24-02-2024 17:00

Τοπική 3 ΕΣΠΑΑΑ: Κυρίαρχη η Νήαρ Ηστ στο ντέρμπι με τον ΑΣΟΧ Φοίβος

Με ντέρμπι πρωτοπόρων συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της Τοπικής 3 Γυναικών  όπου η Νηαρ Ηστ πήρε ακόμα μία νίκη και παρέμεινε στην κορυφή.

Η Νηαρ Ηστ υποδέχτηκε τον ΑΣΟΧ Φοίβο για την 7η αγωνιστική με τις δύο ομάδες να είναι αυτές που οδηγούν την κούρσα του πρωταθλήματος. Η ανωτερότητα της Νηαρ Ηστ ήταν εμφανής στον αγωνιστικό χώρο με το παιχνίδι να ολοκληρώνεται με 3-0. Ο Φοίβος έβγαλε αντίδραση μόνο στο δεύτερο σετ με τις γηπεδούχες, όμως, να έχουν πολύ καλή εικόνα συνολικά και να κατακτούν την 7η νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια.

Η Παλλήνη συνέχισε τα θετικά αποτελέσματα καθώς νίκησε με 3-1 του Αστέρα Εξαρχείων. Οι φιλοξενούμενες πήραν προβάδισμα μετά το 21-25 του πρώτου σετ αλλά η εικόνα του παιχνιδιού ήταν διαφορετική στη συνέχεια με την Παλλήνη να παίρνει το θετικό αποτέλεσμα και να παραμένει σε τροχιά τριάδας.

Στους 12 βαθμούς, όσους έχει και η Παλλήνη, βρίσκεται και ο Ηρακλής Αγίου Δημητρίου καθώς επικράτησε με 3-0 του Λαυρίου. Το παιχνίδι έγινε ντέρμπι στο δεύτερο και το τρίτο σετ με τις γηπεδούχες ωστόσο να υπερτερούν στα κρίσιμα σημεία του αγώνα και να κατακτούν τη νίκη και το τρίποντο.Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

7η αγωνιστική Τοπικής Κατηγορίας 3 Γυναικών

ΑΟ "Ηρακλής" Αγίου Δημητρίου - ΑΣ Λαυρίου  3-0 (25-13,28-26,25-22)

ΑΟ Νηαρ Ηστ - ΑΣΟΧ ''Φοίβος'' 3-0 (25-9,25-19,25-12)

ΑΟ Παλλήνη - ΑΟ Αστήρ Εξαρχείων   3-1 (21-25,25-14,25-19,25-15)

Κυρ-25/02/24    21:30     Μεταμόρφωσης (Κώστας Αρβανίτης)    ΑΠΣ "Αετός" Μεταμόρφωσης - ΓΣ Εθνικός