08-06-2013 14:09

Πήρε το γειτονικό ντέρμπι η Νίκη Αμαρουσίου

Δεύτερη νίκη για τη γυναικεία ομάδα της Νίκης Αμαρουσίου στα πλαίσια του 3ου Τουρνουά 'Άνοιξη', με 3-1 εντός έδρας αυτή τη φορά και με αντίπαλο τη 'γειτόνισσα' Αθηνά Μαγκουφάνας.

Πίσω στο σκορ βρέθηκαν οι γηπεδούχες στο ξεκίνημα των τριών πρώτων σετ του παιχνιδιού. Προς το τέλος των σετ όμως η εικόνα άλλαξε με αποτέλεσμα η Νίκη να επικρατήσει έστω και δύσκολα σε κάποια σετ.

Τα σετ: 25-17, 26-24 17-25, 25-10.

ΝΙΚΗ(Μπαϊμπος): Αναγνώστου(c), Λιουκα, Τσελέπη, Λέκκου, Μπούρμπη, Λουκατάρη, Πατραμάνη, Κουσούλη, Καλαντζή Μ. / Βητου(λ), Ηλιοπούλου Χ.(λ)
ΑΘΗΝΑ (Σουμπασης): Αλεξάνδρου(c), Γιαννιτσοπούλου, Δημητροπούλου, Σαράντου, Μαχαίρα, Δαρεμα, Δρίτσα, Αγραβάνη /Αρκά(λ), Σταθάκη.