Οι Έλληνες πρωταθλητές (No 3 του ταμπλό) πήραν σχετικά δύσκολα το πρώτο σετ (21-18), ενώ στο δεύτερο δεν είχαν μεγάλη αντίσταση (21-15).
Το μεσημέρι της Κυριακής θα αντιμετωπίσουν τους Πολωνούς Κόζιακ / Ρούντολ (Νο 4) και με νίκη θα προκριθούν στους ημιτελικούς της διοργάνωσης.
Αξίζει να σημειωθεί πως οι αυστριακοί Γουίντερ, Πετούσινκ που ήταν και οι μόνοι πουν έχουν νικήσει την ελληνική ομάδα αποκλείστηκαν από τα ημιτελικά.
Final 1st Place | ||||||
30 | 10-Aug | 18:00 | 1 | Winner of match #27 | Winner of match #28 | |
Final 3rd Place | ||||||
29 | 10-Aug | 17:00 | 1 | Loser of match #27 | Loser of match #28 | |
Semi-finals | ||||||
28 | 10-Aug | 14:00 | 1 | Poniewaz-Poniewaz GER [10] | Winner of match #26 | |
27 | 10-Aug | 13:00 | 1 | Casadei-Vanni ITA [16] | Winner of match #25 | |
Loser are ranked 5th | ||||||
26 | 10-Aug | 11:00 | 1 | Kotsilianos-Zoupanis GRE [3] | Kosiak-Rudol POL [4] | |
25 | 10-Aug | 10:00 | 1 | Dziadkou-Kavalenka BLR [5] | Winter-Petutschnig AUT [6] | |
Loser are ranked 7th | ||||||
24 | 09-Aug | 19:00 | 1 | Dollinger, A.-Wickler GER [2] | Kotsilianos-Zoupanis GRE [3] | 0-2 (18-21, 15-21) |
23 | 09-Aug | 18:00 | 1 | Dziadkou-Kavalenka BLR [5] | Müllner-Wutzl AUT [9] | 2-0 (21-18, 21-10) |
Round 3 | ||||||
22 | 09-Aug | 17:00 | 1 | Winter-Petutschnig AUT [6] | Poniewaz-Poniewaz GER [10] | 0-2 (12-21, 16-21) |
21 | 09-Aug | 16:00 | 1 | Casadei-Vanni ITA [16] | Kosiak-Rudol POL [4] | 2-0 (21-16, 25-23) |
Loser are ranked 9th | ||||||
20 | 09-Aug | 13:00 | 1 | Dressler-Kunert AUT [8] | Kotsilianos-Zoupanis GRE [3] | 0-2 (18-21, 12-21) |
19 | 09-Aug | 12:00 | 1 | Kufa, D.-Lenc CZE [12] | Dollinger, A.-Wickler GER [2] | 1-2 (21-19, 17-21, 13-15) |
18 | 09-Aug | 11:00 | 1 | Berta-Kissling, G. SUI [14] | Müllner-Wutzl AUT [9] | 0-2 (18-21, 20-22) |
17 | 09-Aug | 10:00 | 1 | Knezevic-Apostolou CYP [15] | Dziadkou-Kavalenka BLR [5] | 1-2 (21-16, 11-21, 10-15) |
Loser are ranked 13th | ||||||
16 | 08-Aug | 19:50 | 1 | Dressler-Kunert AUT [8] | Fuchs-Kaczmarek GER [1] | 2-1 (21-18, 15-21, 15-11) |
15 | 08-Aug | 19:00 | 1 | Hukel-Horvath SVK [13] | Kufa, D.-Lenc CZE [12] | 0-2 (19-21, 19-21) |
14 | 08-Aug | 18:10 | 1 | Faiga-Hilman ISR [11] | Berta-Kissling, G. SUI [14] | 0-2 (18-21, 18-21) |
13 | 08-Aug | 17:20 | 1 | Knezevic-Apostolou CYP [15] | Kildegaard-Olesen DEN [7] | 2-0 (21-15, 21-15) |
Round 2 | ||||||
12 | 08-Aug | 14:50 | 2 | Poniewaz-Poniewaz GER [10] | Dollinger, A.-Wickler GER [2] | 2-1 (19-21, 21-18, 15-9) |
11 | 08-Aug | 14:50 | 1 | Kotsilianos-Zoupanis GRE [3] | Winter-Petutschnig AUT [6] | 0-2 (19-21, 16-21) |
10 | 08-Aug | 14:00 | 2 | Dziadkou-Kavalenka BLR [5] | Kosiak-Rudol POL [4] | 1-2 (21-23, 21-19, 13-15) |
9 | 08-Aug | 14:00 | 1 | Casadei-Vanni ITA [16] | Müllner-Wutzl AUT [9] | 2-1 (16-21, 21-14, 15-9) |
Round 1 | ||||||
8 | 08-Aug | 11:30 | 2 | Knezevic-Apostolou CYP [15] | Dollinger, A.-Wickler GER [2] | 1-2 (21-19, 18-21, 16-18) |
7 | 08-Aug | 11:30 | 1 | Kildegaard-Olesen DEN [7] | Poniewaz-Poniewaz GER [10] | 0-2 (13-21, 15-21) |
6 | 08-Aug | 10:40 | 2 | Faiga-Hilman ISR [11] | Winter-Petutschnig AUT [6] | 1-2 (21-19, 18-21, 11-15) |
5 | 08-Aug | 10:40 | 1 | Kotsilianos-Zoupanis GRE [3] | Berta-Kissling, G. SUI [14] | 2-0 (21-15, 21-11) |
4 | 08-Aug | 09:50 | 2 | Hukel-Horvath SVK [13] | Kosiak-Rudol POL [4] | 0-2 (17-21, 16-21) |
3 | 08-Aug | 09:50 | 1 | Dziadkou-Kavalenka BLR [5] | Kufa, D.-Lenc CZE [12] | 2-0 (21-14, 21-17) |
2 | 08-Aug | 09:00 | 2 | Müllner-Wutzl AUT [9] | Dressler-Kunert AUT [8] | 2-0 (21-14, 21-16) |
1 | 08-Aug | 09:00 | 1 | Fuchs-Kaczmarek GER [1] | Casadei-Vanni ITA [16] | 0-2 (13-21, 17-21) |