Κατάμεστο το κλειστό του Αιγάλεω από μικρούς και μεγάλους που αποθέωσαν τα κορίτσια της Αγγελικής Αντωνιάδη, καθώς και τις υπόλοιπες τρεις ομάδες που συμμετείχαν σε αυτό το φάιναλ-4. MVP η ακραία του Αιγάλεω Κατερίνα Κουλοπούλου.
Η Αργυρούπολη όπως και πέρυσι δεν κατάφερε να πάρει τον τίτλο, ωστόσο αξίζουν συγχαρητήρια στην ομάδα του Βασίλη Αρναούτη που πάλεψε μέχρι τέλος. Βρέθηκε πίσω με 1-0 και 2-1, οδήγησε το παιχνίδι στο τάι μπρέικ αλλά ηττήθηκε στις λεπτομέρειες.
Διαιτητές: Μιχαήλογλου, Γεωργάκη
Τα σετ: 2-3 (19-25, 25-17, 13-25, 25-19, 9-15)
ΑΟ ΑΙΓΑΛΕΩ (Αντωνιάδη-Ιωάννου): Μανολίκα Ε., Βλάχου Κ., Κουλοπούλου Κ., Κομβόκη-Ζάγκου Σ., Παλιοθόδωρου Μ., Χαραλαμποπούλου Μ. / Αναστασιάδη Κ. (λ), Παύλου Ε. (λ), Ξακουστίδου Α., Μικέλη Μ., Μπλέκα Σ., Γαρδούνη Ε., Καρούμπα Ε., Μονάντερα Γ.
ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (Αρναούτης): Δελατόλα Α., Βελούδου χρ., Γιατρά Κ., Μασούκα Ειρ., Κουλά Ειρ., Χαλκίδου Τ. / Ζουμπούκου Κ. (λ), Τσουρουπάκη Ε. (λ), Καπάτου Κ., Μπουντούρογλου Μιχ., Μουλακάκη Ι., Οζοκουέρε, Γεωργίου Αφρ., Λαζαρίδου Δ.
Κορυφαία η Κουλοπούλου
MVP: Κατερίνα Κουλοπούλου (ΑΟ Αιγάλεω)
Καλύτερη πασαδόρος: Κατερίνα Βλάχου (ΑΟ Αιγάλεω)
Καλύτερη επιθετικός: Ειρήνη Ματσούκα (ΑΟΝ Αργυρούπολης)
Καλύτερη υποδοχέας: Δήμητρα Ευθυμιοπούλου (ΓΣ Ηλιούπολης):
Καλύτερη μπλοκέρ: Στεφανία Παπαχατζή (ΑΠΣ Αλίμου)
ΧΡΥΣΗ ΒΙΒΛΟΣ ΝΕΑΝΙΔΩΝ - ΕΣΠΕΔΑ
2004: 1.ΑΕ Νίκαια, 2.Ένωση Ιλίου, 3.ΓΣ Πετρούπολη
2005: 1.ΓΣ Πετρούπολης, 2.ΑΕ Νίκαια, 3.ΑΟ Αιγάλεω
2006: 1.ΓΣ Πετρούπολης, 2.ΑΟ Αιγάλεω, 3.Προοδευτική
2007: 1.ΓΣ Πετρούπολης, 2.ΑΟ Αιγάλεω, 3.Προοδευτική
2008: 1.ΑΟ Τράχωνες, 2.ΑΟΝ Αργυρούπολης, 3.ΓΣ Πετρούπολης
2009: 1.Αιγάλεω, 2.Ολυμπιακός, 3.ΑΟΝ Αργυρούπολης
2010: 1.ΑΓΣ Άρτεμις Κορυδαλλού, 2.Ολυμπιακός, 3.Αιγάλεω
2011: 1.Ολυμπιακός, 2.ΑΓΣ Άρτεμις Κορυδαλλού, 3.ΑΟΝ Αργυρούπολης
2012: 1.Ολυμπιακός, 2.ΑΟΝ Αργυρούπολης, 3.Ένωση Ιλίου
2013: 1.Πανιώνιος Γ.Σ., 2.Ένωση Ιλίου, 3.ΑΟΝ Αργυρούπολης, 4.Άρτεμις Κορυδαλλού
2014: 1.Γ.Σ.Ηλιούπολης, 2.Αρτεμις Κορυδαλλού, 3.Α.Ο.Τράχωνες, 4.Α.Ο.Ίλιον
2015: 1.ΓΣ Ηλιούπολης, 2.ΑΟΝ Αργυρούπολης, 3.ΓΣ Πανιώνιος, 4.ΑΟ Τράχωνες
2016: 1.ΑΟ Αιγάλεω, 2.ΑΟΝ Αργυρούπολης, 3.ΑΠΣ Αλίμου, 4.ΓΣ Ηλιούπολης
Η Αργυρούπολη όπως και πέρυσι δεν κατάφερε να πάρει τον τίτλο, ωστόσο αξίζουν συγχαρητήρια στην ομάδα του Βασίλη Αρναούτη που πάλεψε μέχρι τέλος. Βρέθηκε πίσω με 1-0 και 2-1, οδήγησε το παιχνίδι στο τάι μπρέικ αλλά ηττήθηκε στις λεπτομέρειες.
Διαιτητές: Μιχαήλογλου, Γεωργάκη
Τα σετ: 2-3 (19-25, 25-17, 13-25, 25-19, 9-15)
ΑΟ ΑΙΓΑΛΕΩ (Αντωνιάδη-Ιωάννου): Μανολίκα Ε., Βλάχου Κ., Κουλοπούλου Κ., Κομβόκη-Ζάγκου Σ., Παλιοθόδωρου Μ., Χαραλαμποπούλου Μ. / Αναστασιάδη Κ. (λ), Παύλου Ε. (λ), Ξακουστίδου Α., Μικέλη Μ., Μπλέκα Σ., Γαρδούνη Ε., Καρούμπα Ε., Μονάντερα Γ.
ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (Αρναούτης): Δελατόλα Α., Βελούδου χρ., Γιατρά Κ., Μασούκα Ειρ., Κουλά Ειρ., Χαλκίδου Τ. / Ζουμπούκου Κ. (λ), Τσουρουπάκη Ε. (λ), Καπάτου Κ., Μπουντούρογλου Μιχ., Μουλακάκη Ι., Οζοκουέρε, Γεωργίου Αφρ., Λαζαρίδου Δ.
Κορυφαία η Κουλοπούλου
MVP: Κατερίνα Κουλοπούλου (ΑΟ Αιγάλεω)
Καλύτερη πασαδόρος: Κατερίνα Βλάχου (ΑΟ Αιγάλεω)
Καλύτερη επιθετικός: Ειρήνη Ματσούκα (ΑΟΝ Αργυρούπολης)
Καλύτερη υποδοχέας: Δήμητρα Ευθυμιοπούλου (ΓΣ Ηλιούπολης):
Καλύτερη μπλοκέρ: Στεφανία Παπαχατζή (ΑΠΣ Αλίμου)
ΧΡΥΣΗ ΒΙΒΛΟΣ ΝΕΑΝΙΔΩΝ - ΕΣΠΕΔΑ
2004: 1.ΑΕ Νίκαια, 2.Ένωση Ιλίου, 3.ΓΣ Πετρούπολη
2005: 1.ΓΣ Πετρούπολης, 2.ΑΕ Νίκαια, 3.ΑΟ Αιγάλεω
2006: 1.ΓΣ Πετρούπολης, 2.ΑΟ Αιγάλεω, 3.Προοδευτική
2007: 1.ΓΣ Πετρούπολης, 2.ΑΟ Αιγάλεω, 3.Προοδευτική
2008: 1.ΑΟ Τράχωνες, 2.ΑΟΝ Αργυρούπολης, 3.ΓΣ Πετρούπολης
2009: 1.Αιγάλεω, 2.Ολυμπιακός, 3.ΑΟΝ Αργυρούπολης
2010: 1.ΑΓΣ Άρτεμις Κορυδαλλού, 2.Ολυμπιακός, 3.Αιγάλεω
2011: 1.Ολυμπιακός, 2.ΑΓΣ Άρτεμις Κορυδαλλού, 3.ΑΟΝ Αργυρούπολης
2012: 1.Ολυμπιακός, 2.ΑΟΝ Αργυρούπολης, 3.Ένωση Ιλίου
2013: 1.Πανιώνιος Γ.Σ., 2.Ένωση Ιλίου, 3.ΑΟΝ Αργυρούπολης, 4.Άρτεμις Κορυδαλλού
2014: 1.Γ.Σ.Ηλιούπολης, 2.Αρτεμις Κορυδαλλού, 3.Α.Ο.Τράχωνες, 4.Α.Ο.Ίλιον
2015: 1.ΓΣ Ηλιούπολης, 2.ΑΟΝ Αργυρούπολης, 3.ΓΣ Πανιώνιος, 4.ΑΟ Τράχωνες
2016: 1.ΑΟ Αιγάλεω, 2.ΑΟΝ Αργυρούπολης, 3.ΑΠΣ Αλίμου, 4.ΓΣ Ηλιούπολης