25-02-2024 04:17

Pre League Ανδρών (15η αγωνιστική): Νέο τρίποντο ο Φλοίσβος, σπουδαία νίκη του Ήφαιστου Φλώρινας

Άλλο ένα καθοριστικό βήμα στην κατάληψη της πρώτης θέσης έκανε ο Φλοίσβος, ο οποίος νίκησε στην έδρα του τον Πανερυθραϊκό με 3-0 σετ.
Ο Πανιώνιος ανέβηκε στην 3η θέση της βαθμολογίας μετά το τρίποντο με 3-1 σετ επί του Εθνικού, καθώς ο Ήφαιστος Φλώρινας πήρε σπουδαία νίκη επί του Άρη με το ίδιο σκορ.

Ο Ήφαιστος βρίσκεται και αυτός στο κυνήγι μίας θέσης που οδηγεί στα πλέι οφ, ενώ ο Άρης μετά την ήττα του έπεσε στην 4η θέση και ανάλογα το αποτέλεσμα της Κυριακής ανάμεσα στον Ηρακλή και στον ΟΦΗ, ίσως πέσει και στην 5η θέση.

Pre League Ανδρών - 15η αγωνιστική

Σάββατο 24 Φεβρουαρίου 2024

Γ.Σ. Πανιώνιος - Μ.Γ.Σ. Εθνικός 3-1 (25-16, 20-25, 28-26, 25-16)

Διαιτητές: Χρηστίδης, Μάλφας, Παρατηρητής: Τσάκωνας.

Γ.Σ. ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Αργύρης Ψάρρας)
: Μαρσέλλος, Κουέντιν, Παλέντζας, Γκένοφ, Δανιήλ, Δημητριάδης / Πλεμμένος (λ), Γκρίλλας (λ), Χατζηνικολάου, Βλαβιανός.

Μ.Γ.Σ. ΕΘΝΙΚΟΣ (Γιώργος Ανδραβίζος):
Παπάζογλου Μ., Γεωργουλάκης, Καβαρατζής, Κυριακίδης, Κεσκίνης, Δημητριάδης / Γκοτσίδης (λ), Βαφειάδης.

Α.Π.Σ. Ήφαιστος Φλώρινας - Α.Σ. Άρης 3-1 (24-26, 25-18, 28-26, 25-22)

Διαιτητές: Δανιηλίδου, Τοσουνίδης, Παρατηρητής: Σιδηράς.

Α.Π.Σ. ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ (Σπύρος Γκολίτσης): Χατζόπουλος, Γεωργιάδης, Καλλέργης, Ιλουόνι, Νακάι, Γκόρτσανιουκ / Αντωνιάδης (λ), Σδραυκάκης, Δημητριάδης, Γαληρόπουλος, Χρυσάφης.