• JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 1201
27-10-2013 23:04

Ο Απόλλωνας... σκούπισε τον ΖΑΟΝ στην Κηφισιά

Με το δεξί ξεκίνησε την αγωνιστική χρονιά ο Απόλλων Πατρών, μετά τη νίκη επί του ΖΑΟΝ με 3-0 στο πρώτο επίσημο παιχνίδι της χρονιάς για την Α2 γυναικών.

Στο πρώτο σετ ο ΖΑΟΝ βρισκόταν μπροστά στο σκορ σε όλη τη διάρκεια, αλλά όταν έγινε το 20-20, ο Απόλλων κατάφερε να σηκώσει κεφάλι και να κερδίσει με 22-25 κάνοντας το 0-1. Η αρχή όμως έκρυβε μία δυσάρεστη έκπληξη για την ομάδα της Κηφισιάς, αφού η αρχηγός της, Μαρία Παπαγιάννη, τραυματίστηκε στο γόνατο στο 13-11. Στο δέυτερο μέρος ο ΖΑΟΝ συνέχισε να προηγείται μέχρι τα τελευταία λεπτά, αλλά τελικά όλα κρίθηκαν στις λεπτομέρειες και οι φιλοξενούμενες έκαναν το 0-2 με 25-27. Στο τρίτο σετ τα κορίτσια της Ελένης Λεγάτου περιόρισαν το ΖΑΟΝ, ανέβασαν τη διαφορά μέχρι 10 πόντους, και τελικά νίκησαν 18-25.

Τα σετ : 22-25, 25-27, 18-25