19-12-2016 12:15

Κλείνει η χρονιά με νίκη για τον Κόροιβο

Το 2016 κλείνει με ακόμη μία νίκη για τον Κόροιβο αυτή τη φορά κόντρα στον Άρατο Κιάτου με σκορ 3-0.
Οι παίκτες του Ανδρέα Γκρουμούσα και του Γιώργου Σωτηρόπουλου παρόλο που πήραν μία διαφορά στην αρχή (9-3) δεν κατάφεραν να τη διατηρήσουν και κέρδισαν δύσκολα το πρώτο σετ με 26-24. Στο δεύτερο σετ μπήκαν πιο δυναμικά και με ένα σερί του αρχηγού Φώτη Παναγιωτάρα στο σέρβις έκαναν εύκολα το 25-12. Στο τρίτο και τελευταίο σετ του αγώνα οι κυανόλευκοι είχαν από την αρχή προβάδισμα στο σκορ και έφτασαν πρώτοι στο 25 με τους αντιπάλους να μένουν στο 19. Το πρωτάθλημα έχει μία διακοπή λόγω εορτών και ξεκινάει πάλι στις 7 Ιανουαρίου.

1ο σετ: 9-3, 15-15, 21-17, 26-24
2ο σετ: 5-4, 9-7, 12-8, 25-12
3ο σετ: 10-8, 15-12, 18-17, 25-19

Τα σετ: 3-0 (26-24, 25-12, 25-19) σε 1h και 15'

Α.Σ. Κόροιβος (Γκρουμούσας): Παναγιωτάρας Φ, Μαυροειδής Ι., Παναγιωτάρας Σ., Σωτηρόπουλος, Παπαθεοδώρου, Μαυροειδής Δ., Μιχόπουλος (λ), Νικολόπουλος, Σπυρόπουλος, Σάκκος, Παναγιωτόπουλος, Μαρτζάκλης, Παναγιωτόπουλος, Γκρουμούσας(λ)

Α.Ο. Κιάτου: Τσιανάκας, Μπεκιάρης, Τσόρης, Τσιανός, Γιαννακαίνας, Ντούλα, Γεωργίου