αγωνιστική (9-10 Φεβρουαρίου)

Πανιώνιος - Παναθηναϊκός 1-3 (25-20, 22-25, 19-25, 14-25)

Ηρακλής Κηφισιάς - ΦΟ Βριλησσίων 0-3 (24-26, 11-25, 11-25)

Άρτεμις Κορυδαλλού - ΑΟ Λαμίας 3-1 (29-31, 25-19, 25-23, 25-20)

ΧΑΝΘ - ΓΑΣ Μεσσαράς 3-0 (25-17, 28-26, 25-21)

ΖΑΟΝ - ΑΟ Αιγάλεω 3-0 (25-18, 25-12, 25-23)

ΑΕΚ - ΠΑΟΚ 3-2 (25-20, 09-25, 22-25, 25-22, 15-13)

16η αγωνιστική (16-17 Φεβρουαρίου)

Παναθηναϊκός - Άρτεμις Κορυδαλλού 3-0 (25-15, 25-22, 25-22)

ΦΟ Βριλησσίων - Πανιώνιος 0-3 (23-25, 24-26, 21-25)

ΑΟ Λαμίας - ΧΑΝΘ 3-1 (26-28, 25-21, 25-16, 25-16)

ΓΑΣ Μεσσαράς - ΖΑΟΝ 0-3 (15-25, 15-25, 20-25)

ΑΟ Αιγάλεω - ΑΕΚ 0-3 (13-25, 19-25, 15-25)

ΠΑΟΚ - Ηρακλής Κηφισιάς 3-0 (25-11, 25-23, 25-07)

17η αγωνιστική (23-24 Φεβρουαρίου)

ΧΑΝΘ - Παναθηναϊκός 0-3 (10-25, 21-25, 14-25)

Άρτεμις Κορυδαλλού - ΦΟ Βριλησσίων 3-0 (25-21, 28-26, 25-16)

Πανιώνιος - Ηρακλής Κηφισιάς 3-0 (25-20, 25-19, 25-15)

ΖΑΟΝ - ΑΟ Λαμίας 3-2 (20-25, 25-17, 23-25, 28-26, 15-09)

ΑΕΚ - ΓΑΣ Μεσσαράς 3-0 (25-19, 25-12, 25-08)

ΑΟ Αιγάλεω - ΠΑΟΚ 0-3 (18-25, 17-25, 17-25)

18η αγωνιστική (2-3 Μαρτίου)

Παναθηναϊκός - ΖΑΟΝ 3-0 (25-10, 25-12, 25-11)

ΦΟ Βριλησσίων - ΧΑΝΘ 3-0 (25-15, 25-18, 25-19)

Ηρακλής Κηφισιάς - Άρτεμις Κορυδαλλού 0-3 (13-25, 13-25, 11-25)

ΑΟ Λαμίας - ΑΕΚ 0-3 (11-25, 23-25, 21-25)

ΓΑΣ Μεσσαράς - ΑΟ Αιγάλεω 1-3 (23-25, 25-13, 27-29, 16-25)

ΠΑΟΚ - Πανιώνιος 3-0 (25-02, 25-17, 25-21)

19η αγωνιστική (9-10 Μαρτίου)

ΑΕΚ - Παναθηναϊκός 0-3 (23-25, 08-25, 11-25)

ΖΑΟΝ - ΦΟ Βριλησσίων 3-0 (25-17, 25-18, 25-23)

ΧΑΝΘ - Ηρακλής Κηφισιάς 3-0 (25-17, 25-14, 25-15)

Άρτεμις Κορυδαλλού - Πανιώνιος 3-0 (25-15, 25-17, 25-16)

ΑΟ Αιγάλεω - ΑΟ Λαμίας 1-3 (28-26, 23-25, 17-25, 19-25)

ΓΑΣ Μεσσαράς - ΠΑΟΚ 0-3 (23-25, 22-25, 14-25)

20η αγωνιστική (16-17 Μαρτίου)

Παναθηναϊκός - ΑΟ Αιγάλεω 3-0 (25-20, 25-15, 25-15)

ΦΟ Βριλησσίων - ΑΕΚ 0-3 (29-31, 18-25, 20-25)

Ηρακλής Κηφισιάς - ΖΑΟΝ 0-3 (13-25, 10-25, 24-26)

Πανιώνιος - ΧΑΝΘ 2-3 (20-25, 25-19, 22-25, 25-15, 14-16)

ΑΟ Λαμίας - ΓΑΣ Μεσσαράς 3-0 (25-17, 25-15, 25-21)

ΠΑΟΚ - Άρτεμις Κορυδαλλού 3-0 (25-17, 25-18, 25-18)

21η αγωνιστική (23-24 Μαρτίου)

ΓΑΣ Μεσσαράς - Παναθηναϊκός 0-3 (14-25, 19-25, 18-25)

ΑΟ Αιγάλεω - ΦΟ Βριλησσίων 3-2 (20-25, 25-19, 23-25, 28-26, 15-04)

ΑΕΚ - Ηρακλής Κηφισιάς 3-0 (25-14, 25-12, 25-04)

ΖΑΟΝ - Πανιώνιος 3-0 (25-14, 25-22, 25-17)

ΧΑΝΘ - Άρτεμις Κορυδαλλού 3-2 (25-18, 25-16, 17-25, 23-25, 16-14)

ΑΟ Λαμίας - ΠΑΟΚ 0-3 (21-25, 23-25, 21-25)


22η αγωνιστική (30-31 Μαρτίου)

Παναθηναϊκός - ΑΟ Λαμίας

ΦΟ Βριλησσίων - ΓΑΣ Μεσσαράς

Ηρακλής Κηφισιάς - ΑΟ Αιγάλεω 0-3 (07-25, 12-25, 20-25)

Πανιώνιος - ΑΕΚ 2-3 (14-25, 25-23, 25-20, 19-25, 09-15)

Άρτεμις Κορυδαλλού - ΖΑΟΝ 3-1 (18-25, 25-17, 25-21, 25-23)

ΠΑΟΚ - ΧΑΝΘ 3-0 (25-11, 25-14, 25-11)

 

 

A1G18-19b.jpgA2A18-19Ba.jpgA2A18-19Bb.jpgA2G18-19Ab.jpgA2A18-19-2YPO.jpgA2G18-19Bb.jpgA1G18-19a.jpgA2G18-19Aa.jpgpreleague2.jpgA2G18-19Ba.jpgA2A18-19-1YPO.jpga1g2018-19f.jpgpreleague1.jpg

Find us on Facebook

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ