18-06-2023 12:07

Livefeed: H τελευταία ημέρα του Thessaloniki Grand Slam

Μέσα από το Livefeed του volleyball.gr συνεχίζεται η ενημέρωση σε πραγματικό χρόνο για τα αποτελέσματα και όλες τις εξελίξεις που αφορούν το 1ο τουρνουά masters του πανελληνίου πρωταθλήματος μπιτς βόλεϊ (που έχει ξεκινήσει από την Πέμπτη 15/6).

11:20: Σε εξέλιξη είναι ο πρώτος ημιτελικός των γυναικών όπου οι Καραγκούνη/Χριστοδούλου προηγούνται με 1-0 (21-15) των Αντωνακάκη/Περδικάκη.

Θυμηθείτε ΕΔΩ τι έγινε χθες στο ταμπλό των γυναικών και ΕΔΩ τι έγινε στο ταμπλό των ανδρών.

11:30: Πολύ σημαντικό προβάδισμα πρόκρισης για τις Καραγκούνη/Χριστοδούλου καθώς είναι μπροστά με 17-10 και στο 2ο σετ

11:34: Καραγκούνη/Χριστοδούλου είναι το πρώτο ζευγάρι των τελικών καθώς πήραν και το 2ο σετ σετ με 21-14, ενώ οι Αντωνακάκη/Περδικάκη καταλαμβάνουν την 3η θέση στην τελική κατάταξη.

Σε λίγο ακολουθεί ο δεύτερος ημιτελικός των γυναικών όπου Καλαμαρίδου/Μαναβή αντιμετωπίζουν τις Μάτιου/Τριανταφυλλίδη.

11:45: Ξεκίνησε κι ο δεύτερος ημιτελικός που αρχικά είναι στην απόλυτη ισορροπία με το σκορ στο 6-6

11:55: Καλαμαρίδου/Μαναβή είχαν αποκτήσει ένα μικρό αλλά σημαντικό προβάδισμα με το σκορ στο 12-9, αλλά Μάτιου/Τριανταφυλλίδη πλησίασαν στον πόντο (12-11).

12:05: Μάτιου/Τριανταφυλλίδη έκαναν την ανατροποή στο φινάλε καθώς με επιμέρους σκορ 7-1 μετέτρεψαν το εις βάρος τους 14-17 σε 21-18 και πήραν το πρώτο σετ

12:19: Οι Μάτιου/Τριανταφυλλίδη ξέφυγαν με 16-12 αλλά Καλαμαρίδου/Μαναβή πλησίασαν στον πόντο με το σκορ πλέον στο 16-15

12:25: Οι Τριανταφυλλίδη/Μάτιου παίρνουν και το δεύτερο σετ με 21-18 και προκρίνονται στον τελικό του Thessaloniki Grand Slam όπου στις 19:00 (απευθείας μετάδοση ΕΡΤ3) θα αντιμετωπίσουν τις Καραγκούνη/Χριστοδούλου. Αντιθέτως οι περσινές νικήτριες Καλαμαρίοδου/Μαναβή θα πάρουν την 3η θέση στην τελική κατάταξη

Σε λίγα λεπτά ακολουθούν οι ημιτελικοί των ανδρών, ενώ πρέπει να σημειώσουμε ότι οι κερκίδες είναι σχεδόν κατάμεστες με τον κόσμο της Θεσσαλονίκης να έχει αγκαλιάσει από την πρώτη μέρα και φέτος το τουρνουά.

12:27: Πρώτο ζευγάρι στα ημιτελικά των ανδρών οι Ιωαννίδης/Παπαδημητρίου-Κανέλλος Τερζόγλου Γ.

12:38: Πρώτο σερβίς στα ημιτελικά των ανδρών

12:52:Με εντυπωσιακό Γιώργο Τερζόγλου στο μπλοκ το πρώτο έκλεισε στο 21-12 για τους Κανέλλο/Τερζόγλου...

13:07: Οι Ιωαννίδης/Παπαδημητρίου ξέφυγαν με 10-7 στο 2ο σετ, αλλά Κανέλλος/Τερζόγλου Γ, προηγήθηκαν 11-12 και τώρα είμαστε στο 13-13

13:11: οι Κανέλλος/Τερζόγλου έφτασαν στο +2 και το σκορ τώρα είναι στο υπέρ τους 18-16

13:13: Ματς μπολ με το σκορ στο 20-18

13:14: Με χαμένο σερβίς του Παπαδημητρίου το σετ τελειώνει με 21-19. Οι Κανέλλος/Τερζόγλου παίρνουν την πρόκριση στον τελικό και οι Ιωαννίδης/Παπαδημητρίου καταλαμβάνουν την 3η θέση στην τελική κατάταξη.

Ο ΜΠΑΜΠΗΣ ΠΑΠΑΔΟΓΟΥΛΑΣ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ ΣΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ ΤΩΝ ΑΝΔΡΩΝ
Ο κορυφαίος διαιτητής στην άμμο σε παγκόσμιο επίπεδο Μπάμπης Παπαδογούλας θα δώσει ξεχωριστό χρώμα στον τελικό των ανδρών στο Thessaloniki Grand Slam.

Ο Έλληνας διεθνής διαιτητής θα βρεθεί πλατεία Αριστοτέλους και θα είναι ο πρώτος διαιτητής του μεγάλου τελικού.

13:23: Ολοκληρώθηκε το ζέσταμα στον 2ο ημιτελικό όπου αντιμέτωποι θα βρεθούν οι Κόλα/Τζιουμάκας με τους Ντάλλα/Χατζηδημητρίου.

13:34: Μάχη πόντο με πόντο μέχρι στιγμής με το σκορ στο 10-11 υπερ των Ντάλλα/Χατζηδημητρίου

13:36: Οι Ντάλλας και Χατζηδημητρίου ξεφεύγουν με 10-14

13:40: Οι Ντάλλας και Χατζηδημητρίου κάνουν το 14-19 και βρίσκονται 2 πόντους πριν το πρώτο σετ

13:42: Τελειώνει το πρώτο σετ με τους Ντάλλα/Χατζηδημητρίου να το κατακτούν επικρατώντας των Κόλα/Τζιουμάκα με 16-21

13:44: Αρχίζει το 2ο σετ

13:47: Οι Κόλα/Τζιουμάκας έχουν πάρει προβάδισμα στο σετ αυτό με 8-5

13:50: Οι Ντάλλας/Χατζηδημητρίου μειώνουν στον πόντο (10-9)

13:51: Οι Κόλα/Τζιουμάκας φτάνουν στο +3 (12-9)

13:52: Και με δύο συνεχόμενους άσους του Τζιουμάκα γίνεται το 13-9

13:54: Οι Κόλα/Τζιουμάκας είναι μπροστά με 16-12 στη νέα αλλαγή πλευράς

13:58: Οι Κόλα/Τζιουμάκας κάνουν άνετα το 1-1 επικρατώντας με 21-14

13:59: Και έτσι η πρόκριση στον τελικό θα κριθεί στο τρίτο και τελευταίο σετ το οποίο θα το πάρει η ομάδα που θα φτάσει πρώτη στους 15 πόντους

14:02: Οι Κόλα/Τζιουμάκας ξεκινάνε πιο δυνατά και στο 3ο και προηγούνται με 5-2

14:04: Οι Ντάλλας/Χατζηδημητρίου μειώνουν σε 7-6

14:05: Και με φοβερό μπλοκ του Τζιουμάκα γίνεται το 9-6

14:07 Οι Κόλα/Τζιουμάκας είναι μπροστά με 11-8

14:10 Ο Τζιουμάκας κάνει το 13-9

14:11 Την πρόκριση στον τελικό παίρνουν οι Κόλα/Τζιουμάκας επικρατώντας τον Ντάλλα/Χατζηδημητρίουμε 2-1

14:13: Ο τελικός των ανδρών θα είναι Κανέλλος/Τερζόγλου - Κόλα/Τζιουμάκας

17:15: Αλεξόγλου/Πασχαλάκη τον τίτλο στο Thessaloniki Juniors Open
Στις κατάμεστες κερκίδες στην πλατεία Αριστοτέλους πανηγύρισαν το χρυσό μετάλλιο στο πρώτο τουρνουά Juniors για το 2023 οι Θεσσαλονικιές Ελένη Αλεξόγλου και Μυρτώ Πασχαλάκη.

Το νεαρό δίδυμο πήρε τον τίτλο με μόλις ένα χαμένο σετ σε όλη την διοργάνωση που έγινε στις εγκαταστάσεις του Avant Garde στην Καρδία Θεσσαλονίκης και ολοκληρώθηκε στην πλατεία Αριστοτέλους.

Στον τελικό του Thessaloniki Juniors Open, η Ελένη Αλεξόγλου και η Μυρτώ Πασχαλάκη αντιμετώπισαν τις επίσης Θεσσαλονικιές Κυριακή Κουκουδίτσα, Κατερίνα Λιόφτη και επικράτησαν με 2-0 (21-12, 21-17) σετ μετά από 35 λεπτά αγώνα.

18:15: Βένιος/Χρηστάκος οι νικητές στο Thessaloniki Juniors Open

Οι Κώστας Βένιος, Ιπποκράτης Χρηστάκος ήταν οι νικητές στο 1ο φετινο τουρνουά Juniors, οι τελικοί του οποίοι διεξήχθησαν στην πλατεία Αριστοτέλους (στα γήπεδα που έγιναν και οι αγώνες του Thessaloniki Grand Slam).

Οι Βένιος, Χρηστάκος (που είναι από το Ηράκλειο) επικράτησαν με 2-0 (21-13, 21-13) των Ιάσωνα και Άρη Γαλλιάκη (που είναι από το Ρέθυμνο).

18:45: Οι Καραγκούνη/Χριστοδούλου, Μάτιου/Τριανταφυλλίδη βρίσκονται ήδη στο κεντρικό γήπεδο έχοντας ξεκινήσει ζέσταμα για τον τελικό των γυναικών ο οποίος θα ξεκινήσει με μικρή καθυστέρηση.

19:02: ΞΕΚΙΝΗΣΕ Ο ΤΕΛΙΚΟΣ ΤΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

19:04: Μάτιου/Τριανταφυλλίδη παίρνουν μικρό προβάδισμα νωρίς. νωρίς καθώς το σκορ είναι στο 6-2

19:06: Άμεση αντίδραση από Καραγκούνη/Χριστοδούλου και το σκορ 6-5, αλλά με άσο με τη βοήθεια του φιλέ η Τριανταφυλλίδη και με μπλοκ διαμορφώνει το 9-5

19:10: Μεγαλώνει η διαφορά και στο σκορ πλέον 13-6!

19:14: Στο 18-8 το σκορ

19:17: Με 21-12 οι Μάτιου/Τριανταφυλλίδη παίρνουν το 1ο σετ του τελικού

19:21: Η απάντηση των Καραγκούνη/Χριστοδούλου έρχεται στην εκκίνηση του 2ου σετ με το σκορ να είναι στο υπέρ τους 5-1 και έχουμε τάιμ άουτ

19:24: Στο 8-3 το σκορ με μπλοκ Χριστοδούλου

19:26: Στο +6 η διαφορά (10-4) με επίθεση Καραγκούνη

19:30: Μειώνουν το σκορ Μάτιου/Τριανταφυλλίδη και πλέον το σκορ στο 14-11...

19:38: Ματς μπολ για Μάτιου/Τριανταφυλλίδη με πλασέ της πρώτης

19:38: Οι Διονυσία Μάτιου/Λίζα Τριανταφυλλίδη παίρνουν και το 2ο σετ με 21-19 και κατακτούν το Thessaloniki Grand Slam!

Ξεκίνησε ο τελικός των ανδρών με τους Κόλα/Τζιουμάκα να κοντράρονται με τους Κανέλλο/Τερζόγλου Γ.

20:00: Μάχη πόντο με πόντο

20:15: Με επίθεση του Τζιουμάκα το 21-19 και τέλος στο πρώτο σετ

20:23: Οι Κανέλλος/Τερζόγλου προηγήθηκαν με 8-3 στο β' σετ αλλά τα σερβίς του Τζιουμάκα έφεραν το σκορ στο 8-7

20:25: Κανέλλος/Τερζόγλου ξέφυγαν 10-7, αλλά και πάλι η διαφορά στον πόντο (10-9)

20:27: Κόλα και Τζιουμάκας με δύο επιθέσεις του πρώτου περνούν μπροστά για πρώτη φορά με 12-11

20:28: Κανέλλος/Τερζόλγου έκαναν το 13-12, αλλά με άουτ του πρώτου το σκορ γίνεται 13-14 και μπλοκ του Τζιουμάκα για πρώτη φορά ξεφεύγουν με δύο πόντους (13-15)

20:31: Άμεση αντίδραση από Κανέλλο/Τερζόγλου που ισοφαρίζουν σε 16-16

20:35: Ο Τερζόγλου σβήνει το πρώτο ματς μπολ και μειώνει σε 20-19

20:36: Ο Κόλα τελειώνει την επίθεση και οι Τζιουμάκας/Κόλα είναι οι νικητές στο Thessaloniki Grand Slam!

Κάπου εδώ τελειώνει και το Livefeed που σας κράτησε συντροφιοά το διήμερο από την πλατεία Αριστοτέλους