04-12-2013 14:26

Διπλή νίκη με το... καλημέρα για τον Παμβοχαϊκό

Η ομάδα των γυναικών του Παμβοχαικού νίκησε με 3 – 0 σετ τον Απόλλωνα Ξυλοκάστρου εντός έδρας και οι μικροί των Παμπαίδων με ηρωική εμφάνιση στην Πάτρα έκαμψαν την αντίσταση της ομάδας της Ολυμπιάδας με 3 – 2 σετ.

ΓΥΝΑΙΚΕΣ

ΠΑΜΒΟΧΑΙΚΟΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟΥ 3 - 0

Με σχετική άνεση η ομάδα των γυναικών επιβλήθηκε της αντίστοιχης ομάδας του Ξυλοκάστρου.Τα δύο πρώτα σετ τελείωσαν με σαφή διαφορά και άνετα για τον Παμβοχαικό.Ο Απόλλωνας πρόβαλε αντίσταση στο τρίτο σετ και εκεί είδαμε ένα συναρπαστικό παιχνίδι που κρίθηκε στις λεπτομέρειες υπέρ τη ομάδας του Παμβοχαικού.Τα σετ 25-9, 25-11 και 25-23.

ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ

ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΤΡΩΝ – ΠΑΜΒΟΧΑΙΚΟΣ 2 – 3

Ο Παμβοχαικός κατεβάζοντας μια νέα ομάδα κατά 60% αλλαγμένη από αυτή που κατέκτησε την περίοδο 2012-2013 την 2η θέση στο FINAL FOUR της ΕΣΠΕΠ παρουσίασε ένα καλό πρόσωπο στο γήπεδο της Ολυμπιάδας στην Πάτρα.

Το πρώτο σετ ανήκει στην ομάδα του Παμβοχαικού και το οποίο κέρδισε με 16-25.Η απειρία των νεαρών παικτών της ομάδας καθώς και η ένταση που δημιουργήθηκε από τους γηπεδούχους ήταν οι αιτίες στο να χαθούν τα δύο επόμενα σετ με 25 – 13 και 25 – 14.Στο 4ο σετ ο Παμβοχαικός παρουσιάστηκε πιο δυνατός και ισοφάρισε σε 2-2 με 25-15.

Στο 5ο σετ έγινε πραγματική μάχη με τελικό νικητή τον Παμβοχαικό με 13-15.