28-01-2024 04:11

Pre League Ανδρών: Φοβερή ανατροπή του ΟΦΗ στην Νέα Σμύρνη

Απίστευτη ανατροπή στην Νέα Σμύρνη επί του Πανιωνίου πέτυχε ο ΟΦΗ, που ανέβηκε και πάλι στην κορυφή της Pre League ανδρών
Οι κρητικοί βρέθηκαν με την πλάτη στον τοίχο απέναντι στον ιστορικό, όμως με αντεπίθεση διαρκείας πήραν το δίποντο που τους έφερε στους 23 βαθμούς, όσους και ο Φλοίσβος αλλά με παιχνίδι λιγότερο (είχε ρεπό). Αντίθετα, ο Πανιώνιος έχασε ευκαιρία να εδραιωθεί στην τετράδα της βαθμολογίας.

Ο Άρης πήρε το τρίποντο με 3-1 σετ επί του ΑΟ Αιγιαλέων και με 17 βαθμούς ισοβαθμεί στην 4η θέση με τον Πανιώνιο, υπερτερώντας όμως στην μεταξύ τους ισοβαθμία καθώς έχει μία νίκη περισσότερη.

Στην τρίτη θέση παρέμεινε ο Ηρακλής που νίκησε τον Ήφαιστο στην Φλώρινα με 3-1 σετ, ενώ ο Πανερυθραϊκός επικράτησε με το ίδιο σκορ του Εθνικού Αλεξανδρούπολης.

Ο αγώνας στην Νέα Ερυθραία διακόπηκε στο τέταρτο σετ με το σκορ στο 2-1, καθώς η ομάδα της Αλεξανδρούπολης που κατέβηκε με 9 αθλητές στην Αθήνα, λόγω αρκετών τραυματισμών που παρουσιάστηκαν κατά την διάρκεια του αγώνα δεν μπορούσαν να συνεχίσουν, καθώς δεν συμπλήρωναν εξάδα. Έτσι, το 4ο σετ έληξε με 25-01 και ο Πανερυθραϊκός νίκησε με 3-1 σετ.

Pre League Ανδρών - 11η αγωνιστική

Σάββατο 27 Ιανουαρίου 2024

Γ.Σ. Πανιώνιος - Ο.Φ.Η. 2-3 (27-25, 25-23, 23-25, 17-25, 12-15)

Διαιτητές: Μυλωνάκης, Αντωνόπουλος, Παρατηρητής: Μαυρικίδης.

Γ.Σ. ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Αργύρης Ψάρρας): Ζέλερ, Κωνσταντινίδης, Παλέντζας, Γκένοφ, Μαρσέλλος, Δημητριάδης / Πλεμμένος (λ), Γκρίλλα (λ), Χατζηνικολάου, Λέλος, Βλαβιανός.

Ο.Φ.Η. (Νίκος Αντωνιάδης):
Ρουμελιωτάκης, Καρατζάς, Μιχαήλοβιτς, Μάκινεν, Καγιαλής, Ρουσόπουλος / Μιχελάκης (λ), Κόκκινος, Μπαρντακτζιάν.

Α.Σ. Πανερυθραϊκός - Μ.Γ.Σ. Εθνικός 3-1 (25-19, 19-25, 25-12, 25-01)

Διαιτητές: Προκοπίου, Τσίτσικας, Παρατηρητής: Τσάκωνας.

Α.Σ. ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ (Γιώργος Ουτζής):
Παπαδόπουλος, Μπάος, Μάρκου, Ρεστέμης, Δορδοκίδης, Δημητούλης / Αχιλλεόπουλος (λ), Δοροβότας (λ), Καβαρινός.

Μ.Γ.Σ. ΕΘΝΙΚΟΣ (Γιώργος Ανδραβίζος):
Μπουφίδης, Καβαρατζής, Παπάζογλου Μ., Κυριακίδης, Κεσκίνης, Δημητριάδης / Γκοτσίδης (λ), Παπάζογλου Ι. Γεωργουλάκης.

Α.Σ. Άρης - Α.Ο. Αιγιαλέων 3-1 (19-25, 25-19, 26-24, 25-22)

Διαιτητές: Αβραμίδης, Μούζουλας, Παρατηρητής: Τσοπάνογλου.

Α.Σ. ΑΡΗΣ (Άκης Χατζηαντωνίου):
Σωτηρίου, Δέρβας, Μπαρδούκας, Σαρικεΐσογλου, Μπίσετ, Βλαχόπουλος / Γκρουμούσας (λ), Παχιαδάκης (λ), Μιχαήλ, Ρεμπούτζιας.

Α.Ο. ΑΙΓΙΑΛΕΩΝ (Πέτρος Παπαδόπουλος): Σοάρες, Λιβαθηνός, Μαυραγάνης, Μούρτζης, Γκιμαράες, Βασιλάκος / Σύρος (λ), Καραγεώργος (λ), Γεωργάτος, Πατρινός.

Α.Π.Σ. Ήφαιστος - Ν.Γ.Σ.Θ. Ηρακλής 1-3 (22-25, 29-27, 22-25, 23-25)

Διαιτητές: Δανιηλίδου, Δρανίτσας, Παρατηρητής: Δεληκωστίδης.

Α.Π.Σ. ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ (Σπύρος Γκολίτσης): Καλλέργης, Χατζόπουλος, Νακάι, Γκόρτσανιουκ, Νγκαμπούρου, Γεωργιάδης / Αντωνιάδης (λ), Ιωαννίδης, Χρυσάφης, Σδραυκάκης.