20-10-2020 02:13

Μεγάλη ανατροπή Αστέρα στην Πεύκη, διπλασίασαν τις νίκες τους Φοίβος και Απόλλωνας, πρώτο τρίποντο για Παπάγου

Μεγάλο θρίλερ στην Πεύκη, όπου για την 2η αγωνιστική της Β΄εθνικής ΕΣΠΑΑΑ, ο Αστέρας Αγ Δημητρίου αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-0 από την γηπεδούχο Μαγκουφάνα, κατάφερε με αντεπίθεση διαρκείας να γυρίσει το παιχνίδι και να αποδράσει με 2-3.

Ένα πολύτιμο δίποντο που τον κράτησε στην πρώτη τριάδα της βαθμολογίς ενώ από την άλλη οι επικίνδυνες γηπεδούχες που είναι δυνατές, στην έδρα τους, έμειναν με το βαθμό της παρηγοριάς.

Με καλή ψυχολογία από το τρίποντο της πρεμιέρας κόντρα στον Παπάγου, ο Φοίβος Μελισσίων διπλασίασε τις νίκες του, καθώς επικράτησε με 3-0 εκτός έδρας των Νέων Βύρωνα, και παρέμεινε στην κορυφή με έξι πόντους, παρέα με τον Απόλλωνα Αγ. Δημητρίου. Οι φιλοξενούμενες του Σπύρου Νικολάκη πήραν εύκολα το πρώτο σετ αλλά στη συνέχεια κατέκτησαν τα δύο επόμενα σετ με πολύ άγχος και ιδρώτα.

Πρώτος ο νεοφώτιστος Απόλλωνας Αγ. Δημητρίου που σαν σε προπόνηση, πήρε άνετα τον Τυφώνα που απλά κατέβηκε να παίξει.

«Έσπασαν το ρόδι» οι φιλόδοξοι «Στρατηγοί», οι οποίοι επικράτησαν εύκολα με 3-0 της νεοφώτιστης Γκράβας και περσινής φιναλίστ του κυπέλλου γυναικών.Πρώτο τρίποντο και για τη Νίκη Αμαρουσίου η οποία πέρασε εύκολο βράδυ στο κλειστό του Χαλανδρίου, με αντίπαλο τον ΓΣ ο όποιος είναι από τα φαβορί του υποβιβασμού.