21-05-2013 19:53

Συνεχίζει με νίκη ο Απόλλωνας

Τη Δευτέρα 20 Μαΐου ξεκίνησε η 4η Αγωνιστική του “Κυπέλλου Μεταμόρφωσης 2013” με τον αγώνα Γ.Σ. Απόλλων – Α.Ο. Δεξαμενής Μεταμόρφωσης στο γήπεδο της Ριζούπολης.

Ο αγώνας ήταν αμφίρροπος από τον πρώτο έως τον τελευταίο πόντο και κανένας από τους αρκετούς φιλάθλους που παρακολούθησαν το παιχνίδι δεν μπορούσε να προβλέψει το Νικητή καθώς και οι δύο ομάδες πάλευαν όλους τους πόντους με συναρπαστικές φάσεις και στα δύο τερέν.

Το σκορ & τα σετ άλλαζαν χέρια από την μία ομάδα στην άλλη (25-23, 19-25, 25-18, 18-25, 15-10) στο τέλος η ομάδα του Γ.Σ. Απόλλων με τα λιγότερα λάθη επικράτησε με 3-2 της αξιόμαχης ομάδας του Α.Ο. Δεξαμενής Μεταμόρφωσης.

Ο Γ.Σ. Απόλλων μετά τη νίκη του σκαρφάλωσε στην κορυφή της βαθμολογίας καθώς έχει αγωνιστεί σε όλα τα παιχνίδια μέχρι τώρα με 3 νίκες και 1 ήττα αλλά δεν έχει εκτίσει και το ρεπό του.

Η ομάδα των διοργανωτών με αρκετές απουσίες λόγω τραυματισμών στον αγώνα της Δευτέρας βρίσκονται στη 2η θέση με 2 νίκες & 1 ήττα.

Για την 3η Αγωνιστική και ενώ η ομάδα των Γ.Σ. Γλυκών Νερών είχε κερδίσει το 1ο σετ ένα πρόβλημα στο φωτισμό του γηπέδου δεν επέτρεψε να τελειώσει το παιχνίδι το οποίο θα επαναληφθεί σε νέα ημερομηνία.