16-04-2024 03:44

Β εθνική Ανδρών ΕΣΠΑΑΑ: Μέταλλο... Αμπελοκήπων 3-0 το Γαλάτσι και «2-2»

Mε την τετράδα Σαλίτ, Παντελούκα, Μιχαλόπουλου, Κριερή να πιάνει πολύ καλή απόδοση, οι Αμπελόκηποι έβγαλαν… μέταλλο και κατάφεραν να νικήσουν με 3-0 την Ένωση Γαλατσίου, και να ισοφάρισαν τη σειρά των τελικών της Β’ εθνικής Ανδρών ΕΣΠΑΑΑ, σε «2-2». Πλέον όλα θα κριθούν σε πέμπτο τελικό την Πέμπτη 19/4, στο κλειστό του Γαλατσίου.

Αγωνιστικά οι Αμπελόκηποι ήταν βελτιωμένοι στο τέταρτο παιχνίδι απέναντι στην Ένωση Γαλατσίου και απέφυγαν τα λάθη του τρίτου αγώνα. Οι γηπεδούχοι ήταν εξαιρετικοί σε σερβίς και υποδοχή και αυτό τους έδωσε πλεονέκτημα και στα τρία σετ. Τόσο το πρώτο όσο και το δεύτερο σετ κρίθηκαν με σκορ 25-19. Το τρίτο σετ με 25-21 πήγε επίσης στην πλευρά των Αμπελοκήπων και έτσι οι δύο ομάδες έδωσαν ραντεβού σε πέμπτο τελικό.

Τα σετ 3-0 (25-19, 25-19, 25-21)

Διαιτητές: Χαμπιλού- Οικονόμου

Αμπελόκηποι ( Μιχαλόπουλος): Σαλίτ, Μιχαλόπουλος, Παντελούκας, Κριερής, Τζανουδάκης, Πανόπουλος, Σαραμαντάς (λ), Λάζος, Αικατερινάρης

Ενωση Γαλατσίου (Τακιρόπουλος) : Αριστόπουλος, Κατσακούλας, Κωστόπουλος, Καρράς, Φίλος, Λεοντίου, Γαβαλάς (λ), Τσαμουδάλης, Πολυχρονόπουλος

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

01η αγωνιστική

Πεμ-11/04/24   Γαλατσίου   ΑΕΣ Ένωση Γαλατσίου - ΑΕ Αμπελοκήπων   3-2 (27-29,21-25,25-18,25-18,17-15)

02η αγωνιστική

Δευ-15/04/24  ΑΕ Αμπελοκήπων - ΑΕΣ Ένωση Γαλατσίου 3-0(25-19,25-19,25-21)

03η αγωνιστική

Πεμ-18/04/24   21:45    Γαλατσίου:  ΑΕΣ Ένωση Γαλατσίου - ΑΕ Αμπελοκήπων

Μεταφορά αποτελεσμάτωνΒ΄φάσης (1-1): ΑΕΣ Ένωση Γαλατσίου - ΑΕ Αμπελοκήπων 3-1, 0-3.