13-04-2024 19:09

Pre League Ανδρών (Play Out): Ο Εθνικός έμεινε ζωντανός, 3-2 τον Πανερυθραϊκό και η παραμονή θα κριθεί στην Αλεξανδρούπολη

Στην Αλεξανδρούπολη θα κριθεί η παραμονή στην Pre League ανδρών για την νέα αγωνιστική περίοδο 2024-25 ανάμεσα στον Εθνικό και στον Πανερυθραϊκό.
Η ομάδα του Γιώργου Ανδραβίζου αν και βρισκόταν με την πλάτη στον τοίχο, κατάφερε να πάρει το διπλό με 3-2 σετ στην Νέα Ερυθραία και να στείλει την σειρά των πλέι άουτ σε τρίτο παιχνίδι.

Ο αγώνας θα διεξαχθεί την προσεχή Τετάρτη 17 Απριλίου και ο νικητής θα παραμείνει στην κατηγορία, ενώ ο ηττημένος θα υποβιβαστεί στην Α2 ανδρών.

Ο Εθνικός ξεκίνησε την αναμέτρηση αποφασισμένος και συγκεντρωμένος και προηγήθηκε με 0-2 σετ. Ο Πανερυθραϊκός ανέβασε την απόδοσή του, πίεσε από τη γραμμή του σερβίς και έστειλε το παιχνίδι στο τάι μπρέικ.

Εκεί, οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που χαμογέλασαν και με 13-15 πήραν την σπουδαία νίκη που τους κρατάει στο κόλπο της παραμονής.

Διαιτητές: Φραγκάκης, Χουλιαρόπουλος, Παρατηρητής: Πολίτης.

Τα σετ: 2-3 (15-25, 22-25, 25-21, 25-21, 13-15)