14-10-2013 23:10

Διπλό στην Γκράβα για τους παίδες της Αγίας Παρασκευής

Η Αγία Παρασκευή φιλοξενήθηκε από την ΑΕ Γκράβας για τη δεύτερη αγωνιστική του πρωταθλήματος παίδων της ΕΣΠΑΑΑ και επικράτησε με 3-0.
Η ομάδα της Αγίας Παρασκευής μπήκε πολύ δυνατά στον αγώνα και κατέκτησε εύκολα το πρώτο σετ, όμως μετά έχασε τη συγκέντρωσή της και έδωσε την ευκαιρία στη μαχητική ομάδα της Γκράβας να πιστέψει στην ανατροπή. Η γηπεδούχος ήταν μπροστά στο σκορ στο δεύτερο και τρίτο σετ, όμως στα κρίσιμα σημεία λύγισε και η ΑΕΑΠ οδηγήθηκε σε μια καθαρή νίκη, ξεπέρασε το άγχος της πρεμιέρας και έθεσε, από τον πρώτο κιόλας αγώνα της, ψηλά τον πήχυ στο φετινό πρωτάθλημα.