03-11-2013 00:12

Μέλκας: «Είναι ντροπή»

Ο προπονητής της Νίκης Αιγινίου, Γιάννης Μέλκας είδε την ομάδα του να παλεύει να γυρίσει το ματς απέναντι στον Άρη, αλλά να χάσει στο τάι μπρέικ με 15-2, γεγονός που τον ενόχλησε ιδιαίτερα.
«Είναι ντροπή να χάνουμε τάι μπρέικ με 15-2 και μάλιστα από έναν Άρη που είχε προβλήματα. Δείξαμε ότι μας φτάνει ο βαθμός και αυτό είναι που με ενοχλεί. Το παιχνίδι παίχτηκε στα λάθη και στην επίθεση. Τα δύο πρώτα σετ τα πήρε ο Άρης γιατί ήταν καλύτερος στην επίθεση. Μετά το 3ο σετ ήμασταν εμείς καλύτεροι στην επίθεση. Από τη στιγμή που ισοφαρίσαμε 2-2 σετ περίμενα να κάνουμε την ανατροπή απέναντι σε μία ομάδα που δεν είναι στα καλύτερα της. Ο Άρης ήταν καλύτερος στο σερβίς και στην υποδοχή. Εμείς δεν πιάσαμε όσο έπρεπε στο σερβίς και δεν πιέσαμε. Ζητάω συγγνώμη και από τους διαιτητές Θέμελη, Σιμίδη για τις διαμαρτυρίες μου πάνω στην ένταση του αγώνα».