24-02-2024 15:46

Τοπική Γυναικών ΕΣΠΑΑΑ: Ασταμάτητος ο Πανελλήνιος, μεγάλο διπλό για Γαία

Με εκπλήξεις και απρόσμενα αποτελέσματα συνεχίστηκε η 17η αγωνιστική στην Τοπική Κατηγορία Γυναικών ενω στην κορυφή ο πρωτοπόρος και αήττητος  Πανελλήνιος πέρασε με 1-3 απο τα Γλυκά Νερά και έκανε το 17-0 και πλέον έφτασε τους 48 πόντους, και στο +9 απο την δεύτερη 'Ενωση Βύρωνα.

Δύσκολη νίκη για την Ένωση Βύρωνα που χρειάστηκε πέντε σετ για να κάμψει την ατίσταση του Τυφώνα. Οι φιλοξενούμενες επικράτησαν με 2-3 έχοντας βρεθεί πίσω με 2-0 στα σετ αλλά με βελτιωμένη εικόνα και σωστές επιλογές κατάφεραν να πάρουν τη νίκη.

Μεγάλη νίκη πέτυχε η ΑΣ Σπάτων "Γαία" κόντρα στο Κολλέγιο Ντερή με 0-3. Η Γαία επέστρεψε στις νίκες με τον ιδανικότερο τρόπο πετυχαίνοντας μια νίκη κόντρα σε έναν δυνατό αντίπαλο και παράλληλα μείωσε τη διαφορά από την πεντάδα στους 4 βαθμούς.

Ο Απόλλωνας, με τη σειρά του, επικράτησε του Αγίου Στεφάνου με σκορ 3-0 αξιοποιώντας το στραβοπάτημα του Ντερή και μειώνοντας τη μεταξύ τους διαφορά.

Ο Απόλλωνας ήταν ανώτερος σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού και ο Άγιος Στέφανος δεν κατάφερε να διεκδικήσει κάτι περισσότερο από το παιχνίδι.Δύσκολη νίκη για τον Καρέα με 1-3 κόντρα στον ΠΑΚ Χαλανδρίου. Μετά τα δύο πρώτα σετ το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο ωστόσο οι φιλοξενούμενες ανέβασαν απόδοση και με 15-25 πήραν προβάδισμα.

Μετά από ένα απόλυτα ανταγωνιστικό τέταρτο σετ ο ΑΟ Καρέα πήρε τελικά τη νίκη και έφτασε τους 24 βαθμούς, όσους έχει και ο ΑΣ Τυφών.Νίκη και θετική εμφάνιση για την ΟΠΕ Χαλκίδας επί του ΑΟ Βάρης "Ο Αναγυρούς". Το 3-0 ήρθε με σχετική άνεση με όλα τα σετ να κρίνονται με διαφορά άνω των 12 πόντων.