28-04-2013 17:28

Τρίτη σερί νίκη για τους Παμπαίδες της ΦΕΙ

Μετά τις νίκες με την ήδη Πρωταθλήτρια στην ΕΣΠΕΔΕ, Πρέβεζα και τον Α.Γ.Σ. Ιωαννίνων, τρίτωσε το καλό για τη ΦΕΙ με τη δύσκολη νίκη επί του αξιόμαχου Ερμή Ηγουμενίτσας με 3-2 (25-19, 25-22, 22-25,25-27, 15-8), όπως έγινε και στον Α΄ Γύρο του Πρωταθλήματος Παμπαίδων της ΕΣΠΕΔΕ.

Το ματς διεξήχθη στο κλειστό γυμναστήριο του  3ου Γυμνασίου και το παρακολούθησαν αρκετοί φίλοι του αθλήματος, οι οποίοι χάρηκαν ένα πολύ ωραίο αγώνα με πολλές διακυμάνσεις στο σκορ. Αρχικά προηγήθηκε η ΦΕΙ με 2-0 σετ, αλλά κάποια λάθη της στα κρίσιμα σημεία δεν τηε επέτρεψαν να τελιώσει τον αγώνα και  έδωσαν την ευκαιρία στον Ερμή να ισοφαρίσει σε 2-2.

Στο πέμπτο σετ, η ΦΕΙ αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ με 3-6, εν τούτοις ήταν πολύ καλή στη συνέχεια και κέρδισε το σέτ και τον αγώνα .Είναι το τέταρτο ματς που κερδίζει η ΦΕΙ στο τάι μπρέικ.