01-11-2021 22:10

Χαμόγελα και αισιοδοξία στον Φιλαθλητικό Πρέβεζας για το 2/2

Τη 2η νίκη του πέτυχε ο Φιλαθλητικός ΓΣ Πρέβεζας με 3-0 σετ (25-20,25-19,25-22) κόντρα στον ΑΣ Ιωαννίνων στο ΔΑΚ Πρέβεζας για την 2η αγωνιστική του Β ομίλου της Α2 γυναικών.

Η νέα επιτυχία επι ενός ανταγωνιστικού αντιπάλου έφερε χαμόγελα και αυτοπεποίθηση στην ομάδα του Παπαδόπουλου που έμεινε στην κορυφή μαζί με την Σταυρούπολη,

Το 1ο σετ ήταν αμφίρροπο ,οι δύο ομάδες ξεκίνησαν τον αγώνα με νευρικότητα και εκατέρωθεν λάθη και συμβάδισαν μέχρι τα μισά του σετ.Ένα ταιμ άουτ του Π.Παπαδόπουλου και ένα σερί από δύσκολα σέρβις δημιούργησαν πρόβλημα στην υποδοχή των Ιωαννίνων, και ο Φιλαθλητικός πήρε το σετ με 25-20.Στο 2ο σετ η ομάδα της Πρέβεζας ανέβασε κατακόρυφα την απόδοσή της με επιθετικό πλουραλισμό και σφιχτή άμυνα το κατέκτησε με 25-19.

Στο 3ο σετ ο ΑΣ Ιωαννίνων προσπάθησε να μπει στον αγώνα και να απειλήσει τον Φιλαθλητικό όμως με πολύ καλή αμυντική λειτουργία και σωστή διαχείριση του σκορ , ο Φιλαθλητικός «καθάρισε»με 25-22 και ξεσήκωσε το ενθουσιώδες κοινό του που κατέκλυσε το κλειστό γυμναστήριο Πρέβεζας .

Τα σετ: 3-0 (25-20, 25-19, 25-22)

Φιλαθλητικός ΓΣ (Παπαδόπουλος- Βοηθ Πρπ Τσουμάνης-Γεωργοπέτρης) Γκιμπερτ , Κοσμίδου , Σιούλα , Θεοδωράκη , Παρσίνα , Κούκα , Ρίτσα, Σάμπου , Πατακιάρα , Αγόρου , Μέλου

ΑΣ Γιάννενα(Τσιούπης): Μπόζιου,Παππά Αικ., Καλουτσάκη, Τσαμπάι, Νιακοπούλου/λ, Νταγκοπούλου, Παππά Κλ., Τικμανίδου, Ανουλίδου, Κακαγή, Μίχου, Μπάρλα/λ, Μπουρλή, Τσάμου