27-11-2023 02:04

CEV Cup: Νίκησαν πριν τους αγώνες με ΠΑΟΚ και Μίλωνα

Τόσο η αντίπαλος του ΠΑΟΚ όσο και η αντίπαλος του Μίλωνα στη φάση των «32» του CEV Cup ανδρών σημείωσαν σημαντικές νίκες για τα εγχώρια πρωταθλήματα.

CEV CUP

Αντίπαλος ΠΑΟΚ: Κράτησε δύσκολα το αήττητο η Μλάντοστ

H αντίπαλος του ΠΑΟΚ στη φάση των «32» του CEV Cup Mλάντοστ Ζάγκρεμπ πέρασε δύσκολες στιγμές στην έδρα της Βαραζντίν. Παρότι προηγήθηκε 0-2 σετ, η Βαραζντίν ισοφάρισε και όλα κρίθηκαν στο τάι μπρέικ όπου νίκησε η Μλάντοστ και κράτησε το αήττητο και το προβάδισμα στο πρωτάθλημα Κροατίας.. Τα σετ 2-3 (24-26, 24-26, 26-24, 25-23, 8-15).

Η Μλάντοστ σε 8 αγώνες έχει 16 βαθμούς και είναι μπροστά από τη Μλάντοστ Ρίμπολα Καστέλα και τη Μοκ Μούρσα που έχουν από 14.

Ο ΠΑΟΚ θα υποδεχτεί τους Κροάτες την Πέμπτη 30 Νοεμβρίου στις 19:00 με διαιτητές τον Πολωνό Γιάροσλαβ Μακόφσκι και τον Αλβανό Ιγκλί Φεστί.

CEV CUP Αντίπαλος του Μίλωνα: Νίκησε η SK Zαντρούγκα Μπλέιμπουργκ

Η SK Zαντρούγκα Μπλέιμπουργκ που την Τετάρτη 29 Νοεμβρίου στις 20:00 ώρα Ελλάδας θα φιλοξενήσει τον Α.Ο.Ν.Σ. Μίλων στη ρεβάνς του 3-0 στο «Κροίσος Πέρσης» για τη φάση των «32» του CEV Cup σημείωσε νίκη για την 9η αγωνιστική της αυστριακής Μπουντεσλίγκα.

Συγκεκριμένα νίκησε εκτός έδρας την ουραγό Βάιτζ με 3-0 (31-29, 25-20, 25-21). Μετά τη νίκη αυτή είναι στην 5η θέση με 14 βαθμούς σε 9 αγώνες, ενώ στην πρώτη θέση είναι Χάρτμπεργκ με 22 βαθμούς. Η Βάιτζ είναι στην τελευταία θέση με 3 βαθμούς.

Ο αγώνας της SK Zαντρούγκα Μπλέιμπουργκ με το Μίλωνα θα γίνει την Τετάρτη 29/11, στις 20:00 ώρα Ελλάδας με ρέφερι την Γερμανίδα Οάνα Κριστίνα Φορτού και την Ισπανίδα Γκλόρια Σούτο Χιμένεθ.