23-03-2024 16:06

Τοπική 3 ΕΣΠΑΑΑ: Χωρίς αντίπαλο η Νηαρ Ηστ συνέχισαν με νίκες τα φαβορί

Μία ακόμα νίκη πέτυχε η Νηαρ Ηστ στην Τοπική Κατηγορία 3 Γυναικών σε μια αγωνιστική όπου και στα τέσσερα παιχνίδια επικράτησαν οι γηπεδούχες με καθαρό σκορ.

Στο ντέρμπι των πρωτοπόρων η Νηαρ Ηστ ήταν αυτή που χαμογέλασε κόντρα στον Αετό Μεταμόρφωσης. Το παιχνίδι ήταν ανταγωνιστικό, με εξαίρεση το δεύτερο σετ, αλλά οι γηπεδούχες είχαν τον τρόπο να πάρουν αυτό που θέλουν και με 3-0 πέτυχαν ακόμα μία νίκη που φέρνει τη διαφορά των δύο ομάδων στους 10 βαθμούς.

Την ήττα του Αετού αξιοποίησε ο ΑΣΟΧ Φοίβος καθώς πέτυχε καθαρή νίκη επί του Λαυρίου και έφτασε επίσης στους 22 βαθμούς. Η ομάδα του Φοίβου ήταν αποτελεσματική και έφτασε στο 3-0 χωρίς περιπέτειες συνεχίζοντας με αισιοδοξία το πρωτάθλημα.Σημαντική νίκη πέτυχε και η Παλλήνη που με 3-0 ξεπέρασε το εμπόδιο του Εθνικού.

Οι φιλοξενούμενες πάλεψαν στο πρώτο σετ αλλά από εκεί και πέρα άρχισαν να βγαίνουν από το ρυθμό τους κάτι που έκανε τα πράγματα πιο απλά για την Παλλήνη.

Επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα ο Ηρακλής Αγίου Δημητρίου που με 3-0 νίκησε τον Αστέρα Εξαρχείων και πήρε βαθμολογική ανάσα. Με αυτό το αποτέλεσμα οι γηπεδούχες παραμένουν ζωντανές στο κυνήγι της τριάδας διατηρώντας τις μαθηματικές ελπίδες τους.