Η ελληνική ομάδα που ήταν Νο 17 στο ταμπλό, στο νοκ άουτ ματς για την είσοδο στην 8αδα αντιμετώπισαν τις Λετονές Γκραουντίνα, Κραβτσέκοβα (Νο20) από τις οποίες ηττήθηκαν 28-26, 21-23, 15-9.
Οπως φαίνεται και από το σκορ τα δύο σετ κρίθηκαν στις λεπτομέρειες. Στο τάι μπρέικ η ομάδα της Λετονίας πήρε μικρή διαφορά που την συντήρησε μέχρι το τέλος. Οι Βίκυ, Πένυ γνώρισαν τρεις ήττες όλες στο τάι μπρέικ και στις λεπτομέρειες. Γυρίζουν από τη Μόσχα με την 9η θέση, 300 βαθμούς και 2.500 Ευρώ συνολικό έπαθλο.
Στους αγώνες της φάσης των «16» έγινε και μία έκπληξη καθώς αποκλείστηκαν οι Γερμανίδες Μπεχρένς / Τίλμαν (Νο5) από τις Ελβετές Χέιντριχ Βέργκε Ντεπρέ (Νο15) με 2-1 σετ.
Final 1st Place | |||||||
72 | 10-Aug | 19:45 | 1 | Winner of match #69 | Winner of match #70 | ||
Final 3rd Place | |||||||
71 | 10-Aug | 18:30 | 1 | Loser of match #69 | Loser of match #70 | ||
Semifinals | |||||||
70 | 10-Aug | 11:00 | 1 | Winner of match #67 | Winner of match #68 | ||
69 | 10-Aug | 10:00 | 1 | Winner of match #65 | Winner of match #66 | ||
Quarterfinals | |||||||
68 | 09-Aug | 21:15 | 1 | Kvapilova/Kubickova CZE [27] | Heidrich/Vergé-Dépré, A. SUI [15] | ||
67 | 09-Aug | 20:15 | 1 | Wojtasik/Kociolek POL [4] | Stubbe, J./van Iersel NED [11] | ||
66 | 09-Aug | 19:00 | 1 | Ittlinger/Laboureur GER [12] | Graudina/Kravcenoka LAT [20] | ||
65 | 09-Aug | 18:00 | 1 | Menegatti/Orsi Toth ITA [16] | Liliana/Elsa ESP [9] | ||
Round of 16 | |||||||
64 | 09-Aug | 15:30 | 2 | Heidrich/Vergé-Dépré, A. SUI [15] | Behrens/Tillmann GER [5] | 2-1 (21-16, 21-23, 15-11) | 0:53 |
63 | 09-Aug | 15:30 | 3 | Jupiter/Chamereau FRA [23] | Kvapilova/Kubickova CZE [27] | 0-2 (21-23, 11-21) | 0:33 |
62 | 09-Aug | 14:30 | 3 | Stubbe, J./van Iersel NED [11] | Ludwig/Kozuch GER [18] | 2-0 (21-18, 21-19) | 0:37 |
61 | 09-Aug | 14:30 | 2 | Bocharova/Voronina RUS [19] | Wojtasik/Kociolek POL [4] | 1-2 (21-18, 17-21, 13-15) | 0:42 |
60 | 09-Aug | 14:30 | 4 | Graudina/Kravcenoka LAT [20] | Arvaniti/Karagkouni GRE [17] | 2-1 (28-26, 21-23, 15-9) | 0:53 |
59 | 09-Aug | 13:30 | 3 | Ittlinger/Laboureur GER [12] | Placette/Richard FRA [32] | 2-0 (21-16, 21-19) | 0:34 |
58 | 09-Aug | 13:30 | 4 | Liliana/Elsa ESP [9] | Schützenhöfer/Plesiutschnig AUT [14] | 2-0 (21-12, 21-19) | 0:32 |
57 | 09-Aug | 13:30 | 2 | Menegatti/Orsi Toth ITA [16] | Birlova/Ukolova RUS [13] | 2-1 (17-21, 21-18, 15-13) | 0:53 |
Round of 24 | |||||||
56 | 09-Aug | 10:30 | 4 | Strbova/Dubovcova SVK [10] | Behrens/Tillmann GER [5] | 0-2 (17-21, 15-21) | 0:34 |
55 | 09-Aug | 10:30 | 3 | Lehtonen/Ahtiainen FIN [21] | Kvapilova/Kubickova CZE [27] | 0-2 (14-21, 18-21) | 0:33 |
54 | 09-Aug | 10:30 | 2 | Ludwig/Kozuch GER [18] | Lobato/Amaranta ESP [25] | 2-1 (21-10, 13-21, 15-8) | 0:43 |
53 | 09-Aug | 10:30 | 1 | Wojtasik/Kociolek POL [4] | Frolova/Ganenko RUS [31] | 2-0 (28-26, 21-19) | 0:40 |
52 | 09-Aug | 09:30 | 1 | Arvaniti/Karagkouni GRE [17] | Bonnerova/Maixnerova CZE [30] | 2-0 (21-11, 21-16) | 0:28 |
51 | 09-Aug | 09:30 | 2 | Borger/Sude GER [6] | Placette/Richard FRA [32] | 1-2 (21-12, 19-21, 5-15) | 0:44 |
50 | 09-Aug | 09:30 | 3 | Schützenhöfer/Plesiutschnig AUT [14] | Betschart/Hüberli SUI [7] | 2-1 (22-20, 19-21, 15-13) | 0:53 |
49 | 09-Aug | 09:30 | 4 | Makroguzova/Kholomina RUS [8] | Birlova/Ukolova RUS [13] | injury team A | |
Pool H | |||||||
48 | 08-Aug | 10:30 | 2 | Lunina/Samoday UKR [24] | Lobato/Amaranta ESP [25] | 0-2 (11-21, 17-21) | 0:34 |
47 | 08-Aug | 10:30 | 1 | Makroguzova/Kholomina RUS [8] | Liliana/Elsa ESP [9] | injury team A | 0:29 |
32 | 06-Aug | 11:00 | 2 | Liliana/Elsa ESP [9] | Lobato/Amaranta ESP [25] | 2-1 (19-21, 21-14, 15-11) | 0:48 |
31 | 06-Aug | 11:00 | 1 | Makroguzova/Kholomina RUS [8] | Lunina/Samoday UKR [24] | 2-1 (22-20, 14-21, 15-6) | 0:43 |
16 | 07-Aug | 11:00 | 2 | Liliana/Elsa ESP [9] | Lunina/Samoday UKR [24] | 2-0 (21-15, 23-21) | 0:41 |
15 | 07-Aug | 11:00 | 1 | Makroguzova/Kholomina RUS [8] | Lobato/Amaranta ESP [25] | 2-0 (21-16, 21-19) | 0:39 |
Pool G | |||||||
46 | 08-Aug | 13:30 | 4 | Jupiter/Chamereau FRA [23] | Freiberger/Teufl V. AUT [26] | 2-0 (21-19, 21-16) | 0:35 |
45 | 08-Aug | 13:30 | 3 | Betschart/Hüberli SUI [7] | Strbova/Dubovcova SVK [10] | 2-0 (21-18, 21-17) | 0:36 |
30 | 07-Aug | 16:00 | 3 | Strbova/Dubovcova SVK [10] | Freiberger/Teufl V. AUT [26] | 2-0 (21-11, 21-12) | 0:29 |
29 | 07-Aug | 16:00 | 4 | Betschart/Hüberli SUI [7] | Jupiter/Chamereau FRA [23] | 1-2 (12-21, 25-23, 12-15) | 0:49 |
14 | 06-Aug | 14:00 | 3 | Strbova/Dubovcova SVK [10] | Jupiter/Chamereau FRA [23] | 2-0 (21-19, 21-17) | 0:35 |
13 | 06-Aug | 14:00 | 2 | Betschart/Hüberli SUI [7] | Freiberger/Teufl V. AUT [26] | 2-0 (23-21, 21-18) | 0:36 |
Pool F | |||||||
44 | 08-Aug | 16:00 | 1 | Rudykh/Dabizha RUS [22] | Kvapilova/Kubickova CZE [27] | 1-2 (21-13, 17-21, 10-15) | 0:43 |
43 | 08-Aug | 16:00 | 2 | Borger/Sude GER [6] | Stubbe, J./van Iersel NED [11] | 1-2 (24-22, 17-21, 14-16) | 0:56 |
28 | 07-Aug | 16:00 | 2 | Stubbe, J./van Iersel NED [11] | Kvapilova/Kubickova CZE [27] | 2-0 (21-13, 21-16) | 0:33 |
27 | 07-Aug | 16:00 | 1 | Borger/Sude GER [6] | Rudykh/Dabizha RUS [22] | 2-1 (21-19, 15-21, 16-14) | 0:49 |
12 | 06-Aug | 18:00 | 1 | Stubbe, J./van Iersel NED [11] | Rudykh/Dabizha RUS [22] | 2-0 (21-18, 21-17) | 0:35 |
11 | 06-Aug | 18:00 | 2 | Borger/Sude GER [6] | Kvapilova/Kubickova CZE [27] | 2-0 (21-15, 21-17) | 0:35 |
Pool E | |||||||
42 | 06-Aug | 10:00 | 4 | Lehtonen/Ahtiainen FIN [21] | Soria/Carro ESP [28] | 2-0 (21-14, 21-18) | 0:35 |
41 | 06-Aug | 10:00 | 3 | Behrens/Tillmann GER [5] | Ittlinger/Laboureur GER [12] | 0-2 (10-21, 16-21) | 0:33 |
26 | 08-Aug | 09:30 | 4 | Ittlinger/Laboureur GER [12] | Soria/Carro ESP [28] | 0-2 (14-21, 21-23) | 0:37 |
25 | 08-Aug | 09:30 | 3 | Behrens/Tillmann GER [5] | Lehtonen/Ahtiainen FIN [21] | 1-2 (21-13, 18-21, 11-15) | 0:48 |
10 | 07-Aug | 10:00 | 4 | Ittlinger/Laboureur GER [12] | Lehtonen/Ahtiainen FIN [21] | 2-0 (21-17, 21-18) | 0:35 |
9 | 07-Aug | 10:00 | 3 | Behrens/Tillmann GER [5] | Soria/Carro ESP [28] | 2-0 (21-13, 21-19) | 0:33 |
Pool D | |||||||
40 | 08-Aug | 17:00 | 2 | Graudina/Kravcenoka LAT [20] | Caluori/Gerson SUI [29] | 2-1 (21-16, 20-22, 15-12) | 0:45 |
39 | 08-Aug | 17:00 | 1 | Wojtasik/Kociolek POL [4] | Birlova/Ukolova RUS [13] | 2-0 (21-17, 21-13) | 0:33 |
24 | 07-Aug | 17:00 | 1 | Birlova/Ukolova RUS [13] | Caluori/Gerson SUI [29] | 2-0 (22-20, 21-19) | 0:36 |
23 | 07-Aug | 17:00 | 4 | Wojtasik/Kociolek POL [4] | Graudina/Kravcenoka LAT [20] | 0-2 (22-24, 18-21) | 0:39 |
8 | 06-Aug | 19:00 | 1 | Birlova/Ukolova RUS [13] | Graudina/Kravcenoka LAT [20] | 1-2 (23-21, 19-21, 13-15) | 0:49 |
7 | 06-Aug | 18:00 | 3 | Wojtasik/Kociolek POL [4] | Caluori/Gerson SUI [29] | 2-1 (21-18, 8-21, 15-8) | 0:37 |
Pool C | |||||||
38 | 08-Aug | 09:30 | 1 | Bocharova/Voronina RUS [19] | Bonnerova/Maixnerova CZE [30] | 2-1 (21-13, 18-21, 15-12) | 0:41 |
37 | 08-Aug | 09:30 | 2 | Kjølberg/Hjortland NOR [3] | Schützenhöfer/Plesiutschnig AUT [14] | 1-2 (21-19, 7-21, 10-15) | 0:42 |
22 | 07-Aug | 10:00 | 2 | Schützenhöfer/Plesiutschnig AUT [14] | Bonnerova/Maixnerova CZE [30] | 2-0 (21-10, 22-20) | 0:34 |
21 | 07-Aug | 10:00 | 1 | Kjølberg/Hjortland NOR [3] | Bocharova/Voronina RUS [19] | 1-2 (21-16, 14-21, 10-15) | 0:39 |
6 | 05-Aug | 19:30 | 1 | Schützenhöfer/Plesiutschnig AUT [14] | Bocharova/Voronina RUS [19] | 0-2 (16-21, 18-21) | 0:34 |
5 | 05-Aug | 20:30 | 1 | Kjølberg/Hjortland NOR [3] | Bonnerova/Maixnerova CZE [30] | 1-2 (21-17, 18-21, 10-15) | 0:46 |
Pool B | |||||||
36 | 08-Aug | 13:30 | 1 | Ludwig/Kozuch GER [18] | Frolova/Ganenko RUS [31] | 2-0 (21-14, 21-18) | 0:39 |
35 | 08-Aug | 13:30 | 2 | Lahti/Parkkinen FIN [2] | Heidrich/Vergé-Dépré, A. SUI [15] | injury team A | |
20 | 07-Aug | 14:00 | 2 | Heidrich/Vergé-Dépré, A. SUI [15] | Frolova/Ganenko RUS [31] | 0-2 (18-21, 20-22) | 0:38 |
19 | 07-Aug | 14:00 | 3 | Lahti/Parkkinen FIN [2] | Ludwig/Kozuch GER [18] | injury team A | |
4 | 06-Aug | 10:00 | 2 | Heidrich/Vergé-Dépré, A. SUI [15] | Ludwig/Kozuch GER [18] | 2-0 (21-17, 21-13) | 0:35 |
3 | 06-Aug | 10:00 | 1 | Lahti/Parkkinen FIN [2] | Frolova/Ganenko RUS [31] | 1-2 (11-21, 21-13, 6-15) | 0:38 |
Pool A | |||||||
34 | 08-Aug | 10:30 | 4 | Arvaniti/Karagkouni GRE [17] | Placette/Richard FRA [32] | 1-2 (18-21, 21-16, 13-15) | 0:50 |
33 | 08-Aug | 10:30 | 3 | Kloda/Ceynowa POL [1] | Menegatti/Orsi Toth ITA [16] | 1-2 (22-20, 14-21, 10-15) | 0:52 |
18 | 07-Aug | 11:00 | 4 | Menegatti/Orsi Toth ITA [16] | Placette/Richard FRA [32] | 2-0 (21-11, 21-16) | 0:32 |
17 | 07-Aug | 11:00 | 3 | Kloda/Ceynowa POL [1] | Arvaniti/Karagkouni GRE [17] | 0-2 (10-21, 15-21) | 0:29 |
2 | 06-Aug | 11:00 | 4 | Menegatti/Orsi Toth ITA [16] | Arvaniti/Karagkouni GRE [17] | 2-1 (13-21, 23-21, 15-13) | 0:52 |
1 | 06-Aug | 11:00 | 3 | Kloda/Ceynowa POL [1] | Placette/Richard FRA [32] | 2-1 (23-21, 17-21, 19-17) | 0:57 |