23-09-2019 15:23

Φιλική επικράτηση της ΑΕΚ στο Αιγάλεω

Άλλη μία φιλική νίκη πήρε η γυναικεία ομάδα βόλεϊ, που επικράτησε του Αιγάλεω εκτός έδρας με 1-3.Οι δύο προπονητές Αγγελική Αντωνιάδου και Μανώλης Αποστολογιωργάκης βρήκαν την ευκαιρία να τεστάρουν διάφορα σχήματα και να δώσουν χρόνο συμμετοχής σε όσες αθλήτριες είχαν στην διάθεση τους.

Το Αιγάλεω επικράτησε στις λεπτομέρειες στο πρώτο σετ με 25-23, αλλά στη συνέχεια η ΑΕΚ βελτίωσε την υποδοχή και την επίθεση της, ισοφάρισε σε 1-1 με 21-25, και προηγήθηκε και με 1-2 σετ με 20-25.

Οι δύο προπονητές αποφάσισαν να πάιξουν και τέταρτο σετ να ολοκληρωθεί στους 15 πόντους, με τον «Δικέφαλο» να επικρατεί με 14-16.

Αιγάλεω – ΑΕΚ 1-3

Τα σετ: 25-23, 21-25, 20-25, 14-16.