08-11-2022 12:15

Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α Β Εθνική Ανδρών: Καρέ νικών για τον πρωτοπόρο ΓΣ Ηλιούπολης, μεγάλη έκπληξη στη Νέα Πέραμο

Aκάθεκτος ο ΓΣ Ηλιούπολης συνέχισε το νικηφόρο σερί του, στην Β’ εθνική ανδρών της ΕΣΠΕΔΑ, καθώς για την 4η αγωνιστική επικράτησε 3-0 του τρίτου ‘Εσπερου Καλλιθέας και έκανε καρέ νικών ενώ παρέμεινε πρώτος στη βαθμολογίας με 12 πόντους.

Οι νικητές πήραν εύκολα το πρώτο σετ με 25-12, βρήκαν αντίσταση από τους φιλοξενούμενους στο δεύτερο στο οποίο επικράτησαν με 25-21 και τελείωσαν το ματς με 25-17.

Σούπερ έκπληξη από την προτελευταία πριν το ματς, Νέα Πέραμο, η οποία κέρδισε με καθαρό τρίποντο την δεύτερη Αργυρούπολη με 3-0 (25-12 25-21, . Οι νικητές έπαιξαν με πολύ πάθος, έβγαλαν πολύ ενέργεια στο γήπεδο, και συνολικά έφτασαν δίκαια στην επιτυχία. Από την άλλη πλευρά, ο ΑΟΝΑ αιφνιδιάστηκε από το πάθος και την πείσμα των γηπεδούχων, και παρά την οδυνηρή ήττα, κράτησε την δεύτερη θέση της βαθμολογίας.

Περίπατος για τον  τριίτο ΑΑΣ Κότινο που επικράτησε άνετα του ουραγού Τελαμώνα με 3-0 (25-7, 25-7, 26-6) ενώ και τα τρία σετ ήταν μονοψήφια.