31-03-2016 18:51

Προετοιμασία για Φοίνικα, κρατάει την τύχη στα χέρια του ο Ηρακλής

Στη Σύρο ταξιδεύει ο Ηρακλής για την αναμέτρηση με τον Φοίνικα, σε αγώνα που βαθμολογικά ενδιαφέρει μόνο τον «γηραιό» (22η αγωνιστική, 1/4, 18.00, Διαιτητές: Ονόπας, Αγγελίδης).
Ο Φοίνικας Σύρου ανεξάρτητα από το αποτέλεσμα έχει εξασφαλίσει την 3η θέση στην κανονική περίοδο και κάνει μίνι προετοιμασία για τους ημιτελικούς με την Κηφισιά.

Ο Ηρακλής κρατάει την τύχη στα χέρια του καθώς με νίκη ακόμα και με 3-2 σετ θα εξασφαλίσει την 9η θέση και θα αφήσει πίσω του την Ορεστιάδα. Σε περίπτωση ισοβαθμίας με τους ακρίτες ο Ηρακλής έχει πλεονέκτημα. Εάν ηττηθεί ο Ηρακλής και η Ορεστιάδα νικήσει με τρίποντο και παράλληλα ο Άρης νικήσει τον Παναθηναϊκό τότε στα πλέι άουτ θα οδηγηθούν ο Ηρακλής και ο Άρης.