03-11-2021 01:48

Στην ΑΕΚ το ντέρμπι της αγωνιστικής για τα Αγόρια Κ21 της ΕΣΠΑΑΑ

Επιστροφή στις νίκες για την ΑΕΚ που επικράτησε του Πανερυθραϊκού στο πιο ενδιαφέρον παιχνίδι της αγωνιστικής και κάλυψε ουσιαστικά την ήττα της προηγούμενης εβδομάδας από τον Παναθηναϊκό.

Ο Πανερυθραϊκός, που την περασμένη αγωνιστική έκανε ρεπό, υποδέχθηκε την ΑΕΚ σε ένα πολύ ενδιαφέρον παιχνίδι. Η ΑΕΚ μπήκε πιο δυνατά στο παιχνίδι και κάνοντας πολύ καλό επιθετικά παιχνίδι πήρε προβάδισμα με 0-2 σετ.

Οι γηπεδούχοι ανέκαμψαν και με πολύ καλή απόδοση στο τρίτο σετ μείωσαν σε 1-2 αλλά η παίκτες της Ένωσης ήταν εξαιρετικοί και στο τέταρτο σετ και έφτασαν στο 1-3 υποχρεώνοντας τον Πανερυθραϊκός για την πρώτη του ήττα και παράλληλα διατηρήθηκαν στην πρώτη θέση.

Δεύτερη συνεχόμενη νίκη για τον Παναθηναϊκό που πραγματοποίησε πολύ καλή εμφάνιση απέναντι στην ΑΕ Αμπελοκήπων. Ο Παναθηναϊκός δεν απειλήθηκε σε κανένα σημείο του παιχνιδιού με αποτέλεσμα να φτάσει στο 3-0 χωρίς προβλήματα και να έχει πλέον 9 βαθμούς σε 4 παιχνίδια.

Νίκη και για την ομάδα της Κηφισιάς που ήταν καλύτερη από την ΑΕ Αγίας Παρασκευής και επικράτησε 3-0. Η Κηφισιά έφτασε τους 7 βαθμούς σε 5 παιχνίδια και βρίσκεται πλέον στην 4η θέση της βαθμολογίας.Τα αποτελέσματα της 5ης αγωνιστικής και η βαθμολογία: